Jump to content
Dogomania

BLANKA MA DOM I CUDNĄ RODZINĘ! KCIUKI NADAL POTRZEBNE! Blanka – zabrana ze schroniska, musi opuścić hotel. .


Recommended Posts

Jeśli to rage syndrom, to będzie poważny problem - bo pies po ataku nie pamięta, co przed chwilą robił. Będzie serdeczny i przymilny wobec kogoś, kogo przed chwilą atakował. Szkolenie nie pomoże - to jak atak padaczki, nie do przewidzenia.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.11.2022 o 14:11, Alaskan malamutte napisał:

Bardzo prosimy o ogloszenie Blanki na Kraków, Bielsko-Biała i Warszawę.🙏🙏🙏

Linki do ogłoszeń w  poście na pierwszej stronie.

Dla mnie została Warszawa, oto wyróżnione już ogłoszenie:

https://www.olx.pl/d/oferta/lumi-w-typie-czarnego-spaniela-prosi-o-dom-CID103-IDRQdc6.html?bs=olx_pro_listing

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.11.2022 o 10:53, rozi napisał:

Ogłoszenia ogłoszeniami, ale kto z czystym sumieniem wyda teraz Blankę do adopcji? Chyba że komuś, kto miał już takiego psa i marzy o drugim.

 

Rozi, potencjalny dom zostanie szczegółowo poinformowany o jej zachowaniach. Nie mamy większych nadziei, że ktoś ją zechce adoptować, ale próbować trzeba. Szukamy nadal miejsca w innym hotelu.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.11.2022 o 09:58, Sowa napisał:

W programie brała udział hodowczyni spanieli.

Pojęcie "rage syndrom" wykreował dr Roger Arthur Mugford - brytyjski weterynarz i specjalista z zakresu stosowanej psychologii zwierząt. Dotyczy nie tylko spanieli.

 

 

Rage syndrom -„syndrom wściekłości” jest często przypisywane Rogerowi A. Mugford’owi, konsultantowi zachowania zwierząt (behawioryście), praktykującemu w Anglii. Jednak dr Mugford podkreśla, że osobiście nie jest zwolennikiem tego terminu ze względu na różnice we wzorcach zachowań i widoczny brak „jednolitego lub precyzyjnego mechanizmu fizjologicznego czy neurologicznego zaangażowanego we wszystkie przypadki.” Dr Mugford używa terminu „niskoprogowa agresja” w celu określenia zachowań agresywnych, którym przypisywanym był wcześniej termin „syndrom napadów szału.” W Capers — Canine Behavior and Psychology Newsletter (lipiec / sierpień 1987), redaktor dr Barbara Bekker, pisze: „obecne teorie utrzymują, że syndrom szału w ogóle nie stanowi osobnej kategorii diagnostycznej, ale raczej opis grupy zachowań, wywołanych w swej istocie głównie agresję dominacyjną. „

Link to comment
Share on other sites

Pracuję z psami na co dzień od 45 lat. Raz tylko byłam absolutnie pewna, że całkowicie nieobliczalne i skrajnie niebezpieczne zachowanie suki, a potem dwóch jej synów, jest efektem czegoś, co u człowieka nazwałabym chorobą psychiczną. Nie była to spanielka.  

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.11.2022 o 15:20, Moli@ napisał:

Przepraszam ale na tym filmiku widać bardzo wyraźnie, że człowiek drażni psa..., w końcu każdemu puszczą nerwy 🤬..., w efekcie dominujące zaczynają atakować człowieka a ciapy wycofują się jeszcze bardziej - zastraszone, skulone itp

Za większością agresywnych zachowań psa "stoi" czlowiek..

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.11.2022 o 15:51, Alaskan malamutte napisał:

Za większością agresywnych zachowań psa "stoi" człowiek..

dokładnie tak, przeraża to, co "człowiek potrafi" niestety 😞 😞 😞

Dnia 14.11.2022 o 16:52, Ewa Marta napisał:

Blanka dała sobie wyczyścić dzisiaj uszy bez kagańca. Jedno jest w lepszym stanie, drugie niestety w gorszym 😞

 

Spaniele często mają problem z uszami, ale żeby to był jedyny problem Blanki.....

Mam nadzieję, że znajdzie się jednak ktoś, kto kocha spaniele i to te "charakterne". Nie tak dawno w Wieliczce znalazł dom spanielowaty piesek z mojej okolicy oddany z powodu agresji, pani była świadoma powodu oddania a fotki szczęśliwego Karo dostaję dość często, choć "aniołkiem" Karo ( dawniej Puszek) jednak nie jest. Oby i Blanka miała tyle szczęścia.

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.11.2022 o 18:48, mari23 napisał:

dokładnie tak, przeraża to, co "człowiek potrafi" niestety 😞 😞 😞

Spaniele często mają problem z uszami, ale żeby to był jedyny problem Blanki.....

Mam nadzieję, że znajdzie się jednak ktoś, kto kocha spaniele i to te "charakterne". Nie tak dawno w Wieliczce znalazł dom spanielowaty piesek z mojej okolicy oddany z powodu agresji, pani była świadoma powodu oddania a fotki szczęśliwego Karo dostaję dość często, choć "aniołkiem" Karo ( dawniej Puszek) jednak nie jest. Oby i Blanka miała tyle szczęścia.

Marysiu. Tego sobie i Blance życzymy z całego serca❤️

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.11.2022 o 22:07, Tola napisał:

Zrobiłam suni OLx, zcekam na akceptację.

Nie otwiera mi się ogłoszenia Tyśka i terra, może to tylko u mnie jest problem...

Hmmm, sprawdziłam. Ogłoszenie jest aktywne. Powinno być widoczne.

https://www.olx.pl/d/oferta/spanielka-dianka-krolowa-jest-tylko-jedna-CID103-IDRHocD.html?bs=olx_pro_listing

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...