Jump to content
Dogomania

~ W DOMKU W WARSZAWIE Aria młodziutka ONka


Recommended Posts

13 godzin temu, Poker napisał:

A jak ją chcecie wywieźć na sterylkę? Sedalin , pewnie wiecie , jest kiepski.

A może do budy wrzucić feromony? Albo do jedzenia podawać psi Prozac? Tak sobie na głos myślę.

Pisałam, że  podaję jej Zylkene, już 10 tabletek, kolejne 10 czeka. 

Na sterylizację podamy Sedalin, przepytałam kilka mądrych osób, w tym dr Łapińską, że to najlepszy sposób, bo działa podany doustnie. Nie ma możliwości, jak u "normalnego" psa, podanie premedykacji w podskórnym czy domięśniowym zastrzyku. 

11 godzin temu, rozi napisał:

W sumie w ogóle możnaby coś dodawać do jedzenia.

Ale co, co kolejnego prpopnujesz?

9 godzin temu, agat21 napisał:

Na początek to chyba trzeba jakiegoś uspokajacza tak czy siak. Moja znajoma chyba dawała lękowej suni Aptusa Relaxa - czy jakoś tak się nazywał. A potem rozpylała w domu esencje zapachowe dr Bacha. Działało. Ale nie wiem czy jej sunia była aż lękliwa jak Aria :/ O feromonach też słyszałam, ale nie wiem jak działają. Pewnie na różne psy różnie. Ale spróbować pewnie zawsze warto. A nuż?

To wszystko są łagodne środki, podawane muszą byc długo, ale sama nie wiem, czego się po nich spodziewać?

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, malagos napisał:

Pisałam, że  podaję jej Zylkene, już 10 tabletek, kolejne 10 czeka.  Zapomniałam , wybaczysz mi ?

Na sterylizację podamy Sedalin, przepytałam kilka mądrych osób, w tym dr Łapińską, że to najlepszy sposób, bo działa podany doustnie. Nie ma możliwości, jak u "normalnego" psa, podanie premedykacji w podskórnym czy domięśniowym zastrzyku. 

 

Co do Sedalinu, to oby się nie stało tak , że ona będzie wszystko pamiętać i jeszcze bardziej się zrazi do człowieka.

No ale chyba nie lepszego wyjścia.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

37 minut temu, Poker napisał:

Co do Sedalinu, to oby się nie stało tak , że ona będzie wszystko pamiętać i jeszcze bardziej się zrazi do człowieka.

No ale chyba nie lepszego wyjścia.

Pokerku, przepraszam, trochę się niecierpliwię tą sytuacją... 

Sedalin ma za zadanie tylko Arię na chwilkę unieruchomić, a tylko ja przy niej będę, posiedzę przy niej, podam premedykację, a jak uśnie, wtedy przeniesiemy ją do gabinetu.

Pani dr Łapińska odpisała, że nie da rady przyjechać, ale podała kontakt do koleżanki. Zadzwonię, dowiem się.

Link to comment
Share on other sites

Wiem ,że Sedalin ma ją unieruchomić fizycznie , ale nie zaburza świadomości, czasem lekko przy większej dawce . Pies wie co się dzieje i jest bezradny, nie może się bronić. Trzymam kciuki , żeby wszystko dobrze poszło.

Pewnie planujesz założyć jej szelki i obrożę podczas narkozy.

Teraz się zaczęłam zastanawiać dlaczego sterylka ma być  w tym momencie ? Czy ewentualna potrzeba zajrzenia do szwów będzie możliwa?

Link to comment
Share on other sites

Nasza Magda robi malutkie cięcie ze szwami rozpuszczalnymi. Najpierw wpadam na pomysł jakiegoś unieruchomienia Arii celem załozenia obroży, a potem pomyślała, że jak juz usypiać, to zróbmy sterylizację, Bo i tak trzeba.

Umówiłam się z panią Klaudią, poleconą przez dr Łapińską, że przyjedzie z koleżanką do nas!! Środa, godz. 12.00 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, malagos napisał:

Nasza Magda robi malutkie cięcie ze szwami rozpuszczalnymi. Najpierw wpadam na pomysł jakiegoś unieruchomienia Arii celem załozenia obroży, a potem pomyślała, że jak juz usypiać, to zróbmy sterylizację, Bo i tak trzeba.

Umówiłam się z panią Klaudią, poleconą przez dr Łapińską, że przyjedzie z koleżanką do nas!! Środa, godz. 12.00 

Czy wiesz jaki koszt ?

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Tyśka) napisał:

mari, dzisiaj mamy wtorek :). Ogromnie zaciskam kciuki za jutrzejsze spotkanie.

z jednej strony się cieszę, bo to już jutro.....z drugiej się martwię, że czas szybciej biegnie, niż ja ;) aż tak mi się poprzestawiało, że chyba i ja behawiorysty potrzebuję ;)

"na pociechę"  niech będzie wesoło - pośmiejcie się ze mnie :) a ja mocno zaciskam kciuki !

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...