Jump to content
Dogomania

Barf


cyryl

Recommended Posts

[quote name='gryf80']tusia ja stosuje mikity preparat zwaczowy w tabl.to co pokazałas chyba moze byc-ale pozytywnej mikroflory nie stosuje się cały czas jak chcesz to moge ci podac ile "siedza"w psie od momentu podania doustnego.[/QUOTE]

Mój szczeniak mikitę żwaczową dostawał na poprawę apetytu, bo jak był malutki, to nie chciał jeść (hodowca się nie spisał, że tak powiem). Teraz ładnie je, ale ma zaburzenia w wchłanianiu składników pokarmowych. Tzn. nie ma rozwolnień (wyrównane dzięki barf właśnie), kupa ładna (jeśli tak można powiedzieć ;) ), aczkolwiek przyswajanie można by było poprawić. I tak szukam czegoś właśnie ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gryf80']wszystko-że tak powiem-"leży"w jelitach,bo z tamtąd sa wchłaniane składniki odzywcze.może spróbuj tego probiotyku?u mnie z wchłanianiem u olbrzyma raczej nie ma problemu,choć czasem podaje mu [B]bioprotect kapsułkę vet experta[/B][/QUOTE]

To jest ten probiotyk, tak? Właśnie wiem, że wszystko zależy od jelit. Ale wolałam zapytać ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evel']A dziękuję, dobrze. Podaję probiotyk z prebiotykiem właśnie (w jednej kapsule to jest) i gotowane żarcie (na razie malutkie porcje rozbabranego makaronu z ociupiną masła, jeszcze - tfu tfu - nie opuścił gwałtownie psiego żołądka, jutro dam też ugotowane mięsko w małej ilości) i zobaczymy co dalej.[/QUOTE]
Osobiście to mnie bardziej przekonuje niż surowizna w leczeniu biegunki. A czemu makaron sprawdza się lepiej u barfującego psa niż ryż?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']Osobiście to mnie bardziej przekonuje niż surowizna w leczeniu biegunki. A czemu makaron sprawdza się lepiej u barfującego psa niż ryż?[/QUOTE]

Właściwie to nie mam białego ryżu w domu :lol: A miałam makaron pod ręką... To chyba wszystko jedno. Chociaż wiem, że sa psy źle znoszące gotowany ryż i lepiej przyswajające makaron.

Ugotowałam garść makaronu, małe udko z kurczaka, dwie cienkie marchewki i wyszła mi wielka micha żarcia po zmieleniu tego :| Pies będzie to chyba parę dni jadł, zupełnie nie wiem, jak jej to dawkować - na razie dostaje parę łyżek dziennie i nie wiem, co dalej :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='betty_labrador']czy ktoś z Warszawy z Was chciałby zamówić cos z ekozwierzak.pl (np suplementy)? bedzie taniej wysylka, no i przy okazji bo ja zamawiam.[/QUOTE]
Jeszcze nie zamówiłaś ?
Bo jakby co ja bym była chętna na to
[url]http://ekozwierzak.pl/Psy/Suplementy/Stawy-i-kosci/ArthroHA-(90-tabletek).html[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gryf80']hmmm,wiesz co evel-nie chce cię martwic,ale jeśli psiur miał zapalenie jelit i/lub żołądka to generalnie amciu powinno byc świeże.[/QUOTE]
Racja, powinno byc świeże - jak i dla ludzi z problemami tego typu.
Ale Zu przecież nie jest aż tak malym psem? lleż może jeść jedno małe udko z dwiema cienkimi marchewkami?
Przy chorobie parę łyżek jest ok, ale jeśli będzie poprawa, to dawkę trzeba zwiększać. Gotowanego daje się więcej niż barfu. A jak się dziewczyna czuje?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SZPiLKA23']Wystartowalismy :) dzis w 3 porcjach 40 dg zoladkow krowich, 20 dg serc indyczowych i 20 dg nerek wciagna tylko furczalo[/QUOTE]
to też kciuki trzymamy :)
nie zrażaj się jak rzygnie żołądkami - nie wiem czemu, ale u mnie na 3 psy 2 zwróciły co zjadły przed sekunda i znów to zjadly - być może zrobiły to za szybko. To był jednorazowy incydent. (pomijam drugi gdy Bazyl dorwał się do wylizania miski z surowym ciastem z dodatkiem sody.... jak kot po rambambarze rzygał.....)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']to też kciuki trzymamy :)
nie zrażaj się jak rzygnie żołądkami - nie wiem czemu, ale u mnie na 3 psy 2 zwróciły co zjadły przed sekunda i znów to zjadly - być może zrobiły to za szybko. To był jednorazowy incydent. (pomijam drugi gdy Bazyl dorwał się do wylizania miski z surowym ciastem z dodatkiem sody.... jak kot po rambambarze rzygał.....)[/QUOTE]

Narazie idzie dobrze dostal kolejne 25 dg mixu i zajadal tylko sie uszy trzesly a wczesniej nie chcial sie na surowe patrzec, jednak jeden dzien glodowki zrobil robote:)

[quote name='betty_labrador']kciuki Szpila trzymamy! fajnie jest :)

no własnie zwrocenie pokarmu to normalne. a niektorzy przerywaja czasem barf z tego powodu :([/QUOTE]

Dobrze wiedziec:), narazie jestesmy po pierwszej kupie od wczoraj od popoludnia nie robil a wczesniej walil minimum 4 kupy dziennie i to takie ze male sloniatko by sie niepowstydzilo

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...