Jump to content
Dogomania

POLCIA ZNALAZŁA SWOJĄ RODZINĘ, DZIĘKUJĘ <3 Kaleka sunia trafiła na Ludzi, którzy chcą połatać jej pokaleczoną duszę - rozliczenie na s. 10


Recommended Posts

1 godzinę temu, Tyś(ka) napisał:

elik, wiem tylko tyle, że suczka przychodziła po pomoc od gospodarstwa do gospodarstwa, ale była skutecznie przeganiana... aż w końcu ktoś się ulitował i zadzwonił po przytulisko, aby zabrali suczkę. Ile się błąkała zanim uzyskała pomoc tego nie wiadomo, ale na pewno Polcia musiała mieć dużo samozaparcia że odnalazła kogoś, kto nad nią się pochylił. U nas wnyki są ustawiane przez kłusowników... dla wilków (w tym roku i poprzednim bardzo dużo wilków ucierpiało przez człowieka), a psy się po prostu do lasu wyrzuca... :(

Straszne, potworne jest to, co niektórzy ludzie wyrządzają zwierzętom :(    Myślenie o tym sprawia ból  :(

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, mari23 napisał:

jestem po przerwie, przepraszam za nieobecność.

Deklaracja moja aktualna, niestety niewielka Ł)  10 zł miesięcznie, stała. Jeśli dam radę, będę dorzucać czasem coś dodatkowo.

Poproszę o nr konta, zrobię zlecenie stałe

Bardzo dziękuję już wysyłam nr konta i dopisuje w rozliczeniach..

Link to comment
Share on other sites

Wróciłam do domu i nadrabiam zaległości. Cieszę się, że na watku same dobre wiadomości. Mam pytanie o zrobienie ogłoszeń. Tysia, czy zrobisz ogłoszenie? I pozozstaje do uzgodnienia czyj nr telefonu będzie podany? Czy w swoich ogłoszeniach podasz nr do siebie zrobisz wstępną weryfikacje i dopiero kontakt do Murki.

Tak uzgodniałam z Murką , że najpierw robimy wstępną selekcje,a  dopiero podajemy kontakt do Murki. 

 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Tyś(ka) napisał:

Ogłoszę naszą kochaną Polcię, ale przepraszam: wolałabym nie być osobą kontaktową.

Jak będą już zdjęcia i będziesz robić ogłoszenia to podasz kontakt do mnie, chyba że ktoś inny podejmie się prowadzenia rozmów "przesiewowych" , ja do tej pory nigdy tego nie robiłam.

Link to comment
Share on other sites

No to dzisiaj zaszalałam ze zdjęciami:) Myślę, że nadadzą się do ogłoszeń. 

Jak widać poniżej sunia nie ma żadnego problemu w kontaktach z innymi psami. Jedyne co zaobserwowałam to ochrona miski i legowiska (ciche warczenie na przechodzące psy), ale tak reaguje większość psów na początku.

a9ec6d6e515c9b8cgen.jpg

97510e930abf76dagen.jpg

6f8fb01bf92436c6gen.jpg

a1b34ef76651710cgen.jpg

9263e8030355ee6dgen.jpg

  • Like 3
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Co można powiedzieć o suni na tę chwilę:

Jest bardzo, bardzo łagodna. Nawet w sytuacji, kiedy się boi, nie reaguje w ogóle agresją. Jest trochę nieśmiała wobec nowych sytuacji i obcych ludzi, ale szybko się przekonuje (na fotkach z Hanią, było to ich pierwsze spotkanie:)). Boi się nowych dźwięków i hałasów (jest wówczas trochę zaniepokojona).

Ładnie chodzi na smyczy, zachowuje czystość. Dobrze dogaduje się z innymi psami, ale może próbować na początku ze strachu bronić swojej pozycji. 

Myślę, że dom z małymi dziećmi odpada ze względu na to, że sunia będzie się bała hałasów i krzyków, ale takie w wieku szkolnym jak najbardziej. Sunia jest spokojna i delikatna. 

Na koty na razie nie reaguje, ale to jeszcze jest do obserwacji.

Jeśli chodzi o zostawanie samej w domu to nie powinno być problemu. Zostawiałam ją już samą w pokoju i była bardzo grzeczna.

