Jump to content
Dogomania

Kopiowanie uszu i ogonów jest zgodne z prawem


TuathaDea

Recommended Posts

Już mnie to śmieszy jest zakaz.Najbardziej walczą o jego łamanie hodowcy ,bo jest na takie kopiowane popyt.Ci sami hodowcy walczą o to by jak najmniej było psów w typie na nie też jest popyti to znacznie większy niż na rodowodowe.Dla mnie to już tylko i wyłącznie biznes.Gdzie praca hodowlana? Co zbyt trudna?Lepiej i prościej ciachać.Moje gratulacje.

Link to comment
Share on other sites

Już mnie to śmieszy jest zakaz.Najbardziej walczą o jego łamanie hodowcy ,bo jest na takie kopiowane popyt.Ci sami hodowcy walczą o to by jak najmniej było psów w typie na nie też jest popyt i to znacznie większy niż na rodowodowe.Dla mnie to już tylko i wyłącznie biznes.Gdzie praca hodowlana? Co zbyt trudna?Lepiej i prościej ciachać.Moje gratulacje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tabaluga1']
[FONT=Verdana]Olivka , Konsekwentnie brniesz dalej , z [B][U]„kryciem wsadnym”[/U][/B] .[/FONT]


[FONT=Verdana]Literówka dubeltowa , wielokrotna , permanentna ? Kochana , według mnie to nie jest literówka . To się inaczej nazywa . [/FONT]
[FONT=Verdana]Brak wiedzy co do nazewnictwa , ale pouczać , proszę bardzo . :razz:[/FONT]
[FONT=Verdana]Zapamiętaj , krycie wsobne .[/FONT]
[/quote]

Przejęzyczyłam się i już.
W każdym razie, jeśli masz jakieś konstruktywne zdanie na temat inbredu, to wypowiedz się, a nie czepiaj.

Ja Was zupełnie nie znam, ale jeśli czyta to hodowca z praktyką, to pewnie ma takie same zdanie jak ja, czyli, żeto gra warta świeczki.

Mówicie, że hodowla to odpowiedni dobór osobników, w tym przypadku wybór będzie bardzo ograniczony bo tylko do inbredu i to powielanego bardzo, bardzo długo .
Jak sobie wyobrażacie utrwaleni etej cechy inaczej. Proszę mądrali o wypowiedź.
Jaki plan na to macie w kilkutysięcznej populacji np. sznaucerów.

[SIZE=1][/SIZE]
[SIZE=1][/SIZE]
[SIZE=1][/SIZE]
[SIZE=1][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='behemotka']Jeśli ktoś nie wysterylizuje, to na mocy umowy odbiorę mu psa, żeby nie rozmnażał. A "zgłaszanie na wystawy" jeszcze nie oznacza, że pies dostanie hodowlankę, prawda? Gdy wymogiem podstawowym będzie szczątkowy ogon, a na ringu pojawi się pies z długim ogonem, raczej "doskonałej" nie dostanie. Zresztą JAKAŚ odpowiedzialność hodowców polega m.in. na tym, by zgłaszać na wystawy psy jeśli nie wybitne, to przynajmniej zgodne z tym nieszczęsnym wzorcem.
Przy dobieraniu do rozrodu psów z daną cechą do utrwalenia tej cechy dojdzie. Taka reguła genetyki :cool3:


Raz:
O ile wiem (zapytałam wujka google i się ze mną zgodził ;)) nie istnieje coś takiego jak krycie wsadne. Chodziło Ci może o krycie wsobne? Jeśli już wypowiadasz się na jakiś temat, to proszę posiadaj chociaż podstawowe informacje.
Dwa:
Osiągnięcie JAKIEGOKOLWIEK celu w hodowli skutkuje ryzykiem wystąpienia chorób. Niby dlaczego konkretne rasy są szczególnie narażone na konkretne choroby genetyczne? Ale rozumiem, że aktywnie działasz na rzecz zakazu hodowli ON-ków, labów, bernardynów i in. (bo dysplazja), shar pei (bo entorpium), king charles cavalier spanieli (bo MVD), bokserów (bo choroby serca) i tak dalej, i tak dalej... W sumie to najlepiej zakazać hodowli w ogóle, to postulujesz? Dla mnie OK, ja mam pięknego kundla - z długim ogonem :eviltong: - i hodowla mi do szczęścia niepotrzebna.
No, ale jeśli chce się mieć psa o określonym, przewidywalnym wyglądzie - na przykład bez ogona - ktoś musi takie psy wyhodować :diabloti:

