Jump to content
Dogomania

Merrick

Members
 • Content Count

  541
 • Joined

 • Last visited

5 Followers

About Merrick

 • Rank
  Advanced Member

Converted

 • Biography
  Zawsze sobą :)
 • Location
  Chorzów
 • Interests
  Husky, wilki, historia, demonologia, czytanie...itd. :)
 • Occupation
  Studentka filologii klasycznej oraz historii :)

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Merrick

  Nie długo będę miała szczeniaczka Dobermana

  Ja też uważam, że ze szkoleniem obronnym trzeba ostrożnie. Rozmawiałam kiedyś ze szkoleniowcem, który był zdania, że każdy pies przed przystąpieniem do obrony powinien najpierw przejść testy psychiczne. Nie każdy pies nadaje się na takie szkolenie i rasa nie ma tu znaczenia. To musi być stabilny itp. pies bo można inaczej zaszkodzić. Ponoć w niektórych krajach takie testy są obowiązkowe przed przystąpieniem do obrony. U nas każdy może się zapisać....niestety.
 2. Merrick

  Hodowle mopsów

  Ja w czasie moich poszukiwań znalazłam trzy odpowiadające mi hodowle :) Gen te Mire, Staszel, od Willy. Wybór padł na pierwszą z nich i bardzo się z tego cieszę. Pani Justyna to świetna osoba, z którą pozostaje w stałym kontakcie :) Długo wahałam się pomiędzy Gen te Mire a Staszel. Powodzenia w poszukiwaniach :)
 3. Myślę, że i tak warto byłoby sprawę tej tarczycy skonsultować z innym (neutralnym) weterynarzem. Problemy skórne są częste przy niedoczynności. Skóra jest wysuszona, robi się łupież i przez to swędzenie. Takie objawy występują również często u ludzi z chorą tarczycą. Dlatego warto żeby wypowiedział się jeszcze jakiś weterynarz.
 4. Merrick

  mieszanka wyguchowa?

  Ja tam kompletnie nic z wilka nie widzę, ewentualnie kolor ale przecież takowy nie jest przypisany wyłącznie wilkom :) Na pewno mieszały tu jakieś owczarki + naprawdę różne kombinacje zapewne, w tym być może jakiś husky albo inny szpicowaty ;)
 5. Merrick

  Jamnik z łóżkiem i dziewczyna z alergią

  Ja do dziś pamiętam co nam powiedziała hodowczyni Tamlina :) Od nas zależy czy chcemy żeby pies wchodził na kanapy, łóżka itp. Ale pamiętajmy, że jeżeli zadecydujemy, iż nam to nie przeszkadza to niezależnie od tego czy do naszego domu przyjedzie sam prezydent, to już nic tego nie zmieni ( najwyżej razem posiedzą na kanapie :D ). Jeśli przez 7 lat suczce wolno było spać w łóżku i stało się to elementem jej psiego życia, to uważam że jednak nie ma co tego teraz na stare lata zmieniać.
 6. Merrick

  Pies w miejscu publicznym

  a_niusia wybacz ale chyba nie do końca Cię zrozumiałam. Czemu miałoby mi być niewygodnie ? Moje psy ani mi się nie wyrywały, sobie też żadnej krzywdy bynajmniej nie robiły :D Tamlin i Baldur zawszę bawią się gwałtownie, często głośno i zdrza się, że dla postronnej osoby to wygląda jakby się co najmniej zagryzały. Wystarczy zobaczyć zabawy wilczków :p. Znam swoje psy, znam ich zachowania. "Położenie na łopatki" trwało jakieś pół minuty, potem Baldik wstał i gdy pańcia suki do nas przebiegła, chłopaki grzecznie stały przy mojej nodze. Psy mi się bynajmniej nie zbuntowały. Mam dwa niewykastrowane samce, które nigdy nie zrobiły sobie krzywdy, bo wiem kiedy muszę interweniować, a kiedy chłopaki same się mogą dogadać. Ale rozumiem, że tamta pańcia puszczając swoją sukę w cieczce jest ok, bo się panna zatrzymała przed nami. Natomiast moje są niewychowane oczywiście :)
 7. Merrick

  Pytam o Cocer Spaniela

  Niestety wszystko o czym pisali przedmówcy jest prawdą. Dlatego zastanów się nad "cockerem" bez rodowodu. Jakieś 30-35 lat temu, mojej babci wciśnięto złotego cockera na ulicy. Dosłownie : jakiś człowiek obwieścił, że albo ktoś z przechodniów go weźmie albo go uśpi. Dziś wiemy, że tak się powinno było stać :( ale babcia zawszę pomagała zwierzakom, to i tego zabrała. Jak na ironię nazwała go Amor. Bardzo szybko pies zaczął okazywać agresję wobec wszystkich. Ludzie bali się przy nim siadać bo był nieobliczalny i potrafił zaatakować bez powodu. Moja babcia dwa razy lądowała w szpitalu z przegryzionymi żylakami. Weterynarze stwierdzili, że Amor ma charakteropatię i najlepiej go uśpić bo nie ma najmniejszych szans na zmianę. Ale babcia usypiać nie chciała. Kiedy Amor był już stary, urodziłam się ja. Przez długi czas rodzice nie zabierali mnie do babci, bo zwyczajnie bali się, że pies mnie skrzywdzi. Szczególnie mama, która była już przez niego zaatakowana. W końcu Amor odszedł ze starości. Życie z nim było koszmarem. Dopiero niedawno dowiedziałam się, że w tamtych czasach "działał" słynny szalony reproduktor. Możliwe, że Amor był jednym z jego potomków :(
 8. Merrick

  Podzielilibyście się swoim psem?

