Jump to content
Dogomania

smycze automatyczne


aneta21

Recommended Posts

Onomato-Peja - super dobrana ta smycz do obroży. Idealnie !

Linka nie powinna się przerwać. Mój collie używał jednej flexi prze całe życie. Kupiona była dość wcześnie , więc przez 10 lat przynajmniej. Też była jakaś taka powycierana , ale niezniszczalna.

Teraz mam maluchy , więc mają flexi taśmowe , lubię łapać za taśmę ręką , więc linka nie dla mnie. Chociaż przy dużym psie to i taśma może skaleczyć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='toyota']Onomato-Peja - super dobrana ta smycz do obroży. Idealnie !

Linka nie powinna się przerwać. Mój collie używał jednej flexi prze całe życie. Kupiona była dość wcześnie , więc przez 10 lat przynajmniej. Też była jakaś taka powycierana , ale niezniszczalna.

Teraz mam maluchy , więc mają flexi taśmowe , lubię łapać za taśmę ręką , więc linka nie dla mnie. Chociaż przy dużym psie to i taśma może skaleczyć.[/QUOTE]

Mówisz ;) ?
Flexi i tak będzie używana sporadycznie, mniej więcej 5dni co drugi tydzień przez max pół godzinki :P (wtedy wychodzi z psem mama).
Ja jak na razie mam zamiar się nią nacieszyc i dam sobie spokój, bo zawsze wolałam i będę wolec zwykłe smycze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']Linki można wymieniać ,a po kilku latach warto oczyścić środek .Ale to nie robota dla pań . Trzeba uważać na sprężynę.[/QUOTE]
o tak z tą zmianą linki to prawda kiedyś na jakimś bazarze kupiłam flexi za 4zł :D tylko dlatego że linka była pogryziona i pozwiązywana, Tzt wymienił linkę, wyczyścił, użytkowana codziennie dla psa znajomych świetnie sie trzyma :)

Link to comment
Share on other sites

Wg. mnie dla psów które ciągną na smyczy, bardziej nadaje się taśma niż linka, jest mniejsze prawdopodobieństwo że przetniesz się łapiąc za smycz, bądź skaleczy się pies gdy się zapląta i szarpnie.
JA mam i taśmę i linkę, mój pies w ogóle nie szarpie, teraz używam praktycznie cały czas linki, bo jest dłuższa.


[quote name='Grey']Linki można wymieniać ,a po kilku latach warto oczyścić środek .Ale to nie robota dla pań . Trzeba uważać na sprężynę.[/QUOTE]

owszem można, ale ja nie jestem typem który wszystko naprawia, coś się psuje to wyrzucam i kupuje nowe.

P.S "to nie robota dla pań"? wymiana linki ma być tak strasznie skomplikowaną i ciężka do wykonania czynnością ? bez przesady, robiłam już gorsze rzeczy (np. obsługa młota pneumatycznego :diabloti: skręcanie silnika samochodowego itp), więc zbędne jest takie stwierdzenie

Link to comment
Share on other sites

Ta tasma w smyczach tasmowych jest tan cienka, wiec rowniez mozna sobie zrobic krzywde nagle ja lapiac. W smyczy z linka jest ten plus, ze pozostaje nam kawalek tasmy, ktory nie jest zwijany przez mechanizm, z ktorego czesto korzystam. I tego brakowalo mi w tasmowej flexi

NightQueen strasznie bojowo jestes nastawiona do Greya ;) Bez przesady, nic zlego tu nie napisal, a ma racje czasami wymiana linki bedzie tansza niz zakup nowej smyczy. Przy duzych psach/smyczach to MA znaczenie

Link to comment
Share on other sites

Agnes masz rację.NightQueen miałem tylko na myśli ,że czyszczenie smycz zwijanych jest brudną robotą .
Żeby przedłużyć używalność należy okresowo czyścić obudowę i sprężynę . Przy otwieraniu trzeba uważać na sprężynę .

Link to comment
Share on other sites

ja z 5 lat temu kupiłam zieloną[URL="http://sklep-zoomarket.pl/foto/438229d1f1494559f7c4976d5015b759flexi_classic_compact.jpg"] taśme 5m do 50 kg[/URL]- działa do dziś, mimo wielu obrażeń :evil_lol:
ok. 3 lata temu nabyłam też czerwoną[url="http://sklep-zoo.com/sklep/images/flexi_classic1.jpg"] linke classic 5m do 20 kg[/url] (diana waży 28 :roll:) także była niezawodna, diana wtedy nie potrafiła spokojnie iść na smyczy, a smycz zawsze dawała rade, tyle, że któregoś dnia diana ją przgryzła :diabloti::mad:

teraz przymierzam się do zakupu jakiejś 8 metrowej linki
[URL="http://allegro.pl/flexi-comfort-long-2-medium-8m-20kg-najtaniej-i1226218913.html"]Smycz FLEXI COMFORT LONG M 8m Linka 20 kg[/URL] za 52zł
[URL="http://allegro.pl/r2-smycz-flexi-classic-2-long-linka-7-m-20-kg-i1231462855.html"]SMYCZ FLEXI CLASSIC 2 - LONG ~LINKA 7 M / 20 kg[/URL] za 45zł

raczej wezmę tą Comfort jakoś bardziej mi się podoba z wyglądu :)
tylko mam pewny dylemat, ta linka flexi classic (którą miałam wcześniej -foto) inaczej wygląda niż ta comfort :roll: i nie boję się, ze [B]może być gorszej jakości???[/B], a diana nie waży do 20 kg :roll: i nie wiem, czy warto dopłacić te 25 zł ??? nie ukrywam, ze chciałabym jak najtaniej, ale jak ma się rozwalić po pierwszym użyciu... to dziękuje :roll:

