Jump to content
Dogomania

myślistwo/ myśliwi złe czy dobre...


renia3399

Recommended Posts

[quote name='Aysel']Ja mam wyboraźnię znacznie większą od Ciebie, bo potrafię sobie wyobrazić skutki Twoich chorych idei w przyszłości, Tobie tego totalnie brak.

Super, że są posłuszne.
'Głupi ma szczęście'.
Ale konia nie wychowasz głaskaniem.

Tak tak, Celtowie, ten krwawy lud byli grzeczni, bo kochali zwierzątka, szkoda ze zarzynali ludzi.
Ale to tam ludzie, to tylko PASOŻYTY.

Indianie, celtowie - każda z tych kultur spożywała mięso zwierząt. I sorry, ale to, że przed ich zjedzeniem modlili się nad nimi w Twojej teorii przeciez nie ujmuje ich win.
Też się mogę pomodlić nad mięsem z rzeźni. Albo nad kabanosem z lidla.[/QUOTE]
Czy gdzieś napisałam, że Celtowie byli łagodni? W tamtych czasach troszkę inaczej postrzegano wartości. Ale nie czas i miejsce do nauki historii.
Czy wydzisz róznice w czasach, Celtowie żyli w całkowicie innej rzeczywistości niż my. Indianie również. A to, że dziękowali Bogom za jedzenie jest raczej na ich korzyść, bo dobrze wiedzieli, ze odbierają życie, a w dzisiejszych czasach zapomina się o tym.

Link to comment
Share on other sites

oczywiście że się zapomina.
Każdy człowiek na tej Ziemi uważa, że mięso rośnie na drzewach...
Ja nie wiem czy Ty uważasz ludzi za debili czy siebie za tak idealną, że żaden człowiek nie może Ci dorównać, o kryształowa!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asiak_kasia']wszystko pięknie, ale gdzie tu konkrety? Brzmi to jak wiedza zaczerpnięta z Diesnejowskiego Mustanga.
Ja nie jestem omnibusem, ale z moimi końmi pracuję naturalnie, podpierając się wielokrotnie wymienianym już Pirellim. Konie pracują bez wędzidła, pod siodłem bezterlicowym, ale jak trzeba im wyjasnić, że nie wolno się przepychać i deptac mi po nogach, to używam metod jakimi uczą się od matki i wierz mi wcale nie jest to "miło i przyjemnie". Z resztą polecam poobserwować źrebaka w stadzie. :roll:[/QUOTE]
Znowu co innego klepnąć czy szturchnąc zwierze, bo w stadzie jest to zwyczajne, ale trzeba to rozróżnić od przemocy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aysel']oczywiście że się zapomina.
Każdy człowiek na tej Ziemi uważa, że mięso rośnie na drzewach...
Ja nie wiem czy Ty uważasz ludzi za debili czy siebie za tak idealną, że żaden człowiek nie może Ci dorównać, o kryształowa![/QUOTE]
Według badań w wielkiej brytani, sporo brytyjczykó twierdziło, że mięso rośnie na polach...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bezag']Według badań w wielkiej brytani, sporo brytyjczykó twierdziło, że mięso rośnie na polach...[/QUOTE]

Nie przyszło Ci do mózgu takie zagadnienie, że może napisali to dla jaj?
Tak jak do Sokółki przyjechał diskopolowy zespół miernej jakości bo ludzie dla JAJ zagłosowali na necie na niego.

A jeśli jednak
To niestety to ludzie Twojego pokroju tylko na odwrót.
Też kierują się wyobraźnią i filozofią, no bo w końcu nie widzą, jak zabijano to zwierzę.
BRAK IM NAUKI.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aysel']Ale klepanie i szturchnięcie to przecież uderzenie jest!
To przemoc.
To się kłóci z MIŁOŚCIĄ i HUMANITARYZMEM.


Widzisz, kłopot w tym, że sama gubisz się w swoich zeznaniach.[/QUOTE]
Tu nawet multum bogów indyjskich nie pomoże.

