Jump to content
Dogomania

Jaką rasę mam wybrać vol. 2


Chefrenek

Recommended Posts

[quote name='bonsai_88']Mój pudel należy do tych bardzo aktywnych... zazwyczaj nie da się jej wyłączyć, jest tylko jeden sposób. Wystarczy wziąć do ręki SZCZOTKĘ i pies śpi, nie słyszy, że się go woła, zapiera się łapami w kojcu, żeby jej stamtąd nie wyciągnąć.... :evil_lol:[/quote]

Ha, moje seterzątko uważa szczotkę za świetną zabawkę... Jak chce posprzątać, to muszę go zamykać w jednym pokoju, bo nawet z najtwardszego snu obudzi go szuranie po podłodze i leci podgryzać miotłę... I po sprzątaniu :mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bonsai_88']Dokładnie, mówiłam z szczotce do czesania :lol:.... na jej widok Birma usiłuje zniknąć, zakopać pod kocyk i w ogóle :evil_lol:[/QUOTE]

Moja suka podobnie, albo dyskretnie znika w swoim legowisku, albo tak jak ostatnio - wsadziła głowę pod krzesło i spaliła głupa, jak struś :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich.

Jestem nowym użytkownikiem tego forum. I na wstępie powiem że jestem zainteresowany nabyciem szczeniaka. Chciałbym tylko spytać kogoś obeznanego o podpowiedź co do rasy. Chodzi o psa [U]inteligentnego[/U], i musi być to raczej rasa spokojna. Łatwy w tresurze. Jakieś podpowiedzi? Z góry dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='banishtel']Witam wszystkich.

Jestem nowym użytkownikiem tego forum. I na wstępie powiem że jestem zainteresowany nabyciem szczeniaka. Chciałbym tylko spytać kogoś obeznanego o podpowiedź co do rasy. Chodzi o psa [U]inteligentnego[/U], i musi być to raczej rasa spokojna. Łatwy w tresurze. Jakieś podpowiedzi? Z góry dziękuję.[/QUOTE]

pies inteligentny mimo że będzie spokojny moze się nudzić, no i nie równa się to z łatwym w tresurze ;) u jednej z naszych forumowiczek jest szczeniak podobny do owczarka który bardzo fajnie i syzbko się uczy, może kundelek?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='margo106']Hej!
Ja tez jestem tutaj nowa i mam pytanko którą rasę lepiej wybrać pekińczyk czy jamnik? Z doświadczenia wiem że jamniki to bardzo sympatyczne pieski ale nie wiem jak z pekińczykami bo czytałam że potrafią być wredne i nieufne.[/quote]

A ja właśnie słyszałam, że jamniki są z lekka wredne itp...
A pekińczyka znam (niestety pseudo :placz:) i fajny psiak. Myśle, ze możnaby go duzo nauczyć (sztuczki itp.), ale jego właściciela niestety nie pali się do tego :shake:

[QUOTE]
Witam wszystkich.

Jestem nowym użytkownikiem tego forum. I na wstępie powiem że jestem zainteresowany nabyciem szczeniaka. Chciałbym tylko spytać kogoś obeznanego o podpowiedź co do rasy. Chodzi o psa [U]inteligentnego[/U], i musi być to raczej rasa spokojna. Łatwy w tresurze. Jakieś podpowiedzi? Z góry dziękuję.
[/QUOTE]

Napisz może czy ma to być pies duży, ile jesteś w stanie na niego wydać, ile będzie zostawał sam, ile jesteś w stanie poświecić na spacery i pielęgnacje...
Napisz, coś o innych domownika itp.

