Jump to content
Dogomania

Barf


cyryl

Recommended Posts

Rudy chyba sam sobie reguluje ile i co ma jeść, bo kupy są w porządku i tyle co zwykle. Tu się kończy mit o kastratach, które są leniwe i jedzą bez opamiętania. Jemu chyba zapomnieli powiedzieć, że nie ma jajek. Dzisiaj dostał świńską nogę, pobawił się, trochę zjadł i "zakopał" na później.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evel']Ajeczka, ostatnio parę znajomych psów albo grymasi albo ma drobne problemy żołądkowe - nie wiem, co jest nie tak, może rzeczywiście "coś" wisi w powietrzu?[/QUOTE]
No i ja dołączam do tego grona. Wczoraj znowu było przelewanie w brzuchu, chyba go trochę bolało, bo był osowiały i nie chciał jeść - tak przez parę godzin. Kupy niby normalne, ani rzadziej, ani częściej, ale raz zwymiotował pianą. Przestawiam na gotowane na parę dni - u nas to się kiedyś sprawdzało, może i teraz pomoże. A potem to chyba kupię te śmierdziele znowu :/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kirinna']A czy można zamiast zwaczy dać zoładki kurze? U mnie nie można dostać zwaczy a co lepsze panie z mięsnego nie wiedzą co to jest nawet[/QUOTE]
W żadnym mięsnym nie dostaniesz nieczyszczonych żwaczy, bo to się dla ludzi nie nadaje ;)
A te żołądki kurze, które są w sklepach są czyszczone, dla ludzi - jak najbardziej nadają się dla psa, ale nie pełnią tej funkcji, co nieczyszczone żwacze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kirinna']A czy można zamiast zwaczy dać zoładki kurze? U mnie nie można dostać zwaczy a co lepsze panie z mięsnego nie wiedzą co to jest nawet[/QUOTE]

Kirinna ja też miałam problem ze znalezieniem żwaczy więc zamówiłam przez internet. U Ciebie w Łodzi można kupić [URL="http://www.qbrak.pl/produkty/1/mieso-dla-psow-i-kotow-1"]tu[/URL] i z tego co piszą dostawę na terenie miasta mają gratis.

Link to comment
Share on other sites

a ja nie wiem jak będzie u suki bo ona dopiero od miesiąca na barfie, ale u psa (prawie rok na barfie) to jest tak ze zwykle jest tyle kup ile spacerow hihihi ja nie wiem on sobie ubzdurał chyba, ze trzeba zawsze korzystać z okazji hihi Jak wychodze z nim 2 razy to są dwie kupy, jak 5 razy to jest pięć...zasada jest taka, ze na kazdym spacerze musi przysiąść i cokolwiek wystekać hihi

Link to comment
Share on other sites

mój Młody za to jak jedziemy gdzies w "obce rewiry" to MUSI obsikac każdy krzaczek, wszystko co sie tylko da, nawet jak nie ma czym sikać (na USG ostatnio jak mu robilam wyszlo, ze tam juz pusto), to zaraz po wyjściu z usg poszedł się wylac na krzaka.... nie wiem czym, ale wylał sie....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']W żadnym mięsnym nie dostaniesz nieczyszczonych żwaczy, bo to się dla ludzi nie nadaje ;)
A te żołądki kurze, które są w sklepach są czyszczone, dla ludzi - jak najbardziej nadają się dla psa, ale nie pełnią tej funkcji, co nieczyszczone żwacze.[/QUOTE]

Nie pomysłałam, a byłam pewna że będa bo kości cielęce dostaje w tym sklepie:)

[quote name='pędzelopka']Kirinna ja też miałam problem ze znalezieniem żwaczy więc zamówiłam przez internet. U Ciebie w Łodzi można kupić [URL="http://www.qbrak.pl/produkty/1/mieso-dla-psow-i-kotow-1"]tu[/URL] i z tego co piszą dostawę na terenie miasta mają gratis.[/QUOTE]

dzieki za link


mój jest już po jedzeniu, zjadł w ciągu minuty, ale obawiam się że nie pogryzł tylko podzielił na większe częsci i połykał

Link to comment
Share on other sites

Ja tak trochę od tematu, ale chciałabym poinformować, że od wczoraj mam wyniki badań krwi Zefira i... ogólnie są ok, nie ma żadnych niedoborów, wszystko ma w normie po za jednym aspektem. Okazało się, że ma w diecie ciut za dużo białka. Wet powiedział, że trzeba zmniejszyć ilość białka w diecie, a zwiększyć iloś węglowodanów poprzez dawanie makaronu/ryżu/kaszy bo inaczej grozi mu przebiałczenie. W sumie to nie wiem co o tym myśleć bo słyszałam, że z surowym nie można mieszać właśnie makaronu czy kaszy, a on zapewniał mnie, że można. No i w sumie to nie mam zielonego pojęcia skąd ta nadwyżka białka w diecie się w ogóle wzięła. Mieliście coś takiego?

