Jump to content
Dogomania

Psi psycholog z TVN-u :-/


Lilu

Recommended Posts

  • Replies 573
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja widziałm to cwiczenie z puszka w niemieckim programie Tiernanny, tylko ze tam było DOKŁADNIE wytłumaczone kiedy i w jaki sposób jej uzywac (ale aż taka głośna to nie była). Ale nie było nic o rzucaniu nia obok psa :diabloti::diabloti: a jakby sie biedaczek poruszył?? w wpadł w lecaca w niego puszkę??:evil_lol::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Laby mają opinię dobrych,grzecznych,miłych,mądrych i ułożonych z natury. Ludzie kupują laba i klops bo niszczy bo nie zostaje sam, bo nie umie wszystkiego itd a później oglądamy program z metodami mocno średniowiecznymi z poglądami również z tamtej epoki i nie wiadomo czy się śmiać czy płakać. :shake:

Link to comment
Share on other sites

niektorzy ludzie ktorych pokazuja w tym programie to poprostu ludzie ktorzy kupili psa a nieprzeczytali o rasie nawet kasiazki ... to normalne ze teriery maja inny charakter od pudli i labradory potrzebuja duzo ruchu ,niewspomne o niewybieganym haskim w bloku...a ten szkoleniowiec to tragedia ... wiekszosc osob z dogomanii pewnie poradzila by sobie lepiej i mowila z sensem niz ta babka :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Obecną panią szkoleniowiec poznałam w realu przy okazji jakiegoś festynu na psiaki w pubie Lolek i wydawała się ok, nie przypuszczałam że pracuje takimi metodami.
Zstanawia mnie tylko czemu tvn nie zaprosi kogoś z pozytywnych, jak na razie wciąż tradycja, nadmierne przywiązanie a ani słowa o zabawkach typu kong,klatkach,szkoleniu itd

Link to comment
Share on other sites

no wlasnie...ja mialam nadzieje ze w tym programiku bedzie wiecej o nowych metodach...
w koncu to TVN nie? jakby w tvp1 i hierarchi ciagle gadali to chyba bym sie nie zdziwila...ale tutaj mialam nadzieje, ze zrobia cos bardziej ambitnego...zadnych metod nie da sie wytlumaczyc dobrze w 3 minuty...pokazujac cos takiego na skale masowa...robia zwyczajnie krzywde mozgom wlascicieli psow...niezorientowanych wlascicieli psow...
zaczeli cos o wybieganiu, psich sportach....dobrze...to plus...
ale ta puszka-pulapka (bo przeciez bedzie przywizana do doniczki i jak pies sciagnie to spadnie- tylko ze to bedzie pod nieobecnosc wlasciciela...ac o jesli uderzy w psa? a co jesli pies poczatkowo przestraszoiny doberze sie do tej puszki z malymi piieniazkami?)...matko kochana...pogrom...

Link to comment
Share on other sites

Ja nie wiem jakim cudem, ta "pani szkoleniowiec" trafiła do programu, mój młodszy brat choć ma małe pojęcia o szkoleniu itp. dałby sobie lepiej radę. Przecież ta kobieta same bzdury opowiada.
Co do puszki znałam kiedyś osobę której polecono podobnie zrobić, znaczy się pies ściągał naczynia z szafek tak też ludzie przyczepili do nich hałasujące przedmioty tak by było głośno jak spadną, pies zamiast przestraszyć się i przestać to robić uznał ten hałas za najlepszą zabawę i specjalnie ściągał te różne rzeczy by mu pohałasowało, a nawet chętnie bawił się puszką kiedy spadła wystarczyło kilka dni by jeszcze bardziej zachęcić psiaka do ściągania rzeczy z szafek:shake:
A w tym programie kobieta podchodzi zbyt ogólnie do psów, a przecież każdy jest inny i do każdego przypadku powinno się indywidualnie podejść

A najbardziej rozbroiło mnie jak na filmiku ktoś rzucił w psa tą puszką

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Niki-lidka']
ale ta puszka-pulapka (bo przeciez bedzie przywizana do doniczki i jak pies sciagnie to spadnie- tylko ze to bedzie pod nieobecnosc wlasciciela...ac o jesli uderzy w psa? a co jesli pies poczatkowo przestraszoiny doberze sie do tej puszki z malymi piieniazkami?)...matko kochana...pogrom...[/quote]
kurcze nie popadajcie w panike a jak mu doniczka na leb spadnie to co ? :diabloti:

[quote name='Patikujek']
A w tym programie kobieta podchodzi zbyt ogólnie do psów, a przecież każdy jest inny i do każdego przypadku powinno się indywidualnie podejść
[/quote]
ale w sumie to czemu oceniacie ze podchodzi zbyt ogolnie przeceiz program ukazuje tylkoczesc materialu moze na tego psa akurat puszka bylaby dobra a na innego zla , nie popieram wszystkich metod tej pani 9 np przewracanie tego sznaucerka na plecy)ale ludzie nie przesadzajmy tak najezdzacie zepotem ten "jakis pozytywny" szkoleniowiec jesli juz go zaprosza to odmowi wlasnie ze wzgledu na takie nagonki w internecie bo czepiacie sie kazdego slowa... albo wogole zdejma program i ci od laba nawet sie nie dowiedza o koniecznosci wybiegania...