[SIZE=1]BTW, choć w zasadzie nie powinnam odpowiadać na takie kretyńskie zaczepki: gdybym była hodowcą, uśpiłabym te szczenięta, które posiadają bolesne choroby wykluczające normalne życie. Natomiast niezgodność ze wzorcem nie może być powodem do zabicia zwierzaka.[/SIZE]


Czekam na oświecenie :p[/quote]


No to zanim byś uzyskała ten szczątkowy ogon, to byś uśmierciła masę chorych szczeniąt, które by miały pecha i urodziły się niepełnosprawne.

Ps.
Po co mam działać aktywnie na rzecz innych ras, zajmuję się swoją rasą i wiem jak trudno wyplenić z populacji choroby jakie u niej występują, a Ty wyskakujesz tu z tekstem, że po co ciąć, prościej wyhodować szczątkowy ogonek.
Wyhodowanie szczątkowego ogonka dziewczyno, przysporzy psom więcej bólu przez pokolenia, niż to nieszczesne kopiowanie.

Zajmij się bujająca w obłokach właścicielko kundelka umocnieniem prawa dotyczącego kopiowania, a szczątkowy ogonek zostaw w spokoju.

Pozdrawiam wujka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Olivka']
W każdym razie, jeśli masz jakieś konstruktywne zdanie na temat inbredu, to wypowiedz się, a nie czepiaj.

Jak sobie wyobrażacie utrwaleni etej cechy inaczej. Proszę mądrali o wypowiedź.
[B]Jaki plan na to macie w kilkutysięcznej populacji np. sznaucerów.[/B]

[/quote]
[FONT=Verdana]Zanim wypowiedzą się mądrale , ja powiem tak : w przypadku sznaucerów żaden plan selekcji psów na tę cechę nie jest potrzebny . Od kiedy wzorzec sznaucera przewiduje ogon naturalny , taka selekcja byłaby całkowicie nieracjonalna i durna. :shake: Czy Ty wiesz w ogóle o czym piszesz ? Ty naprawdę hodujesz sznaucery ? Nie chce mi się wierzyć . Chyba że masz zwyczajną rozmnażalnie ? Więc jak to jest z Tobą naprawdę ?

Aha , a może to też jest zwyczajna literówka ? :evil_lol:
[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Olivka']No to zanim byś uzyskała ten szczątkowy ogon, to byś uśmierciła masę chorych szczeniąt, które by miały pecha i urodziły się niepełnosprawne.[/quote]
A masz na to jakiś dowód czy tak sobie zmyślasz? :cool3:
Bo zamiast bez końca krzyżować wsobnie, można też np. wykorzystać w hodowli psy, które mają naturalny krótki/szczątkowy ogon (jest kilka takich ras, ale to jako wybitna znawczyni procesów hodowlanych z pewnością wiesz).

[quote name='Olivka']Ps.
Po co mam działać aktywnie na rzecz innych ras, zajmuję się swoją rasą i wiem jak trudno wyplenić z populacji choroby jakie u niej występują, a Ty wyskakujesz tu z tekstem, że po co ciąć, prościej wyhodować szczątkowy ogonek.
Wyhodowanie szczątkowego ogonka dziewczyno, przysporzy psom więcej bólu przez pokolenia, niż to nieszczesne kopiowanie.[/quote]
Naucz się czytać, "mądralo" (skoro już naprawdę chcesz rozmawiać na takim poziomie :roll:).
Nigdzie nie pisałam, że jest prościej. Wiadomo, że prawdziwa hodowla, dobór najlepszych osobników o doskonałym eksterierze i psychice to bardzo wymagające, trudne zadanie. Lepiej więc iść na łatwiznę i ciachać, nie? :diabloti:
O tym, że można inaczej, napisałam powyżej.

[quote name='Olivka']Zajmij się bujająca w obłokach właścicielko kundelka umocnieniem prawa dotyczącego kopiowania, a szczątkowy ogonek zostaw w spokoju.