Link to comment
Share on other sites

No dokładnie - też dla mnie to bezsens. Co do waryzw i owoców to u nas to wygląda tak: co drugi dzień Zefir dostaje papkę (papki są mrożone, potem rozmrażam i mu daję) konkretnie z buraków, marchewek, pomidorów, bananów, jabłek, gruszek i selera. Nabiału nie je dużo. Podroby trzy razy w tygodniu, to też przecież źródło białka.

Link to comment
Share on other sites

Napisz Aniu jaki masz przykładowy jadłospis na tydzień dla niego. Przebiałczenie to nie tylko twaróg, to też mięso. Inna sprawa - czy pies podczas badania krwi był na czczo? To ważne, bo inaczej wyniki mogą wyjść zakłamane.

Link to comment
Share on other sites

ja bym na Twoim miejscu poradziła się Martens;-) napisz do niej PW, napisz jak wyglada wasz jadlospis powiedzmy miesieczny, podaj wyniki badan ktore zrobiliscie - jak ktos ma Ci coś doradzić, to ja nikogo innego Ci nie polece;-)

intuicyjnie zmniejszyłabym ilosc podrobow a zwiekszyła ilość warzyw, jak on z kości je ich duzo? podajesz mu skorupki z jajek?
ja podroby daje raz w tygodniu, papke warzywną (owoce w sumie tam są mniejszością zawsze) 2 - 3 razy w tygodniu

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bonsai']Napisz Aniu jaki masz przykładowy jadłospis na tydzień dla niego. Przebiałczenie to nie tylko twaróg, to też mięso. Inna sprawa - czy pies podczas badania krwi był na czczo? To ważne, bo inaczej wyniki mogą wyjść zakłamane.[/QUOTE]

Tak, podczas badania był na czczo. I jest właśnie taki problem, że jadłospisów nie robię. :oops: Na tydzień czy na miesiąc.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sacred PIRANHA']ja bym na Twoim miejscu poradziła się Martens;-) napisz do niej PW, napisz jak wyglada wasz jadlospis powiedzmy miesieczny, podaj wyniki badan ktore zrobiliscie - jak ktos ma Ci coś doradzić, to ja nikogo innego Ci nie polece;-)

intuicyjnie zmniejszyłabym ilosc podrobow a zwiekszyła ilość warzyw, jak on z kości je ich duzo? podajesz mu skorupki z jajek?
ja podroby daje raz w tygodniu, papke warzywną (owoce w sumie tam są mniejszością zawsze) 2 - 3 razy w tygodniu[/QUOTE]

Skorupek nie daję, a kości je sporo, ale nie do przesady. Wszystko z umiarem.

Link to comment
Share on other sites

generalnie przebiałkowaniem nazywa sie tak naprawde przefosforowanie...tzn pies dostaje duzo fosforu a za mało w stosunku do tego wapnia i węglowodanów i powstaje nierownowaga;-) to tak w skrocie;-) dzieje sie tak jak np żre za duzo miesa/podrobow w stosunku do kosci/skorupek z jajek/warzyw. To są opienie wetów, inni twierdzą że nie ma czegos takiego jak przebiałkowanie, ze nadmiar białka pies powinien spalić...i ze te ktore reagują na to jakimis tam schizami ze skora mają skaze białkową po prostu...trudno powiedziec, ja ekspertem nie jestem w tym temacie absolutnie...

Link to comment
Share on other sites

a jeszcze jedno - kiedyś robiłam wyniki Młodemu i coś też nie teges wyszło, ale nie bardzo weci wiedzieli jak podejsc do tego tematu, bo po moich głębszych analizach okazało sie, że za długo przetrzymali próbkę krwi zanim poddali ją analizie.... I wyniki były jak najbardziej ok, tylko laboratorium spierniczyło sprawę. Potem sie dowiedzialam, że mogą wyjśc tez fałszywe wyniki nawet jak próbka spadnie z wysokości, co się przecież czasem zdarza.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sacred PIRANHA']generalnie przebiałkowaniem nazywa sie tak naprawde przefosforowanie[/QUOTE]
Też mi się tak wydaje - w zasadzie chodzi o nieprawidłowy stosunek wapnia do fosforu, bo nie ma czegoś takiego jak przebialczenie. (Przy czym kości są źródłem nie tylko wapnia, ale też fosforu)
A czy Zefir mial oznaczany ten stosunek wapń-fosfor?

Link to comment
Share on other sites

Wigor robi kupy 2 razy dziennie - czyli tyle, ile posilkow ma. Czasem w czasie spaceru podzieli sobie te maluskie kupki jeszcze 2 razy, zeby bylo trzeba bylo 2 razy sprzatac :P

Czytajac wasze wpisy dochodze kolejny raz do wniosku, ze powinnam wiecej warzyw dawac. W marcu bede robic wyniki i one moze mnie zmobilizuja albo wrecz odwrotnie - utwierdza, ze jest wszystko dobrze :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...