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

owszem nie widzimy wszytskiego co moiw im...ale nalezy zauwazyc ze ludzie patrza na to bardzo ogolnie...i jesli beda stosowac te metody to nie beda patrzec na to ze w przypadku ich psa to wcale nie jest dobre...dlatego powinny byc propagowane zasady ogolne, podstawowe, bezpieczne w przypadku kazdego psa....takie co jesli nawet nie pomoga to nie zaszkodza...
kwestia puszki mnie poruszyla bo moj przyglupowaty kolega rzucal w psa puszkami i pies pod jego nieobecnosc kiedys tak sie z puszka rizprawil ze bylo potem ostres zszywanie-10szwow...

Link to comment
Share on other sites

Zamiast puszki może być plastikowa 0,5 l. butelka. Nie wydaje aż takiego głośniego dźwięku.

[quote name='akodirka']a moze poczytali komentarze i [b]meile ktore ludzie do nich pisali[/b] :evil_lol:[/QUOTE]
No właśnie :lol: Też się nad tym zastanawiam :evil_lol:
Czy ktoś z was do nich pisał?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anetta']Zamiast puszki może być plastikowa 0,5 l. butelka. Nie wydaje aż takiego głośniego dźwięku.


No właśnie :lol: Też się nad tym zastanawiam :evil_lol:
Czy ktoś z was do nich pisał?[/QUOTE]

Ale tu właśnie o dźwięk chodzi, pies ma się czuć skarcony tym, ma go spłoszyć. A plastikowej butelki bym nie polecała - Su jako dzieciak kilkumiesięczny potrafiła przerobić butelkę w drzazgi, więc zostawienie z butlą psa na pare godzin to moim zdaniem za duże ryzyko że pożre plastik/wypełnienie butelki.

Link to comment
Share on other sites

myślę, że jedynie na obronę tej pani można powiedzieć tylko to, że cały "program" trwa ok 3 min. więc choćby nie wiem jak się ktoś starał to o wszystkim nie powie, może jedynie zaakcentować pewne rzeczy i to chyba jest największy minus, nie da się w tak krótkim czasie streścić problemu i dać rozwiązanie, nawet Teleexpress trwa dłużej
co do metody puszki, raz czy dwa ją zastosowałam, gdy przyłapałam sunię smacznie śpącą na kanapie, rzuciłam obok kapciem, poskutkowało, chyba doszła do wniosku, że nie jest to zbyt bezpieczne miejsce na ucinanie sobie drzemki :cool3:

Link to comment
Share on other sites

znalazłam dziś fajny program dla francuskojęzycznych, psia niania na M6 w niedzielę ok 15:30, fajny program, nie tylko o destruktorach, dziś był basset i agresywny dog argentyński, babka fajnie tłumaczy, ani słowa o dominacji, mimo, że dog przeganiał warczeniem swoich właścicieli z łóżka, duży nacisk na wybieganie psa i zorganizowanie mu zajęcia, do tego dowcipne "psie" komentarze, polecam, TVN chyba się ta tym wzorował

Link to comment
Share on other sites

[quote name='frruzia']znalazłam dziś fajny program dla francuskojęzycznych, psia niania na M6 w niedzielę ok 15:30, fajny program, nie tylko o destruktorach, dziś był basset i agresywny dog argentyński, babka fajnie tłumaczy, ani słowa o dominacji, mimo, że dog przeganiał warczeniem swoich właścicieli z łóżka, duży nacisk na wybieganie psa i zorganizowanie mu zajęcia, do tego dowcipne "psie" komentarze, polecam, TVN chyba się ta tym wzorował[/quote]
szkoda ze nie po polsku
ja chyba nawt nie mam tego kanalu na cyfrowym posacie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='frruzia']znalazłam dziś fajny program dla francuskojęzycznych, psia niania na M6 w niedzielę ok 15:30, fajny program, nie tylko o destruktorach, dziś był basset i agresywny dog argentyński, babka fajnie tłumaczy, ani słowa o dominacji, mimo, że dog przeganiał warczeniem swoich właścicieli z łóżka, duży nacisk na wybieganie psa i zorganizowanie mu zajęcia, do tego dowcipne "psie" komentarze, polecam, TVN chyba się ta tym wzorował[/quote]
Na niemieckim VOX tez był program "Tiernanny", ostatnio go juz nie ma, może przygotowuja nowe odcinki? A mnie niestety zdjęli VOX z Cyfry.:placz:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...