Jump to content
Dogomania

BLANKA MA DOM I CUDNĄ RODZINĘ! KCIUKI NADAL POTRZEBNE! Blanka – zabrana ze schroniska, musi opuścić hotel. .


Recommended Posts

Dnia 4.11.2022 o 22:22, Tyśka) napisał:

Na prośbę Ewa Marta zrobiłam ogłoszenie Blance (jako Diance) na Wrocław. Przyznaje, że nie miałam czasu myśleć nad opisem, a kończy mi się czas promocji na olx... w wolnej chwili opis edytuję.

https://www.olx.pl/d/oferta/spanielka-dianka-krolowa-jest-tylko-jedna-CID103-IDRHocD.html

Screenshot_20221104-222139_OLXpl.jpg.c125060e046940e4771d0b8d42831438.jpg

Cudownie! Bardzo dziękujemy. Kasa już poleciała. Dla nas to duża oszczędność. Zamiast 25 zł niecała dyszka 🙂

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 5.11.2022 o 11:45, Alaskan malamutte napisał:

Eluś, może na Opole? Tam jest Martusia Kado. Super wizytator

 

Dnia 5.11.2022 o 11:49, Ellig napisał:

Zaraz zrobię😊

Ogłoszenie zrobione na Opole z wyróżnieniem do 12 listopada .
 https://www.olx.pl/d/oferta/piekna-czarnulka-czeka-na-dom-CID103-IDRHGIk.html?bs=olx_pro_listing

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Próbowaliśmy jej dziś zrobić normalne, domowe zdjecia. Niestety, ugryzła Andrzeja. Zdjeć nie ma.

Myśle, że jesli pani, która dzwoniła ma doświadczenie z tą rasą i ewentualnie agresją, to może jednak warto porozmawiac, uświadomić odnośnie innych kwestii, które szwankowały. Może lepiej zostawić na wszelki wypadek kogoś z doświadczeniem? 

Wcześniej nie ustalałyśmy kwestii finansowych. Cena za hotelowanie to 14 zł za dobę plus jedzenie, czyli ok. 500 zł na miesiąc.

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 6.11.2022 o 09:50, Alaskan malamutte napisał:

Blanka dostała 20zł od mojej znajomej p. Moniki. Serdecznie dziękujemy! Zobacz obraz źródłowy

Ewuniu, przeleję Ci na konto. 

Super. Jak tylko dojdzie, od razu wpisze w rozliczenie.

Dnia 6.11.2022 o 13:53, Jaaga napisał:

Próbowaliśmy jej dziś zrobić normalne, domowe zdjecia. Niestety, ugryzła Andrzeja. Zdjeć nie ma.

Myśle, że jesli pani, która dzwoniła ma doświadczenie z tą rasą i ewentualnie agresją, to może jednak warto porozmawiac, uświadomić odnośnie innych kwestii, które szwankowały. Może lepiej zostawić na wszelki wypadek kogoś z doświadczeniem? 

Wcześniej nie ustalałyśmy kwestii finansowych. Cena za hotelowanie to 14 zł za dobę plus jedzenie, czyli ok. 500 zł na miesiąc.

 

Bardzo to smutne. Jakim cudem były o niej takie dobre opinie 😞

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 4.11.2022 o 09:48, Jaaga napisał:

Chyba ogólnie woli mężczyzn, bo wczoraj paniom w czasie pielęgnacji nie dala sobie zaglądnąć w zęby, a Pan Adam bez problemu zrobil test i określił wiek. Zdecydowanie powinna iść do domu bez innego psa.  Zaanektowala sobie w pokoju klatkę. Siedzi w wejściu i warczy. Pola byla nauczona spać z Tośką przytulona. Teraz nie ma z kim spać i bawić się. Ciągnie ją do Blanki, próbuje, kombinuje ale nie ma mowy o jakiejkolwiek poufałości czy nawet podejściu w pobliże klatki. Te klatki mamy dwie i służą jako  budki. Mam je okryte z góry i drzwiczki są otwarte.  Klatki są największego rozmiaru, ale Poli nie wolno wejść i się położyć kolo Blanki, mimo że wolnego miejsca dużo.

