Jump to content
Dogomania

PaulinaBemol

Members
 • Content Count

  848
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by PaulinaBemol

 1. PaulinaBemol

  Jak reagujecie na chamstwo innych psiarzy? [2]

  Chyba tak. Jak czytam opowiesci nba tym wątku to stwierdzam ze moje zadupie jest świetne
 2. PaulinaBemol

  Jak reagujecie na chamstwo innych psiarzy? [2]

  Ale kto o zdrowych zmysłach puszcza swojego psa do tybetana w kagańcu na smyczy i to jak właściciel go sadza. Raczej widać ze to nie material do zabawy...piesek raczej malo przyjazny. Poki to on nie podbiega do mnie nie mam nic przeciwko
 3. PaulinaBemol

  Etna+Timi+Zosia+Shakira, Tosia za TM

  TŻ wie że otworzyłaś schronisko?:diabloti: tyle dobra że szybki DT oby i stały się szybko znalazł. A Freja pewnie zostanie w rodzinie tylko będziesz musiała obiecać że podszkolisz jak Etne :lol:
 4. PaulinaBemol

  Jak reagujecie na chamstwo innych psiarzy? [2]

  10 szt? faktycznie nie najtaniej :P co do moich to nie wiem ile prawdy w tym ich eko ale napisane jest :multi: też są czarne ale takie cienkie/miękkie. Przyznam się że poza nimi też używałam śniadaniówek więc nie wiem czy się czymś różnią :roll:
 5. PaulinaBemol

  PCMZ, a ZKwP

  też nie rozumiem co w tym jest nie tak? bo suka z cieczką to już problemowe ale wysterylizowana ?
 6. PaulinaBemol

  Pies w pociągu

  ja nie pisałam o przepisach tylko w kontekście opłata za usługę. Uważam że jak się korzysta za jakąś usługę to się za nią płaci, możemy dostać usługę gratis jak wyrazi na nią zgodę usługodawca. A czy to duży czy maly pisek zostal przewieziony. Co do jeden pies jeden człowiek zgadzam się niestety, tez wolę by większość nieogarniętych ludzi jednak pozostała przy tym jednym:roll: I ja się nie spinam prowadzę luźną rozmowę bo akurat pracuję w domu. Tak jak pisałam nie uważam tego za jakieś przestępstwo wielkie natomiast unikanie dokonania opłaty za usługę pozostaje pewną nieuczciwością. Pan mógł byc od nas nie słyszałam by równie genialny zapis był gdzieś indziej :P chociaż tez nie widziałam by u nas kogokolwiek o to ścigano a psów w kagańcu nie widuję w ogóle.:cool3:
 7. PaulinaBemol

  Jak reagujecie na chamstwo innych psiarzy? [2]

  hmm a może psiak strachliwy i woli zachować dystans? ale podejrzewam że chodziło o posłuszeństwo
 8. PaulinaBemol

  Pies w pociągu

  gdyby sytuacja wyglądała tak że chce kupić bilet a słyszy "ależ nie nie trzeba piesek gratis" to super, tak jak my teraz mamy w kolejach mazowieckich wybór przewoźnika że nam taki gratis zapewnił. Ale co innego jest "nie kupię biletu, może nikt nie zauważy/nie złapię mnie za rękę" tak jak koleżanka podcięła sobie końcówki podano jej kwotę a ona stwierdza że nie zapłacę bo koleżanka sobie robiła drogą fryzurę więc sobie to wliczcie. Usługodawca ma wolną wolę by Ci ten gratis [U]zaproponować[/U]. PS: a prawdą jest że przede wszystkim trzeba być człowiekiem
 9. PaulinaBemol

  Pies w pociągu

  mówimy o psie w pociągu o skorzystaniu z odpłatnej usługi.(a nie o przepisach państwowych, konstytucji etc.) Jak cię przewieźli z punktu A do B wykonali usługę za którą należy się wynagrodzenie i już. Oni wykonali cześć swojej umowy twoją częścią jest zakup biletu. Usługa jest odpłatna więc płacisz albo nie korzystasz. Wolny wybór. Renoma to Panowie sprawdzający bilety, firma zatrudniona w tym celu i oni nie są tak przyjemni jak konduktorzy.
 10. PaulinaBemol

  Pies w pociągu

  a wykupienie biletu na człowieka już ci nie wisi? co to z logika? No co cie w takim razie ochodzi czy Pan X obok ciebie ma bilet?
 11. PaulinaBemol

  Pies w pociągu

  chamstwem jest jazda na gapę czy to człowieka czy psa. Chamstwem po prostu jest uchylanie się od obowiązków, nie chcesz płacić za psa to ładuj go do własnego samochodu albo zostaw w domu koniec tematu. Jedziesz pociągiem pąłacisz czy to człowiek czy pies
 12. PaulinaBemol

