Jump to content
Dogomania

Barf


cyryl

Recommended Posts

ja dzis znów dam swoim trochę spoźnione wieczorowe pacie warzywne - na tygodniu nie mam czasu na mixowanie, więc teraz w weekendy jedzą warzywka.

na "słynnym" stoisku na targu koło Novej w Lbl zakupiłam w piątek ponad 8 kg kości indyczych - teraz były ajkieś mniejsze gabarytowo - bardziej podzielne i w sam raz dla mniejszych psów - dla moich to jak mucha :) ale pożarły ze smakiem a reszta w zamrażalniku wylądowała.

Link to comment
Share on other sites

Teraz mam czas podjechać na zakupy.
Muszę tych indyczych kończyn kupić, bardzo wygodne, korpusy jak się zmrożą to ani oddzielić a 10 dla 2 małych psiaków nie wyjmę bo nie chcę przekarmiać.
Szpik z wielkich kości lubią, siekierka pomaga otworzyć :)
Wrzucam w zamrażarkę duże ilości i mam spokój.

Moje pekinki jedzą w całości korpusy, jednej sierotce czasem łamię korpusy i odzieram mięso, bo z tak skróconą kufą nie zawsze dają radę. Bez skrzydeł oczywiście, chociaż wiele osób skrzydła daje.

Link to comment
Share on other sites

Moje pekiny dają radę, nie szczypiemy się zbytnio.
Dostają olbrzymie kości dla ćwiczeń i ścięgien/chrząstki czy szpiku.
Dostawały też ogony wieprzowe.
Co nie dadzą rady to psy wiejskie się cieszą, wiejskim i tak kupuję i dowożę niech mają coś z życia bo ich właściciele nie zawsze chcą czy mogą.
Po moich rarytasy miewają :). Często za dużo przygotuję.
Moje nawet krowie surowe mleko jedzą i korpusy indycze z mięsa ogryzają (bez szyj, skrzydeł), poza tym kolanka indycze, kości karkowe, mielone mięso, podroby.
Jaki pies? Szczeniak czy miniaturka?

Link to comment
Share on other sites

Dorosła suka , ale niewielka gabarytowo (7 kg) Ja mam już ogólnie nawet cały jadłospis ułożony (Sachma mi bardzo pomogła przebrnąć przez początki) tylko zapomniałam zapytać o takie szczegóły - bo wiem , że małe psy wołowina zatyka. Mostki cielęce dobre no i kuraki i indyki też dobre (oprócz długich kości udowych) no a co do korpusów nie dopytałam..

Link to comment
Share on other sites

Moje mieloną wołowinę jedzą. Nie zauważyłam negatywnych skutków.
Dość rzadko wołowina, zazwyczaj wieprzowina i drób, kaczka je chyba brzydzi.
Nie kombinujemy zbytnio, ale staram się zmieniać, czasem też gotowanego dostaną np warzywa czy jakąś zupę jak mnie nie ma.
Podoba mi się to żywienie, nie mam z nimi problemów.
Ta moja sunia co trzeba jej czasem pomóc potrafi zwrócić ale to małe, chude i szalone i czasem pilnuje jedzenia, więc jak za szybko pochłonie to wróci.
Przemrożone warzywa według mnie lepsze od świeżych.

Link to comment
Share on other sites

Moja Tora zajada się krowim ogonem i jeszcze jej nigdy po tym nie przytkało ;) Ale ja zawsze pilnuję, żeby dostała coś na poślizg :) Choć pomimo dodatków poślizgowych widzę, że po wieprzowych kościach ma inne kooopy niż po innych rodzajach mięsa/kości.

Link to comment
Share on other sites

hmm wlasnie mysle, bo Tosca ma tez wlasnie najczesciej brązowe, zcasem żółte, czasem białawe. Tizzy mieszka na zewnatrz, a wcale nie je wieprzowiny, tez ma zapas z roznosci, polowa to drob(kaczka, kura, gęś, indyk), cielecina, podroby rozne... i dzis sprzatalam podworko z kup, prawie wszystkie białe..a kupuje to samo co Tosce :roll:

Link to comment
Share on other sites

mnie czeka sprzatanie podwórka po zimie.... Wlasciciwie juz dziś zaczęłam - spokojnie sie rozsypuje jak sie nadepnie :diabloti: ale jednak wyciągnę taczkę aby z wiadrem się nie plątać i łopatę - przez zimę się jednak nazbierało z 3 psów tego urobku.... takie białe kulki wszędzie. W lecie to kosiarka sie tym zajmuje i przerabia na na nawóz do trawników :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='betty_labrador']haha berety miałyby o czym gadać :D[/QUOTE]
i tak mają.... a jak nie mają to wymyślą. Toz to nie grzech obmawiać bliźniego.

a co do obmawiania bliźniego - sąsiedzi zaczynają karmic swoje psy surowym!!!!! Byłam w szoku jak z cotygodniowego jarmarku sąsiad taszczył pudlo 10 kg mrożonek surowych dla psa, bo od tego "psu sierśc sie poprawiła". Kiedyś mu mówilam czym karmię swoje, bo moje na wsi są pojmowane jako "grube".... tzn - że żeber nie widać.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...