Jump to content
Dogomania

Kiedyś bezdomna Suzi a teraz Sonieczka , pies , który ma swój wspaniały dom u naszej kochanej elik.


Recommended Posts

19 minut temu, Sowa napisał:

Lepiej, zamiast zsuwać, nie dopuścić do wejścia. Wtedy jest szansa, ze pies zrozumie - "nie mogę wejść" . Jeśli wejdzie i zejdzie, zrozumie "mogę wejść i zejść".

Tylko jak to zrobić? Ona usiłuje wejść, gdy my już leżymy. Wcześniej leży na fotelu, na którym wolno jej leżeć.

Link to comment
Share on other sites

35 minut temu, konfirm31 napisał:

Elu, u mnie Lerka, która dobrze wie, że nie wolno na tapczan i przy mnie nie wchodzi ( ja jestem z tych, którzy nie śpią z psami), jak tylko zostanie sama, wchodzi na tapczan i na nim śpi. Nie bronię jej tego i udaję, że nie widzę ;). Jak nie chcesz, żeby pies wchodził na tapczan w czasie twojej nieobecności, połóż na nim krzesła. Ale fotel zostaw. Psy lubią leżeć wyżej, w miejscu, gdzie pachnie człowiekiem, szczególnie, jak zostają same. 

Ostatecznie mogłaby spać z nami, ale nie wiem, czy będzie z tego zadowolony DT.  Wolę oduczyć, a jak DT pozwoli, to jego sprawa  🙂 

Link to comment
Share on other sites

24 minuty temu, Sowa napisał:

Też dopisuję - tekst powyżej to odpowiedź na pytanie Elik. 4 dni to niedużo, ale zaczęłyście już dzisiaj?

Nie było czasu. Wróciłam do domu po 14, spacer z psiakami - Alfik nie był na spacerze od 7-mej, posiłek dla psiaków, dla nas...

Link to comment
Share on other sites

16 minut temu, elik napisał:

Sucha karma Briantos - właściwie zostało już tylko pół worka i puszki Rocco.

Czyli, że jadła tę karmę. Z tego co pamiętam, Suzi ma podwyższone parametry wątrobowe, więc wskazane są dla niej karmy o zmniejszonej ilości tłuszczu

Lerka dostaje Bosch adult mini light - malutkie chrupki i myślę, że można kupić dla Suzi mały worek na próbę. 

Rocco Clasic, to dobra karma, ale bardzo tłusta. Lerka ją dostaje na obiad, ale ona ma żołądek strusia i zdrową wątrobę. Dla Suzi, na początek bym dawała Rocco/Rinti sensitive gastrointestinal, ale to niestety droższe karmy niż Clasic. 

U mnie Lerka dostaje  2x ( śniadanie i kolacja) karmę suchą ( razem+/-80-100g), a na obiad 1/3 puszki 400g.

Lerka waży 10 kg, ma tendencję do tycia. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.07.2021 o 19:25, konfirm31 napisał:

Czyli, że jadła tę karmę. Z tego co pamiętam, Suzi ma podwyższone parametry wątrobowe, więc wskazane są dla niej karmy o zmniejszonej ilości tłuszczu

Lerka dostaje Bosch adult mini light - malutkie chrupki i myślę, że można kupić dla Suzi mały worek na próbę. 

Rocco Clasic, to dobra karma, ale bardzo tłusta. Lerka ją dostaje na obiad, ale ona ma żołądek strusia i zdrową wątrobę. Dla Suzi, na początek bym dawała Rocco/Rinti sensitive gastrointestinal, ale to niestety droższe karmy niż Clasic. 

U mnie Lerka dostaje  2x ( śniadanie i kolacja) karmę suchą ( razem+/-80-100g), a na obiad 1/3 puszki 400g.

Lerka waży 10 kg, ma tendencję do tycia. 

Wygląda na to, że jadła, ale czemu u mnie nie chce?  😞 
Tak, Suzi ma podwyższone parametry wątrobowe i dostaje 1 tabletkę dziennie Hepatiale Forte. Nie powinna więc jeść tłustej karmy.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, elik napisał:

Moli@ popiera herezje rozi czyżby obie biły psy??? Jeśli nie, to po co wygadują tu takie dyrdymały?

Co złego jest w wylegiwaniu się psa w koszyczku na parapecie, jeśli opiekun na to pozwala??? Mnie to ani ziębi, ani grzeje.