  Pies w pociągu

  [QUOTE][COLOR=#000000]Przez to ,że ja nie kupuje biletu Ty nie musisz płacić więcej, czy też nie zmienią przepisów że będzie zakaz wprowadzania psów do pociągu. Ty na tym nie tracisz.[/COLOR] [/QUOTE] a podwyżki się biorą z.... a jak spotka jednego i drugiego bez bilecików etc. Dla mnie taki sposób rozumowania jest analogiczny do sprzątania własnie, i tylko czekać aż będzie zakaz albo coraz więcej konduktorów/pasażerów będzie się burzyć na psy w pociągach [QUOTE][COLOR=#000000]Nie zgodzę się z tym, że niekupienie biletu na przewóz psa jest chamstwem. Bo niby dlaczego? [/COLOR] [COLOR=#000000][B]Chamstwem jest dla mnie jazda na gapę[/B], chowanie się po kiblu itp choć to też zależy od konkretnej sytuacji[/COLOR][/QUOTE] a pies bez biletu jedzie na....na gapę.
 13. PaulinaBemol

  smycze automatyczne

  [quote name='rashelek']To wiesz, jakby się nie sprawdziła to ja chętnie ją odkupię :evil_lol:[/QUOTE] hehe, nie liczyłabym :eviltong: rzadko bo rzadko ale będziemy używać, a może się przekonam:cool3: Po prostu flexi to dla mnie smycz do miasta my mamy 8 min do lasku, zaraz obok kawałek pola, w drugą stronę z 8min do parczku no i podwórko na szybkie siku czy zabawy piłeczką, wiec nie smyczujemy się za bardzo :) Z drugiej strony z tym wypierdkiem łatwiej się kwaterować/zabrać na wakacje wiec większe szanse na wspólne wypady i z tą myślą smycz została zakupiona bo w obcym miejscu nie ma mowy o spuszczaniu ze smyczy za bardzo się boję :mad:
 14. PaulinaBemol

  Jak reagujecie na chamstwo innych psiarzy? [2]

  Szczuć dzieci...w ogóle szczuć...gdzie wy mieszkacie. Zostaje na moim zadupiu nigdzie się nie wynoszę. Koło mojego domu jest kilka bloków i tam jakiś rok temu był koleś który kupił sobie dobermana i miał takie dziwne zapędy. Pewnego dnia przestałam widywać dobka (w sumie to mi ulżyło) później sie dowiedziałam, że jego sąsiadka odwdzięczyła się mu za szczucie pieskiem i jego ciągłe ujadanie (psiak był młody i mega znudzony) szczując na właściciela swoich dwóch synów... Jej argumenty okazały się mocniejsze :evil_lol: od tamtej pory brak pomyleńców.
 15. PaulinaBemol

  smycze automatyczne

  ja jutro wysylam kaskę za vario. Ten klips też mnie zastanawia, dotrze i dam znać jak to wygląda namacalnie :)
 16. PaulinaBemol

  Jak reagujecie na chamstwo innych psiarzy? [2]

  ja miałam podobną sytuację raz (na szczęście) i Pani miała psa na smyczy tylko...no dalej kontroli brak. Czekałam z psem pod blokiem na koleżankę zobaczyłam że idzie ta Pani i odeszłam od furtki dobrych kilka metrów (osiedle zamknięte) żeby zrobić miejsce bo znałam ją już z widzenia i wiedziałam że piesek lubi nią pomiatać na smyczy. Pies na siad stoję czekam Pani stanęła i krzyczy "Pani mi to na złość robi?" ja zszokowana bo niby co? "Niech Pani odejdzie bo do domu nie mogę wejść" :crazyeye: ja zdziwiona jeszcze za blisko....schowalam się z psem za róg aż Pani weszla. Później spotkałam ją bez psa i podeszła nawet sympatyczna była, tłumaczyła że nad pieskiem mąż panuje jej kiepsko słucha no i byl pogryziony o od tamtej pory nie lubi większych piesków. To samiec coś pod amstafa :P z jej mężem udało nam się żyć bez problemowo i ogólnie są bardzo sympatyczni tylko ta jedna sytuacja ścieła mnie z nóg.
 17. PaulinaBemol

  Aresztowana i zastraszana polka próbująca uratować swojego psa!

