Jump to content
Dogomania

smycze automatyczne


aneta21

Recommended Posts

No dobra, ja to w żartach wszystko pisze :) Np. Iza jest dziewczyną przecież, psa ma samczyka ; )
Dla mnie róż to tylko głupi stereotyp, niebieski dla chłopaka- róż dla dziewczyny.. No cóż ;d Zresztą ja przecież nikogo nie namawiam. Po prostu piszę.
Jaki byście wzięli taki kolor flexi color, żeby pasował do jak największej ilości obróżek? : )) Myślę nad niebeiskim chyba najbardziej.. Ew żółty.

Barberry- miałaś racje ; )Color mini nie ma tego paska taśmy, większe już mają;d

Link to comment
Share on other sites

[B]MakeBelieve[/B] - o ile w ogóle w końcu kupię to będzie to niebieska ([url]http://www.dlapupili.pl/data/gfx/pictures/large/5/8/85_1.jpg[/url]) :loveu: mimo, ze mam suczkę :diabloti:
Dzisiaj moja psica strasznie zaplątała się smyczą właśnie w linkową flexi (dobrze, ze moja była zwykła to dało się łatwo rozplątać) innego psa i nie było to fajne. Dlatego właśnie zastanawiam się czy w ogóle kupować - może już się przemęcze i będe łazić po tych trawnikach. Poza tym bardzo podoba mi się, jak Lilo idzie na luźnej smyczy przy nodze tak, ze ja trzymam koniec prawą ręką a kawałek bliżej niej lewą :eviltong: a na flexi już sobie tak nie pochodzę :-(;)

[B]memet[/B] - ma [url]http://www.flexi.de/flexi-de/pdf/produktuebersicht.pdf[/url]

Link to comment
Share on other sites

NightQueen- chodziło mi z serii Color ^
Zresztą czarna jest dla mnie taka.. zbyt smutna.

Barberry- haha, widze, że nie jestem sama w ubiorze suczki 'na męsko' xDD
Korci mnie, żeby wziąć comfort taśmę do 15 kg, ale znowu color jest do 12, to nawet te 3 kg zrobią pewnie różnice.. Moja wazy lekko ponad 2 kg, to właśnie widać, jak ta smyczka ją ciągnie... Teraz chodzimy w kombinezonku khaki, to nam różowa summertime nie pasuje, więc chodzimy z pedigree, ale ta ma uciąg do 20/25 kg to już w ogóle ciągnie.

Link to comment
Share on other sites

A wracając do amortyzatorów...
W podanym przez vege* linku [URL="http://allegro.pl/krotki-amortyzator-do-smyczy-automatycznej-i1412782784.html"]http://allegro.pl/krotki-amortyzator...412782784.html[/URL] na fotkach amortyzator jest przypinany do szelek.
Czy może być on przypinany do obroży (a potem flexi maxi 8m)?

Link to comment
Share on other sites

[B]konwalia62 [/B]
Ja osobiście nie prowadzę psa na flexi i obroży. Flexi jednak uczy psa ciągnięcia, a nie mogę sobie pozwolić, żeby 40kg pies nie umiał chodzić ładnie na zwykłej smyczy i w obroży. Dlatego flexi używam tylkow komplecie z szelkami.
Amortyzator możesz przypiąć do obroży, ale czy to zda egzamin, czy nie będzie uczyło złych nawyków nie wiem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AjdaTola']Która flexi jest lepsza, bardziej wytrzymała ta z linką czy taśma? Obecnie dla 8kg bostonki mam linkę do 20kg 5m, zastanawiam się nad kupnem dłuższej 8m, tylko nie wiem czy wziąć znowu linkę czy lepsza będzie taśma?[/QUOTE]
Ja uzywam 8m flexi maxi (czyli do 50kg) z taśmą dla 23kg ONki. Jest świetna. I wcale nie za cięzka. Rację mieli ci, którzy mi doradzali jej zakup na tym forum, ze już po 2 spacerach nie czuje sie cięzaru, zwłaszcza ze fajnie układa sie w dłoni.
Odradzili mi natomiast żyłkę - łatwo sobie pokaleczyć ręce i nogi, a innym ludziom przy odrobinie pecha też :( jak sie psy raptownie splaczą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vege*']ogólnie taśma jest lepsza, ale i cięższa, o ile wiem 8m występuje do 50 kg (mniejszych chyba nie ma) i ta jest podobno strasznie ciężka, a wg mnie dla 8 kg bostonka za dużą (nawet sam karabińczyk może być wielki)[/QUOTE]

Kurde i doopa, myślałam, że jest możliwość wyboru pomiędzy linką a taśma we wszystkich rozmiarach. Ta do 50kg na pewno będzie za duża, Co prawda bostony nie wyglądają jak chucherka i siłę też mają, ale nie do przesady:-). W takim razie pozostaje nam chyba kupić wersję comfort do 25kg 8m linka.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...