Jump to content
Dogomania

Kopiowanie uszu i ogonów jest zgodne z prawem


TuathaDea

Recommended Posts

Grey :) oczywiste, że nie dla wszystkich.
Śmiem zaryzykować twierdzenie, że dla większości z nas - nie.
Większość psich ras stworzonych przecież przez człowieka ma uszy naturalnie wiszące, klapnięte itp , ale nie stojące. Osobiście wolę psy z uszkami jak naleśniki :) Dlatego m.in. wybrałam rasę z uszkami swobodnie powiewającymi na wietrze :) To o gustach...
Co do urody uszek kopiowanych - ogromne wrażenie robią na mnie blizny, zrosty wyczuwalne pod palcami, niejednokrotnie wręcz rzucające się w oczy. Nie pytaj co wtedy myślę o tym, kto to psu zrobił. Zrobił nie dla ratowania mu zdrowia czy życia - ale tak dla własnej przyjemności.
Do najładniejszych nie zaliczyłaby też uszu kopiowanych-niestojących. Widziałaś/eś może? Niestojące uszy doga leżą mu na głowie czasem oba, czasem tylko jedno[COLOR=Black][SIZE=2]. Co w tym pięknego? Tylko żal...[/SIZE][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Naturalne pełne piersi też są najładniejsze:megagrin: i "mądre" panie dążą do wyimaginowanego ideału przez chirurgię.Tak jak z pieskami,tej rasie uszki nie stoją to trzeba to zmienić inwazyjnie.Czy to jest mądre?Tylko,że pewnie sam pies na to by się nie zdecydował gdyby mógł.Ludzie mają tylko takie chore pomysły.

Link to comment
Share on other sites

W tym problem do póki psa się nie da spytać czy tego chce lepiej metodami hodowlanymi doprowadzić do naturalnie krótkich ogonków i stojących uszu.Gdy człowiek już będzie potrafił porozumiewać się ze swoimi pupilami to on da odpowiedź czy chce mieć uszka cięte być może się na taki zabieg zgodzi tym czasem lepiej powstrzymywać się od okaleczania.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='michal_sm'][B]W tym problem do póki psa się nie da spytać czy tego chce[/B] lepiej metodami hodowlanymi doprowadzić do naturalnie krótkich ogonków i stojących uszu.[B]Gdy człowiek już będzie potrafił porozumiewać się ze swoimi pupilami to on da odpowiedź czy chce mieć uszka cięte być może się na taki zabieg zgodzi[/B] tym czasem lepiej powstrzymywać się od okaleczania.[/quote]
:crazyeye:...czyli co? Może się zdarzyć, ze mój pies kiedyś spojrzy na mnie i powie z wyrzutem: dlaczego mi nie ciachnełaś uszek? Chciałabym pięknie wyglądać! michał sm ja Cię błagam... miej litość nad sobą i czytającymi Twoje posty. Nie antropomorfizuj na siłę zwierząt. One naprawdę tego nie potrzebują. Filozofujesz a sprawa jest prosta...:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='michal_sm']W tym problem do póki psa się nie da spytać czy tego chce lepiej metodami hodowlanymi doprowadzić do naturalnie krótkich ogonków i stojących uszu.Gdy człowiek już będzie potrafił porozumiewać się ze swoimi pupilami to on da odpowiedź czy chce mieć uszka cięte być może się na taki zabieg zgodzi tym czasem lepiej powstrzymywać się od okaleczania.[/quote]
Dobrze,że mój pies wszelkie życzenia pisze w formie podania na piśmie. Polecam,przynajmniej nie ma niedomówień.:cool3::diabloti::razz:

ps
ironia.

