Jump to content
Dogomania

Przerażona sunia spanielka z gminnego kojca powędrowała do anecik:) Aklimatyzuje się w DS w Jaworznie


kiyoshi

Recommended Posts

6 godzin temu, kiyoshi napisał:

cześć dziewczyny...

Miałam ciężką noc- myślałam i myślałam i jednak  jestem tylko na 50% pewna, że chce Neske oddać do tego domu.

Wasze uwagi na temat kur dały mi do myślenia. Co prawda ja mam takie doświadzcenia z dzieciństwa, że (jak mieszkałam z babcią we wczesnym dzieciństwie) to tez był tam kurnik- odgrodzona spora częśc ogrodu do której psy nie miały wstępu- a psów było pełno- latlerki w porywach do 10, spanielka czarna- Linda, jamnik przez krótki czas, owczarek...nie pamiętam by jakikolwiek pies cos zrobił kurom kiedykolwiek.

Martwie się jednak, że tak jak Tyś napisała, coś może się wydarzyć i będą kłopoty:( Martwie się też 4 latkiem. Obiecałam sobie na wstępie, że nie oddam Neski do dzieci poniżej 5 roku życia. Patrze po sąsiadach co takie 3-4 latki wyrabiają z psami i to mi się nie za bardzo podoba...

Pewnie innego pieska bym tam oddała...ale raczej nie ją:(

Mam nadzieje, że w środe zadzwoni ta druga Pani. A też zobaczymy czy ta rodzina z dziećmi zadzwoni do Anecik i jak wypadnie zapoznanie z sunią....

Co do sterylizacji też mam mętlik. Rzeczywiście nie wiemy czy sunia miała juz 1 cieczkę. Moja Gaja miała 1 cieczkę mniej więcej gdy skończyła rok. Wysterylizowałam ja dopiero po 2 cieczce.

W schronisku w Katowicach był kiedyś taki 'zwyczaj', że przy adopcji suni ze schroniska ludzie dostawali bon na darmową sterylizacje. Była ona obowiązkowa, ale niestety też zdarzało się, że nawet mimo darmowego bonu nowe domy sterylizacji nie przeprowadziły...i nic nie można było zrobić. (nie wiem jak tam jest teraz, pewnie Perełka1 by wiedziała, bo może się już zmieniło).

Rzeczywiście usunę ten zapis o sterylizacji z ogłoszenia....Poker masz racje- lepiej będzie najpierw porozmawiać z ludźmi i wyczuć ich, jak w ogóle zapatrują sie na taki zabieg....

 

Mam podobne obawy no i nie wydawałabym jednak suni bez sterylizacji.

Ludzie umowy o sterylce owszem i podpisują, ale potem życie pokazuje co innego. 

Dziewczyna sliczna, warto czekać na dom, gdzie nie będzie tylu wątpliwości.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, Tola napisał:

Mam podobne obawy no i nie wydawałabym jednak suni bez sterylizacji.

Ludzie umowy o sterylce owszem i podpisują, ale potem życie pokazuje co innego. 

Dziewczyna sliczna, warto czekać na dom, gdzie nie będzie tylu wątpliwości.

Popieram w 100%ach

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Tyś(ka) napisał:

Ja też wierzę, że sunia jest bardzo adopcyjna i warto czekać na TEN domek. :)
Kury to niestety ryzyko ogromne, ja szczerzę mówiąc, miałabym ogromne obawy. Ale ja to ja - nie ufam ludziom ;).

Trzymam kciuki za Neskę.

ja też mam coraz większe wątpliwości:(

wybacz anecik, ale jutro zadzwonie do Pani i albo rozwieje moje watpliwości, albo powiem jej, że jednak sunia się nie sprawdzi w jej warunkach...

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

19 minut temu, kiyoshi napisał:

ja też mam coraz większe wątpliwości:(

wybacz anecik, ale jutro zadzwonie do Pani i albo rozwieje moje watpliwości, albo powiem jej, że jednak sunia się nie sprawdzi w jej warunkach...

 

 

 

Dostałam sms od P. Katarzyny (przeprosiła że w dniu dzisiejszym) o której może dzwonić w sprawie Neski. Napisałam że od 9.00, więc może zadzwoń do Pani wcześniej żebym się z nią niepotrzebnie nie umawiała. No i jak robimy ze sterylką?

Link to comment
Share on other sites

23 minut temu, anecik napisał:

Dostałam sms od P. Katarzyny (przeprosiła że w dniu dzisiejszym) o której może dzwonić w sprawie Neski. Napisałam że od 9.00, więc może zadzwoń do Pani wcześniej żebym się z nią niepotrzebnie nie umawiała. No i jak robimy ze sterylką?

Anecik zadzwonię do Pani przed 9tą.

Link to comment
Share on other sites

11 minut temu, kiyoshi napisał:

A co do sterylizacji- szukałam dziś w internecie i zdecydownie 99% informacji jakie znalazłam to zalecenia by suni nie sterylizowac przed 1 cieczką. Neska to jeszcze psie dziecko....

Anecik do Ciebie też jutro zadzwonie:)

ok, czekam :)

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Poker napisał:

Neska ślicznota.Szybko się nauczyła do czego służy kanapa.

Swietna czwórca rozkoszna. A Giga pewnie zwiała przed aparatem.

Gigusia nie zwiała, bo Gigusia uparcie leży w legowisku a tamte na kanapie. Dzień jak co dzień.

Link to comment
Share on other sites

30 minut temu, kiyoshi napisał:

Dziekuje Anecik za przepiekne zdjecia

Szykuje sie do rozmowy z Pania- przed 9ta bede dzwonic a zaraz potem do Ciebie

Widze ze Tycinka jednak zasnela przy kolezance czyli chyba juz pokoj nastal:)

Jest czas na pokój i jest czas na walkę :) Akurat wtedy byl pokój. Ale nie myślcie sobie że to Tyćka zaczyna....o nie. Ona jest w tym związku agresorem Invision-Board-France-171.gif

Link to comment
Share on other sites

Wiem ze sciagne byc mize na siebie lincz ale rozmawialam z Pania baaardzo dlugo i procenty wzrosly z 50 do 90 procent na tak

Skonsultowalam rowniez wszystko z anecik i czekamy na spotkanie Pani i jej dzieci z Neska

Ono rozwieje reszte watpliwosci

Wierzcie juz ze jyz nie jedna adopcje przerabialam- wiele poza dogo i sadze ze potrafie wyczuc czlowieka i intencje

Pani jest rozsadna odpowiedzialna osoba kochajaca zwierzeta pinad wszystko

Jej kurki sa w liczbie 5 i sa to udomowione zwierzatka tzn glaskane kochane zyja w bezpiecznej zagrodce do ktorej pies chocby nie wiem co sie nie dostanie

Jeden kotek byl zabrany ze schroniska w stanie psychicznie tragicznym Pani stoczyla dluga walke o jego normalnosc

Dzieci sa nauczone zycia ze zwierzetami a Pani jest caly czas w domu wiec bedzie dbac o harmonie i aklimatyzacje

Doszlysmy z Pania do konsensusu ze spotkanie zapoznawcze jest tym czego potrzeba

Anecik na pewno poobserwuje dokladnie wszystko i decyzja zapadnie na tak lub nie ale w oparciu o namacalne i zauwazalne fakty

Pani jest dobra osoba- to czuc na kilometr! Ja to czuje:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...