Pozdrawiam wujka.[/quote]
Zawsze rekompensujesz sobie brak argumentów brakiem kultury? :shake: Smutne. Mam nadzieję, że jesteś dzieckiem, bo jak dorośli zaczynają tak "dyskutować", to tylko załamać się wypada.
Raz: nie mów do mnie w podobny sposób, ponieważ sobie tego nie życzę.
Dwa: nie jestem właścicielką żadnego kundelka. Moim zdaniem istoty żywej nie można posiadać. Odpierwiastkuj się od epitetów i tyle.
Trzy: w nosie mam, co chciałabyś, abym zrobiła. Kopiowania nie zostawię w spokoju, bo nie toleruję krzywdzenia zwierząt.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tabaluga1'][FONT=Verdana]Zanim wypowiedzą się mądrale , ja powiem tak : w przypadku sznaucerów żaden plan selekcji psów na tę cechę nie jest potrzebny . Od kiedy wzorzec sznaucera przewiduje ogon naturalny , taka selekcja byłaby całkowicie nieracjonalna i durna. :shake: Czy Ty wiesz w ogóle o czym piszesz ? Ty naprawdę hodujesz sznaucery ? Nie chce mi się wierzyć . Chyba że masz zwyczajną rozmnażalnie ? Więc jak to jest z Tobą naprawdę ?[/FONT]

[FONT=Verdana]Aha , a może to też jest zwyczajna literówka ? :evil_lol:[/FONT]
[/quote]

Dokładnie o tym piszę. Żaden plan szczątkowego ogona nie jest nam potrzebny. Jestem zdecydowanie przeciwna.
Musimy uporać się z chorobami nurtującymi naszą rasę i poprawićto co mamy, czyli utrwalić naturalne uszy i ogon. Dlaczego mnie obrażasz. Nie czytałaś moich postów, wiec moze zanim zaczniesz opluwać mnie, to cofnij się do posta Behemotki od którego mnie poniosło.
Czy mam rozmnażalnie, jasne że tak mnożę na potęgę co tylko się da, teraz będę musiała się jeszcze bardziej spreżyć, żeby wyhodować hehe szczątkowy ogonek, no i pokrzyżować w tym celu troszkę z innymi rasami, za cenną wskazówką forumowiczki.

Na pomysł wprowadzenia w rasie szczątkowego ogona wpadła w tym wątku Behemotka, która jeszcze na dodatek będzie krzyżowała wypracowaną exterierowo rasę z innymi rasami o szczątkowym ogonku.
czyli schodzimy w tym przypadku do pseudohodowli, bo takie praktyli są jak na razie zabronione.
Behamotko Ty chcesz stworzyc nową rasę, a nie ulepszać starą. :stupid:

Wyraziłam swoje zdanie, dalsza dyskusja jest zbędna i jałowa jak to zwykle w tym wątku.

Pozdrawiam i jadę na bazar ze szczeniakami;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Olivka']Na pomysł wprowadzenia w rasie szczątkowego ogona wpadła w tym wątku Behemotka, która jeszcze na dodatek będzie krzyżowała wypracowaną exterierowo rasę z innymi rasami o szczątkowym ogonku.
czyli schodzimy w tym przypadku do pseudohodowli, bo takie praktyli są jak na razie zabronione.
Behamotko Ty chcesz stworzyc nową rasę, a nie ulepszać starą. :stupid:[/quote]
Powoli i dużymi literami:
NIE WPADŁAM na pomysł wprowadzenia w jakiejkolwiek rasie szczątkowego ogona. Napisałam, że jeśli ktoś KONIECZNIE CHCE mieć psy z szczątkowymi ogonami i stojącymi uszami (mowa rzecz jasna o tych rasach, które mają ucho załamane/wiszące), to go NIE UPRAWNIA DO ZADAWANIA CIERPIENIA DLA WŁASNEGO WIDZIMISIĘ. Może co najwyżej dążyć do takiego celu NA DRODZE HODOWLI, A NIE ZABAWY W RZEŹNIKA. A że hodowla powinna mieć na celu w pierwszej kolejności zdrowie i charakter, a dopiero później wygląd, to już zupełnie inna sprawa. [SIZE=1]I tak tłum hodowców ma to głęboko tam, gdzie słońce nie dociera, bo patrzą niemal wyłącznie na eksterier :mad:[/SIZE]
Proste?

