Jump to content
Dogomania

Psi psycholog z TVN-u :-/


Lilu

Recommended Posts

  • Replies 573
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Nie było super (ta kobieta jest weterynarzem...) ale tez nie było źle. to chyba był najlepszy program. Szkoda, ze właściciele nie pomysleli wczesniej o klatce.
A kobieta wydaje sie przyejmniejsza, pozytywniej nastawiona. I nie powiedziała nic o nadmiernym przywiąaniu do własciciela i o alpha rollach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='prittstick08']
A kobieta wydaje sie przyejmniejsza, pozytywniej nastawiona. I nie powiedziała nic o nadmiernym przywiąaniu do własciciela i o alpha rollach.[/quote]
yhy:cool3:
za to powiedziala o wybieganiu, nakarmieniu i o schowaniu rzeczy, ktore pies moze zniszczyc itp (przypomnie zostawiona bielizne w otwartej pralce, ciasteczka na lawie i piwo na stole) nie bylo zle:lol:

Link to comment
Share on other sites

Generalnie to ja nie wiem skąd oni biorą prowadzących, choć nie powiem ta pani nie jest zła.
Ooooo i o warunkach powiedzieli, jestem pod wrażeniem.
Jeśli chodzi o wybieganie 2-3 h aktywnego spaceru nie męczy mojego psa, a potrzeby ma pewnie podobne więc nie wiem jak dyrdanie wokół bloku ma zmęczyć.
Jeśli chodzi o teks męza o przywiązaniu - chyba mam totalnie nie przywiązanego psa bo nigdy nic nie zniszczyła pod nieobecność. W czasie obecnosci domowników jedną kredkę mi pogryzła.

Link to comment
Share on other sites

Tak- ten mąż powiedział o przywiązaniu, to mnie zaniepokoiło, bo ta pani pewnie powiedziała im to poza tym krótkim filmikiem który poleciał na antenie. Ale lepsze to niz miała bym mowic o tym pół programu.
Władczyni- ja też chyba nie miała tak źle. Pamietam jakis pogryzione buty, zgrezwke papieru toaletowego w formie konfetti na dywanie po moim powrocie ("Co to, śnieg padał?":D). Ale nic z takich rzeczy jak zniszczone meble, zdejmowanie rzeczy z półek itp

Link to comment
Share on other sites

ja mam wyzla...i owszem mial pewien okres w swoim zyciu kiedy nagle zaczal mi doslownie demolowac dom pod moja nieobecnosc (to co zrobil ten psiak z filmiku to nic w porowanniu z wyczynami mojego)...a bylo to po bardzo powaznych pogryzieniu przez psa i pobiciu przez jego pijanego wlasciciela...zaczal sie bac zostawac sam w domu...bylo to rzeczywiscie na tyle silne dla niego, ze musielismy nawet kila dni przetrzymac go na "glupim jasku" ale po odpowiednim przyzwyczajemiu go psiak wrocil do normy...czly jak jest porzadnie wybiegany to jedzenie zostawiam na lawie ktora jest nizsza od niego i moge sie zalozyc ze nawet nie wacha jak mnie nie ma:D
pogryzienie bylo jak mial okolo 9 miesiecy...wczesniej pies (dodam ze mial adhd) nic nigdy nie zniszczyl...ale jak wychodzilismy wszyscy rano po7mej z domu to ja wstawalam o przed 4ta...bo ponad dwie godziny rzucalam psu pilke, cwiczylam komendy, biegalam, bawilam sie w chowanego...ogolnie musialam go zmeczyc fizycznie i umyslowo...jak mi sie nie chcuialo, to musialo mi sie zechciec posprzatac pozniej mieszkanie...ale wyzel to wyzel:)

Link to comment
Share on other sites

Władczyni umówmy się, Ty masz cyborga którego nic nie zmęczy ok?:evil_lol:

Ta pani też mi się nie podoba. Jest jakaś taka za bardzo 'przedszkolankowa', tylko się uśmiecha i jest ogólnikowa. Mało fachowo o tym wszystkim mówi. Jest przecież wetem a nie żadnym szkoleniowcem, o czym my tu rozmawiamy :cool1:

Wyżły "wymagaja dyscypliny jak równiez pewnego czasu na ułożenie".
A jaka rasa nie ?!