Link to comment
Share on other sites

Moja flexi 3 classic trzyma się świetnie :D przeżyła już wyjście na plażę i na grzyby (grzyby to była extrema, bo pies na max rozwiniętej lince biegł z kilometr za samochodem cholernie mocno szarpiąc.)

Myślałam, że padnie po 2-3 spacerach. Taśmę do 60 rozwaliła w pół roku - Atos miał ją 2 lata a rzadko na niej chodziłam.

Link to comment
Share on other sites

ja mam tą pierwszą(comfort, do 20kg, 8m) dla kundelka 14kg, wcześniej miałam taśmę do 35kg tamta obudowa była mniejsza, a co do mechanizmu to tamten wydawał mi sie jakby mocniejszy, chociaż ta linka już sporo prób miała na wytrzymałość i nic sie nie stało :)

mam też tą czerwoną linke 5m co wczesniej pokazałaś, używana sporadycznie do 24kg haszczaka i z mechanizmem nic sie nie dzieje :)

jednak wydaje mi się, że po coś są te ogranicznenia wagowe i nie ma co ryzykować, lepiej dołożyć te 25zł i kupić większą

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marta_Ares']ja mam tą pierwszą(comfort, do 20kg, 8m) dla kundelka 14kg, wcześniej miałam taśmę do 35kg tamta obudowa była mniejsza, a co do mechanizmu to tamten wydawał mi sie jakby mocniejszy, chociaż ta linka już sporo prób miała na wytrzymałość i nic sie nie stało :)

mam też tą czerwoną linke 5m co wczesniej pokazałaś, używana sporadycznie do 24kg haszczaka i z mechanizmem nic sie nie dzieje :)

jednak wydaje mi się, że po coś są te ogranicznenia wagowe i nie ma co ryzykować, lepiej dołożyć te 25zł i kupić większą[/QUOTE]

myslisz, że taśma 8m do 20 kg byłaby lepsza ??? (jeśli wogle taka jest :roll:)
a jak nie to chyba kupie comfort 8m do 50kg

Link to comment
Share on other sites

tylko przygotuj sie na to, że będzie też dosyć duża i ciężka obudowa.
zależy jak co komu pasuje.

ja na początku wogóle nie mogłam sie do niej przyzwyczaić ze względu na wielkość, a mam tą do 20kg :)


znalazłam moje zdjęcia porównawcze
niebieska comfort 8m, 2 (do 20 czy 25kg...)
czerwona linka 5m też 2
[IMG]http://images39.fotosik.pl/280/822882a815dcb6bb.jpg[/IMG]

[IMG]http://images35.fotosik.pl/138/895920d1ce9d9dfd.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WeronikaM']dzięki kochan jesteś :)
a mogłabyś zrobić też porównanie linek ??? :oops:[/QUOTE]
nie dam rady zrobić linek bo ta czerwona kupiona była za 4zł i miala właśnie linke do wymiany :P

ale z tego co pamietam raczej wogóle sie nie różniły.
tylko w czerwonej była cała czarna linka, a w niebieskiej jest biało- czarna

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marta_Ares']nie dam rady zrobić linek bo ta czerwona kupiona była za 4zł i miala właśnie linke do wymiany :P

ale z tego co pamietam raczej wogóle sie nie różniły.
tylko w czerwonej była cała czarna linka, a w niebieskiej jest biało- czarna[/QUOTE]

a dzięki :) czyli szerokość taka sama :) ciekawa jestem ,czy w środku nic nie poprawiali/pogarszali w tym comforcie :roll:

Link to comment
Share on other sites

Nie jestem w stanie przekopać całego wątku, a widziałam, że tu dziewuchy polecają flexi. Chcę kupić smycz Tacie dla jego bidy (moje się na wyciągane nie nadają), ale taką, żeby się nie rozwaliła. Ojciec miał tą z promocji Pedigree i się rozpadła, a piesek w sumie mały, 10 kg:cool3: Jaką kupić najlepiej, nie musi być tania?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paulinken']Nie jestem w stanie przekopać całego wątku, a widziałam, że tu dziewuchy polecają flexi. Chcę kupić smycz Tacie dla jego bidy (moje się na wyciągane nie nadają), ale taką, żeby się nie rozwaliła. Ojciec miał tą z promocji Pedigree i się rozpadła, a piesek w sumie mały, 10 kg:cool3: Jaką kupić najlepiej, nie musi być tania?[/QUOTE]

Jeśli pies waży koło 10kg to ja bym nie ryzykowała i brała rozmiar 2, czyli do 20-25kg. Najlepiej kupić chyba na allegro, jeśli kupisz w wysyłkowym sklepie zoologicznym to masz zazwyczaj gwarancję na dwa lata :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...