Jump to content
Dogomania

myślistwo/ myśliwi złe czy dobre...


renia3399

Recommended Posts

[quote name='bezag']Dla mnie chorę jest przymuszanie. Nie uznaje takich metod. A z dyktanda i tak zawsze mam jeden, ale fartem w liceum raczej są ważniejsze sprawy niż sprawdzanie pisowni. O dziwoto z polskiego mam 5.[/QUOTE]

Dlatego może szkoda że nikt Cię nie przycisną to byś nie miała jedynek ;)
To że nikt w liceum nie robi dyktand nie znaczy że nikt na błędy nie zwraca uwagi :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']słuchajcie - kończmy to bagno. Koniec pasienia troli.

To co z tymi myśliwymi? Kto teraz strzela i do kogo?
Ja mam ochotę strzelić do bałwana (śnieżnego, żeby nie było jakiś domysłów)[/QUOTE]

mam luftbiksę i karabin na kulki co wybierasz ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']
To co z tymi myśliwymi? Kto teraz strzela i do kogo?[/QUOTE]
No ja bym miała pytanie do osób zorientowanych: Jakiś rok temu, może trochę więcej, polska organizacja ekologiczna zwracała uwagę na problem odstrzału wilków w strefie przygranicznej Polska - Słowacja. Było w tej sprawie nawet oficjalne pismo wiceministra postulujące stworzenie strefy buforowej, w której zakazany byłby odstrzał wilka i niedźwiedzia. Chodzi m.in. o moje ukochane Beskidy, gdzie swego czasu doliczono się raptem trzech czy czterech mało licznych watach, z których jedna (Beskid śląski) z góry była skazana na niepowodzenie ze wzgl. na wyizolowanie stada a w związku z tym chów wsobny, a inna (Beskid żywiecki) regularnie przechodziła na stronę słowacką i tam trafiała pod lufy/lupy Słowaków.
Czy ktoś wie, jak się sprawy potoczyły, bo jakoś nie mogę wygooglać?

***
Alicja, może popraw ten podpis, bo jak coś jest tak "zainstalowane" na stałe i na dodatek na czerwono daje po oczach, to nawet nie można tego zwalić na potknięcie zaliczone "w ferworze walki" - mimo najszczerszych chęci. Chyba że to jakiś oficjalny protest przeciw zasadom interpunkcji i stanowisku Rady Języka Polskiego :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Filodendron nie jestem zorientowana w temacie ale ostatnio słyszałam audycję z której wynikało, że dalej proszą Słowaków o nie strzelanie do wilków i nie ma żadnych rozwiązań wypracowanych.

PS: tak między nami tez mam papierki na dysortografię co prawda nigdy z nich nigdzie nie korzystałam i ogólnie uważam, że jest to jedna piękna wymówka. Bo to jest tak że trzeba włożyć w to więcej wysiłku i już a jak nie to pozostaje wstyd ale do tego tez trzeba dorosnąć wiem po sobie :lol: bezag czytanie książek w przypadku prawdziwej dysortografii nie jest lekiem (a byłoby tak pięknie:-() choć dobra książka nigdy nie zaszkodzi :loveu: zawsze warto poczytać.

Link to comment
Share on other sites

Filodendron jak Cię razi to nie patrz , mi tam się taki podoba , jest tutaj od kilkunastu miesięcy i w tej postaci tutaj jego miejsce .Widzę , ze jak już nie masz się do mnie jak doczepić to nie podoba ci się mój podpis , ja ci przecinków nie liczę .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bezag']Gratuluje za wspaniały komentarz. Naprawde nie wiecie na czym polega [B]dyslekcja[/B] i jak większość uważacie ją za wymówke, ale tego nie życze najgorszemu wrogowi. Dlatego daj sobie spokój, bo kulturalna osoba nie zwraca uwagi na błędy, które nieumożliwiają czytania, chyba, że się czytać nie potrafi. A ponadto, ja nigdzie nie pisałam, że jestem inteligentna, to Wy tu dowodzicie swojej ponadprzeciętnej mądrości.[/QUOTE]

[quote name='bezag']i jeszcze mi powiesz, że [B]dylekcję [/B]da się wyleczyć?
To wasze główne argumenty przeciwko mnie?[/QUOTE]

dysleksja :)

dla mnie zasłanianie się wszystkimi dysami, świadczy tylko o jednym- dysmózgii :grins: i tyle mam do powiedzenia w tym temacie :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alicja']Filodendron jak Cię razi to nie patrz , mi tam się taki podoba , jest tutaj od kilkunastu miesięcy i w tej postaci tutaj jego miejsce .Widzę , ze jak już nie masz się do mnie jak doczepić to nie podoba ci się mój podpis , ja ci przecinków nie liczę .[/QUOTE]

to jak Ciebie rażą błędy bezag, to też nie patrz. może też nie masz już się do czego doczepić? :)