Jak nie literówki (w nicku :cool3:), to błędy merytoryczne, jak nie merytoryczne, to logiczne, litości...
1) nie będę krzyżowała, bo nie mam i nie planuję hodowli, a gdyby kiedyś, to na pewno nie sznaucerów, bo to nie mój typ psa;
2) pseudohodowla to rozmnażanie psów dla kasy, w złych warunkach, bez dbałości o zdrowie matki/małych, a nie krzyżowanie między rasami, bo to się dzieje cały czas, podobnie jak wprowadzanie nowej krwi do rasy;
3) no tak, stworzenie nowej rasy to rzeczywiście zbrodnia, kajam się :evil_lol:; rzeczywiście od zarania dziejów żadna nowa rasa nie powstała, a po ulicach biegają same wilki :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evl']Jeśli obydwoje rodzice mają rodowody i uprawnienia hodowlane to szczenię dostaje rodowód nawet jak ma dwie głowy i jest zielone :cool3:[/quote]

Nie interesowałam się tym dlaczego, bo pani z hodowli chciała ją utopić, żeby "nie psuła obrazu miotu"...:/
Więc średnio mnie obchodzą papiery, bo nawet tatuażu jej nie robiła, bo twierdziła, ze i tak na straty, jako "odpad hodowlany", szczęście jej sąsiadka, a nasza znajoma w rozmowie z nią taką informację dostała i zapytała nas, czy nie weźmiemy (ba sama miała 3 koty więc nie mogła)... Dlatego papiery są nie istotne...
A do tematu, to niestety babsko mimo zakazu i tak obcięła jej ogonek jeszcze twierdząc, ze to przecież psa nie boli, co za kretynka:angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']Evl ma rację ,a uzyskanie reproduktora na to trzeba popracować.
Wszystko zależy od odpowiedzialności ludzi.
Pisanie o chowie wsobnym, w ogóle nie na temat,a stosowanie tej metody to nie uczciwa praktyka.
Kopiowanie to źle, ale kastracja bez potrzeby to może być, ciekawe rozumowanie większości.[/quote]

Zależy co jest rozumiane przez "kastrację bez potrzeby"... Jeśli chodzi o psy niehodowlane, to jest jak najbardziej z potrzebą, jeśli natomiast tylko po to, żeby genów nie przekazywały, bo ktoś ma inne widzenie rasy, to już trochę bez sensu, ale zawsze jakaś metoda jest na absolutną selekcję porządanych cech... Lepsza niż mordowanie "nietakich" osobników...

Link to comment
Share on other sites

"Po co mam działać aktywnie na rzecz innych ras, zajmuję się swoją rasą i wiem jak trudno wyplenić z populacji choroby jakie u niej występują...

Wyhodowanie szczątkowego ogonka dziewczyno, przysporzy psom więcej bólu przez pokolenia, niż to nieszczesne kopiowanie..."




A nie lepiej poprawić wzorzec rasy, aby nie kaleczyć psiaków, skoro zabroniono cięcia ogonów, to teraz każdy pies wystawowy z ogonem może być, więc w czym kłopot...

Co do tworzenia "szczątkowego ogona", to rzeczywiście taka zabawa jest obarczona ogromnymi genetycznymi następstwami w postaci różnych wad i chorób, więc nie jest to warte...
Należy poprostu pokochać swoje zwierzaki z ogonami, bo skoro takie sie urodziły, to po coś im to jest. Moim zdaniem nie powinno się krzywdzić psa, tylko dlatego, że kilka osób ma widzi im się, że podoba im się bez ogona jakaś rasa... To niech sobie obetną po rączce, nożce, albo ogonie, bo tak będzie im "ładniej"....
Dlatego dobrze, że nareszcie wprowadzili jakiś czas temu ten zakaz, bo przynajmniej mniej krzywdy mają psiaki:p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Olivka'] .....teraz będę musiała się jeszcze bardziej spreżyć, żeby wyhodować hehe szczątkowy ogonek, no i pokrzyżować w tym celu troszkę z innymi rasami, za cenną wskazówką forumowiczki.

Na pomysł wprowadzenia w rasie szczątkowego ogona wpadła w tym wątku Behemotka, która jeszcze na dodatek będzie krzyżowała wypracowaną exterierowo rasę z innymi rasami o szczątkowym ogonku.
czyli schodzimy w tym przypadku do pseudohodowli, bo takie praktyli są jak na razie zabronione.
Behamotko Ty chcesz stworzyc nową rasę, a nie ulepszać starą. :stupid:
[/QUOTE]
Behemotka nie była pierwszą która wpadła na ten pomysł.

