Jump to content
Dogomania

Zaniedbana sunia PYSIA JUŻ W SUPER DS , z ogromnymi tłuszczakami u mnie w DT i mały , wyniszczony DROPS - pod moją opieką.


Poker

Recommended Posts

No i dodam, że to okropne gdy na budowę  czegoś tam, hali czy bloku, bierze sie duze psiaki ze schronisk, a gdy konstrukcja skończona i placu nie ma potrzeby pilnować, odddaje się je z powrotem,to nie dzieje się na wsiach.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o migrację... to mój małżonek jest podobnego zdania, żeby jednak mieszkanko milusie, przytulne z windą ale jak się wszystko dobrze poukłada to można jednak wszystko pogodzić , a w domu można zawsze zamieszkać z rodziną np syna i wtedy ...wszyscy zadowoleni!...albo nietongue.gif

Jeśli chodzi o podział na tych ... z miasta i ze wsi... zgadzam się w stu procentach z Tyś(ką)  i z Poker i z Helli ,że w miastach również ludzie mają serca z lodu! że tutaj może bardziej się "maskują"  bo wszystkie organizacje pro zwierzęce, bo opinia publiczna, bo napiętnowanie , bo akurat środowisko w którym przebywam jest psiolubne, bo wszyscy którzy mnie znają wiedzą ,że pomagam zwierzętom, może właśnie te wszystkie czynniki, że jednak w mieście nie widzę tyle nieszczęścia, dramatu zwierząt co na wsi!... proszę mi wierzyć że nie przesadzam! :(  nie będę z oczywistych względów opisywać sytuacji... bo to jest dla wielu ludzi ,porażające! horror!  najgorsze jest to ,że tolerowane przez ogół , na oczach dzieci ,które są wychowywane w przekonaniu ,że zwięrzęta/ nie tylko psy czy koty/   to są ... narzędzia do służenia człowiekowi?  są po to żeby służyć?  a jak nie spełniają oczekiwań... 113.gif

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Patmol napisał:

jak jej w jedzeniu przeszkadzają, no to trudno się dziwić, ze ich odgania-psu zjeść spokojnie nie dają

 

 

.. o to,to!  a tu dobre jedzonko serwują :)

Czy te słoiczki ,to już oddane?  jeśli nie to jestem chętna do odbioru, czekam na informację :)

Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, Patmol napisał:

ale fajna sunia, będę podczytywać

 

 

Patmol ,dawno Cię nie było na dogo. Jak Twoje cudne sunie?

11 godzin temu, Patmol napisał:

jak jej w jedzeniu przeszkadzają, no to trudno się dziwić, ze ich odgania-psu zjeść spokojnie nie dają

 

 

Właśnie ,że to nie tak jak piszesz. Moje psy nie przeszkadzają jej w jedzeniu. Sunia i Dolar walczą jak coś się dzieje związanego z ludzkim jedzeniem. Ostatnio nie było akcji. Ale my też jesteśmy bardziej czujni.

9 godzin temu, anica napisał:

.. o to,to!  a tu dobre jedzonko serwują :)

Czy te słoiczki ,to już oddane?  jeśli nie to jestem chętna do odbioru, czekam na informację :)

Słoiczki są do oddania. Chętnie się umówię na odbiór. Czekam na propozycje czasowe na PW.

Sunia wczoraj znowu miała biegunkę i wymiotowała w ilościach hurtowych. Wydalała więcej niż przyjęła. Sytuacje opanowałam homeopatami. Zastanawiam się nad przyczyną, bo jadła to co zwykle.

Nie mogę się już doczekać operacji ,żeby się pozbyła tych guziołów.

 

Teraz info o Dropsie.

Cześć ,
Byłam z pieskiem u wet. Szyja jest łysa. Wyłysienia są też w innych miejscach, sierść ma połamaną. Ma też ciągle zaróżowioną skórę. Od dzisiaj podaję mu encorton według specjalnej rozpiski. Mam obserwować jak będzie wyglądała skóra. Dostaje też krople. Dostałam jeszcze szampon, którym mam go szorować gąbką długo i dokładnie do 10 min. Dzisiaj była wet. Ania, według której Drops ma więcej niż 3 lata, 5-6 lat. Sierść pojawić się może dopiero za 3-4 miesiące. Kastrować go na razie nie będziemy.
Czarno widzę adopcję w najbliższym czasie.
Może spróbować jeszcze lepszej karmy?
 