Właścicielka wyżlicy powiedziała, ze zapewniają jej ruch - nie sądzę?:cool1:

No i generalnie impreeeza - bardzo wesoło wszystkim, ciekawe komu będzie do śmiechu jak kobieta te bliźniaki urodzi i będzie miała wyżła + dwójkę dzieci do zajmowania się.:roll:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Władczyni umówmy się, Ty masz cyborga którego nic nie zmęczy ok?[/QUOTE]
wiesz jakie to frustrujące nie móc zmęczyć psa? Jak mam dosyć i już ledwo pełzam to włażę na jakąś górkę i toczę piłkę w dół, a sucz po nią biega i biega a ja tak siedzę i siedzę. Rozważam bieganie przy koniu - pójde na pięć godzin w las to może choć trochę się zmęczy:placz:

Szafki można dziecinnie prosto zabezpieczyć, zwłaszcza jeśli będą mieli dzieci - są zabezpieczenia na drzwiczki.

Proszę się nie czepiać wetów mixowanych na specjalistów od wychowania - sama mam zamiar zrobić kursy alteri i ukończyć weterynarię, O!:mad:

Link to comment
Share on other sites

Fakt, to był najlepszy program ze wszystkich.

Tylko nie do końca popieram ideę chowania po domu smakołyków. Wspaniała zachęta do grzebania i demolowania domu. Dużo lepszy byłby kong.

A moim skromnym zdaniem Ci państwo jednak powinni zostać przy pekińczyku. Bo chyba myśleli, że suka będzie takim dużym pekińczykiem, tylko odpada czesanie, a zamiast tego pół godziny dłuższy spacer.

Link to comment
Share on other sites

bardzo monotematyczne te programy, jak na razie to ciągle pokazują psy, które demolują dom, i co to znaczy dużo ruchu? dla większości ludzi dużo to jedno kółko więcej wokół bloku, jak mówię komuś, że codziennie chodzę z psem po dwie godziny to się na mnie patrzą jak na wariatkę, która chyba nie ma co ze sobą robić, a przecież to wcale nie tak dużo, powinno być jasno powiedziane: min 1-2h. Ciekawe, że nikt nie ma problemów z agresywnym psem, albo takim co ucieka czy ciągnie na smyczy?

Link to comment
Share on other sites

Tez ogladałam ten odcinek, i tez uwazam, ze to chyba najlepszy jak do tej pory.

Natomiast pani Janeczek - z pierwszych odcinków - "działa" teraz jako "Psia niania" w TVP1 w programie pod takim własnie tylułem. Program był w sobote o 16.30, no i oczywiscie jako jeden z przypadków był lablador ;) za bardzo przywiazany do własciciela i w dodatku dominujacy:evil_lol::evil_lol:.

Link to comment
Share on other sites

Wydawalo mi sie ze niezle znam srodowisko psich trenerów, behawiorystów itd a tu oni pokazują jakiś dziwnych ekspertów, o których nikt nie słyszał. No może poza panią Kosinska z ddtvn, która dosyć złego zrobiła ze swoim Klubem Psa Rasowego... Jak tak na to patrzę to widzę, ze chodzi w tym wszystkim o kasę i promowanie interesu konkretnych osób a nie dobro psów.

Link to comment
Share on other sites

sam ten facet z tvp powiedzial, dlaczego robi ten program,
tak samo, jak bylo pytanie, czemu akurat ta babkę wziął za "psychologa" to odpowiedzial, ze wiedzial, ze ona sie takim czyms zajmuje,
czyli jak widac, nie szukali kogo by tu wybrac, ten facet pewnie sam sie nie zna na szkoleniu psów to wziął osobę, która według niego będzie poprostu się najlepiej nadawac

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]
"Proszę się nie czepiać wetów mixowanych na specjalistów od wychowania - sama mam zamiar zrobić kursy alteri i ukończyć weterynarię"
[/QUOTE]


Łomatko, nie rób tego - tak się dobrze zapowiadasz, po co to przechlapywac...
:lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...