Jump to content
Dogomania

Nela zwana Perełką, pojechała do DS w Bielawie. Bądź szczęśliwa cudowna kruszynko!!!


Gabi79

Recommended Posts

U nas wszystko ok. Z obserwacji wynika, że Nelcia wyje i szczeka tylko przez jakiś czas, jak wracamy jest cisza.

 

Jest przekochana. Pierwsza ładuje się na łóżko i biegnie na posiłek. 

 

Przez pierwszych kilka dni była smutna, a teraz rozrabia i szaleje, jak przysłowiowy "pijany zając"

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Fajna z niej sunia :)

Ma ogłoszenia? Jest wysterylizowana?

Jest cudna, miałam okazję ją wczoraj wygłaskać, ale podchodziła do mnie tylko wtedy, jak Kajunie głaskałam.

Nie ma jeszcze ogłoszeń, bo nie jest jeszcze wysterylizowana Małgosiu.

Link to comment
Share on other sites

Fajna z niej sunia :)

Ma ogłoszenia? Jest wysterylizowana?

 

Miałam juz ją umawiać na sterylkę, ale jeszcze do dzisiaj bierze tabletki, bo miała biegunkę.

 

Chcę też zanieść kał do badania, bo maleńka ma apetyt, a bardzo mało przybrała na wadze. Dostała tabletkę na odrobaczenie zaraz po opuszczeniu schroniska i potem po 10u dniach. Ale badania kału nie miała.

 

W kolejnośco czeka nas, badanie kału, szczepienie, sterylka i ogłoszenia.

 

Ogłaszać można nie czekając na sterylkę, ale muszę jakieś foty sensowne zrobić i sklecić tekst.

 

Pewna Pani, a w zasadzie jej córka wypatrzyła Nelusię na FB.

 

Byłyśmy z Agusią na wizycie. Domek ok. z 4letnim shi-tzu.

 

 Ale Panie jeszcze się wahają, bo troszkę przeraziło je wycie Nelci.

 

Nie pisałam wcześniej, żeby nie zapeszać. Pani ma dzisiaj do mnie dzwonić.

 

A ja mam wrażenie, że z każdą tyczasowiczką jest coraz trudniej. Mam gulę w gardle i łzy w oczach na samą myśl, że będziemy

 

musieli rozstać się z Nelusią.

Link to comment
Share on other sites

 

...

 

A ja mam wrażenie, że z każdą tyczasowiczką jest coraz trudniej. Mam gulę w gardle i łzy w oczach na samą myśl, że będziemy

 

musieli rozstać się z Nelusią.

 

Dokładnie tak samo jest ze mną :(
Link to comment
Share on other sites

Pani do mnie dzwoniła. Ma sporo obaw, bo 2 psy to 2 razy więcej obowiązków. Nie chciała by Nelci w żaden sposób zaniedbywać.

 

No nic, trzeba powoli zacząć Nelusię ogłaszać. Nie mam weny, bo przeczytałam właśnie o suni, która uciekła z DS

Link to comment
Share on other sites

Pierwszy raz w życiu napisałam tekst, gdzie Nelcia opowiada o sobie, nie ja o niej:

 

Witam wszystkich jestem Nelcia. Jestem wesołą, niewielką sunią drobnej budowy.

Mam około 3 lata i ważę niecałe 6 kg. Podobno powinnam troszkę przytyć, bo chudzina ze mnie straszna.

Kiedyś byłam w schronisku. Tak jak inni towarzysze niedoli czekałam na cud.

Bałam się, że nikt mnie stamtąd nie zabierze, że odejdę na zawsze za Tęczowy Most.

W dodatku coś się stało z moją tylną łapką. Zniknęła??? Pozostały tylko szwy.

Los się do mnie uśmiechnął, Jakaś pani mnie zabrała ze schroniska i zawiozła do domu.

Wszyscy mówią, że to dom tymczasowy, nie taki na zawsze, niestety.

Na początku byłam przestraszona, smutna, niechętnie wychodziłam na spacerki.

Ale szybko przeszłam metamorfozę.

Ludzie litują się nade mną, że nie mam łapki. Dziwi ich, że doskonale daję sobie radę.

Niestraszne mi schody, wycieczki do lasu, czy zabawa z moją psią siostrzyczką.

Nie potrzebuję specjalnego traktowania. Nie mam łapki, ale to nie ma znaczenia.

Mam serduszko, którym bardzo mocno pokocham tego, kto pokocha mnie.

Chciałabym zostać tu gdzie jestem teraz, ale nie mogę. Dlatego szukam domku już na zawsze,

z ludźmi, dla których będę ukochanym pupilem i którzy nie pozwolą, by kiedykolwiek stała mi

się krzywda.

Grzecznie zostaję sama w domu, ale przez pierwsze dni bardzo rozpaczałam.

Załatwiam się na dworze. Uwielbiam głaskanie i przytulanie. Ostatnio przekonałam się, jak wspaniale jest leżeć na kanapie.

Mogę zamieszkać z pieskiem lub kotkiem. Obecnie mam psią i kocią siostrzyczkę i bardzo je polubiłam.