Nigdzie nie pisałam, że szturchanie i klepanie jest przemocą.
Serio, jesteś strasznie do mnie uprzedzona i wybierasz tylko po zdaniu lub po słowie, nic z tego nie rozumiejąc.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aysel']Nie przyszło Ci do mózgu takie zagadnienie, że może napisali to dla jaj?
Tak jak do Sokółki przyjechał diskopolowy zespół miernej jakości bo ludzie dla JAJ zagłosowali na necie na niego.

A jeśli jednak
To niestety to ludzie Twojego pokroju tylko na odwrót.
Też kierują się wyobraźnią i filozofią, no bo w końcu nie widzą, jak zabijano to zwierzę.
BRAK IM NAUKI.[/QUOTE]

ponadto jakieś może źródło, bo wiesz, wg badan rosyjskich naukowców, to jakby połączyć ze sobą wszystkie ołówki to było by to duzo w chu...steczkę :roll:

A co do poziomu nauczania, to ostanimi czasy w UK jest najniższy w europie. Także może nie równajmy w dół tylko w górę?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aysel']Nie przyszło Ci do mózgu takie zagadnienie, że może napisali to dla jaj?
Tak jak do Sokółki przyjechał diskopolowy zespół miernej jakości bo ludzie dla JAJ zagłosowali na necie na niego.

A jeśli jednak
To niestety to ludzie Twojego pokroju tylko na odwrót.
Też kierują się wyobraźnią i filozofią, no bo w końcu nie widzą, jak zabijano to zwierzę.
BRAK IM NAUKI.[/QUOTE]
Czyli nie zunajesz przedmiotów humanistycznych ja naukę, tylko niepotrzebne, przestarzałe ułatwienie da mniej intligentnych? Bo tak wychodzi z Twoich wypowiedzi, skoro uznajesz tylko ścisłą naukę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bezag']Czyli nie zunajesz przedmiotów humanistycznych ja naukę, tylko niepotrzebne, przestarzałe ułatwienie da mniej intligentnych? Bo tak wychodzi z Twoich wypowiedzi, skoro uznajesz tylko ścisłą naukę.[/QUOTE]

Uznaję.
Lubię natomiast dyskusję rzeczową.
A za rzeczową dyskusję uważam znawstwo tematu i wypowiadanie się na podstawie faktów.
W układaniu koni, hodowaniu psów i szeregu spraw o którym rozmawiałyśmy wcześniej zagadanieniem które powinno być na samym początku rozważane są naukowe podstawy.
Jeśli ich brak to po co dyskutować?
Chcesz podumać - od tego jest forum filozoficzne.
Dyskusja POLEGA na wymianie faktów i swoich poglądów. Ale dyskusja jest jałowa gdy brak jest faktów.

Moja inteligencja naukowa ma się świetnie.
Nie wiem czy wiesz, ale istnieje coś takiego jak oddziaływanie na psychikę człowieka i zachowywanie się tak jak on w celu uświadomienia mu błędów w jego postępowaniu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aysel']Uznaję.
Lubię natomiast dyskusję rzeczową.
A za rzeczową dyskusję uważam znawstwo tematu i wypowiadanie się na podstawie faktów.
W układaniu koni, hodowaniu psów i szeregu spraw o którym rozmawiałyśmy wcześniej zagadanieniem które powinno być na samym początku rozważane są naukowe podstawy.
Jeśli ich brak to po co dyskutować?
Chcesz podumać - od tego jest forum filozoficzne.
Dyskusja POLEGA na wymianie faktów i swoich poglądów. Ale dyskusja jest jałowa gdy brak jest faktów.

Moja inteligencja naukowa ma się świetnie.
Nie wiem czy wiesz, ale istnieje coś takiego jak oddziaływanie na psychikę człowieka i zachowywanie się tak jak on w celu uświadomienia mu błędów w jego postępowaniu.[/QUOTE]
Dyskusja również polega na uczeniu się nawzajem, do czego mnie skrzętnie namawiacie, ale sami jesteście jak kamień.
O i widze, specjalista od psychologi. Ale coś kiepsko Ci wychodzi, tylko śmieszysz i się upokorzasz.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bezag']Ale coś kiepsko Ci wychodzi, tylko śmieszysz i się upokorzasz.[/QUOTE]

Do upokorzenia mi daleko.