No jasne ,),),)

Oj elik elik  :(

Co złego w wylegiwaniu się na parapecie..., niby nic ,) Jak tam się piesek dostanie? przefrunie z podłogi na parapet? Nie, łazi po meblach i to łażą psy przygotowywane do adopcji ,)

Ale co tam, niech się martwi osoba adoptująca w tym wypadku chyba TY :D Bo piesek przyzwyczajony do latania po meblach ale Ciebie to przecież ani ziębi ani grzeje ,)

 

Link to comment
Share on other sites

49 minut temu, Moli@ napisał:

Co złego w wylegiwaniu się na parapecie..., niby nic ,) Jak tam się piesek dostanie? przefrunie z podłogi na parapet? Nie, łazi po meblach i to łażą psy przygotowywane do adopcji ,)

Ale co tam, niech się martwi osoba adoptująca w tym wypadku chyba TY 😄 Bo piesek przyzwyczajony do latania po meblach ale Ciebie to przecież ani ziębi ani grzeje ,)

Moli@ szkoda czasu na takie dysputy. Twoje posty, do moich mają się jak pięść do oka. Akurat pieski wylegujące się na parapecie wylegują się w DS. Jak chce się dawać przykłady, to trzeba wiedzieć o czym się mówi, chyba, że naciąga się każdą sytuację do swojej tezy.
Jestem wdzięczna za konkretne rady, a nie bezprzedmiotową krytykę.  Na pewno można krytykować także i moje poczynania, ale tu  jest krytyka, dla krytyki.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, JOLY napisał:

Moze namocz jej karme, 

 

34 minuty temu, Tyśka) napisał:

Potwierdzam. U nas namoczenie w ciepłej wodzie albo mleku bez laktozy/rosołku bez przypraw baaardzo pomaga :). 

A z ząbkami wszystko dobrze? Może ją bolą?

Jutro spróbuję namoczyć jej karmę w letniej odzie. Rosołek, choćby bez przypraw odpada, bo dla niej jest zbyt tłusty

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, konfirm31 napisał:

Z tego co pamiętam, Suzi ma podwyższone parametry wątrobowe, więc wskazane są dla niej karmy o zmniejszonej ilości tłuszczu

Lerka dostaje Bosch adult mini light - malutkie chrupki i myślę, że można kupić dla Suzi mały worek na próbę. 

Tak jak pisałam, nie znam się na karmach bo moim psiakom gotuję, ale może tak jak radzi konfirm31 kupię tę karmę na próbę? Przeglądałam i znalazłam ją karmę w trzech smakach - drób, drób i proso oraz jagnięcina z ryżem. Może zamówię Suzi z każdego smaku po małym opakowaniu ? (są pakowane drób po 2,5 kg i jagnięcina 3 kg) może rzeczywiście małe granulki będą dla niej lepsze, a może i któryś smak jej szczególnie przypasuje? 

Co myślicie?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, limonka80 napisał:

Tak jak pisałam, nie znam się na karmach bo moim psiakom gotuję, ale może tak jak radzi konfirm31 kupię tę karmę na próbę? Przeglądałam i znalazłam ją karmę w trzech smakach - drób, drób i proso oraz jagnięcina z ryżem. Może zamówię Suzi z każdego smaku po małym opakowaniu ? (są pakowane drób po 2,5 kg i jagnięcina 3 kg) może rzeczywiście małe granulki będą dla niej lepsze, a może i któryś smak jej szczególnie przypasuje? 

Co myślicie?

Mój Alfik też ma podwyższone parametry wątrobowe. Zanim to wyszło gotowałam mu ryż z indykiem i warzywami. Bardzo chętnie to zjadał. Teraz dostaje suchą i puszki Hillsa i nie podchodzą mu 😞 ale co robić. Wątroba nie może być przeciążona nieodpowiednim jedzeniem.            

Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, elik napisał:

Mój Alfik też ma podwyższone parametry wątrobowe. Zanim to wyszło gotowałam mu ryż z indykiem i warzywami. Bardzo chętnie to zjadał. Teraz dostaje suchą i puszki Hillsa i nie podchodzą mu 😞 ale co robić. Wątroba nie może być przeciążona nieodpowiednim jedzeniem.

To jak uważasz - próbujemy nowej karmy ?

Link to comment
Share on other sites

Dodam jeszcze tylko, że smaki drób i proso oraz jagnięcina z ryżem nie są stricte karmami light, to karma dla psów z nadwrażliwością pokarmową, ale mają ciekawy skład m.in. wyciąg z zielonej małży. Poza tym do tej pory Suzi też nie jadła karmy typowo wątrobowej, wydaje mi się że warto spróbować.....  

Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, limonka80 napisał:

Dodam jeszcze tylko, że smaki drób i proso oraz jagnięcina z ryżem nie są stricte karmami light, to karma dla psów z nadwrażliwością pokarmową, ale mają ciekawy skład m.in. wyciąg z zielonej małży. Poza tym do tej pory Suzi też nie jadła karmy typowo wątrobowej, wydaje mi się że warto spróbować.....  

