Jump to content
Dogomania

Zjawiskowa, nieśmiała Zuleczka ma już swoich wspaniałych Ludzi i dwie urocze siostrzyczki: Dafi i Perełkę. Bądź zawsze szczęśliwa i radosna cudowna Zuleńko!!!


Recommended Posts

47 minut temu, Nesiowata napisał:

Czy są może jakieś nowe wieści o Zulce?

Tak, są, tyle, że ja ciągle nie mam czasu zdać relacji.

Dokładnie tydzień temu byłyśmy z anecik  w odwiedzinach u Zulki.

Biedna zestresowała się.

Chyba się bała, że będziemy chciały ją zabrać.

Patrzyła po kolei na swoich Ludzi z pytaniem:

"Nie oddacie mnie, prawda?"

Innych gości Zula zazwyczaj wita.

Zaraz wstawię zaległe fotki od p. Andrzeja (jeszcze sprzed naszej wizyty).

O Zulkę nie musimy się martwić odnalazła SWOICH LUDZI i Dafinkę i jest z nimi szczęśliwa.

Chodzi na długie spacery, które uwielbia, zachęca Dafi do zabawy, wyleguje się na kanapie.

Ot, takie życie psa, który jest kochany i uwielbiany.

Takich Ludzi jakich ma Zulka powinno się klonować.

 

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Najnowsze wieści z Zulkowego domu:

Dziękuję, u nas wszystko w porządku.

Zula nabiera ciała, przytyła ok. 1kg a na spacerach jest bardzo „zabawowa” . Nauczyła się już chodzić na smyczy bez ciągnięcia – choć tu trzeba cały czas pilnować bo jest bardzo ciekawska, lubi wąchać - cały świat by obwąchała więc zapomina się ciągnąc do ciekawego miejsca. Doskonale dogaduje się ze swoimi ulubionymi znajomymi psami a do nowo poznanych lub nielubianych pozostaje z rezerwą.

Często widuje się z Cavalierem mojej mamy i moją mamą, bardzo się zaprzyjaźniła z Ginger i co ciekawe bardzo lubi i ufa mojej mamie, potrafi usiąść obok niej na kanapie i prawie położyć łeb na kolanach - o głaskaniu jednak nie ma mowy. Z nami bez zmian, robi jak chce, jesli się zapomni albo czegoś wystraszy to potrafi na kolana wskoczyć, na co dzień może  przyjść i powąchać twarz czy liznąć rękę ale za zwyczaj poza spacerami i byciem na smyczy unika dotyku i bliskości. Widać, że potrzebuje człowieka, ciągnie ją do ludzi, zazdrości Dafi czy Ginger bo je obserwuje gdy są blisko z nami, ale jednak lęk pozostaje.

W dłuższej perspektywie wygląda to lepiej, patrząc na co dzień czy na „co tydzień” zmian nie widać ale jeśliby porównywać zachowanie w okresach miesięcznych to jednak idzie ku lepszemu…  pozdrawiam serdecznie

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Tyś(ka) napisał:

Zauważyłam właśnie, że sunia na podwójnym zabezpieczeniu. I sam fakt, że nikt nic nie naciska, że wiedzą, że ona potrzebuje czasu... Powiedzcie mi - gdzie są tacy Ludzie? Przydałyby się dla Tinki i Likusi.

Jeśli chodzi o dom Zuleczki jestem spokojna i pewna, że wszystko jest i będzie OK.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Kilka dni temu Pan Andrzej przysłał mi maila, ale dopiero dzisiaj go zauważyłam.

Chce mi się tańczyć, śpiewać i skakać z radości.

Oto powód:

Witam, wysyłam trochę zdjęć Zuli i jej nowej towarzyszki Perełki. Zulka nadal jest strachliwa ale w pewnych sytuacjach jak winda (liże mnie po ręce), spacery na smyczy, kanapa na smyczy czy na legowisku daje się obłaskawić  i widać, ze jeśli z pomocą pokona strach to lubi dotyk ludzkiej ręki i pieszczoty. Spore nadzieje wiążemy z Perełką, suczką przygarniętą ze schroniska w Bytomiu, Perła to tzw. „zwykły” pies, jest wesoła, lgnie do ludzi, nie jest kłopotliwa na spacerze etc. W sumie taki piesek jak dawny towarzysz z DT  Bary. Zula bardzo ładnie chodzi na smyczy z Perełka i ją naśladuje, oczywiście alfą jest Perełka ale Zulka jest zadowolona z takiego „mentora”. Zobaczymy jak się ta socjalizacja przez towarzystwo normalnego psa (sorry ale Dafi to ani pies ani normalna nie jest ) rozwinie, jak na razie jest super!

Pozdrawiam serdecznie

Andrzej

IMG_20170624_081950-001.jpg

IMG_20170624_082007-001.jpg

IMG_20170624_082513-001.jpg

IMG_20170701_083845.jpg

z1.jpg

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...