Jump to content
Dogomania

smycze automatyczne


aneta21

Recommended Posts

[quote name='toyota']Ja tam słyszałam że taka łańcuszkowa może wyłamać zęby jak pies energicznie ją złapie, albo właściciel nie zauważy tego i pociągnie. Ale może to tylko takie gadanie ?[/QUOTE]
Hmm, czy ja wiem, jak moja psica szarpała zębami normalną smycz, to ja po prostu stawałam w miejscu i czekałam, aż się uspokoi a robiła to szybko, bo widziała, że ja nie mam ochoty się z nią przeciągać, a jak złapała raz i drugi zębami łańcuszkową to zauwarzyła, że to fajne nie jest i rpzestała, a teraz jak dla zabawy czasem złapie, albo się zdenerwuje na jakiegoś psa to wystarczy, że powiem "NIE" albo "PUŚĆ" i jest spokój ;)

Link to comment
Share on other sites

kupiłam smycz automatyczną, linkę, tylko że przed samą linką jest taśma, która nawet jeśli zostanie przegryziona, to nie zniszczy mi całkiem smyczy. wystarczy wtedy zszyć. poprzednia po przerwaniu wciągnęła się całkiem do środka :D został tylko karabińczyk. a do tego szelki, więc Etna nie ma ciągle tej smyczy przed nosem i już tak nie gryzie :)

Link to comment
Share on other sites

my mamy juz od jakiegos czasu flexi classic 3 do 50kg na lince , dla mnie to ideal flexi !
mialam ich juz tyle a z tej jestem najbardziej zadowolona, swietnie sie zwija! nie zacina sie co zdarzalo sie tasmie do 35kg , za jakis czas planuje kupic jeszcze jedna taka flexi
tasma ktora poprzedza linke przydaje sie wlasnie gdy chcemy zlapac psa blizej s

Link to comment
Share on other sites

[quote name='motyleqq']kupiłam smycz automatyczną, linkę, tylko że przed samą linką jest taśma, która nawet jeśli zostanie przegryziona, to nie zniszczy mi całkiem smyczy. wystarczy wtedy zszyć. poprzednia po przerwaniu wciągnęła się całkiem do środka :D został tylko karabińczyk. a do tego szelki, więc Etna nie ma ciągle tej smyczy przed nosem i już tak nie gryzie :)[/QUOTE]
Możesz dokupić amortyzator do flexi

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asia&Luna']Możesz dokupić amortyzator do flexi[/QUOTE]
Np. na allegro są fajne i niedrogie, w różnych kolorach - wklep po prostu AMORTYZATOR w dziale zwierzęta.
Ja zamawiałam w Krakowie w firmie [URL="http://www.happyhusky.pl/"]www.happyhusky.pl[/URL] - kosztował tylko 10zł, ale robią tylko czarne.

Link to comment
Share on other sites

ja mam amorek z dogstyle ale do flexi go nie uzywam , mi to wogole nie pasuje , na flexi ciezko zapanowac nad psem a majac jeszcze zaczepiony amor to juz wogole , trzeba pamietac ze to sie rozciaga i nie da sie go skrocic , trzeba naprawde uwazac

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mychaaaaa']Mam do sprzedania nową smycz automatyczną Flippy Controller 6m długość, dla psa o masie do 60kg, niemal za pół ceny.
Więcej tutaj: [url]http://allegro.pl/show_item.php?item=1538302932[/url]
(mam nadzieję, że nie łamię regulaminu - jeśli tak, przepraszam)[/QUOTE]

Za tę cenę naprawdę nie opłaca się kupować Flippy, bo mechanizmy są gorsze niż we flexi.
Za taką samą cenę mozna miec na allegro nową flexi maxi 8m z 2-letnią gwarancją :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='konwalia62']Za tę cenę naprawdę nie opłaca się kupować Flippy, bo mechanizmy są gorsze niż we flexi.
Za taką samą cenę mozna miec na allegro nową flexi maxi 8m z 2-letnią gwarancją :)[/QUOTE]

Możliwe, ale kupiłam Flippy za 119zł i leży w szufladzie. :( w zoologu bardzo zachwalali Flippy i wzięłam...
A nuż komuś się spodoba i zechce, bo szkoda wyrzucić, nie chcę też mieć w plecy tyle kasy. :(
Ja psy prowadzam na skórzanych smyczach - wygodniej.
Nie wiem co mnie tknęło automat kupić ;) cóż, człowiek na błędach się uczy :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='konwalia62']No cóż, moze w zoologu im zalegały, to Ci wcisnęli.
Nie martw się - ja też parę nieudanych zakupów zrobiłam dla psa z niewiedzy, bo w zoologu chwalili :(
pozdrawiam :)[/QUOTE]

A to ci pocieszenie ;) hihi
Nie martwię się, wierzę, że jest gdzieś tam w świecie osoba, która Flippy sobie chwali :eviltong:
ja w ogóle nie ogarniam mojego samoyeda na automacie... na klasycznej smyczy pięknie chodzi, a na automacie jest porażka. Myślałam, że trochę luzu dobrze mu zrobi... i co? i nie sprawdziło się :) do wybiegania psa kupiłam nylonową linkę treningową 10m, że puszcza się z tym psa do biegania po wybiegu i łatwo złapać jeśli nie reaguje na przywoływanie.

