Jump to content
Dogomania

Berek

Members
 • Content Count

  3,222
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Berek last won the day on August 21 2015

Berek had the most liked content!

2 Followers

About Berek

 • Rank
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1.   Coś przeszkadza hodowcy zarejestrowanemu w ZK przenieść się w ciągu 2 dni w inne miejsce tudzież z dnia na dzień pozbyć się tylu psów, ile dusza zapragnie, bo nie rozumiem? Przecież nie zgłasza się do ZK utraty / sprzedaży / oddania zwierząt.   BTW jakże często się zdarza że hodowla jest zarejestrowana gdzieś-tam, ale szczenięta są całkiem gdzie indziej (choćby oddawanie suk pod hodowlę, przecież znany proceder).
 2.   No akurat jest dokładnie odwrotnie. :-)
 3. Berek

  ponownie piszę w dziale BEHAWIOR,

    Chyba Koleżanka dawno nie miała do czynienia z NFZ-tem. DDD
 4. Berek

  ponownie piszę w dziale BEHAWIOR,

  Znam pracowników wielkomiejskich korpo którzy opowiadają np. że pies może załatwiać się raz na dobę. I według tejże reguły trzymają swojego dobermana. :-(  A pies ma tak wbite do glowy że nie wolno załatwić się w domu, że ... trzyma. Jęczy, ale trzyma. Na razie jest dość młody, zobaczymy co będzie dalej.   A mój przykład nie był "skrajnie optymistyczny". Opowiadam, czego byłam świadkiem. Może to kwestia regionu? W tamtej wsi różne rzeczy się zdarzały, ale np. nie widywało się brudnej krowy. U nikogo. Na Mazowszu to częsty widok.   Psów uwiązanych w polu nie bywało.
 5. Wynajmijcie Jamora, jeśli jesteście przekonani że suka sobie "nie poradzi".     W jej przypadku zakładam, że tak jest rzeczywiście, z uwagi na poruszanie się przy ruchliwych drogach (możliwość wypadku).   Natomiast historia Henia powoduje że mi ręce jak płetwy opadają. Dlaczego ckliwe Dogocioteczki nie dadzą spokoju dzikiemu psu który nieźle sobie radzi w leśnych warunkach, tego pojąć nie mogę. Setki psów naprawdę potrzebujących pomocy a tu ten bidok nie może sobie w spokoju egzystować we własnym ekosystemie, bo muszą go nawiedzać jakieś panie i ganiać, litości.
 6. Berek

  Operować obie łapki czy jedna ?

  Nie szalej z operacjami zwłaszcza jeśli pies ma nadwagę i chore serce.   U nas sprawdziła się rehabilitacja wzmacniająca mięśnie - suka do końca bardzo dobrze radziła sobie z przypadłością (slipping patella). BTW w owych czasach radziło się sobie po partyzancku - np. suczka pływała w wannie wypełnionej wodą, podtrzymywana ręcznikiem.   Swoją drogą, czy są WIARYGODNE dane o tym, jaka jest skuteczność takich zabiegów, ktoś wie? Tzn. u bardzo małych ras? Bo ja ciągle spotykam psy które przeszły całą tę procedurę, doszły do siebie, niby było dobrze, świetnie i wspaniale... po czym znów się "zadziało" i zwierzak kuleje.
 7. Berek

  5cio miesięczny szczeniak kontra inne psy

  Lektury nie polecę, ale radzę przyjrzeć się - obiektywnie - swojemu zachowaniu podczas spotkań z psami. Czy Twój pies ma poczucie że udzielasz mu wsparcia, że w razie czego mu pomożesz, rozwiążesz konflikt, trudną sytuację? Nie chodzi o ciumcianie nad pieskiem, ale o stawianie go w sytuacjach które są dla niego - zupełnie subiektywnie - zbyt trudne. Dla każdego psa ta granica leży gdzie indziej.   Byłby to chyba czas na znalezienie dobrego, myślacego trenera, niekoniecznie spod egidy "dobrotliwego bractwa" :smile:   Skąd jesteś? Może kogoś Ci polecimy?
 8. Raczej  byłoby lepiej zaintwestować w tzw. niewidzialne ogrodzenie.
 9. Berek

  Pies gryzie kanapę

  Zmieńcie kanapę :-)))   Ta już i tak jest pogryziona :-))
 10. Berek

  Dwa zastrzelone owczarki...

  No więc z pewnością wszyscy z wyjątkowym zainteresowaniem będziemy śledzić rozwój sprawy.
 11. Berek

  Dwa zastrzelone owczarki...

     Tak, że w razie gdyby doszło do procesu, oskarżony zrobi z tego okoliczność łagodzącą, nie wspominając o tym że na 100% zagra na nucie "wysoki sądzie, te psy na mnie wyskoczyły i chciały mnie zagryźć, cóżem biedny mógł zrobić? broniłem się!".
 12. Berek

  Dwa zastrzelone owczarki...

    NIe, zostało to tak przedstawione, że w Niemczech chodza ludzie do lasu z psami niegrzecznymi, te sobie ganiają jak chcą i nikt z tego problemu nie robi, nie to co w tej Polsce gdzie się zdarza że ktoś do takiego psa strzeli. :-)
 13. Berek

  Agresywna Chihuahua

  Osz do licha. Dziękuję za zwrocenie uwagi. Pan Michał nie pierwszy raz się tak bawi - ale też faktycznie należałoby patrzeć na daty....
 14. Berek

  Agresywna Chihuahua

  Na razie nie pozwalaj jej głaskać jak jest na rękach. Ogólnie - powinna mieć możliwość samodzielnej decyzji, podejść / nie podejść, przyjąć kontakt / nie przyjąć.
 15. Berek

  Artykuł

  Jowitko, a ja wracam do Naszego Standardowego Tematu: znowu zaczynasz pakowanie się teorią...? :-)   Robicie coś u Markuska albo Sławka Kawki?
×