Im więcej informacji tym lepiej ;)

Link to comment
Share on other sites

jamnik a pekinczyk to jak ogien i woda.Przede wszystkim jamnik potrzebuje duzo ruchu i zajecia. Z tego co sie orientuje to pekiny to raczej domatorzy.Nie ma psow "wrednych"(!),moga byc tylko zle ulozone/wychowane,niezsocjalizowane itp ;) Nie uczlowieczajcie psow :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wiska']jamnik a pekinczyk to jak ogien i woda.Przede wszystkim jamnik potrzebuje duzo ruchu i zajecia. Z tego co sie orientuje to pekiny to raczej domatorzy.Nie ma psow "wrednych"(!),moga byc tylko zle ulozone/wychowane,niezsocjalizowane itp ;) Nie uczlowieczajcie psow :eviltong:[/QUOTE]

są wredne, są ;)

Link to comment
Share on other sites

Margo106-miałam kiedyś jamnika gładkowłosego.Był rzeczywiscie bardzo sympatyczny-nawet do późnej starości uwielbiał zabawę, szczególnie aportowanie. Niesłychanie żywotny, zawsze chętny do spacerów (tylko zimna nie lubił więc w mrozy wychodził w ubranku), bardzo wytrzymały psiak. Z minusów to -instynkt niszczyciela, zostawiony sam w domu demolował, gryzł, posikiwał; uwielbiał kopać doły zawsze i wszędzie; dość wcześnie zaczął mieć problemy z kręgosłupem więc trzeba było znosić i wnosić go po schodach; był dość niezależny i niepokorny (ale to może cały urok jamnika?); trzeba pilnować restrykcyjnie diety, jamnior nie może być zbyt guby bo kręgosłup siada. Dożył ok. 20 lat, może nie w całkowitym zdrowiu ale jednak. Jamniki to pieski myśliwskie, potrzebują więc dużo zajęć, ponoć (nie wiem czy to prawda?) jamiki długowłose są nieco spokojniejsze.
Pekińczyka znam jednego- spokojny, bardzo reprezentacyjny psiak, wpatrzony w swojego pana, niestety jak właściciel mówi piesek ma duże problemy ze zgryzem

Link to comment
Share on other sites

[quote name='banishtel']Witam wszystkich.

Jestem nowym użytkownikiem tego forum. I na wstępie powiem że jestem zainteresowany nabyciem szczeniaka. Chciałbym tylko spytać kogoś obeznanego o podpowiedź co do rasy. Chodzi o psa [U]inteligentnego[/U], i musi być to raczej rasa spokojna. Łatwy w tresurze. Jakieś podpowiedzi? Z góry dziękuję.[/quote]

Inteligentny psiak nie jest łatwy w tresurze, bo potrafi doskonale wykorzystać braki w wiedzy właściciela :diabloti:
Niestety nie mogę nic doradzić, napisz jakiej wielkosci ma być pies, o jakiej sierści, czy będzie mieszkał z dziećmi, ile możesz mu zapewnić ruchu etc.

Link to comment
Share on other sites

[B]Tinka[/B] naprawde to zalezy od wlasciwej socjalizacji ;) jest to jeden z tych strasznych rasowych mitow. A wzielo sie z tego,ze jamniki byly baaardzo popularne a poniewaz sa to w miare trudne do ulozenia(duzy poped mysliwski no i potrzebuja ona zajecia/pracy) psy to bylo swego czasu pelno niewyzytych,agresywnych przedstawicieli tej rasy.Dlatego tez nalezy starannie wybrac hodowle itp
to tak jak kazdy rotek jest agresywny :evil_lol::razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wiska'][B]Tinka[/B] naprawde to zalezy od wlasciwej socjalizacji ;) jest to jeden z tych strasznych rasowych mitow. A wzielo sie z tego,ze jamniki byly baaardzo popularne a poniewaz sa to w miare trudne do ulozenia(duzy poped mysliwski no i potrzebuja ona zajecia/pracy) psy to bylo swego czasu pelno niewyzytych,agresywnych przedstawicieli tej rasy.Dlatego tez nalezy starannie wybrac hodowle itp
to tak jak kazdy rotek jest agresywny :evil_lol::razz:[/QUOTE]

ee, ja mówię o ogóle psów :razz: to jest cecha charakteru a nie socjalizacja...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...