 

Zrobiłam jeszcze filmik, o który prosiła Tyśka, wrzucę go później.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Murka napisał:

Co można powiedzieć o suni na tę chwilę:

Jest bardzo, bardzo łagodna. Nawet w sytuacji, kiedy się boi, nie reaguje w ogóle agresją. Jest trochę nieśmiała wobec nowych sytuacji i obcych ludzi, ale szybko się przekonuje (na fotkach z Hanią, było to ich pierwsze spotkanie:)). Boi się nowych dźwięków i hałasów (jest wówczas trochę zaniepokojona).

Ładnie chodzi na smyczy, zachowuje czystość. Dobrze dogaduje się z innymi psami, ale może próbować na początku ze strachu bronić swojej pozycji. 

Myślę, że dom z małymi dziećmi odpada ze względu na to, że sunia będzie się bała hałasów i krzyków, ale takie w wieku szkolnym jak najbardziej. Sunia jest spokojna i delikatna. 

Na koty na razie nie reaguje, ale to jeszcze jest do obserwacji.

Jeśli chodzi o zostawanie samej w domu to nie powinno być problemu. Zostawiałam ją już samą w pokoju i była bardzo grzeczna.

 

Zrobiłam jeszcze filmik, o który prosiła Tyśka, wrzucę go później.

Dziękuję za piękne zdjęcia i opis. Oby Pola zauroczyła kogoś tak szybko jak Muki :). Czyli ruszamy z ogłszeniami. Tysia jak zrobisz ogłoszenia to napisz na jakie miasto  i podaj linki. Czy ktoś jeszcze chciałby zrobić ogłoszenie?

Może kiyoshi? Wiem, że  jesteś bardzo zajęta, ale może odrobinę czasu znajdziesz ?

Dodam tylko, że sunia waży obecnie ok. 12,5 kg. Murko proszę Cie o info, czy wet potwierdził wiek Poli na ok. 3 lata?

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, Poker napisał:

Ona jest mniejsza niż myślałam.  Bardzo fajna sunia. Oby zakochali się w niej odpowiedzialni ludzie.

Oby tak się stało. W związku z tym, że  w ogłoszeniach ma być podany mój nr telefonu i to ja mam robić pierwszą selekcję (no chyba że ktoś inny się na to zdecyduje), to mam prośbę do Ciebie o przesłanie zestawu pytań do mnie na  priv koniecznych przy takich rozmowach. Ja nigdy takich rozmów nie prowadziałam, a Ty masz doświadczenie w tym temacie, robisz wizyty PA. Bo chyba nam wszystkim tu a wątku choodzi o to aby znaleźć najlepszy domek dla Poli. 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, jankamałpa napisał:

Oby tak się stało. W związku z tym, że  w ogłoszeniach ma być podany mój nr telefonu i to ja mam robić pierwszą selekcję (no chyba że ktoś inny się na to zdecyduje), to mam prośbę do Ciebie o przesłanie zestawu pytań do mnie na  priv koniecznych przy takich rozmowach. Ja nigdy takich rozmów nie prowadziałam, a Ty masz doświadczenie w tym temacie, robisz wizyty PA. Bo chyba nam wszystkim tu a wątku choodzi o to aby znaleźć najlepszy domek dla Poli. 

Do mnie ta prośba? Jeżeli tak , to wolałabym porozmawiać na żywo.

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam, jankomałpo że nie pomogę z telefonami, ale ja po prostu średnio do tego się nadaję :( Nie ukrywam, że marzyłam o adopcji Mimi, aby trochę przystopować, zrobić sobie pauzę... przez ostatnie parę lat trochę tych adopcji i rozmów telefonicznych było, teraz szybko tracę cierpliwość w rozmowie, potrzebuję tej przerwy.

Polcia naprawdę jest prześliczna i cieszę się, że wszelkie obawy o jej lękliwości czy agresji do psów okazały się niepotrzebne. :) Wierze, że znajdzie swojego człowieka. Jeśli Murka potwierdzi wiek suni to ruszę z ogłoszeniami jutro. Postaram się zrobić ich jak najwięcej.

Niunia jest naprawdę boska <3

Link to comment
Share on other sites

Dnia 28.06.2020 o 10:19, elik napisał:

Już zagojona, ale widać, że brakuje całkiem sporego kawałka  :(   Biedna musiała bardzo cierpieć, jak to się stało  :(  Dobrze, że się nie wykrwawiła. Chyba ktoś musiał jej pomóc.

Biedulka!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...