Link to comment
Share on other sites

Adam Mickiewicz w „Panu Tadeuszu” pisał tak :
„Chart bez ogona jest jak szlachcic bez urzędu ;
wiadomo też, że ogon znacznie chartom pomaga do pędu” .
Oczywiście ogon sam w sobie nie daje żadnego przyspieszenia , jednak zrozumienie podstawowych praw fizyki szybko przekonuje , jak wielkie znaczenie ma wzajemne oddziaływanie różnych sił . Jeśli działa równowaga w postaci długiego ogona , zwierzę może biec pewniej i w rezultacie szybciej .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karmi']:crazyeye:...czyli co? Może się zdarzyć, ze mój pies kiedyś spojrzy na mnie i powie z wyrzutem: dlaczego mi nie ciachnełaś uszek? Chciałabym pięknie wyglądać! michał sm ja Cię błagam... miej litość nad sobą i czytającymi Twoje posty. Nie antropomorfizuj na siłę zwierząt. One naprawdę tego nie potrzebują. Filozofujesz a sprawa jest prosta...:roll:[/quote]
Ja nie wiem ale czasem mi się jednak zdaje,że wy jesteście jacyś nawiedzeni jakbyś czytała ze zrozumieniem to byś stwierdziła,że można metodami hodowlanymi dojść do długich jamników ,zdeformowanych owczarków,dyniogłowych buldogów.Ja zwierząt nie uważam za ludzi i dlatego jestem przeciw ich okaleczaniu.Moje psy do mnie nie mówią i dlatego moje zwierzęta nie są przeze mnie okaleczone.Uważacie jednak zwierzaki za pół przedmioty .Wolę je traktować bardziej po ludzku.Gdzie ja piszę,że mój pies do mnie mówi?Nigdzie genialna dziewczyno.Być może kiedyś da się zrozumieć mowę zwierząt i wtedy one będą mogły wyrazić własne poglądy tym czasem to SF i dlatego jestem przeciw okaleczaniu.Ale tu na tym forum hodowcy rodowodowych zwierząt widać chcą na siłę przepchnąć swoje chore pomysły w upiększaniu w ich mniemaniu zwierząt.A jak twój pies do Ciebie się odezwie i zażyczy sobie kopiowania to pójdziesz i dopiero wtedy (nie wcześniej) obetniesz mu uszy.Ja nie wiem jak ty czytasz ja o czymś czego nie ma ale kto wie czy nie będzie ,aTy traktujesz moją wypowiedź jak prawdę objawioną.Czytaj i naucz się odrużniać czasy .Jest czas przeszły ,teraźniejszy i przyszły.Czasy w języku polskim można jeszcze podzielić na dokonany i niedokonany.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='michal_sm']Ja nie wiem ale czasem mi się jednak zdaje,że wy jesteście jacyś nawiedzeni [B]jakbyś czytała ze zrozumieniem[/B] to byś stwierdziła,że można metodami hodowlanymi dojść do długich jamników ,zdeformowanych owczarków,dyniogłowych buldogów.Ja zwierząt nie uważam za ludzi i dlatego jestem przeciw ich okaleczaniu.Moje psy do mnie nie mówią i dlatego moje zwierzęta nie są przeze mnie okaleczone.Uważacie jednak zwierzaki za pół przedmioty .Wolę je traktować bardziej po ludzku.Gdzie ja piszę,że mój pies do mnie mówi?Nigdzie genialna dziewczyno.Być może kiedyś da się zrozumieć mowę zwierząt i wtedy one będą mogły wyrazić własne poglądy tym czasem to SF i dlatego jestem przeciw okaleczaniu.Ale tu na tym forum hodowcy rodowodowych zwierząt widać chcą na siłę przepchnąć swoje chore pomysły w upiększaniu w ich mniemaniu zwierząt.A jak twój pies do Ciebie się odezwie i zażyczy sobie kopiowania to pójdziesz i dopiero wtedy (nie wcześniej) obetniesz mu uszy.Ja nie wiem jak ty czytasz ja o czymś czego nie ma ale kto wie czy nie będzie ,aTy traktujesz moją wypowiedź jak prawdę objawioną.Czytaj i naucz się odrużniać czasy .Jest czas przeszły ,teraźniejszy i przyszły.Czasy w języku polskim można jeszcze podzielić na dokonany i niedokonany.[/quote]
Tego się nie da czytać ze zrozumieniem. :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='michal_sm']To nie czytaj i pomiń milczeniem moje wypowiedzi .Nie odpowiadaj wcale na moje posty skoro nie rozumiesz to co czytasz ,bo jakim cudem możesz dać logiczną odpowiedź.[/quote]
Potrafię zrozumieć co czytam. Nie potrafię zrozumieć co piszesz. :evil_lol:
ps, Jak odpowiadam? Cóż... Lata pedagogicznych doświadczeń :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karmi']Potrafię zrozumieć co czytam. Nie potrafię zrozumieć co piszesz. :evil_lol:
ps, Jak odpowiadam? Cóż... Lata pedagogicznych doświadczeń :razz:[/quote]
Moim zdaniem jednak nie bo czas przyszły mylisz z teraźniejszym.Zresztą z pedagogami zawsze trudno się dyskutuje myślą,że wszystkie rozumy pozjadali.Przepraszam ale ja nie mam 7 lat i nauczyciela mi nie potrzeba.Jeszcze do tej pory nikogo na tym forum nie obraziłem i nie chcę tego robić.Jeśli nie chcesz zrozumieć tego o czym piszę nie musisz.Nie znam Cię osobiście ale poglądy masz podobne do moich.Nie chcesz tak jak ja okaleczać zwierząt(tak zrozumiałem)ale to może ja nie czytam ze zrozumieniem i jest wprost przeciwnie. Proponuję zakończyć wymianę zdań odpowiadaj innym tym którzy piszą to co chcesz przeczytać stworzycie fantastyczne towarzystwo wzajemnej adoracji..Proszę nie odpowiadaj.