  A ja jestem totalną ''egoistką'' jeśli chodzi o moje zwierzaki :D Rodzinie mogłabym dać ''na przechowanie'' przez parę dni w kryzysowej sytuacji, ale na tym koniec ;) Kiedy poszukiwaliśmy z rodziną nowego członka rodziny (jeszcze tylko jakieś 2-3 tygodnie oczekiwania :D), mieliśmy propozycję zakupu psa na współwłasność. Od razu zrezygnowałam z tej opcji. Wiem, że wśród hodowców to często norma, ale dla mnie to nie do przyswojenia. Są hodowcy, którzy w ten sposób potrafią wysłać swojego psa na rok za granicę aby psiur pokończył np. championaty. Ja sobie tego nie wyobrażam, tak długiej rozłąki :( Dla mnie pies/kot itd. staje się członkiem rodziny i jak ktoś wcześnie napisał ''my jesteśmy jego, a on nasz'' :)
 9. Merrick

  Wymioty podczas jazdy samochodem.

  Tamlin zawszę strasznie znosił podróż. Pewnego razu znajoma (za radą swojej weterynarki) poradziła mi lek Cinnarizinum, który u ludzi stosuje się np. przy zaburzeniach błędnika. Od tego czasu Tamlin nie ma żadnych problemów w podróży. Nawet ja próbowałam ale na mnie nie działa :D Opakowanie zawiera sporo tabletek i jest tanie ale tylko na receptę.
 10. Ja bym jakąś Łajkę obstawiała :D
 11. Merrick

  Jak reagujecie na chamstwo innych psiarzy? [2]

  Widzę że trafiłam na osobę "wszystkowiedząca". To niemożliwe, żeby mój pies został pogryziony więcej niż raz, a jeśli już to dlatego, że zła pani go nie obroniła. Wynika, że naprawdę paskudna ze mnie właścicielka. Baldur został pogryziony pierwszy raz gdy był szczeniakiem, pani nie utrzymała agresywnego onka na smyczy. Wierz mi, że ciężko jest walczyć z nakręconym onkiem bez szkody. Oberwało się mnie i mojemu psu. Drugi raz (co też opisywałam), niefrasobliwa kobieta wpakowała się do małej windy. Pies chapnął mojego za ogon i nie puszczał :/ Natomiast ten mały pies, bez smyczy który pogryzł łapy Baldura miał może 3 kg i nie była to oczywiście rana śmiertelna. Długo się jednak goiła i ślimaczyła. Mój pies zareagował agresją dopiero gdy go zabolało, odgryzł się raz i odpuścił. Uważam, że zrobiłam wszystko aby Baldur nie został wtedy pogryziony. Próbowałam odejść, wołałam by zapiąć tamte psy na smyczy, odwracałam uwgę moich ale cudotwórcą nie jestem. Mogłam jeszcze ewentualnie kopnąć tamtego gdy widziałam, że się zbliża. Nie wszystko jest zawszę takie oczywiste. Małego psa łatwiej spacyfikować ale krzywdę potrafią zrobić. Nawet kot może dać się we znaki ;)
 12. Merrick

  Problem natury moralnej...

  Ja też nie korzystałabym z obroży lub smyczy po ukochanym psiaku, który odszedł. Jakoś tak symbolicznie należałyby do niego, nieprawdaż ? Co do zabawek to jeśli psy bawiły się nimi razem, to zostawiłabym je pewnie.
 13. Merrick

  Jak reagujecie na chamstwo innych psiarzy? [2]

  [quote name='Vailet'] jak odpowiedzialam ze moze dzwonic na policje uslyszalam ze jestem bezczelną gowniarą :cool3:[/QUOTE] Jak ja kocham to stwierdzenie :cool3: Ile to ja się nasłuchałam, że jestem gówniarą. Najzabawniejsze jest to, że ja zwykle jestem opanowana i staram się grzecznie dyskutować, a osoby według których to ja jestem ''bezczelna i niewychowana'', zazwyczaj drą się na cały park, w dodatku niecenzuralnie. Dlatego teraz traktuję ten epitet jako komplement :evil_lol:
 14. Merrick

  Jak reagujecie na chamstwo innych psiarzy? [2]

  Mnie zwierzęta wszelakiej maści nie przeszkadzają w sklepie, restauracji czy środkach komunikacji oczywiście mam na myśli te wychowane). Tylko denerwuje mnie na maxa segregacja psów na małe, duże, słodkie i mniej słodkie. Pies to pies i ewentualne zakazy powinny obejmować wszystkie zwierzaki :p Gdy widzę ludzi z małymi psami na rękach w hipermarketach to zwyczajnie jestem zła. I to wcale nie dlatego, że pies mi przeszkadza. Po prostu wiem, że gdybym była zmuszona wyższą koniecznością wejść do sklepu, z którymś z moich burych, to na wstępie dostałabym ochrzan i wyleciała ze sklepu :/
×