Jump to content
Dogomania

BLANKA MA DOM I CUDNĄ RODZINĘ! KCIUKI NADAL POTRZEBNE! Blanka – zabrana ze schroniska, musi opuścić hotel. .


Recommended Posts

Wciąż szukamy miejsca dla Blanki, miejsca w którym będzie miała szansę na poprawę swojego zachowania oraz na konsultacje z behawiorystą, miejsca gdzie dowiemy się o niej więcej, co lubi, czego nie lubi, jak się zachowuje gdy zostanie sama, czy tylko  broni zasobów w domu, co ją denerwuje a co cieszy. Musi mieć też dostęp do opieki wet.
Takie miejsce w hotelu to koszt od 1000 zł w górę i miejsc nie ma...
Ważne jest jeszcze to , ze taki pobyt Blanki w hotelu nie da nam  gwarancji na jej adopcję, dzisiaj odmówiły miejsca Blance dwa hotele z czego jeden to koszt 70 zl / doba.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.11.2022 o 00:39, Onaa napisał:

Podczytuję co z Blanką. A czy nie ma jakiś środków, leków na takie "ataki "? Coś na uspokojenie, wyciszenie? 

Udostępniłam Blankę na FB na grupach spanielowych. 

Rozmawiałam  z weterynarzem, a pro po Blanki i ewentualnie podawania jej leków uspokajających. Odp. Mija się to z celem, ponieważ zachowanie spanieli to nie tylko strach , ale często chęć dominacji, ważne tu są stałe niezmienne warunki w jakich przebywa pies i konkretne wymagania. Spokój i rozrywka. spaniele potrzebują dużo ruchu i stymulacji. Z racji , że to rasa myśliwska. Można podawać leki  typu ziołowego ale jak wyżej ma to sens gdy codziennie powtarza się te same rytuały i zachowania, godziny spacerów, karmienia itd.

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ja rozmawiałam z koleżanką, która od lat ma spaniele i zna środowisko miłośników tej rasy. Mówiłam, że Blanka jest psem w typie spaniela, ale że prawdopodobnie wykazuje cechy tej rasy. Tak naprawdę nie wiemy na pewno, co jest powodem takiego zachowania. To powinien ocenić ktoś, kto się na tym zna. Koleżanka obiecała, że popyta o ewentualne miejsce dla niej, ale nic nie obiecuje, bo sama swoje spaniele oddaje do zaprzyjaźnionego hotelu, w którym psy są razem. 

Alaskan, Ellig i ja jesteśmy w stałym kontakcie, na bieżąco wymieniamy się informacjami która gdzie szukała. Nie ma nas tutaj, bo cały wolny czas poświęcamy na znalezienie jakiegoś wyjścia. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Był dzisiaj telefon o Blankę. Pani zobaczyła zdjęcie i zaraz do mnie zadzwoniła. Nie czytała ogłoszenia na bank!!! Na moje pytanie, czy miała do czynienia z trudnym psem, który wymaga konsekwentnego opiekuna odpowiedziała, ze będzie o nią dbać, będzie ją karmić. 

Na moje kolejne  pytanie, czy jak Blanka odwinie się i ją capnie to będzie konsultować z behawiorystą? Na to pani: "A co to??" 

Koniec tematu.....

Link to comment
Share on other sites

Zadzwoniłam do Hotelu Artemida w Jaworznie. 

Koszt pobytu ze szkoleniem i przygotowaniem do adopcji to 1000zł. W sytuacji, gdy pies wymaga dłuższego pobytu - 800zł ale to są indywidualne ustalenia.  

Na razie nie ma miejsc, być może zwolni się za 2 tygodnie. Jest przygotowywany pies do adopcji, jest chętna rodzina. Mam zadzwonić 28-29 listopad. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.11.2022 o 17:48, Alaskan malamutte napisał:

Zadzwoniłam do Hotelu Artemida w Jaworznie. 

Koszt pobytu ze szkoleniem i przygotowaniem do adopcji to 1000zł. W sytuacji, gdy pies wymaga dłuższego pobytu - 800zł ale to są indywidualne ustalenia.  

Na razie nie ma miejsc, być może zwolni się za 2 tygodnie. Jest przygotowywany pies do adopcji, jest chętna rodzina. Mam zadzwonić 28-29 listopad. 