Link to comment
Share on other sites

Według mnie zbiorowa hipokryzja dotyczy również kynologii . Niestety .

[URL="http://wiadomosci.wp.pl/kat,110426,page,2,title,Polska-mistrzem-swiata-w-zbiorowej-hipokryzji,wid,11106721,wiadomosc.html?ticaid=185c2"]Polska mistrzem ?wiata w zbiorowej hipokryzji - Strona 2 - Wiadomo?ci - WP.PL[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='pln']nom fajnie. i co to zmienia?? ktoś sobie wyobraża psa myśliwskiego z ogonem?? dobermana z ogonem??[/quote]
Nie.
No ależ oczywiście, że nie. Bo takie, na ten przykład:
- jamniki,
- bassety,
- beagle,
- bloodhoundy,
- ogary,
- gończe,
- posokowce,
- dalmatyńczyki,
- rodezjany,
- pointery,
- setery,
- labradory,
- flaty,
- goldeny,
- płochacze,
- charty
(WSZYSTKO psy myśliwskie) jak powszechnie wiadomo miały i mają przecież masowo rżnięte ogony, prawda? :roll: :diabloti:

Mnie tam akurat bardziej podobają się dobki (tak samo zresztą jak rottki, boksery, weimary i jeszcze parę innych) z długim ogonem. Jeśli Tobie nie - a kto broni WYHODOWAĆ dobermany tudzież dowolne inne psy ze szczątkowymi ogonami i dążyć do rejestracji jako odrębnej rasy lub odmiany krótkoogoniastej? :p

[quote name='pln']ja sobie nie wyobrażam mieć np niemieckiego terriera myśliwskiego z ogonem jak precel.[/quote]
Twój brak wyobraźni (którego serdecznie współczuję) jest Twoim prywatnym problemem. I żenującym usprawiedliwieniem dla zadawania psu cierpienia. :mad: :mad: :mad: :mad: Analogiczna argumentacja: "Panie, a zatłukłem tego cholernego kundla, no bo sobie nie wyobrażałem, że mógłby dalej żyć" :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='behemotka']
Mnie tam akurat bardziej podobają się dobki (tak samo zresztą jak rottki, boksery, weimary i jeszcze parę innych) z długim ogonem.[/quote]

A mnie, po półtora roku z ogoniastymi, kopiowane dobki nie podobają się w ogóle:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kocyk']to o goldenach to była ironia;)[/quote]
O reszcie też :cool3:
Na ile mi wiadomo (jeśli się mylę - w końcu [I]errare humanum est[/I] - poproszę o poprawienie) żadna z wymienionych przeze mnie ras nie była i nie jest zwyczajowo kopiowana.

To wstępna odpowiedź na argumenty zwolenników rżnięcia ogonów, że psom myśliwskim długi ogon przeszkadza, bo albo kaleczą go sobie podczas pracy, albo, merdając, płoszą zwierzynę :roll:
Gdyby to była prawda, kopiowano by także inne rasy przeznaczone do polowań.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ara']A mnie, po półtora roku z ogoniastymi, kopiowane dobki nie podobają się w ogóle:shake:[/quote]
Może niedokładnie się wyraziłam :)
Psy kopiowane podobają mi się wyłącznie o tyle, o ile są psami (no i przecież nie ich wina, że zostały okaleczone :angryy:). Natomiast odkąd pamiętam, kikuty ogonów tudzież dziwacznie ciachnięte uszy wydawały mi się nienaturalne, chore, a przede wszystkim smutne :-(. Naturalne dobermany, boksery, amstaffy, wyżły etc. polubiłam od pierwszego wejrzenia i są wg mnie o niebo piękniejsze od tych kopiowanych.