  Sybel wiadomo że to ludzie którzy zajmują się nia codziennie muszą wziąć się do roboty i zrozumieć. Ty psa izolujesz ale jak teściowie mają takie podejście to nie wiadomo co wymyślą:roll:...najczęściej tak jest że bliscy nas mniej słuchaja niż obcej osoby może warto nawet opłacić tego behawiorystę niech zobaczy oceni powie im rzeczowo o co chodzi. Może coś im zaświta jak im obcy z "tytułami" powie. Na pewno zależy im na wnuku i kontakcie z nim. Nic dziwnego że nie można psa zmotywować jak ma ciągłą uwagę i żarełka pewnie do przesady. Wiadomo trzeba zmienić całe podejście no ale warto czy więcej jak pies zachowuje się już w ten sposób to jest juz taka potrzeba
 18. PaulinaBemol

  Jak reagujecie na chamstwo innych psiarzy? [2]

  też to miałam z papugami...
 19. PaulinaBemol

  Jak reagujecie na chamstwo innych psiarzy? [2]

  mój piesek uwielbiał pogonić gołębie, dostał całkowity zakaz (który jednak zdarza mu sie jeszcze złamać) bo nie widzę w tej "zabawie" sensu i włąśnie dlatego że móżdżek mu się wyłączał i nieslyszał przywołania bałam się że jeszcze mi gdzieś za ptaszkiem wyleci. Może dlatego że mam gołębiarzy i znam gołębie to dla mnie normalne zwierzę a nie lubię jak mój pies stresuje inne zwierzaki bez sensu. Żaby też musiałam wprowadzić do zakazu bo się za mocno nimi interesował. Z drugiej jednak strony z premedytacją napuszczam go na kota sąsiadów by przegonił go z podwórka mamy na to komendę. Kocur jest niekastrowany, młody przychodzi i terroryzuje mojego starszego kota i na to nie pozwolę. Inna inszość że jak kot nie ucieka to mój staje i się paczy, czy kotek by się z nim nie pobawił przypadkiem tak jak znajome kotki :roll: Co do sprzątania trupków coś na ten temat wiem przez kota niestety. Kiedyś nawet przyciągnął bażanta ale tego dało się odratować. Do tej pory nie wiem jak dziad bażanta upolował, myślałam że chorego znalazł ale babcia podobno widziała że polował na niego...
 20. PaulinaBemol

  Wychowanie i szkolenie (dogo argentino) : Kara & nagroda

  i co o "przepisie" nie można dyskutować? wyjaśnić wątpliwości? dopytać ? śmieszne
 21. PaulinaBemol

  Karma bez mięsna

  tylko czy są jakieś badania wiarygodne to musi trwać lata!! zdecydowanie nie dwa. Jak się uprzesz to na pewno znajdziesz potwierdzenie pasującej Ci teorii niestety. Dla mnie tyle w temacie.
 22. PaulinaBemol

  Karma bez mięsna

  chyba jeszcze szympany ale musze sprawdzić, na pewno jedne z małp człekokształtnych (wiadomo bliskie ludziom)
 23. PaulinaBemol

  Karma bez mięsna

  [QUOTE][COLOR=#000000]wypuść psa wsi gdzie biegają suki z cieczką i zagwizdaj i zobacz czy wróci.[/COLOR][/QUOTE] mój wróci i co? (nie jest kastratem) Zawsze miałam psy tylko przygarnięte i co z tego? że niby jakaś chwała mi się należy? Otóż nie! podjęłam decyzję i spełniam jej konsekwencje. I ty skoro powiedziałeś A teraz powinieneś powiedzieć B i już. Znajda nie różni się w sposobie żywienia od psa rodowodowego. Głupoty pisania że kupno psa rodowodowego wpływa na przyrost bezdomności w ogóle nie skomentuję. Spróbuj spojrzeć racjonalnie na zimno na sprawę. Bo tak idea piękna serduszko boli ale nie każdą piękną ideę da się wcielić w życie (czy też powinno) Ten mój znajomy tak uparcie szukał weta co potwierdzi jego teorie że w końcu znalazł "z otwartym umysłem" wiec kicia pod kontrolą i jako kot wege ma dobre wyniki tylko co to znaczy że "jako kot wege" ? Ja wolałabym nie eksperymentować na swoich psach. A co do technologi żywienia która poszla na przód i pomoże...znaczy się sztucznymi środkami dopychajmy pieska? chemią tak?
 24. [QUOTE][COLOR=#000000]przepraszam, ale mam same złe doświadczenia z ludźmi z amstafami, pies spuszczony ze smyczy doskakuje do mojego psa i prawie go zagryza sory ale dla mnie ta rasa i wszelkie pociotki powinny być umieszczane na takiej liście i właścicle powinni być dokłądnie przeglądani tak żeby nie było takich sytuacji[/COLOR][/QUOTE] to ja mogę to samo napisać właśnie o owczarkach niemieckich....a żeby było śmieszniej to o labradorach bo mój poprzedni pies miał taraume jak go labrador próbował zagryźć (mój miał 8miesięcy) a obecnego próbuje skonsumować owczarek. Dowodzi to tylko i wyłącznie że tu nie rasa ma pierwszorzędne znaczenie a człowiek wychowujący psa.
 25. PaulinaBemol

  Jak reagujecie na chamstwo innych psiarzy? [2]

  obiecuję że będę płacić jak już "przyjdzie ten czas" :oops:
×