 

 

Nie bardzo wierzę w to przygotowanie do adopcji. Kobita chyba nie rozumie problemu.

Rozmawiałam ze świetnym szkoleniowcem, który (która) miał do czynienia z szurniętymi spanielami. Mówi, że się wpakowałyście, niestety. Ale to z moich opowiadań, nie widziała psa przecież, ja też. W kwestii hotelu może przyjąć, koszt 90zł doba, ale uprzedza, że jeśli nie da rady nic z Blanką zrobić, to zgłosi do zabrania, albo wiadomo czego.

Link to comment
Share on other sites

Kochani, nie ma co koloryzować, nie ma co ukrywać, że mamy bardzo trudną sytuację z Blanką. Splot różnych okoliczności sprawił, że wzięłyśmy sunię pod opiekę mając wiedzę, że to grzeczna, miła sunia. Wydawało się, że mimo 4 lat znalezienie dla niej domu może potrwać jakiś czas, ale jest możliwe. Podczas wizyty u weta okazało się, że Blanka ma lat 6, a nie 4, ale to nas nie przestraszyło.  Znając ceny za hotelowanie u Jaagi uznałyśmy, że nawet bez żadnych deklaracji jakimś cudem musimy dźwignąć to obciążenie. Zabranie jej ze schroniska uznawałyśmy za konieczne, bo z relacji jakie otrzymałyśmy sunia kiepsko tam sobie radziła.

Jak jest już wiemy wszyscy. Blanka nie jest grzeczną, przytulaśną sunieczką, tylko sprawia problemy. Szukamy bardzo intensywnie nowego miejsca w hotelu, w którym będzie się odbywała praca z nią. Wykonałyśmy masę telefonów, zadałyśmy dużo pytań i choć nadal nie mamy dla niej miejsca, nasza wiedza odnośnie funduszy, jakimi musimy dysponować zwala nas dosłownie z nóg.

Musimy liczyć się z tym, że miesięczny koszt utrzymania jej w takim miejscu, to przynajmniej 1000 zł albo więcej. Do tego dochodzi koszt ewentualnego przewiezienia jej do nowego miejsca. Dla nas samych to kwota nie do udźwignięcia.

Dlatego bardzo Was prosimy o jakąkolwiek, nawet najmniejszą pomoc. O deklaracje stałe albo wpłaty jednorazowe. Liczy się dla nas każda pomoc.  

Nie wyobrażamy sobie oddania jej z powrotem do schroniska, ale jeśli nie znajdzie się dla niej jakieś miejsce, na które będzie nas stać, a w kojcu u Jaagi Blanka też będzie rozrabiać, to nic innego nam nie pozostanie.

My nadal wierzymy, że w odpowiednich rękach ona da się ustabilizować. Prosimy Was bardzo, pomóżcie nam ją ratować. Znacie nas od lat, często radzimy sobie bez deklaracji. Tym razem nie damy rady.

 

A tak zupełnie od siebie dodam, że podliczyłam swoje deklaracje na inne psy. Co miesiąc wpłacam 170 zł na 8 psiaków, w tym 7 jest z dogomanii, a jedna sunia z FB. To obciąża mój budżet, ale mam pewność, że dzięki tym czasem niedużym wpłatom (bo niektóre psiaki dostają 30 zł, a niektóre 10 zł) pomagam w ich ratowaniu. Bardzo Was proszę o to samo dla Blanki.

Od siebie deklaruję stałą 30 zł miesięcznie dla niej. Przelewam od razu na jej konto.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja wpłacam na psiaki - samych deklaracji, nie licząc wpłat jednorazowych, serduszek, cegiełek - 200,00 zł co miesiąc.
Deklaruję 20,00 zł miesięcznie dla Blanki, począwszy od grudnia. Na listopad już nie dam rady.

 

Listopad 2022 r.

 

        25,00   

Miłek  

3.11.

        25,00   

Rewa

3.11.

        30,00   

Michu

3.11.

        40,00   

Fado    

3.11.

        20,00   

Odi  

3.11.

        20,00   

Szymuś

3.11.

        20,00   

Sabinka 

3.11.