Inna sprawa, że nawet gdyby do szaleństwa podobały mi się ciachnięte uszy bądź ogony, NIGDY nie skazałabym psa na ból i niepotrzebne ryzyko DLA SWOJEJ ESTETYCZNEJ ZACHCIANKI.

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Verdana]Znalazłam , że na forum napisali i tak :[/FONT]

[I]„powiem ci jak bylo u mnie : chlopcy maja ogony bo tak chcieli nowi wlasciciele, jedna dziewczynka nie ma ogonka rowniez na zamowienie, druga miala obciety zeby ci co zamowili bez ogonka mieli wybor, a jedna dziewczyna zostala ogoniasta bez powodu - te trzy zamowione malce byly juz zamowione przed kryciem wiec wiedzialam czy ogony zostawiac czy nie a reszta to czysty przypadek
w poprzednim miocie mialam zamowiana suczke tez bez ogona a ze byly 2 suczki to obu obcielam zebym mogla potem wybrac lepsza pod katem wystaw”[/I]

A my tu sobie fajnie gadu gadu . Jest to OKI ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tabaluga1'](...)
A my tu sobie fajnie gadu gadu . Jest to OKI ?[/quote]
Na platformie jest OKI:cool3:

[SIZE=3] [URL="http://www.platforma.org/forum/index.php?showtopic=23320"]Obcinanie psom uszu i ogonów jest zabronione ale - Forum Platformy Obywatelskiej[/URL] [/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='tabaluga1'][FONT=Verdana]Znalazłam , że na forum napisali i tak :[/FONT]

[I]„powiem ci jak bylo u mnie : chlopcy maja ogony bo tak chcieli nowi wlasciciele, jedna dziewczynka nie ma ogonka rowniez na zamowienie, druga miala obciety zeby ci co zamowili bez ogonka mieli wybor, a jedna dziewczyna zostala ogoniasta bez powodu - te trzy zamowione malce byly juz zamowione przed kryciem wiec wiedzialam czy ogony zostawiac czy nie a reszta to czysty przypadek
w poprzednim miocie mialam zamowiana suczke tez bez ogona a ze byly 2 suczki to obu obcielam zebym mogla potem wybrac lepsza pod katem wystaw”[/I]

A my tu sobie fajnie gadu gadu . Jest to OKI ?[/quote]

[I],,Co do hodowli - dla prostych ludzi ważny jest stereotypowy wygląd psa. Dla hodowców - lepszy wygląd psa (mam nadzieję, chociaż corazmniejszą). Czyli większa część pierwszej grupy i część drugich będzie chciała psa kopiowanego ("prostaczki" zwracają uwagę przede wszystkim na ogony), reszta będzie chciała psa naturalnego (także z empatii i pobudek "ekologicznych"). Niech będzie taki wybór."

,,Popyt kochana tzw. wolny rynek" [/I]jakby to ujął inny uczestnik tego forum:
[URL="http://kkrzysiu.win.pl/e-sznaucery/forum/printview.php?t=156&start=45&sid=5d0439504bacc88b6cc49356c5e36402"]Zobacz temat - A co będzie-jak zakażą kopiowania i wystawiania kopiowanych[/URL]

A potem:
[I],,Ja bym chciala miec wybor, niby mam tylko szkoda ze z kopiowanym psem musze jechac na drugi kraniec Europy prawie i zeby sobie sprowadzic cos fajnego tez trzeba sie niezle naglowkowac a jak wprowadza zakaz kopiowania i wystawiania cietych u nas to jzu nic nie zostanie jak sie pochlastac."[/I]

Proponuję nie chlastac psów... nie trzeba będzie chlastac siebie. :lol:
Proste rozwiązania są najlepsze. :razz:

Link to comment
Share on other sites

:evil_lol:
Uwielbiam psy z niekopiowanymi ogonkami i uszami!
Zarówno boksie, dobki, dogi itd.
Wkleiłabym Wam fotkę swojego, ale on jest tylko w typie wyżła niemieckiego:cool3:, więc zbyt dobrym przykładem może nie być.

Mimo wszystko, kolejny pies, który będzie miał rodowód, na pewno będzie WN i na pewno będzie miał ogon:loveu:

I to bzdura, że pies sobie go kaleczy.
Mój typek ma ogon, biega kilka godzin dziennie po polach, chaszczach i ogon wcale mu nie wadzi. Wręcz przeciwnie, w wodzie np. Sajan ma czym sterować, a ile radości takim ogonkiem potrafi pokazać.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...