Jump to content
Dogomania

FABIA ZA TM :( Maleńki rudy drobiazg - FABIA, sunia z guzem i chorym oczkiem w schronisku.....POMÓŻCIE JEJ PROSZĘ !


Recommended Posts

47 minut temu, MALWA napisał:

Rano kikou poinformowała mnie, ze coś się dzieje u Fabii. Rana brzydko się sączy. Na posłaniu ślady. Kasia jedzie z Fabia do weta na 11.30. Ale weterynarz ma wcześniej trudną operację i nie wiadomo o której zostaną przyjęte. 

Martwię się o szkraba.....

O rany ale zła wiadomość.Całe szczęście,że wet przyjmie w niedzielę.Mam nadzieję,że to nic groźnego może rana jest zainfekowana,nie wiem czy była przemywana bo warto to robić i zmieniać opatrunek.

Link to comment
Share on other sites

Mam informacje od kikou:

U Fabii wystąpiła przepuklina, pękły powłoki w brzuszku obok szycia w środku. Skóra na zewnątrz trzymała się nienaruszona :-(
Fabia jest szyta od nowa. 

To na razie tyle.

Kasia ma przyjechać za godzinę. Napisała mi, ze od razu da znać co z Fabia. 

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, Anula napisał:

To znów narkoza,no ale innej opcji nie ma,trudno.Czy Fabia przypadkiem nie wskakiwała i zeskakiwała z wersalki,fotela?Bo tak się właśnie dzieje przy napinaniu brzuszka.

Kasia pisała, ze mała ustawia się koło wersalki, by ją podnieść i włożyć na kocyk. Sama nie wskakiwala, bo ja bolal brzuszek.

Link to comment
Share on other sites

40 minut temu, MALWA napisał:

Kasia pisała, ze mała ustawia się koło wersalki, by ją podnieść i włożyć na kocyk. Sama nie wskakiwala, bo ja bolal brzuszek.

Ale do zdejmowania się nie ustawiała, mogła zeskakiwać. Nic już nie będę mówić. Bidactwo…  :(

Link to comment
Share on other sites

Kasia napisala mi, ze odebrala Fabie z gabinetu. Bylo tylko szycie, wiec sam zabieg byl krotki, ale dlugo trwala kroplowka i wybudzanie. Teraz Fabia musi siedziec w klatce minimum 9 dni, az te powloki wewnatrz sie zrosna. Mala jest taka delikatna, ze nawet maly ruch jak gwaltowne skrecenie glowy czy zeskoczenie ze stopnia moze znow jej zaszkodzic. 

Uff....ulzylo mi, ze okruszek zyje !

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Nesiowata napisał:

Trudno maleństwo - teraz musisz wytrzymać w klatce. Musi być dobrze.

Ale to jest jedyny i bardzo dobry sposób aby się zrosło,ograniczenie ruchu.Wytrzyma malutka,najważniejsze,że się wybudziła.

Link to comment
Share on other sites

Pytalam wieczorem o stan Fabii, i wiem, ze maluszek ciutke zjadla wieczorem, wysiusiala sie i ladnie oddycha. Ale strasznie biedniutka i nieszczesliwa jest w tej klatce. Chyba nie rozumie, ze to dla jej bezpieczenstwa.

Link to comment
Share on other sites

Rozmawiałam z Kasią, i wiem, ze malutka czuje się lepiej.  Samopoczucie jest lepsze, niż po operacji ropomacicza. Fabia zjadła dzisiaj  3/4 śniadanka. Na siusiu wychodzi. Ona jest bardzo czystym pieskiem. nawet jak ja coś boli, to wyjdzie na dwór. Ona jest w osobnym pokoju w klatce, by psiaki ją niej potrącały, te które biegają. Bo takie sytuacje mogą być dla Fabii niebezpieczne. Tak siedzi w spokojnym miejscu. Kasia zaniosła ją do pokoju, z którego nikt nie korzysta, stąd to miejsce tylko dla malutkiej. Poza tym w pokoju jest płaska podłoga, i może z klatki wyjść i pochodzić sobie po równym. W mieszkaniu u Kasi są dwa progi, i takie przeskakiwanie mogłoby być niebezpieczne.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Rozmawiałam z kikou i wspólnie ustaliłyśmy, iż z uwagi na to, ze Kasia pokonuje coraz więcej km z psiakami na różne badania, kontrole,usg, zastrzyki itp., to za każdy przejazd do weta i z powrotem  (około 36 km ) będziemy od maja płacić 20 zł.

W ten sposób Kasia nie będzie dokładać ze swoich na dojazdy psiaków, a wiadomo, samochód trzeba zatankować.

Koszt dojazdów na operacje, które już się odbyły w maju Kasia bierze na siebie !

Dziękuję pięknie !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...