Jump to content
Dogomania

Pies w pociągu


Lady

Recommended Posts

[quote name='Mada:)']Wiem, że jadąc z jednym psem normalnie oraz drugim w klatce, nie ma problemu i można podróżować w pociągu. Ale, czy równie dobrze można mieć jednego psa bez niczego, a drugiego w [U]przenośnej torbie na ramię[/U]? Czy takowa torba jest uznawana za transporterek / bagaż?

Chodzi mi o taką torbę:
[url=http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=774361627]TORBA-NOSIDEŁKO PIES I KOT 3- 47X33X32 gorzów (774361627) - Aukcje - Onet.pl. Aukcje internetowe dla każdego.[/url]

Pies, który jechałby w torbie, waży 4 kg.[/QUOTE]

z tego, co wiem, dopóki jest w tej torbie to jest bagażem... ale w moim przypadku nie wrobię psa w 6 godzin bycia bagażem... no i też kombinuję co i jak ;) chyba na jednego psa kupię bilet a drugi będzie w tej torbie względnie na moich kolanach ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Mada:)']Wiem, że jadąc z jednym psem normalnie oraz drugim w klatce, nie ma problemu i można podróżować w pociągu. Ale, czy równie dobrze można mieć jednego psa bez niczego, a drugiego w [U]przenośnej torbie na ramię[/U]? Czy takowa torba jest uznawana za transporterek / bagaż?

Chodzi mi o taką torbę:
[URL="http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=774361627"]TORBA-NOSIDEŁKO PIES I KOT 3- 47X33X32 gorzów (774361627) - Aukcje - Onet.pl. Aukcje internetowe dla każdego.[/URL]

Pies, który jechałby w torbie, waży 4 kg.[/quote]
Podejrzewam, że nie powinno być problemu, w końcu ta torba to tak jakby transporter.
No chyba, że się trafi na wyjątkowo wrednego konduktora... :mad:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='mijakimi']a propo INTER CITY .
czy można w nim przewozić psy a jak tak to czy z psem mam stać na korytarzu czy co ? no i czy się czepiają czy nie?
i ile się płaci za psa bo raz słyszałam że dopłata raz że cały bilet np 149 zł[/QUOTE]

Jechałam z moją suczką Intercity i siedziałyśmy normalnie w przedziale :p
Za psa płaciłam wtedy(2008 r)15 zł.

Link to comment
Share on other sites

nie musisz podróżować na korytarzu, możesz w przedziale o ile inni pasażerowie nie wyrażą sprzeciwu; a jeśli trafisz na wagon bezprzedziałowy to nikogo nie musisz pytać o zgodę i nikt nie ma prawa Cię wyprosić (o ile pies nie zakłóca spokoju i np. nie śmierdzi mocno ;))

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Zrobię małego offa, ale może ktoś się skusi:




[INDENT][B][SIZE=3][COLOR=red]Jakby ktoś chciał jechać nad morze z psiakiem, to zapraszmy na VIII Ogólnopolski Zlot Dogomaniaków![/COLOR][/SIZE][/B] :cool3:


[U][COLOR=#810081][URL]http://www.dogomania.pl/threads/145606-VIII-OgA-lnopolski-Zlot-DogomaniakA-w-MAMY-3-MIEJSCA-WOLNE[/URL][/COLOR][/U][URL="http://www.dogomania.pl/threads/145606-VIII-OgA-lnopolski-Zlot-DogomaniakA-w-MAMY-3-MIEJSCA-WOLNE"][COLOR=#4444ff][/COLOR][/URL]




[img]http://i303.photobucket.com/albums/nn144/martyna2196/zlot-banner.jpg[/img]



Miejsce: Bobolin koło Darłowa

Data: 5-11 lipca 2010 r.

Cena: 222 zł za cały zlot (37 zł/doba) + za psa chyba 5 zł/doba

Cena za nocleg w namiocie: 15 zł/doba

Ilość miejsc w domkach: 33 (4 domki 7-osobowe i jeden 5-osobowy)



[B]ZAPRASZAMY! JESZCZE MOŻNA SIĘ ZAPISYWAĆ! :cool3:[/B]



Wyposażenie domków i zdjęcia można zobaczyć tutaj: [URL="http://www.morskiedomki.pl/index.php?domki_letniskowe_main"][COLOR=#4444ff]Morskiedomki.pl - Domki letniskowe nad morzem | Domki letniskowe[/COLOR][/URL]
[/INDENT]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

a ja mam pytanie odnośnie przejazdu z psem do Bohumina (Czechy). Z W-wy do Katowic płacę za psa 15 zl, natomiast coś mi ktos mowil, ze z przekroczeniem granicy bilet dla psa będzie kosztował ponad 80 zl. Koniecznie chcę wysiąść dopiero w Bohuminie, (pociąg wyjeżdza w W-wie i kończy we Wiedniu), bo jadę na Śląsk przy czeskiej granicy i nie chcę się telepać dodatkowo 2 godzin z Katowic slimaczym pociągiem,a mamy dwa psy i nie chcę też wywalać 160 zl.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Merrick']Wie ktoś może ile zapłacę za bilet dla psa, relacja katowice-szczecin, jest to pociąg bezpośredni TLK ( 4 zł czy więcej)...;)[/QUOTE]
Zapłacisz 15 zł.