Profesor Bruce Cattanach wyhodował naturalnie krótkoogoniaste boksery kilkanascie lat temu krzyzujac je z welsh corgi pembroke.

Pokryto bokserkę naturalnie krótkoogoniastym psem corgi. Ich krótkoogoniaste potomstwo skrzyżowano z rasowymi bokserami. Podobnie postepowano z kolejnymi pokoleniami tak wiec przy kazdym kojarzeniu udział krwi corgi spadał o połowę. Natomiast cały czas zachowywano krótki ogon. Już w drugim pokoleniu mieszańców (1/4 krwi corgi) niektóre psy wyglądały jak rasowe boksery.

Brytyjski Kennel Club rejestruje krótkoogoniaste boksery. Maja one ogony długosci 1/4 lub krótsze od "normalnego".

Strona profesora z artykułami, zdjeciami i linkami do literatury.
[url=http://www.steynmere.com/GENETICS.html]GENETICS[/url]

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Verdana]Zobaczcie co znalazłam :[/FONT]
[FONT=Verdana][URL="http://w49.wrzuta.pl/obraz/powieksz/2DyJpxREHQB"]Wrzuta.pl - wywiad luty 2006[/URL] [/FONT]

[FONT=Verdana]Skąd więc taki tytuł tego wątku ?
[/FONT]
[FONT=Verdana]To wygląda na zabawę w kotka i myszkę . Orwell by nie wymyślił większej hipokryzji . :shake:
[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karmi']

Możesz też jeździc przez skrzyżowania na czerwonym ponieważ z tego co się orientuję zadne stowarzyszenie nie zajęło oficjalnego stanowiska w tej sprawie. A ja popołudniu sobie skoczę na gruszkę sąsiada... póki PZD tego nie zakaże... :p

Tu się nie zmienia tematu. Tu jest wątek o kopiowaniu i kopiowaniu mówimy.[/quote]


wg mojego TZta sa 3 kolory swiatel ulicznych : jasnozielone, zielone i ciemnozielone :diabloti::diabloti: i tyle w tym temacie :eviltong::eviltong:

swoja droga wyciagasz cytat o miocie z maja 2006 - od tego czasu mialam az 2 nowe mioty - odswiez swoja baze danych :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tabaluga1'][FONT=Verdana]Zobaczcie co znalazłam :[/FONT]
[FONT=Verdana][URL="http://w49.wrzuta.pl/obraz/powieksz/2DyJpxREHQB"]Wrzuta.pl - wywiad luty 2006[/URL] [/FONT]

[FONT=Verdana]Skąd więc taki tytuł tego wątku ?
[/FONT]
[FONT=Verdana]To wygląda na zabawę w kotka i myszkę . Orwell by nie wymyślił większej hipokryzji . :shake:
[/FONT][/quote]

Czuję duży niesmak po przeczytaniu tego wywiadu, hipokryzja w czystej postaci. "Nie będziemy wychodzić przed orkiestrę", dobre sobie. Właśnie że powinni. Dać przykład i [B]dostosować się do obowiązującego prawa[/B], a nie udawać że sprawa ich nie dotyczy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tabaluga1'][FONT=Verdana]Zobaczcie co znalazłam :[/FONT]
[FONT=Verdana][URL="http://w49.wrzuta.pl/obraz/powieksz/2DyJpxREHQB"]Wrzuta.pl - wywiad luty 2006[/URL] [/FONT]

[FONT=Verdana]Skąd więc taki tytuł tego wątku ?[/FONT]

[FONT=Verdana]To wygląda na zabawę w kotka i myszkę . Orwell by nie wymyślił większej hipokryzji . :shake:[/FONT]
[/quote]

:crazyeye::crazyeye::crazyeye:

[B]"Obciąłby Pan uszy swemu psu?[/B]

[COLOR=blue]Nie mam teraz psa rasy, którą się kopiuje (kiedyś miałem dobermana). [/COLOR]
[COLOR=blue]Ze względu na obowiązujące przepisy nie kupiłbym dziś psa, [/COLOR]
[COLOR=blue]któremu nie mógłbym obciąć uszu. [/COLOR]
[COLOR=blue][B]Jako prezes ZKwP być może powinienem być przykładem."[/B][/COLOR]