Ja nie wiem co byłoby dla suni odpowiednie. Może poczekajmy, co powie konfirm31 Ona ma doświadczenie w tym temacie.

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny, nie jestem specjalistką od karm, tyle, że moje trzy ostatnie ONki, dobrze mnie przećwiczyły z problemów z pp u psów. 

Ja bym na początek spróbowała Bosch mini light z drobiem- 1 op =2,5 kg i puszki Rocco Diet Care Gastro Intestinal -, kurczak z pasternakiem 6x400g. Karmą puszkową, karmiłam Bliss. Pasternaku jest mało i to praktycznie jest chude mięso. 

Suzi to mały piesek ( jak Lerka) i tak +/- puszek jej starczy na 3x6= 18 dni, a chrupek 2500g:100=25 dni. 

Niestety, ja nie mogę się teraz więcej dołożyć finansowo na Suzi :(. Wpłaciłam w tym miesiącu 60 zł na Suzi  i 30 na jamniczkę Agę. I mam kilka jeszcze stałych psich opłat. W dodatku, mam teraz prywatne zabiegi rehabitacyjne :(, a to mocno tłucze po kieszeni :(. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Przywieziony z azylu do mnie staruszek Tito, przemianowany obecnie na Malutka, nie mógł jeść suchej karmy - miał gnijące niemal zęby, po wyrwaniu siedmiu zębów minęło chyba sześć tygodni, aby uwierzył, że może coś gryźć bez bólu - dziś już pogryzł miękki kawałek bułki, najpierw tylko łykał.

Malutek był na pewno psem domowym, ale jest klasycznym przykładem braku elementarnej nauki znaczenia ludzkich słów - głos człowieka był dla niego obojętnym szumem, nie informacją. Pracuje nad tym, ale z 12-14-letnim psem nauka idzie powoli. Tym bardziej, że moje ręce kojarzą mu się także z podnoszeniem u weta, a wizyt u weta, łącznie z operacjami, było już 16. Miłe Panie, uczcie psy w DT zostawania w mieszkaniu w dystansie lub we wskazanym miejscu najpierw na gest i hasło jednocześnie, potem tylko na hasło, to tak bardzo ułatwi sytuacje w DS...

Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, Sowa napisał:

Miłe Panie, uczcie psy w DT zostawania w mieszkaniu w dystansie lub we wskazanym miejscu najpierw na gest i hasło jednocześnie, potem tylko na hasło, to tak bardzo ułatwi sytuacje w DS...

Tak właśnie zamierzam, posiłkując się Twoim artykułem w www.nosem.pl  Dzięki wielkie za Twoje rady. Ta strona to kopalnia dobrych rad dla właścicieli psów.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Przeczytałam wszystko i bardzo Wam dziękuje za tyle troski o Suzi.

Ja zauważyłam u moich psiaków ,że wolą drobniejsze karmy chociaż nie mają prblemów z ząbkami. Jedynie Elwis jest szczerbatkiem i jego drobna karma zawsze jest obiektem zainterwsowania reszty.

Link to comment
Share on other sites

48 minut temu, konfirm31 napisał:

Dziewczyny, nie jestem specjalistką od karm, tyle, że moje trzy ostatnie ONki, dobrze mnie przećwiczyły z problemów z pp u psów. 

Ja bym na początek spróbowała Bosch mini light z drobiem- 1 op =2,5 kg i puszki Rocco Diet Care Gastro Intestinal -, kurczak z pasternakiem 6x400g. Karmą puszkową, karmiłam Bliss. Pasternaku jest mało i to praktycznie jest chude mięso. 

Suzi to mały piesek ( jak Lerka) i tak +/- puszek jej starczy na 3x6= 18 dni, a chrupek 2500g:100=25 dni. 

Niestety, ja nie mogę się teraz więcej dołożyć finansowo na Suzi 😞. Wpłaciłam w tym miesiącu 60 zł na Suzi  i 30 na jamniczkę Agę. I mam kilka jeszcze stałych psich opłat. W dodatku, mam teraz prywatne zabiegi rehabitacyjne :(, a to mocno tłucze po kieszeni :(.

Specjalistką może nie jesteś, ale widać, że masz duże doświadczenie w tym temacie, a to jest bardzo cenne.

Każdy daje ile może, a Twoje rady są bezcenne.

Limonko, jeśli możesz, to zamów proszę dla Suzi, jak proponuje konfirm31 -  Bosch mini light z drobiem i puszki Rocco Diet Care Gastro Intestinal.  

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...