Poprosiłam koleżankę ,żeby weci zrobili badania tarczycy i morfologię krwi.Ma też kupić małemu karmę bez drobiu i zbóż.
Drops powarkuje na koty , na obcych w domu szczeka .Na psacerach bardzo ładnie się wita z psami.
Koleżanka wydała na weta i leki 200 zł.Dziś  przeleję jej 200 + 150 zł na badania i lepszą karmę.Mam skany paragonów.
Link to comment
Share on other sites

Olej z łososia byl chyba na lepszą sierść. I żółtko surowe - ale nie wiem czy Drops może surowe, bo on chrupy jednak je na codzień. A z suplentow cos dostaje dodatkowo?

Może mu karma nie pasuje, a moze coś poważniejszego jednak jest.

A jaką konkretnie karme je?

Drops jest bardzo ladnie ubarwiony

Link to comment
Share on other sites

40 minut temu, Poker napisał:

Patmol ,dawno Cię nie było na dogo. Jak Twoje cudne sunie?

Właśnie ,że to nie tak jak piszesz. Moje psy nie przeszkadzają jej w jedzeniu. Sunia i Dolar walczą jak coś się dzieje związanego z ludzkim jedzeniem. Ostatnio nie było akcji. Ale my też jesteśmy bardziej czujni.

Słoiczki są do oddania. Chętnie się umówię na odbiór. Czekam na propozycje czasowe na PW.

Sunia wczoraj znowu miała biegunkę i wymiotowała w ilościach hurtowych. Wydalała więcej niż przyjęła. Sytuacje opanowałam homeopatami. Zastanawiam się nad przyczyną, bo jadła to co zwykle.

Nie mogę się już doczekać operacji ,żeby się pozbyła tych guziołów.

 

Teraz info o Dropsie.

Cześć ,
Byłam z pieskiem u wet. Szyja jest łysa. Wyłysienia są też w innych miejscach, sierść ma połamaną. Ma też ciągle zaróżowioną skórę. Od dzisiaj podaję mu encorton według specjalnej rozpiski. Mam obserwować jak będzie wyglądała skóra. Dostaje też krople. Dostałam jeszcze szampon, którym mam go szorować gąbką długo i dokładnie do 10 min. Dzisiaj była wet. Ania, według której Drops ma więcej niż 3 lata, 5-6 lat. Sierść pojawić się może dopiero za 3-4 miesiące. Kastrować go na razie nie będziemy.
Czarno widzę adopcję w najbliższym czasie.
Może spróbować jeszcze lepszej karmy?
 
Poprosiłam koleżankę ,żeby weci zrobili badania tarczycy i morfologię krwi.Ma też kupić małemu karmę bez drobiu i zbóż.
Drops powarkuje na koty , na obcych w domu szczeka .Na psacerach bardzo ładnie się wita z psami.
Koleżanka wydała na weta i leki 200 zł.Dziś  przeleję jej 200 + 150 zł na badania i lepszą karmę.Mam skany paragonów.

... dziękuję , spytam kolegę ,kiedy mógłby przyjechać po słoiki, proszę o rezerwację bo już zaopiekowane :)

Qurcze, powtarzające się takie sensacje, to już niedobrze!  ... czy może sunia ,wychodzi na spacerki gdzieś na trawnik ,gdzie wyprowadzane są inne psy? /pytam w sensie, jakiegoś bakteryjnego zakażenia trawy u nas tak wszystkie psy na przemian dwa lata temu, chorowały/  naprawdę współczuję!przytul.gif  bardzo męcząca dolegliwość!

