Jump to content
Dogomania

Grey

Members
 • Posts

  1351
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by Grey

 1. Obraz nędzy i rozpaczy , ale mogą wyrosnąć ładne pieski . 21 wiek i i prawie wszyscy nie wiedzą , że mamy włosy. Ludzie , koty , psy , świnki morskie , tygrysy mają włosy. Sierść to też są włosy.
 2. Podstawowa pielęgnacja to jest grzebieniem.
 3. Trzeba systematycznie wyczesywać , dobrze karmić , ale i tak będzie następowała wymiana włosa .Szczotka dokładnie nie wyczesuje .
 4. Zależy jakie włosy są na łapach ,u jednych więcej brudu się przyjmuje ,u innych mniej .Przed wyjściem , można smarować poduszki maścią tranową. Samo wycieranie , może być mało skuteczne ,lepiej wypłukać wodą , wysuszyć i nasmarować poduszki .
 5. Grey

  Witam!

  Na przykładzie tej rasy , jest to kilka godzin pracy.Wyczesanie ,trymowanie i i wyrównanie włosa maszynką.Po tem może sobie pani psa wykąpać.Podszerska się nie wydmucha ,trzeba wytrymować. O szczegółach możemy porozmawiać.

 6. Grey

  kropienie oczu

  Oczy są bardzo wrażliwe i nikt nie lubi żadnego 'grzebania ' przy oczach.
 7. Z doświadczenia wiem ,że takie grzebienie są mało wydajne ,za duży rozstaw i grube zęby.
 8. Reakcja psa prawidłowa, zwłaszcza po przejściach ,trzeba czekać .Młody jest i powinien się wyciszyć .
 9. Problem będzie jak się czesze szczotką druciakiem i to jeszcze pies po przejściach. Trzeba dobrać odpowiedni grzebień ,będzie masował skórę i wyczesywał co trzeba .
 10. Taki opis nic nie w nosi.Czy występują wyłysienia , czy jest systematyczne czesana ,jaki pokarm.?
 11. Na podstawie czego,masz takie stwierdzenia? Psy jak ludzie mają rożne charaktery.
 12. Ja tylko odpowiem , że namawiam na rozmowę ze mną i gwarantuję ,że rozmowa upłynie w bardzo miłej atmosferze ,całkowita satysfakcja dla Pana. Na tematy groomingu mogę rozmawiać godzinami. Pozdrawiam
 13. A ja zauważyłem , że Pan ma talent do niesłusznej oceny ludzi . Chciałem opowiedzieć wszystko co wiem , ja musiałem sam wszystkiego się nauczyć . A szkoda ,warto rozmawiać
 14. Uważam ,że lepiej mnie się rozmawia i nie ma co się obrażać , że napisałem na PW. A spaniela nie strzyże się jak barana.
 15. Czeszę psa grzebieniem ,potem są trymery grabkowe i trymery tradycyjne poprzeczne , na podstawie których powstały furminatory typ zgrzebła.
 16. Sprawa prosta ,trzeba z sąsiadami odpowiednio sprawę załatwić , a pieski bardzo pilnować , bo będą rządzić i atakować inne psy.
 17. Tą rękawicą to można przestraszyć psa.
 18. Z czasem nabiera się wprawy i nie można skaleczyć , bo straci się klienta .
 19. Taka maszynka to typ jednorazówki.Ja mam ostrze wymienne Mozera 2 mm.
 20. Ja kilka westi widziałem ,które mogłem trymować,reszta to mieszane włosy ,z większą zawartością puchu.
 21. Trzeba być odpowiedzialnym , co oznacza systematyczną pielęgnację zwierzęcia.
 22. Ten grzebień zastępuje mnie szczotkę ,72 i 76 to są najlepsze uniwersalne grzebienie dla profesjonalistów .
 23. Cockermanko właśnie się lituję i proponuję wg mnie uniwersalne i co najważniejsze skuteczne grzebienie. Dla kobiety mogą być trochę niewygodne,ale trzeba się przyzwyczaić ,ale dla psa są dobre. Jednych ruchem wyciąga ,to co potrzeba i skórę psu masuje, a nie drapie. Właściwie to ja nie będę pisał tylko proponował rozmowę ,bo szkoda mojego czasu . Trzeba kilkanaście lat tymi grzebieniami popracować na kołtunach i można porozmawiać.
 24. Nerka na tyle Cię stać napisać? Nie znasz się i coś tam wypisujesz.
×
×
 • Create New...