Jedyną osobą która się tu upokarza jesteś Ty.
Apropos uczenia się nawzajem od siebie to dotyczy to obu stron.
W kwestiach ideologicznych jesteś nie do pogodzenia z 99% społeczeństwa i świetnie sobie z tego zdajesz sprawę.
Demokracja ma to do siebie, że rację ma większość.
A jesli rację ma większość to trudno jest nakłonić ich do myślenia tak jak Ty.
Możemy Cię szanować i Twoje poglądy jeśli Ty szanujesz nasze.
W kwestii ideologicznej nie masz zbytnio podstaw naukowych by udowodnić dlaczego mielibyśmy tak myślec my za to mamy szereg argumentów na to.
Chyba sama rozumiesz dlaczego my się od Ciebie możemy nauczyć jedynie wzorców psychopatycznych.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aysel']Do upokorzenia mi daleko.

Jedyną osobą która się tu upokarza jesteś Ty.
Apropos uczenia się nawzajem od siebie to dotyczy to obu stron.
W kwestiach ideologicznych jesteś nie do pogodzenia z 99% społeczeństwa i świetnie sobie z tego zdajesz sprawę.
Demokracja ma to do siebie, że rację ma większość.
A jesli rację ma większość to trudno jest nakłonić ich do myślenia tak jak Ty.
Możemy Cię szanować i Twoje poglądy jeśli Ty szanujesz nasze.
W kwestii ideologicznej nie masz zbytnio podstaw naukowych by udowodnić dlaczego mielibyśmy tak myślec my za to mamy szereg argumentów na to.
Chyba sama rozumiesz dlaczego my się od Ciebie możemy nauczyć jedynie wzorców psychopatycznych.[/QUOTE]
Dlatego demokracja ni jest doskonałym ustrojem, ale w dzisiejszych czasach najlepszym.

Nie wydaje Ci się, że jesteś troche zbyt pewna siebie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bezag']Indianie przede wszystkim inaczej traktowali zwierzęta, ale nie tylko oni. Dla celtów koń również był świętym zwierzęciem. Indianie potrafili oswoić bez stasowania agresywnych metod, dzikie konie. Ale też szanowali te, które mimo starań pozostały wolne. Indianie uczyli się od zwierząt, każde plemie miało swoje "przewodnie" zwierze.[/QUOTE]

Znam to! To z tego no.... Mustanga z dzikiej doliny?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aysel']Vice versa.
Tylko ja mam podstawy wiedzy, więc w pewnych tematach mogę być pewna siebie.[/QUOTE]
a ja właśnie nigdy nie jestem pewna. Mam dość osobliwy styl wyrażania własnego zdania, który może się wydawać agresywny, lecz taki w moim zamierzeniu nie jest. Wiem, że zawsze mogę się mylić.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE][COLOR=#000000]a ja właśnie nigdy nie jestem pewna. Mam dość osobliwy styl wyrażania własnego zdania, który może się wydawać agresywny, lecz taki w moim zamierzeniu nie jest. Wiem, że zawsze mogę się mylić.[/COLOR][/QUOTE]

:crazyeye:

PS: nosz kurcze na buddyzm się spóźniłam...

Link to comment
Share on other sites

PaulinaBemol - no nie?
To chyba te moje pseudoataki tak działają.

Widzisz bezag i tu też czysta psychologia.
Jak jest ktoś bardziej pewny siebie od tego pewniejszego to temu pewniejszemu po pewnym czasie robi sie głupio.
Niefajne uczucie, co?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aysel']PaulinaBemol - no nie?
To chyba te moje pseudoataki tak działają.

Widzisz bezag i tu też czysta psychologia.
Jak jest ktoś bardziej pewny siebie od tego pewniejszego to temu pewniejszemu po pewnym czasie robi sie głupio.
Niefajne uczucie, co?[/QUOTE]
Jakie to głębokie. Tylko sobie nie myśl, że cokolwiek we mnie zmieniłaś. Ja nie należe do osób pewnych, raczej kłótliwych, ale to geny.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...