Aaaa.. za Dropsa ,też mocno zaciskam! :)

Link to comment
Share on other sites

41 minut temu, Poker napisał:
Cześć ,
Byłam z pieskiem u wet. Szyja jest łysa. Wyłysienia są też w innych miejscach, sierść ma połamaną. Ma też ciągle zaróżowioną skórę. Od dzisiaj podaję mu encorton według specjalnej rozpiski. Mam obserwować jak będzie wyglądała skóra. Dostaje też krople. Dostałam jeszcze szampon, którym mam go szorować gąbką długo i dokładnie do 10 min. Dzisiaj była wet. Ania, według której Drops ma więcej niż 3 lata, 5-6 lat. Sierść pojawić się może dopiero za 3-4 miesiące. Kastrować go na razie nie będziemy.
Czarno widzę adopcję w najbliższym czasie.
Może spróbować jeszcze lepszej karmy?

Czy psiak sie drapie? Czy drops ma także wyłysiały ogonek?  Zastanawiam się, czemu wet podał encorton....Myślę, że trzeba koniecznie zrobić profil tarczycowy, niedoczynność daje takie objawy (wyłysienia na szyi, ogonie, po bokach), sucha, matowa sierść. 

Dobrym i tanim  preparatem jest Beta karoten&biotyna forte. Do tego olej z łososia albo lniany. Karma bezzbożowa, np Brit care salomon&potato. Może preparaty z biotyną i cynkiem? 

Link to comment
Share on other sites

46 minut temu, Poker napisał:

No właśnie ma być zrobiony profil tarczycowy.Encorton dostał , bo się drapał i miał zaczerwienioną skórę. Jest poprawa. Ma dostać karmę bez drobiu i zbóż.

Sierść ma jakby połamaną.

Zastanawiam się, czy jest sens robić teraz profil tarczycowy.  Steryd może przekłamać wyniki...Jeśli swędzenie ustało, jeśli sierść zacznie odrastać, to będzie znaczyło, że to nie tarczyca..

Może zapytać weta o te suplementy:, aminobiotin, kerabol, olej...Na pewno nie zaszkodzą.

Link to comment
Share on other sites

Nie ,steryd nie będzie miał wpływu na hormon tarczycy szczególnie ,że dopiero zaczął go brać w małych dawkach. Na odrastanie sierści trzeba poczekać parę tygodni.Jeżeli jest niedoczynność tarczycy , to ten czas będzie stracony. Myślę ,że lepiej jednak zrobić badanie i wiedzieć na czym stoimy. O proponowanych suplementach powiem koleżance ,żeby spytała.

Popełniłam bazarek, by trochę dorobić dla Dropsa.

 

Link to comment
Share on other sites

oprócz oleju z łososia

też drożdże piwne/browarnicze są dobre na sierść. ale piwne, taki brązowy proszek zazwyczaj się kupuje (nie piekarnicze do ciasta)

tego typu http://pokusa.org/drozdze-browarnicze/

podaje przykładowo, bo ja kupowałam przez barfne forum

i przy okazji , tak dla porządku daje link do wątku  o dyskusji/ dość zawiłej  w sprawie nadmiaru selenu w drozdach z niektórych źródeł http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=6673&start=0, bo mor 

 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Patmol napisał:

oprócz oleju z łososia

też drożdże piwne/browarnicze są dobre na sierść. ale piwne, taki brązowy proszek zazwyczaj się kupuje (nie piekarnicze do ciasta)

tego typu http://pokusa.org/drozdze-browarnicze/

Mam dobre doswiadczenie z tymi drożdzami. Jeszcze algi baaardzo dobrze dzialają na sierść i skórę.  Ja do jedzenia dodaję jeszcze mielone siemię lniane. Kupuję ziarna i na swieżo mielę w młynku, takim do kawy. (no juz teraz nie jest do kawy :-)))

 

Link to comment
Share on other sites

22 minuty temu, Alaskan malamutte napisał:

 Kupuję ziarna i na swieżo mielę w młynku, takim do kawy. (no juz teraz nie jest do kawy :-)))

 

Bo takie podobno powinno być podawane. Świeżo mielone a nie zmielone i leżakowane. Dlaczego? Tego nie wiem ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...