Jump to content
Dogomania

smycze automatyczne


aneta21

Recommended Posts

moim zdaniem flexi jest dobra dla spokojniejszych psiaków, które nie ciągną na smyczy. Mojej suczce nie założyłabym flexi, ponieważ w ogóle bym nad nią nie panowała - sunia lata czasem za ciężarówkami, podbiega do ludzi (jest młoda i baaardzo energiczna). Kupując flexi żeby psa wybiegać to moim zdaniem głupi pomysł. A ta linka to do nauki przywołania i gdzieś czytałam że dla psów tropiących czy jakoś tak ;) Po parku niedaleko mnie chodzi sobie z panem dorosły berneńczyk na automacie i gościu w ogóle nad nim nie panuje. Smycz okręca się w okół latarni, pies podbiega do innych ludzi i ogólnie często wygląda to przekomicznie ;) Dodatkową wadą flexi jest jeszcze to że kiedy puszczasz na chwile psa to łatwiej czasem go złapać jeśli smycz będzie się za nim ciągnąć po ziemi . Moja sunia i jeszcze kilka innych psów które znam boją się takiego niewielkiego, pędzącego za nimi pudełka ;)

Link to comment
Share on other sites

U mnie flexi jest używana tylko jak idę na spacer chodzony typu - wyjście do babci, z tatą do sklepu, gdzie wiem że psa nie mogę puścić, ale jest miejsce żeby pochodziła i poniuchała trawkę. Na normalne spacery nie chce mi sie tyrać, bo suka i tak prawie cały czas luzem lata.

Link to comment
Share on other sites

no ja też połowę spaceru mam na Flexi....i mój pies np na komende zawraca zza krzaka czy latarni:) nigdy się nie zaplątał....duzo zależy od właściciela...to nasm tez musi odpowiadać ten rodzaj smyczy :) czasem wolę przepinaną...ale to na wyjazdy...odwiedzimy...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dzień dobry. Mam pytanie - dlaczego obecnie najtańsze na allegro są flexi z tymi nadrukami, np. [URL="http://allegro.pl/flexi-linka-m-5m-do-20kg-rock-star-mega-wyprzedaz-i1208607466.html"]TEGO TYPU[/URL] albo [URL="http://allegro.pl/flexi-design-black-white-linka-5m-do-20kg-nowosc-i1205342418.html"]TAKIE[/URL] ? Czy nei bawić się w żadne zdobione pierdołki i kupić zwykłą, tego typu [URL="http://allegro.pl/flexi-smycz-classic-2-medium-czarna-5m-warszawa-i1176319377.html"]KLIK[/URL] ? Czy te zdobione nie są gorszej jakości? W sumie wzorek i tak się pewnie zetrze po jakimś czasie...

Link to comment
Share on other sites

Ja mam taką jaką evl podała w ostatnim linku ( zwykła czarna) i jeszcze jednną z serii Summertime; ta druga ma bardziej wytrzymały uchwyt, pokryty warstwą tak jakby gumy, albo czegoś silikonopodobnego. Takich z plastikowymi uchwytami nie polecam - moja spadła z wysokości ok 1.5m i uchwyt pękł...

evl- A co Ci się nie podoba we wzorkach? :razz: Może kup tą z tygrysem, a nuż właściciele labków zaczną Cię omijać szerokim łukiem. :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Hm, szczerze mówiąc, bardziej mi się podobają te białe z nadrukami, ale pewnie się szybko zetrą, no i do czego mi biała flexi? Trzeba będzie całą wyprawkę białą dokupić :evil_lol: Labki już mamy raczej opanowane, niestety naszą zmorą pozostaną chyba na zawsze ONki... :shake:

Link to comment
Share on other sites

wiem że flexi nie jest dla każdego, ale jak już ojciec ją chciał no to niech ma. Ja się przekonałam, że nie jest najlepszym wyborem prowadzić na niej psa, który jest silny i agresywny w stosunku do innych psów ;)
no cóż to tylko moja opinia. O wiele łatwiej mi go opanować na zwykłej parcianej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']Oczywiscie ze tak! Taki pies to zdecydowanie na normalnej. To chore polaczenie i mam taka suke na osiedlu. Miota sie na tych 5m nie raz nie dwa prawie zlapala moja...[/QUOTE]

Zależy od właściciela ;) Też mam agresję zwaną psem ale na 8m mi się nie miota, tylko jak zauważę psa to ją przywołuje i trzymam przy nodze. Wszystko jest dla ludzi, wystarczy miec trochę oleju w głowie ;).

Link to comment
Share on other sites

Ogólnie flexi jest dla psów które nie szarpią .. ;) mój poprzedni piesek non stop chodził na flexi ale jego na sznurówce bym trzymała i nic by nie zerwał :) teraz Miya gdy zobaczy kota to dostaje świra :/ takiego że mam ochotę ją zabić tą flexi .. :D nie powiem, że kilka razy mnie szarpneła tak że przez kilka dni bolała mnie ręka .. nosze flexi tylko wtedy gdy chce aby szybko się załatwiła i w miejscu gdzie nie ma dużego ruchu a pies nie może iść luzem, tak preferuje zwykłą.. ale bez flexi byłoby ciężko nie powiem .. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Onomato-Peja']Zależy od właściciela ;) Też mam agresję zwaną psem ale na 8m mi się nie miota, tylko jak zauważę psa to ją przywołuje i trzymam przy nodze. Wszystko jest dla ludzi, wystarczy miec trochę oleju w głowie ;).[/QUOTE]

Ale ja pisalam o wyzej wspomnianej sytuacji, wlascicielka sama stwierdzila, ze ta smycz sie dla takiego psa nie nadaje i ma racje

Link to comment
Share on other sites

A oto i nasz nowy nabytek (Flexi maxi po 3letniej służbie padła) Flexi Classic 3. Mam ją jak na razie jeden dzień, ale póki co sprawuje się idealnie.

[URL="javascript:void(0);"] [IMG]http://i751.photobucket.com/albums/xx152/Bananera/Na%20dogogogogo/DSCF1356.jpg?t=1284134982[/IMG] [/URL]

[URL="javascript:void(0);"] [IMG]http://i751.photobucket.com/albums/xx152/Bananera/Na%20dogogogogo/DSCF1363.jpg?t=1284134984[/IMG] [/URL]

Jeżeli miałabym porównywac:
+ lżejsza i dużo wygodniejsza od flexi maxi
- Linka się szybko wyciera (już po jednym dniu są pierwsze otarcia) i mam wrażenie jakby miała zaraz pęknąc

Jednak następna smycz będzie znów taśmowa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...