Jump to content
Dogomania

Dakota - zagłodzona owczareczka znalazła swoje miejsce na ziemi !!!


Recommended Posts

Skąd ona trafiła do azylu? Sprawdzono chip? Sunia na pewno była w jakiejś pseudohodowli. Trudno w to uwierzyć, ale opadający zad i głębokie kątowanie tylnych kończyn u ON-ów to "zasługa" hodowców rodowodowych zwycięzców wystaw psów rasowych. Ona na pewno jest "z papierami" lub po rodowodowych rodzicach czy dziadkach. Właśnie przez to, że moda zniekształciła sylwetkę owczarka niemieckiego, do służb weszły malinois,  trudniejsze w szkoleniu, ale szalenie sprawne ruchowo.

Sunia będzie bardzo łatwa w prowadzeniu. Byle trafiła na życzliwego człowieka.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.10.2023 o 16:15, Sowa napisał:

Skąd ona trafiła do azylu? Sprawdzono chip? Sunia na pewno była w jakiejś pseudohodowli. Trudno w to uwierzyć, ale opadający zad i głębokie kątowanie tylnych kończyn u ON-ów to "zasługa" hodowców rodowodowych zwycięzców wystaw psów rasowych. Ona na pewno jest "z papierami" lub po rodowodowych rodzicach czy dziadkach. Właśnie przez to, że moda zniekształciła sylwetkę owczarka niemieckiego, do służb weszły malinois,  trudniejsze w szkoleniu, ale szalenie sprawne ruchowo.

Sunia będzie bardzo łatwa w prowadzeniu. Byle trafiła na życzliwego człowieka.

Nie wiem skąd trafiła, może więcej na ten temat wie Alaskan. Wiadomo tylko, że wygląda na mocno wyeksploatowaną porodami.  Możliwe, że żyła w jakiejś pseudo i tam rodziła. Biorąc jednak pod uwagę, że wygląda na szkoloną, może kiedyś miała dom, potem trafiła do pseudo, a teraz do schroniska. Pewnie się tego nie dowiemy, można sobie gdybać.

 

Dnia 9.10.2023 o 16:32, magenka1 napisał:

10 zł stałej

Bardzo Ci serdecznie dziękujemy ❤️

Link to comment
Share on other sites

Dnia 8.10.2023 o 10:45, Sowa napisał:

Tylko jedna uwaga jeszcze. Ta sunia z hoteliku czy DT może pójść wyłącznie do domu z ogrodem, lub do parterowego mieszkania. Jest bardzo przekątowana (kretyńska moda, która zniszczyła całe pokolenia owczarków niemieckich). Chodzenie po schodach szybko może być dla niej problemem.

A ja właśnie pomyślałam o daniu jej DS.... u mnie schody... choć ze względu na Odiego chyba będzie " psia winda" jednak, jeśli znajdę wykonawcę.

A DS z egoizmu trochę.... choć kocham owczarki i serce mi zabiło mocno na jej widok (w dzieciństwie najlepszym moim przyjacielem był owczarek alzacki - jeśli ktoś jeszcze takie psy pamięta ;)) to po śmierci męża mieszkam sama i choć psiaków dużo, nie czuję się bezpiecznie wieczorami, przydałby się taki duży przyjaciel, który swoim wyglądem budzi respekt...

Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.10.2023 o 07:33, Anula napisał:

Deklaracja dla owczareczki to 150 zł miesięcznie do odwołania, mam nadzieję,że szybko znajdzie dom.Poproszę o dane do przelewu.

Bardzo, bardzo Ci kochana Dziękujemy ❤️

Dnia 10.10.2023 o 09:39, mari23 napisał:

A ja właśnie pomyślałam o daniu jej DS.... u mnie schody... choć ze względu na Odiego chyba będzie " psia winda" jednak, jeśli znajdę wykonawcę.

A DS z egoizmu trochę.... choć kocham owczarki i serce mi zabiło mocno na jej widok (w dzieciństwie najlepszym moim przyjacielem był owczarek alzacki - jeśli ktoś jeszcze takie psy pamięta ;)) to po śmierci męża mieszkam sama i choć psiaków dużo, nie czuję się bezpiecznie wieczorami, przydałby się taki duży przyjaciel, który swoim wyglądem budzi respekt...

Marysiu, to sunia wymagająca w tej chwili leczenia i na ten moment zdecydowanie jej wygląd nie budzi respektu. Poza tym Sowa słusznie zauważyła, że ona do schodów iść nie powinna:( Choć miałaby u Ciebie dom pełen miłości, to jednak rozsądek mówi, żeby Ci odradzać tę decyzję. 

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj sunia została sprawdzona jeszcze raz co do czipa. Przesuwaliśmy czytnikiem centymetr po centymetrze...i ..JEST!! Drugi czip. Ukraiński. Oczywiście niezarejestrowany. 

Owczareczka jest wysterylizowana, zaszczepiona p. wściekliźnie i chorobom wirusowym. Rok urodzenia 2019. Kupy takie sobie. dostała dzisiaj węgiel. Wolontariuszka Lidka daje jej dobrą karmę (Brit care)

Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.10.2023 o 10:22, Ewa Marta napisał:

Marysiu, to sunia wymagająca w tej chwili leczenia i na ten moment zdecydowanie jej wygląd nie budzi respektu. Poza tym Sowa słusznie zauważyła, że ona do schodów iść nie powinna:( Choć miałaby u Ciebie dom pełen miłości, to jednak rozsądek mówi, żeby Ci odradzać tę decyzję. 