Na pewno powinna iść do domu bez młodszych dzieci z powodu nieprzewidywalnych reakcji.

Chyba ma tez dość pobytu na zewnątrz. W ogrodzie zalatwia się, wraca pod drzwi i pokazuje żeby ją wpuścić do domu. Ma spory apetyt, wiec trzeba uczulać ludzi, że nie można jej podkarmiac między posiłkami, bo potrafi sprawnie żebrać 😆

Skoro tak się zachowuje przy klatce to może nie powinna mieć takiej warowni, może mając legowisko nie będzie czuła takiej potrzeby bronienia swoich zasobów ?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 6.11.2022 o 23:54, Onaa napisał:

Skoro tak się zachowuje przy klatce to może nie powinna mieć takiej warowni, może mając legowisko nie będzie czuła takiej potrzeby bronienia swoich zasobów ?

Ona nawet na kocu na wolnej przestrzeni mnie ugryzła przecież. Karmy tez broni na środku pokoju. Musze im osobno podawać. 

 

Dnia 6.11.2022 o 15:50, Alaskan malamutte napisał:

Może za dużo się dzieje na raz..może za szybko..nie wiem..nie wiem czemu dostalyśmy inne informacje o suni...

Myślę...😞

Nie dzieje się tak dużo, ma kontakt z trzema psami, z nimi wychodzi na spacery. Nie jest zestresowana, wręcz przeciwnie. Oczekuje, że wszystko będzie tak, jak ona chce, ustawiła sobie towarzyszy. W schronisku nie dało się rządzić, musiala być miła. 

Dzis jest całkiem odmieniona niż wczoraj, kiedy warczała i nie pozwoliła sobie zapiąć smyczy, a popoludniu ugryzła męża. 

Dzis piszczała z radości jak rano poszedl po nią na spacer, wdzięczyła się  i tańczyła. Smycz przypieta migiem. Kiedy robiłam zdjecia Greyowi, to podbiegała, przytulała się, wchodziła wręcz na mnie i odsuwała od niego moja rękę, bo byla zazdrosna i chciala, żeby to ja głaskać i przytulać. 

Jeszcze nie mialam tak nieprzewidywalnego psa. To nie jest normalne zachowanie. Chyba jednak te spanielowe geny cos namieszały, bo opisy tu byly podobne, a u żadnego psa nie spotkałam się z takimi zmianami zachowania.

Link to comment
Share on other sites

Aktualne ogłoszenie Blanki na Katowice (podmienione za Polę) wyróznione do 2.12.2022r

Blanka, suczka w typie czarnego spaniela do adopcji! Katowice Dąbrówka Mała • OLX.pl

 

Zbiorę wszystkie ogłoszenia na pierwszej stronie. 

Jeśli ktoś zechce zrobić ogłoszenie naszej grzecznej inaczej suni, to będzie nam niezmiernie miło 😊

 

Link to comment
Share on other sites

Dalam juz znać Alaskan, ze niestety Blance trzeba szukać innego miejsca. Wczoraj wieczorem zrobila kolejna jazdę przy jedzeniu i zaatakowala Greya. Krzyknęłam na nią, to wbiegła w drzwi klatki i wyszczerzyla na mnie zębiska, jazgocząc. Nie byłam w stanie nic zrobić, odpuściłam. 

Fafel juz boi się schodzić z fotela, Grey całkiem zdziczal ze strachu i leży w jednym miejscu na podłodze. Odzywa, kiedy ona wychodzi na spacer, choć nawet wtedy juz nie daje mi się głaskać. 

Chcialam, żeby wieksze psy ją ustawiły i pokazały hierarchię. Dzis rano wyszły razem i Blanka byla przy nich jak aniołek. Dala się im pokornie obwąchać. Za każdym razem opuszczała głowę i ogon, cierpliwie stojąc. Nie dala nawet się sprowokować Andżeli. Po prostu psi ideał.  Jak kameleon potrafi się dostosować do warunków. Gnębi tylko słabszych. 