Moja grzywkowa Laila czasem chodzi na flexi 5m, ale też zachowuje się wtedy gorzej niż na skórzanej smyczy ;)
także ja stawiam na tradycję, a automaty próbuję opchnąć na allegro :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hej
Macie może zdjęcie Flexi Comfort Compact 2 ( najlepiej grafitowej) ,
i jaka jest szerokość taśmy w tym rozmiarze ?

....

nikt mi nie odpowiedział, ale kupiłam właśnie ta smycz ( może później dam fotki, bo dla mnie rewelka :])
Miałam kiedyś Flexi Comfort Long 3, lecz ta bardziej mi pasuje :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

wg was jaka smycz automatyczna jest lepsza dla 21 kg psa, który rzadko pociągnie za smycz jak zobaczy kota, LINKA czy TAŚMA 5m? wygodniejsza jest ta do 35 czy 50 kg? bardzo się odczuwa wielkość między tymi smyczami? przydałaby mi się taka na wieczorne spacery ;)
aa i jeszcze jedno pies nie gryzie i nie łapie za smycz zębami ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vege*']wg was jaka smycz automatyczna jest lepsza dla 21 kg psa, który rzadko pociągnie za smycz jak zobaczy kota, LINKA czy TAŚMA 5m? wygodniejsza jest ta do 35 czy 50 kg? bardzo się odczuwa wielkość między tymi smyczami? przydałaby mi się taka na wieczorne spacery ;)
aa i jeszcze jedno pies nie gryzie i nie łapie za smycz zębami ;)[/QUOTE]
Ja mam dla 25kilowej suki flexi taśmę 5m, ale do 65kg;) Jest ciężka, ale przynajmniej mam pewność, że mi z rąk nie wyleci i jest nie do zerwania u moich psów:)
Jeśli sądzisz, że pies ciągnie rzadko (ale jednak ciągnie) wziełabym do 50kg. Wszystko zależy od tego, jak Nuka jest silna (bo jeśli nie zrywa innych smyczy bądź obróż to wystarczy do 35kg)

Link to comment
Share on other sites

no dlatego raczej wezmę linkę do 50 kg czarną, ale to muszę pieniądze odłożyć i mamie powiedzieć, ze kupię bo znowu będzie ględziła, że po co mi :lol:
i nie Nuka nigdy nic nie zerwała, ani żaden karabińczyk nie puścił u niej i zatrzask w obrożach też nie, jeśli ona "ciagnie" to tylko raz szarpnie, zatrzymuje się i szczeka jak np właśnie kota zobaczy ;-)

Link to comment
Share on other sites

ja mam dla suki haszczaka ktora waży ok 24kg flexi taśme do 35kg, na codzień używana sporadycznie, natomiast w wakacje uzywana bardzo często, przeżyła już kąpiel w morzu i ciągnięcie po piachu :D
i nadal działa :) suka natomiast usłuchana i raczej wogóle nie ciągnąca, dlatego jestem spokojna, że dla niej ta wystarczy,

prowiadziłam raz na niej psa ważącego ok 30kg, ale ciągnącego strasznie i miałam obawy czy mechanizm wytrzyma, dlatego dosyć szybko zmieniłam na zwykłą smycz :)

Link to comment
Share on other sites

Dla SH 17kg miałam dwie automatyczne flexi do 50kg, jedna taśma i druga linka. Według mnie lepsza linka. Smycze nadal pewnie byłyby sprawne gdyby mój pies ich nie przegryzł, no ale niestety moja mama nie umie go przed tym powstrzymać :shake:
A co do ich wagi to mi aż tak nie przeszkadza, szybko się przyzwyczaiłam :)

Link to comment
Share on other sites

dzięki za opinie i za zamieszanie w mojej głowie, bo nie wiem w końcu czy taśmę czy linkę :evil_lol:, ale jak mi gops napisała no to taśma będzie mi śmierdziała i będzie się szybko brudziła, ale w sumie ja bym chciała tylko i wyłącznie czarną, bo taka to będzie mi do wszystkiego pasowała :-) no to zacznę zbierać pieniądze i się zastanowię czy taśma czy linka ;-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...