Oczywiście "wzbudzanie respektu" nie miałoby polegać na atakowaniu intruzów 😉 po prostu wzruszył mnie jej widok, do tego po sąsiedzku mieszka u bardzo złego (nie tylko do zwierząt) człowieka prawie identyczna sunia, którą często przytulam i rozmawiamy sobie ukradkiem za tujami ( ona się na dom  ogląda, czy "pan" nie widzi chyba), nie mogę mu jej odebrać z braku podstaw, choć wiem, że Sara jest szkolona "mocną ręką" a niedawno zniknęła stamtąd mała Tosia - kundelek, którego się pozbył, twierdzi, że oddał do adopcji.

I to pewnie dlatego odezwał się we mnie głos "przygarnij ją". Wiem, że jest do leczenia, akurat mam ku temu naprawdę dobre warunki, wetka blisko i bardzo przyjazna dla bezdomniaków, leczę u niej od lat swoje biedy praktycznie "po kosztach". Tylko te schody, tzw. wysoki parter czyli 13 schodków.... jestem w trakcie przygotowań do budowy "psiej windy" ze względu na Odiego i Kajtusia, ale to potrwa...

Proszę o nr konta, wesprę sunię choć finansowo, skoro domu dać jej nie mogę. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.10.2023 o 12:38, mari23 napisał:

Oczywiście "wzbudzanie respektu" nie miałoby polegać na atakowaniu intruzów 😉 po prostu wzruszył mnie jej widok, do tego po sąsiedzku mieszka u bardzo złego (nie tylko do zwierząt) człowieka prawie identyczna sunia, którą często przytulam i rozmawiamy sobie ukradkiem za tujami ( ona się na dom  ogląda, czy "pan" nie widzi chyba), nie mogę mu jej odebrać z braku podstaw, choć wiem, że Sara jest szkolona "mocną ręką" a niedawno zniknęła stamtąd mała Tosia - kundelek, którego się pozbył, twierdzi, że oddał do adopcji.

I to pewnie dlatego odezwał się we mnie głos "przygarnij ją". Wiem, że jest do leczenia, akurat mam ku temu naprawdę dobre warunki, wetka blisko i bardzo przyjazna dla bezdomniaków, leczę u niej od lat swoje biedy praktycznie "po kosztach". Tylko te schody, tzw. wysoki parter czyli 13 schodków.... jestem w trakcie przygotowań do budowy "psiej windy" ze względu na Odiego i Kajtusia, ale to potrwa...

Proszę o nr konta, wesprę sunię choć finansowo, skoro domu dać jej nie mogę. 

Marysiu kochana, masz wielkie serce i za to Cię bardzo szanuję ❤️ Nigdy nie przechodzisz obojętnie wobec cierpienia zwierzaka.

Kochana, zbieramy w tej chwili deklaracje, nie wpłaty. Jak już będzie pewne, że sunia jedzie do hoteliku, wtedy będę rozsyłać numer konta. To to samo konto, co dla Bonuska, ale nie wpłacaj jeszcze bardzo proszę.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.10.2023 o 09:39, mari23 napisał:

A ja właśnie pomyślałam o daniu jej DS.... u mnie schody... choć ze względu na Odiego chyba będzie " psia winda" jednak, jeśli znajdę wykonawcę.

A DS z egoizmu trochę.... choć kocham owczarki i serce mi zabiło mocno na jej widok (w dzieciństwie najlepszym moim przyjacielem był owczarek alzacki - jeśli ktoś jeszcze takie psy pamięta ;)) to po śmierci męża mieszkam sama i choć psiaków dużo, nie czuję się bezpiecznie wieczorami, przydałby się taki duży przyjaciel, który swoim wyglądem budzi respekt...

Marysiu, a Tymek?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.10.2023 o 12:58, Isiak napisał:

Marysiu, a Tymek?

Tymek jest prześliczny, cudny, ale z Odim byłaby niestety jatka 😞 😞 on atakuje samce 😞 

No i tak naprawdę ja nie szukam psa do adopcji, po prostu poruszyła mnie ta skulona, wychudzona sunia, pomyślałam - starsza, chora - w sam raz dla mnie. Ale to jednak młoda sunia i wyleczona szybko znajdzie super domek.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.10.2023 o 10:55, Alaskan malamutte napisał:

JEST!! Drugi czip. Ukraiński. Oczywiście niezarejestrowany. 

Urodziła, szczeniaki pewnie już sprzedane, to sunia niepotrzebna. Nawet jakby poszukać, kto ostatnio blisko miejsca znalezienia suni oferował szczeniaki owczarka niemieckiego, to i tak nic nie da. Nie udowodni się porzucenia. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.10.2023 o 14:38, Sowa napisał:

Urodziła, szczeniaki pewnie już sprzedane, to sunia niepotrzebna. Nawet jakby poszukać, kto ostatnio blisko miejsca znalezienia suni oferował szczeniaki owczarka niemieckiego, to i tak nic nie da. Nie udowodni się porzucenia. 

Całe szczęście jest już wysterylizowana i żadna pseudo bić się o nią nie będzie.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.10.2023 o 13:27, mari23 napisał:

Tymek jest prześliczny, cudny, ale z Odim byłaby niestety jatka 😞 😞 on atakuje samce 😞 

No i tak naprawdę ja nie szukam psa do adopcji, po prostu poruszyła mnie ta skulona, wychudzona sunia, pomyślałam - starsza, chora - w sam raz dla mnie. Ale to jednak młoda sunia i wyleczona szybko znajdzie super domek.

Nie dadzą Ci ciotunie tej suni. Niepotrzebnie pisałaś.

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...