        20,00   

Czaruś

3.11.

     200,00   

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.11.2022 o 18:34, elik napisał:

Ja wpłacam na psiaki - samych deklaracji, nie licząc wpłat jednorazowych, serduszek, cegiełek - 200,00 zł co miesiąc. Deklaruję 20,00 zł miesięcznie dla Blanki.

 

Listopad 2022 r.

 

 

        25,00   

 

Miłek  

 

3.11.

 

        25,00   

 

Rewa

 

3.11.

 

        30,00   

 

Michu

 

3.11.

 

        40,00   

 

Fado    

 

3.11.

 

        20,00   

 

Odi  

 

3.11.

 

        20,00   

 

Szymuś

 

3.11.

 

        20,00   

 

Sabinka 

 

3.11.

 

        20,00   

 

Czaruś

 

3.11.

 

     200,00   

 

 

 

 

Eluś, tak bardzo Ci dziękuję kochana! Aż mi się łzy pojawiły w oczach!

Konto moje ING, to które masz. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.11.2022 o 17:48, Alaskan malamutte napisał:

Zadzwoniłam do Hotelu Artemida w Jaworznie. 

Koszt pobytu ze szkoleniem i przygotowaniem do adopcji to 1000zł. W sytuacji, gdy pies wymaga dłuższego pobytu - 800zł ale to są indywidualne ustalenia.  

Na razie nie ma miejsc, być może zwolni się za 2 tygodnie. Jest przygotowywany pies do adopcji, jest chętna rodzina. Mam zadzwonić 28-29 listopad. 

 

 

Tam był agresywny, nieprzewidywalny terierek Toffik od ewu. Pani z Artemidy nie dała sobie rady, ewu musiała szukać Toffikowi nowego miejsca. Dodatkowo z tego co pamietam to informacje o psie i zdjecia były rzadko. Tutaj wątek psiaka:

A PetHouse w Jastrzębiu Zdroju?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.11.2022 o 18:08, rozi napisał:

Nie bardzo wierzę w to przygotowanie do adopcji. Kobita chyba nie rozumie problemu.

Rozmawiałam ze świetnym szkoleniowcem, który (która) miał do czynienia z szurniętymi spanielami. Mówi, że się wpakowałyście, niestety. Ale to z moich opowiadań, nie widziała psa przecież, ja też. W kwestii hotelu może przyjąć, koszt 90zł doba, ale uprzedza, że jeśli nie da rady nic z Blanką zrobić, to zgłosi do zabrania, albo wiadomo czego.

Rozi, bardzo dziękujemy (wszyskie, bo właśnie jesteśmy na gorącej linii),że zechciałaś szukać konkretnej pomocy dla Blanki i w sumie dla nas. Cena (miesięcznie 2700 zł) niestety dla nas nieosiągalna, ale dziękujemy z całego serca. 

Mamy nadzieję, że nie spełni się u Blanki ten najczarniejszy scenariusz.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.11.2022 o 18:58, Poker napisał:

 20 zł x 5 miesięcy, wpłacę jednorazowo 100 zł.

Każda z nas wpłaca na jakieś psy. Sama utrzymuję psy w hotelikach zarabiając bazarkami.

Bardzo Ci serdecznie dziękujemy! Wiem, że wspierasz inne psiaki 🙂 Nie zgodzę się tylko, że każda wpłaca, ale większość z nas na pewno. Masz chyba mój numer konta do ING?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.11.2022 o 18:43, Tyśka) napisał:

A PetHouse w Jastrzębiu Zdroju? Byłam tam osobiście.

Tysiu, dziękuję za podpowiedź ❤️

Zadzwoniłam. Koszt pobytu dla bezdomniaka pod opieką Fundacji to 900zł przez pierwsze trzy miesiące, kolejne po 800 plus karma.

Hotelik jest domowy. W pokojach boksy i klatki kenelowe. 

Pet House Domowy Hotel dla Zwierząt | Jastrzebie Zdroj | Facebook

Pani pomaga w adopcjach, wystawia opinię. 

Z jej doświadczenia czarne "spaniele" są łatwiejsze w obsłudze. Pani ma sprawdzić, czy byłoby miejsce jeszcze w tym roku. Oddzwoni ok 21

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...