Wczoraj pomyślałam, że nie może być tak, że Grey lepiej i bezpieczniej czul się w schronisku. Przecież go tam nie oddam. Na jego wątku juz pisalam, że pozostaje jeszcze buda, ale niby dlaczego on ma wyladowac w budzie i miotac się po ogrodzie na oślep, skoro nie jest niczemu winny? Stąd ta decyzja. Blanka ugryzła już nas oboje, nic sobie z nas nie robi. Na pewno z czasem nie będzie lepiej, tylko gorzej.

Jesień nas rozpieszcza, ale wkrótce pojawią się przymrozki i do domu będziemy musieli wziąć Drugiego. On jest tez niewidomy, jojczy przy każdym kontakcie i dotyku, dużo monotonnie krąży, jak chyba większość zdemenciałych 16-latkow.  On nie ma szans przy Blance.

Blanka miala jechać do Szafirki, ale Ona odmowila wzięcia mix spaniela po wcześniejszych doświadczeniach z tą rasą. Było mi żal Blanki w schronisku, skoro miala być miła i łagodna i dlatego zaproponowałam, że może do nas przyjechać na hotelik.

Rozmawialam z Tolą i Szafirka obserwowała u spanieli takie same zachowania. Agresywne zachowania i nie dopuszczanie innych psów do jedzenia. 

Jest nieobliczalna, zmiania nastrój i zachowanie. W naszych warunkach niestety nie nadaje się na funkcjonowanie z innymi psami. Dwa dni mamy Zewa w domu i z nim nie ma żadnego problemu. Podobnie jak z Andżelą. Niestety na Blankę nie mamy pomysłu i możliwości. 

Wydaje mi się, że powinna trafić do miejsca gdzie byłaby z większymi psami lub oddzielona  od mniejszych i słabszych. Do nas trafiają zazwyczaj psy chore, stare i one nie mogą być jej ofiarami. Przykro mi, ale nie jesteśmy w stanie nic więcej zdziałać. 

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dodam jeszcze, że to nie jest na zasadzie " zabierajcie tego psa jak najszybciej". Warto jednak popytać, poszukać, pooglaszac ją w międzyczasie na grupach czy forach miłośników rasy, bo chyba oni są szansą. Jesli nic się nie znajdzie, to najwyzej pójdzie  u nas na wybieg.  Lepsze to, niż schronisko.

Musze Greya uspokoić i odstresować na tyle, żeby go zabrać do lekarza na badania. Jest po urazie, oko wygląda, jakby miało zaraz pęknąć, a my nie jesteśmy mu w stanie pomóc dopóki reaguje zwiększającym się panicznym lękiem. Czekam jak na szpilkach, żeby zrobić mu badania i zawieźć do neurologa. To pies wymagajacy pomocy, a my nie jesteśmy mu w stanie pomóc. Nawet u nas lekarka nie będzie w stanie choćby pobrać mu krwi.

Jutro podejmiemy ponownie próbę zrobienia jej domowych zdjęć. 

Link to comment
Share on other sites

Jakbym o spanielu koleżanki czytała. Ten sam charakter, to samo zachowanie. Tyle, że on jeszcze codziennie o siódmej wieczorem rzucał się na swoich ludzi i gryzł po nogach, jeżeli mieli je na podłodze. Dlatego około siódmej wszyscy siadali na kanapach albo fotelach z nogami na górze. Pies polatał, powarczał parę minut i wracał na swoje legowisko, i był spokój. Do następnego dnia. Raz mąż koleżanki się zagapił i nie zdążył z nogami na kanapę - skończyło się szyciem pięty.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.11.2022 o 21:36, Poker napisał:

Miałam pod opieką przez 3 miesiące niewidomą cocker spanielkę, złotą, pies ideał.

Moja ciotka miała przez 15 lat złotą spanielkę, rodowodową, a sąsiedzi złotego psa z pseudo - obydwa super psy, łagodne i mądre.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...