Swietnym przykladem bedzie :roll: nie kupi takiego psa :-o

Dalej czytamy jak odpowiada na pytania [B]Andrzeja Mania, prezes ZKwP[/B]

[COLOR=blue]"W Polsce obowiązuje zakaz kopiowania. Główny lekarz weterynarii wydał zarządzenie, [/COLOR]
[COLOR=blue]w którym zabronił lekarzom - pod sankcjami - obcinać uszy i ogony. [/COLOR]
[COLOR=blue][B]Natomiast my nie zabraniamy wystawiania psów kopiowanych, bo to są dwie różne sprawy."[/B][/COLOR]

Jakie dwie rozne sprawy ???? a juz wiem z litosci :-(:-(:-(

[COLOR=blue]"proszę pamiętać, że w Polsce jest nadmiar lekarzy weterynarii [/COLOR]
[COLOR=blue]i [B]oni sobie wyrywają klientów."[/B][/COLOR]

Weterynarze nie przestrzegaja przepisow..... dla chleba , Panie dla chleba .....

Znalazlam mlodszy artykul :p

[B]A psy przez to cierpią[/B]

[URL="http://www.wspolczesna.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20070829/REG00/70828039"]Białystok: A psy przez to cierpią - 29 sierpnia 2007[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwona&CAR']
[COLOR=blue]"W Polsce obowiązuje zakaz kopiowania. Główny lekarz weterynarii wydał zarządzenie, [/COLOR]
[COLOR=blue]w którym zabronił lekarzom - pod sankcjami - obcinać uszy i ogony. [/COLOR]
[COLOR=blue][B]Natomiast my nie zabraniamy wystawiania psów kopiowanych, bo to są dwie różne sprawy."[/B][/COLOR]

Jakie dwie rozne sprawy ???? a juz wiem z litosci :-(:-(:-(

[COLOR=blue]"proszę pamiętać, że w Polsce jest nadmiar lekarzy weterynarii [/COLOR]
[COLOR=blue]i [B]oni sobie wyrywają klientów."[/B][/COLOR]

Weterynarze nie przestrzegaja przepisow..... dla chleba , Panie dla chleba ..... [/quote]

Teraz już chyba zabraniają, bo jeśli piesek ma teraz 2,5 roku i nie ma ogonka, to znajoma chciała go jakiś czas temu wystawiać, bo metrykę normalnie miał i był psem z hodowli, ale bez ogonka niestety i powiedzieli jej jak pojechała na wystawę, że przecież nie wolno czegoś takiego robić i że psy starsze niż przepis obowiązywał to tak bez ogonków mogą startować, ale on już nie, bo ten przepis był od dawna, więc "niestety droga Pani, rodowodu nie będzie..."

Nie dość, że weterynarze to robią, to niektórzy sami nawet potrafią obciąć ogonek, twierdząc, że co to niby jest, małe piśnięcie szczeniaka, zaszyje się i po sprawie, a to g...o prawda. Tam jest przecież tętnica, jak sie to spartoli, to maluch może umrzeć i co że to z początku tylko chrząstka, ale jak się malutkiemu dziecku obetnie palec to nie boli i też małe piśniećie i po krzyku??