Link to comment
Share on other sites

Dyskeksja , jest poważnym problemem ,bo dysleksja to nie tylko tak tutaj okrzyknięta dysortografia , ale niestety bardzo dużo ,,leserstwa ,,szkolnego próbuje jechać na takim modelu , i takich [URL="http://www.dogomania.pl/forum/members/35617-Unbelievable"][B]Unbelievable[/B][/URL] możesz sobie nazywać ,,dysmózgi,, . Spójrz w historię ile wybitnych osób było lub jest dyslektykami .
Są szkoły które uznają wszelkie zaświadczenia o dysfunkcjach , ale tylko wtedy jeżeli uczeń został zdiagnozowany , badania powtarzane są systematycznie , uczęszcza na terapie organizowane dla uczniów w PPP.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='motyleqq']to jak Ciebie rażą błędy bezag, to też nie patrz. może też nie masz już się do czego doczepić? :)[/QUOTE]

weszłaś dziewczyno między wódkę a zakąskę i zgubiłaś trop ...przeczytaj więc sobie od początku dlaczego pisałam bezag o dysleksji a potem zabieraj głos. Wiesz najgorzej jak ktoś chce zabłysnąć a nie wie o czym mówi .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alicja']weszłaś dziewczyno między wódkę a zakąskę i zgubiłaś trop ...przeczytaj więc sobie od początku dlaczego pisałam bezag o dysleksji a potem zabieraj głos. Wiesz najgorzej jak ktoś chce zabłysnąć a nie wie o czym mówi .[/QUOTE]

nie wiem, kto tu chce błyszczeć, może Ty, najeżdżając na nastolatkę. ja na pewno nie, choć też zwróciłam jej uwagę. i czytałam wszystko, co pisałaś Ty i inni :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alicja']Dyskeksja , jest poważnym problemem ,bo dysleksja to nie tylko tak tutaj okrzyknięta dysortografia , ale niestety bardzo dużo ,,leserstwa ,,szkolnego próbuje jechać na takim modelu , i takich [URL="http://www.dogomania.pl/forum/members/35617-Unbelievable"][B]Unbelievable[/B][/URL] możesz sobie nazywać ,,dysmózgi,, . Spójrz w historię ile wybitnych osób było lub jest dyslektykami .
Są szkoły które uznają wszelkie zaświadczenia o dysfunkcjach , ale tylko wtedy jeżeli uczeń został zdiagnozowany , badania powtarzane są systematycznie , uczęszcza na terapie organizowane dla uczniów w PPP.[/QUOTE]

ja mówię tylko o zasłanianiu się tym, przy lenistwie ;) oczywiście, że wielu mądrych, inteligentnych, wykształconych ludzi jest dyslektykami, ale nikt się tym nie zasłania, jak napisze coś z błędem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']ja mówię tylko o zasłanianiu się tym, przy lenistwie ;) oczywiście, że wielu mądrych, inteligentnych, wykształconych ludzi jest dyslektykami, ale nikt się tym nie zasłania, jak napisze coś z błędem.[/QUOTE]

zwracam honor :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='motyleqq']nie wiem, kto tu chce błyszczeć, może Ty, najeżdżając na nastolatkę. ja na pewno nie, choć też zwróciłam jej uwagę. i czytałam wszystko, co pisałaś Ty i inni :)[/QUOTE]

no to poczytaj jeszcze , może zabłyszczysz :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']hmm - a daj oba - jak szaleć to szaleć. (dziś mnie zasypało tak z 10 cm sniegiem + to co juz było = jakieś pół metra, więc strzelać będę czymkolwiek byle celnie w bałwany)[/QUOTE]

na kulki jest świetny i łatwiej wysłać bo składany ;) a ciągnie daleko i celny :cool2:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alicja']Filodendron jak Cię razi to nie patrz , mi tam się taki podoba , jest tutaj od kilkunastu miesięcy i w tej postaci tutaj jego miejsce .Widzę , ze jak już nie masz się do mnie jak doczepić to nie podoba ci się mój podpis , ja ci przecinków nie liczę .[/QUOTE]
Nie raził mnie, ale w trakcie dyskusji przypomniało mi się powiedzonko "przyganiał kocioł garnkowi" ;)
Jako pedagog z długim stażem w sumie mogłabyś uwzględnić zmianę w zasadach pisowni łącznej i rozłącznej wprowadzoną 20 lat temu. Ale spoko - to tylko luźna i niezobowiązująca sugestia :p

BTW z tą dysleksją to już jaja prawdziwe wielkanocne. Gdy moja córka była w podstawówce, to na całą klasę oprócz niej tylko 3 osoby NIE miały dysleksji.
I wszystkie były rzekomo "zdiagnozowane" :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asiak_kasia']Nie mam TVP-mów co było :diabloti:[/QUOTE]


czekaj....



dozuję napięcie...



Ano powiedzieli, że to jednak nie myśliwi wybili urocze szaraczki z naszych pól, jeno lisy i przemysł, wszystko co pisałam kilkadziesiąt postów temu, aż urosłam z 5 cm!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...