[quote name='Charly']a ja mam pytanie odnośnie przejazdu z psem do Bohumina (Czechy). Z W-wy do Katowic płacę za psa 15 zl, natomiast coś mi ktos mowil, ze z przekroczeniem granicy bilet dla psa będzie kosztował ponad 80 zl. Koniecznie chcę wysiąść dopiero w Bohuminie, (pociąg wyjeżdza w W-wie i kończy we Wiedniu), bo jadę na Śląsk przy czeskiej granicy i nie chcę się telepać dodatkowo 2 godzin z Katowic slimaczym pociągiem,a mamy dwa psy i nie chcę też wywalać 160 zl.[/QUOTE]
Niestety nie pomogę, bo nigdy tak nie podrózowałam. Może zadzwoń do informacji i zapytaj. ;)

Link to comment
Share on other sites

zadzwoniłam i tak: faktycznie pobieranie opłat za każdy IC na trasie nie powinno być. Ja mam dwa IC (Malbork - W-wa; W-wa-Katowice) i za kazdy płaciłam 15 zł.
A niestety wyjazd za granicę, chociazby do Bohumina to połowa biletu "ludzkiego".

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

a czy ktos z Was wsiadal kiedys z psem w Katowicach? Bd miala 'przyjemnosc' wsiadac tam z moim wilczuropodobnym psem... Wydaje mi sie, ze peron jest dosyc wysoki... I ze nie trzeba bedzie pokonywac schodkow z kratka...
zobaczcie tutaj, tak okolo 1: 30 [URL]http://www.youtube.com/watch?v=1SYlsr-yZD0[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Klaudia.']a czy ktos z Was wsiadal kiedys z psem w Katowicach? Bd miala 'przyjemnosc' wsiadac tam z moim wilczuropodobnym psem... Wydaje mi sie, ze peron jest dosyc wysoki... I ze nie trzeba bedzie pokonywac schodkow z kratka...
zobaczcie tutaj, tak okolo 1: 30 [URL]http://www.youtube.com/watch?v=1SYlsr-yZD0[/URL][/QUOTE]

Ja wsiadałam i to nieraz ;)
Peron jest normalny,nie jakiś tragicznie wysoki.

Link to comment
Share on other sites

Skoro moja kolaczka(w dolnej granicy wzrostu)bez problemu potrafi wskoczyć to Onek też da radę ;)

Aczkolwiek ja mimo że suki potrafią same wskoczyć zawsze je wnoszę i wynoszę z pociągu.
Nie daj Boże pies żle obliczy skok albo zahaczy pazurem o stopień i co wtedy ?Wolę nie ryzykować wyciągania psa spod pociągu ;)

Link to comment
Share on other sites

jesli pies jest malych rozmiarów to wystarczy transporter badz klatka kenylowa nie wazne jaki transporter,moze byc material plastyk cokolwiek, duze psy obowiazkowo musza miec kaganiec,do tego nawet jesli jedziesz w przedziale musisz spytac osoby z przedzialu czy pies nie bedzie przeszkadzał,do tego z doswiadczenia wam powiem ze przydaje sie w podrozy recznik,papier toaletowy badz reczniki jednorazowe,torby na kupy ewentualnie pieluchy dla szczeniaka,miska na wode i smakołyki,odradzam karmienie psa przed podroza bo stres zrobi swoje!
pies musi miec pelne szczepienia,ksiazeczke szczepien,obroze i smycz do tego kaganiec,jesli jest to duzy pies.
oplaty za psa w pociagu sa rozne!

ja wam radze nie kombinowac z przedzialami,duze psy czesto maja awersje do wsiadania do pociagów typu pospiech (waskie drzi i wysokie schody) polecam szukac polaczen z osobowymi pociagami z szerokimi drzwiami do tego nie kupujcie miejsc w przedzialach tylko najlepiej szukajcie przewozów rowerów :D siedzicie sobie na luzaku tam gdzie rowery,pies ma miejsce,wy mniej stresu ze ludziom sie nie spodoba wasz wielki bernardyn :D hehe ewentualnie jak to jest pociag osobowy to miejsca jest duzo a jesli i tak malo to siadacie w kanciapie konduktorskiej tam gdzie przewozi sie wieksze gabaryty :) dla niespokojnych psow doradzam podanie srodkow uspokajajacych przed podroza,zawsze to mniejszy stres dla psa

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]oplaty za psa w pociagu sa rozne![/QUOTE]

Czyli ?
Od prawie trzech lat regularnie wożę się z psami na krótszych oraz dłuższych trasach i wiem że w osobówkach płaci się za psa 4 zł,w pozostałych 15 zeta ;)
Co do jeżdżenia w przedziale dla rowerów to również polecam,najczęściej siedzę tam sama i pies sobie może leżeć wyciągnięty na maxa,jak ma ochotę to sobie pochodzi i nikt nie patrzy krzywym wzrokiem że psa wożę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...