Link to comment
Share on other sites

[quote=Elitesse;]wg mojego TZta sa 3 kolory swiatel ulicznych : jasnozielone, zielone i ciemnozielone :diabloti::diabloti: i tyle w tym temacie :eviltong::eviltong:[/quote]
Widzisz, właśnie na tym polega Twój (a może Twojego Tzta) problem.
To, że komuś się wydaje, że na skrzyżowaniu są tylko zielone światła nie oznacza, że tak jest w rzeczywistości. To łatwe do sprawdzenia.
Pędź na najbliższe skrzyżowanie! :diabloti:
[quote=Elitesse;]
swoja droga wyciagasz cytat o miocie z maja 2006 - od tego czasu mialam az 2 nowe mioty - odswiez swoja baze danych :evil_lol:[/quote]
Daty są tu bez znaczenia. Czy to będzie rok 06, 07 czy 08 masz psy kopiowane i niekopiowane. Podałam jako przykład miot z roku 2006 ale może to byc równie dobrze rok 2007. Wtedy było tak:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f71/domowa-hodowla-sznaucer-sredni-74437/[/URL]
[quote=maxxel;][SIZE=3][FONT=Times New Roman]Witam jestem nowym uzytkownikiem na tym forum .[/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Poszukuje dobrej domowej hodowli sznaucera sredniego p&s.[/FONT][/SIZE]
[FONT=Times New Roman]Mam nadzieje,ze pomozecie nakierowac nas na odpowiednia hodowle.[/FONT] [/quote]
[quote name='Olivka']Oczywiście, ze możemy. Pokieruję Cię na hodowlę Elitesse namiar jest w linkach. ;)[/quote]
[quote name='maxxel']Jeszcze jedna delikatna kwestia,dosc istotna jak mi sie wydaje..
Wiem,ze jest zakaz kopiowania ogonow(roznie przestrzegany, egzekwowany i interpretowany..)Czy przy skladaniu zamowienia na szczeniaka moge zaznaczyc ,ze pies ma byc z kopiowanym ogonem.Jakie sa obecnie reakcje hodowcow na takie podejscie potencjalnego nabywcy.Sorry prawdopodobnie sie narazam,ale sznaucer bez ogona podoba mi sie bardziej..[/quote]
[quote name='Elitesse'][B]to zalezy od hodowcow[/B]
w Polsce mozna wystawiac psy kopiowane i zwiazek kynologiczny kopiowania nie zabrania
z tym ze jesli caly miot bedzie naturalny a to jedno zamowione szczenie kopiowane to chcac niechcac bedziesz musiac wziac tego szczeniaka niezaleznie od tego czy bedzie on "najlepszy" z miotu
[B]ja osobiscie wole kopiowane sznaucery i w moim obecnym miocie 5 na 7 szczeniakow nie ma ogonow
mozna rozniez obcinac ogon u starszego szczeniaka ale dla mnie to niezbyt dobre wyjscie[/B] :roll:[/quote]
Rok 2008
[URL="http://lancelottessi.republika.pl/#"]Hodowla sznaucerów ELITESSE Standard schnauzers kennel[/URL]
Miot liczący 7 psiaków w tym 4 kopiowane 3 niekopiowane.
Odświeżanie bazy danych nic więc nie da. W hodowli ELITESSE (jeśli chodzi o kopiowanie) czas się zatrzymał. Ot pewno znów problem ze światłami. Przegapiliście czerwone. :evil_lol:

ps. Z pozdrowieniami dla TZ ta czyli ... Rosja...
[URL="http://w449.wrzuta.pl/film/8HRaC7uQ4BT/russia-intersection"][IMG]http://c1.wrzuta.pl/wm15016/0517a5450026c18346530078/russia-intersection?[/IMG][/URL]
[URL="http://images.google.pl/imgres?imgurl=http://c13.wrzuta.pl/wm11660/c9482d210027624e45f94a80/skrzyzowanie&imgrefurl=http://www.wrzuta.pl/tag/skrzy%25C5%25BCowanie&usg=__Q5nSkHusTZ-FCS7KMfmg3gHs6mY=&h=96&w=128&sz=4&hl=pl&start=3&um=1&tbnid=vkjX706LE-E1zM:&tbnh=68&tbnw=91&prev=/images%3Fq%3Dhumor%2Bskrzy%25C5%25BCowanie%2B%25C5%259Bwiat%25C5%2582a%26hl%3Dpl%26lr%3D%26client%3Dfirefox-a%26channel%3Ds%26rls%3Dorg.mozilla:pl:official%26sa%3DN%26um%3D1"]
[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sylwia-Kora']Tak niekiedy podczytuje ten watek, ale sie nie wypowiadam bo szkoda mojego zdrowia psychicznego... Czasem trudno uwierzyc, ze wypowiadaja sie tu ludzie posiadajacy prawdziwe, zarejestrowane hodowle...[/quote]

