Jump to content
Dogomania

~ W DOMKU W WARSZAWIE Aria młodziutka ONka


Recommended Posts

3 godziny temu, malagos napisał:

W ramach nudy Aria nieźle podgryzła budę :( oderwała deskę, pogryzła kanty, odsłoniła styropian... Dałąm jej 3 pieńki różnego rodzaju, moze się nimi zajmie. 

Była taka śliczna, nieadopcyjna Ksenia. No... śliczna. Też gryzła budy. Nawet ukatrupiła zwierzątko, łatka jej została. Osiem lat chyba czekała, w końcu znalazła Przystań  :)

https://www.dogomania.com/forum/topic/40636-komornik-juz-sie-zblizajuz-puka-do-kseni-drzwi/page/232/

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 godziny temu, rozi napisał:

Była taka śliczna, nieadopcyjna Ksenia. No... śliczna. Też gryzła budy. Nawet ukatrupiła zwierzątko, łatka jej została. Osiem lat chyba czekała, w końcu znalazła Przystań  :)

https://www.dogomania.com/forum/topic/40636-komornik-juz-sie-zblizajuz-puka-do-kseni-drzwi/page/232/

 

Ale pocieszyłaś :)

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Tyśka) napisał:

Ksenia to akurat i mnie podbudowuje przy Amiku ;) Skoro jej się udało to kudłaczowi także.

malagos, czy już próbujesz ogłaszać Arię? Mogę wspomóc ogłoszeniami, jeśli uważasz że warto już ją pokazywać.

Od momentu znalezienia ją ogłaszam - na kilku owczarkowych forach na fb. Ogłosiła ją też moja zaprzyjaźniona dziewczyna, i było kilka telefonów. Podkreślałam, że szukam osoby z doświadczeniem, z drugim psem i najlepiej kojcem i ogrodzonym terenem. Wszyscy, powtarzam: wszyscy myślą, ze to taki zwykły bojaźliwy pies, i oprócz kilku rad, typu "weź ją do domu" i 3 osób chcących ja już adoptować nikt się nie zgłosił. Wszystkich pobiła ta pani z trojgiem maleńkich dzieci, bo "dzieci by się z pieska ucieszyły". Po 3 miesiącach pracy Aria nadal bez obroży, nadal podchodzi skulona w pałąk, nadal boi się każdego ruchu, nadal boi się obcych. To co odpowiedzieć osobie, która ją zechce adoptować ? "Przyjedź pan, uśpij ją jakoś, wyciągnij sobie z budy i zabieraj!" :(

Dziś uzbroiłam się w miskę z jedzenie, smaczki w kieszenie, na wszelki wypadek smycz i obrożę, zamknęłam koty i swoje suczki, i poszłam wypuścić Arię z kojca. Pierwszy raz, po tych 3 miesiącach... Wszystko przewidziałam, ale nie to, że ...nie wyszła z kojca! Tak się bała tej otwartej furtki, że się schowała do budy :(

Jutro od rana ponowię próby.

Czekam na termin sterylizacji. Ale mój plan zabrania Arii do domu, jak jeszcze będzie w narkozie, trochę bierze w łeb - jak ją wyprowadzić, skoro się wszystkiego boi, nie zna smyczy, a na ręce jej nie wezmę, Tomka też nie poproszę o pomoc, bo Aria chyba by padał na serce :(

To nie jest łatwa sytuacja. To nie jest pies, tylko trochę przestraszony.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, rozi napisał:

No... pieski są różne, czasem trzeba poczekać. Nie dać byle gdzie. tylko poczekać. Ksenię obserwowałam cały czas! Piękny pies, i rozumny mi się wydawał.

Czekam więc. Kojec mam zajęty, a w tym czasie dwa inne, fajne adopcyjne psiaki, które jak by były pod moją opieką, znalazły by dom, pojechały do schroniska :(

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, malagos napisał:

Czekam więc. Kojec mam zajęty, a w tym czasie dwa inne, fajne adopcyjne psiaki, które jak by były pod moją opieką, znalazły by dom, pojechały do schroniska :(

Nie możesz tak patrzeć, bo Ci nerwy strzelą. I będziesz zła na tę sunię, no taka jest, taka się trafiła. Patrz na to, co masz, sierota taka, w życiu by ze schronu nie wyszła.

(łatwo mi pisać, wiem)

Link to comment
Share on other sites

Może zrzucimy się na jakiegoś dobrego behawiorystę lub - i wolę to określenie - psiego psychologa? Tyle czasu nie ma zmian ne lepsze, że chyba nie ma co czekać i liczyć na to, że Malagos da sobie radę, a czas będzie jej sprzymierzeńcem. To może trwać latami :( Szkoda Malagos, szkoda psa. Czy znacie kogoś, kto by mógł przyjechać, poobserwować psa i coś sensownego zaproponować?

Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, agat21 napisał:

Może zrzucimy się na jakiegoś dobrego behawiorystę lub - i wolę to określenie - psiego psychologa? Tyle czasu nie ma zmian ne lepsze, że chyba nie ma co czekać i liczyć na to, że Malagos da sobie radę, a czas będzie jej sprzymierzeńcem. To może trwać latami :( Szkoda Malagos, szkoda psa. Czy znacie kogoś, kto by mógł przyjechać, poobserwować psa i coś sensownego zaproponować?

Pogadać można z dziewczynami, co do schronów chodzą na wolontariat. Tam przecież różne psy się trafiają. Trzeba doświadczenia, nawet nie papierka.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

35 minut temu, agat21 napisał:

Może zrzucimy się na jakiegoś dobrego behawiorystę lub - i wolę to określenie - psiego psychologa? Tyle czasu nie ma zmian ne lepsze, że chyba nie ma co czekać i liczyć na to, że Malagos da sobie radę, a czas będzie jej sprzymierzeńcem. To może trwać latami :( Szkoda Malagos, szkoda psa. Czy znacie kogoś, kto by mógł przyjechać, poobserwować psa i coś sensownego zaproponować?

3x ma/miała w podpisie "najlepszego behawiorystę" - może zna środowisko, może zapytać

Link to comment
Share on other sites

Czekam na tę sterylizację, na ogólne znieczulenie, na dokładne obejrzenie Arii - wycięcie dredów, obejrzenie głowy, pupy- dlaczego tak ją chowa przed dotykiem, sprawdzenie czipa. Dziś zadzwonię i zapytam o wolny termin, bo coś się to wszystko przedłuża :(

A co do behawiorysty, pewnie, ze nie zaszkodzi wizyta - ale wizyta, nie rady przez telefon, czy na podstawie filmów z zachowaniem psa, przesyłane przez Messengera, bo ja po prostu nie umiem :(

Link to comment
Share on other sites

Jolanta Łapińska pracowała z Dropsem mojej Córki. Wspaniałe wyprowadziła go z lęku separacyjnego. Pierwsza wizyta "na żywo", cena chyba 200 zł, potem częste maile i filmy z kamerki. Stosuje długotrwałe leczenie psychotropami, o ile jest taka potrzeba ( u Dropsa była) i wymaga wielu godzin pracy z psem od opiekuna ( oczywiście, zdalnie tym kieruje. Może być też polecany przez nią petsitter, opłacany osobno. Potem, mailowo, bez dodatkowych opłat, pomagała rozwiązać inne dropsowe problemy (sporadyczna  padaczka).

Nie wiem, czy to jest możliwe w takiej odległości od Warszawy, jak u Gosi ( w sensie przyjazdu) , ale warto spytać. Ma swoją stronę internetową, przez którą można z Nią nawiązać kontakt. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 29.10.2020 o 09:40, Nadziejka napisał:

                              malagosiu poslalam Tobie z zakonczonego kramku

                  na dwa serduszka 26 zl z gr dla Arii

                              Sciskam sciskam ogromnie za wszystko 

                                              zeby wkoncu cud 

                                                    65 รูปภาพที่ดีที่สุดในบอร์ด | Elephants Is All Around | | ช้าง, ภาพวาด,  สัตว์

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, malagos napisał:

Dziękuję Wam serdecznie, Kochane, za wsparcie, słowa otuchy, rady!... Nadziejko, a Tobie za bazarek, kolejny! 

Ciocia trzymajcie sie mocno mocno

Robie maluczki Swiateczkowy teraz dla Arii

Moze bedzie jakis jeszcze pieniazek

 

20+ Teddy ideas in 2020 | teddy, tatty teddy, blue nose friendsZapraszam na maluni Swiateczkowy kramik

 

! Swiateczkowo Nadziejkowo Dla Arii Malagosiowej Zajrzyj Dobraduszk0 do 3.12 .

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Poker napisał:

A jak ją chcecie wywieźć na sterylkę? Sedalin , pewnie wiecie , jest kiepski.

A może do budy wrzucić feromony? Albo do jedzenia podawać psi Prozac? Tak sobie na głos myślę.

W sumie w ogóle możnaby coś dodawać do jedzenia.

Link to comment
Share on other sites

Na początek to chyba trzeba jakiegoś uspokajacza tak czy siak. Moja znajoma chyba dawała lękowej suni Aptusa Relaxa - czy jakoś tak się nazywał. A potem rozpylała w domu esencje zapachowe dr Bacha. Działało. Ale nie wiem czy jej sunia była aż lękliwa jak Aria :/ O feromonach też słyszałam, ale nie wiem jak działają. Pewnie na różne psy różnie. Ale spróbować pewnie zawsze warto. A nuż?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...