Przed adopcją zostanę wysterylizowana.

Warunkiem  adopcji jest wizyta wolontariusza  oraz podpisanie umowy adopcyjnej, wyłącznie

w trosce o moje dobro.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Pani do mnie dzwoniła. Ma sporo obaw, bo 2 psy to 2 razy więcej obowiązków. Nie chciała by Nelci w żaden sposób zaniedbywać.

 

No nic, trzeba powoli zacząć Nelusię ogłaszać. Nie mam weny, bo przeczytałam właśnie o suni, która uciekła z DS

O matko :(

Mam nadzieję, że się odnajdzie.Ciekawe czy miała adresówkę.

A ogłoszenie piękne.

Link to comment
Share on other sites

O matko :(

Mam nadzieję, że się odnajdzie.Ciekawe czy miała adresówkę.

A ogłoszenie piękne.

Miała, niestety złapanie Fifi to jest problem, to nie pierwszy raz kiedy uciekła z DS.

To strachulec.

Fifi już raz uciekła z poprzedniego DS, wtedy się udało, ale była w to zaangażowana duża grupa osób i Fifi była w Katowicach, teraz uciekła w Raciborzu...

Dziewczyny mówiły tyle razy, żeby uważać, ale co tam ludzie wiedzą swoje...

Z Fifi było dokładnie tak samo jak z Kajunią Gabrysi, widziałyśmy ją, ale co z tego jak nie dało się jej złapać.

Może ktoś z Was zna kogoś z tamtych okolic, kto może pomóc ?

Link to comment
Share on other sites

Miała, niestety złapanie Fifi to jest problem, to nie pierwszy raz kiedy uciekła z DS.

To strachulec.

Fifi już raz uciekła z poprzedniego DS, wtedy się udało, ale była w to zaangażowana duża grupa osób i Fifi była w Katowicach, teraz uciekła w Raciborzu...

Dziewczyny mówiły tyle razy, żeby uważać, ale co tam ludzie wiedzą swoje...

Z Fifi było dokładnie tak samo jak z Kajunią Gabrysi, widziałyśmy ją, ale co z tego jak nie dało się jej złapać.

Może ktoś z Was zna kogoś z tamtych okolic, kto może pomóc ?

Bidulka :(

W takim wypadku, to adresówka nie na wiele się zda. Chyba, że uda się ją komuś złapać. Oby. Ja niestety nie znam nikogo z tamtych okolic :(

Link to comment
Share on other sites

Nelusia dzisiaj szalała w parku z Kajunią, bawiły się ślicznie!!!

 

Zaniosłam kał do badania, wyniki ok. ale dla pewności trzeba jeszcze zanieść próbki jutro i pojutrze. Koszt 20,- + RC Intestinal 2 kg 48,-

 

[url=http://up.programosy.pl/foto/20_106.jpg]20_106_min.jpg[/url]

 

[url=http://up.programosy.pl/foto/48_24.jpg]48_24_min.jpg[/url]

 

 

Muszę kupić jakąś tańszą karmę, jak ta się skończy,  ktoś może coś doradzić?

 

Kajunia jadła  Boscha, a teraz je puszki z Animondy.

Link to comment
Share on other sites

Nie chcę wkładać kija w mrowisko, ale już od dłuższego czasu zastanawiam się czy suche karmy służą naszym psiakom, tak strasznie dużo psów choruje na przeróżne ciężkie choroby, a moje myśli w związku z tym ciągle krążą wkoło suchych karm . Od dłuższego czasu dokształcam się w zakresie bilansowania posiłków robionych w domu, dodatkowo suplementy dedykowane konkretnemu psiakowi lub zestaw ziół dobierany również pod przypadłości konkretnego piesa http://pl.herbs2000.com/ziola/1_dla_psow.htmMoje psiaki jadły różne karmy, Royala, Orijena, Hillsa, Troveta i różne inne. Teraz babki jedzą seniora a młodziaki testują Markus Muhle, ktoś mi ją polecił, podeszłam do niej jak pies do jeża (bo za tania), ale ta karma zaczyna mi się podobać. Fryzjerka moich psiaków swojego psa karmi dietą Barf, ja mam mętlik w głowie, ale skłaniam się coraz bardziej do gotowania samodzielnie.

Link to comment
Share on other sites

Gabrysiu, właśnie podesłałam Twoją Nelcię Pani, która napisała do mnie z ogłoszenia innej suni w innym DT, która jednak od jakiegoś czasu ma już D (nie usunęłam wszystkich ogłoszeń).

Pani jest z Warszawy- Karolina- podałam jej opis suni i kilka zdjęć i Twój email więc jakby ktoś taki pisał to się nie zdziw....

 

Nie znam Pani! opisała całkiem sensownie warunki dla Kobry (tamtej suni), ma kota i zalezy jej by piesek go nie atakował, piesek ma lubić ruch, w domu rzadko byłby sam....Wydaje się ok, ale....ja nie znam Pani więc nie ręcze za ten dom:(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...