[U]Prawdziwy [/U]hodowca powinien mieć na uwadze przede wszystkim [U][COLOR=red]dobro[/COLOR][/U] psów, które hoduje... [COLOR=black]A nie wydaje mi się, że dobrem jest robienie inwazyjnych zabiegów chirurgicznych zwierzakowi po to by wyglądał inaczej niż go natura stworzyła...[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cirilla888']Teraz już chyba zabraniają, bo jeśli piesek ma teraz 2,5 roku i nie ma ogonka, to znajoma chciała go jakiś czas temu wystawiać, bo metrykę normalnie miał i był psem z hodowli, ale bez ogonka niestety i powiedzieli jej jak pojechała na wystawę, że przecież nie wolno czegoś takiego robić i że psy starsze niż przepis obowiązywał to tak bez ogonków mogą startować, ale on już nie, bo ten przepis był od dawna, więc [B]"niestety droga Pani, rodowodu nie będzie..."[/B][/quote]
WTF? :hmmmm:
Jakiego rodowodu nie będzie? Jak pies ma metrykę, to na jej podstawie można wyrobić rodowód, bez udziału w jakiejkolwiek wystawie. Może znajoma kit wciskam, bo chce rozmnażać sukę bez uprawnień i potem tłumaczyć się, że na wystawach nie była tylko dlatego, że kopiowana i zabronili? :cool3:
A tak na marginesie: w jakim to było kraju, kiedy, jaka rasa, jaka miejscowość i kto znajomej tak powiedział?

Link to comment
Share on other sites

[quote]
[B]"Obciąłby Pan uszy swemu psu?[/B]

[COLOR=blue]Nie mam teraz psa rasy, którą się kopiuje (kiedyś miałem dobermana). [/COLOR]
[COLOR=blue]Ze względu na obowiązujące przepisy nie kupiłbym dziś psa, [/COLOR]
[COLOR=blue]któremu nie mógłbym obciąć uszu. [/COLOR]
[COLOR=blue][B]Jako prezes ZKwP być może powinienem być przykładem[COLOR=black]."[/quote][/COLOR][/B][/COLOR]

Miałam kiedyś okazję zamienić parę słów z p. Manią własnie w tym temacie (ja jestem przeciwniczką kopiowania, bo uważam je po prostu za niepotrzebne, służące jedynie zaspokojeniu względnego odczucia estetycznego właściciela). Po rozmowie usłyszałam komentarz szanownego pana przewodniczącego "no i jak ma ten nasz związek działać, skoro siedzą w nim tacy ludzie" :diabloti: . Naraziłam się również opinią, że w hodowli zbyt wielką wagę przykłada się do eksterieru i ilości futra, a zbyt mało patrzy się na psychikę. Jestem nic nie wartą propagatorką głupich idei.
No i jak ma ten nasz związek działać, jeśli tacy ludzie zasiadają w jego władzach? :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='behemotka']WTF? :hmmmm:
Jakiego rodowodu nie będzie? Jak pies ma metrykę, to na jej podstawie można wyrobić rodowód, bez udziału w jakiejkolwiek wystawie. Może znajoma kit wciskam, bo chce rozmnażać sukę bez uprawnień i potem tłumaczyć się, że na wystawach nie była tylko dlatego, że kopiowana i zabronili? :cool3:
A tak na marginesie: w jakim to było kraju, kiedy, jaka rasa, jaka miejscowość i kto znajomej tak powiedział?[/quote]


Ona ma pieska yorka, nie suczkę... Wystawa była w Polsce, miejscowości i nazwisk nie znam, bo tak dokładnie nie pytałam, bo aż tak mnie to nie interesowało. Papier ma, ale co z tego, jak na wystawę ją nie chcieli przyjąć i hodowlanki, ani nic nie dostanie... Bo piesek nie ma ogonka, a zabronili tego od dawna, więc przykro, ale może sobie popatrzeć, ale udziału nie...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cirilla888']Ona ma pieska yorka, nie suczkę... Wystawa była w Polsce, miejscowości i nazwisk nie znam, bo tak dokładnie nie pytałam, bo aż tak mnie to nie interesowało. Papier ma, ale co z tego, jak na wystawę ją nie chcieli przyjąć i hodowlanki, ani nic nie dostanie... Bo piesek nie ma ogonka, a zabronili tego od dawna, więc przykro, ale może sobie popatrzeć, ale udziału nie...[/quote]
Czyli rodowód jednak ma ;)
Bez konkretów nie da się nic potwierdzić, ale jeśli naprawdę organizatorzy wystawy zabronili wystiawiania psa z amputowanym ogonem, to chyba dobrze, nie? Poddanie psa nielegalnemu zabiegowi -> brak uprawnień hodowlanych. Tak być powinno, to prosta droga do tego, by hodowcy zaczęli przestrzegać prawa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...