Jump to content
Dogomania

Mała Dusia-Duszka już w swoim domku :)


Mortes

Recommended Posts

Organizuje sobie czas Dziewuszka, bo przecież inaczej by z nudów padła!

 

Co do sterylki... Koniec plamienia nie oznacza końca rujki, ale mniej więcej jej połowę. Trzeba zaobserwować jaki teraz ma stosunek do psów - czy się nadstawia czy już się broni. Jeśli się nadstawia, to będzie jakiś 10-14 dzień. Potem powoli zaczyna się od psów opędzać.

Od końca trzeba odczekać co najmniej miesiąc z zabiegiem, żeby ustąpiło przekrwienie i rozpulchnienie narządów rodnych. Tak więc koniec kwietnia wydaje się zbyt bliskim terminem (moim i naszego Doktora zdaniem).

Link to comment
Share on other sites

Guest TyŚka

Mała po prostu testuje ludzi, stąd te jej pomysły ;)

Co do sterylki, opinie są różne, ale moja znajoma, która ma setki psów po sterylce (od ponad 30lat pomaga bezdomnym psom, przez jej ręce rocznie przewija się -dziesiąt) mówi, że najlepiej jest sterylizować tak 2-2,5msc po cieczce i ja jej ufam akurat w tej kwestii. Zawsze tak "swoje" bezdomniaki ciacham.

Link to comment
Share on other sites

Zaglądam do maleńkiej z wątku Kasieńki , trzymam kciuki za domek

:)

Dzieci niestety potrafią być okrutne

Byłam świadkiem sytuacji, gdy  trójka gówniarzy przy pomocy drągów chciała zabawić się z kociakami, które mieszkały na terenie ogródków działkowych w jednym z opuszczonych domków na obrzeżach lasu  , akurat wracałam ze spaceru z psami i gdy zauważyłam akcję , zaproponowałam „bachorom”, żeby pobawiły się z moimi psami (amstaffem i dobermanem , oba psiaki po przejściach ), że zaraz je spuszczę ze smyczy , tak gnoje uciekały, że aż miło było popatrzeć, na odchodne im powiedziałam ,że jak któremuś z Kociaków coś się stanie to ich znajdę...

 

a ten ksiądz co trzyma psy na krótkim łańcuchu ............... szkoda słów , dyrekcja szkoły również...żenada

Link to comment
Share on other sites

Mała po prostu testuje ludzi, stąd te jej pomysły ;)

Co do sterylki, opinie są różne, ale moja znajoma, która ma setki psów po sterylce (od ponad 30lat pomaga bezdomnym psom, przez jej ręce rocznie przewija się -dziesiąt) mówi, że najlepiej jest sterylizować tak 2-2,5msc po cieczce i ja jej ufam akurat w tej kwestii. Zawsze tak "swoje" bezdomniaki ciacham.

Ja też tak robię-mój wet nie zgadza się na wcześniejsze sterylki

Link to comment
Share on other sites

Wychodzi na to że co wet to inna informacja :( Boje się że mała aż tyle nie może poczekać ...prawie na pewno jest w ciązy :( W kazdym razie bedę odwlekała decyzję o sterylce jak tylko sie da ale jeśli mała będzie w ciaży to lepiej wczesniej niz pożniej ...wtedy dopiero jest zagrożenie życia :(

 

Na razie musimy sie zaszczepić . Uszczknę na ten cel z pieniazków na sterylkę 

 

A dzis Mała zagustowała w damskiej bieliznie ;) Przez niedomkniętą szafę obstroiła cały dom w kobiece fatałaszki ;)  W dalszym ciągu lubi " czytać" gazety ;) i gryźc miseczki 

Link to comment
Share on other sites

Guest TyŚka

Tak, tak, ja mówiłam o normalnej sterylce, bez "wpadek". To w takim razie czekamy na USG i wtedy sterylizacja ciężarnej...

Link to comment
Share on other sites

No tak, ale jeśli dopiero co przestała plamić, to ciąża może jeszcze nie być widoczna na USG. Miałam taki przypadek. Zrobiliśmy suni USG, bo było podejrzenie o ciążę. I nic - USG ciąży nie wykazało. A 2 tygodnie później, Doktor się zdziwił, że sutki powiększone, przyłożył głowicę i stwierdził "życie". Odbyła się sterylka aborcyjna, dzięki czemu na świat nie przyszło...11 kolejnych bezdomniaków!

Link to comment
Share on other sites

Ona roznosi fatałaszki czy też je konsumuje?Może chce się wystroić jak dama,

W przypadku podejrzenia ciąży ,żeby ją stwierdzić i tak trzeba odczekać teraz pewnie z 10 dni. I w razie czego szybka sterylka aborcyjna.

Link to comment
Share on other sites

Guest TyŚka

Dlatego też napisałam "czekamy" - wiadome jest, że ciążę widac dopiero po jakimś czasie. Kiedy? Teo nie wiem, bo nigdy nie miałam do czynienia z ciężarną suką. Niemniej jednak i tak wet jest potrzebny, a ja trzymam kciuki, by jednak nie miała żadnej niespodzianki w sobie...

Link to comment
Share on other sites

Malutka, jakby nie było to psia młodzieńczość, a że pewnie nie miała okazji być szczeniakiem to nadrabia. I takie Jej prawo, jakby nie było  ;) To że Słoneczko rozrabia, to tylko bardzo dobrze świadczy o Martynie i Jej opiece (buziaki i ukłony ślę), że Mała tak szybko poczuła się w miarę pewnie 52pijany-usmiech.gif   

Póki co - nie wypowiadam się co do sterylki - takiej czy innej bo brak danych, np. czy Malutka nie jest w ciąży. 

Link to comment
Share on other sites

Dziś szkód mniej :) Mała vel Słoneczko od dziś do niedzieli  jest u mnie w Kielcach bo przyjechała moja Córcia i stwierdziła że pomoże Martynce w opiece nad Małą . A poniewaz ja w Białogonkowie więc " chata wolna" to dziewczyny rządzą ;) Jutro muszę zakupić dla  Słoneczka szeleczki bo na razie chodzi w pożyczonych od Tuńczyka . 

Nie mam też czasu na wyszukanie w necie porządnych ( nie plastkowych) adresatek :( Jakby któras Ciocia wyszukała w wolnej chwili kilka kontaktów to bedę wdzięczna . Planuję zakupić ok 30 sztuk ( w tym jedna dla Słoneczka)

Link to comment
Share on other sites

A dziękuję Usiatko :) Przekażę dziewczynom

 

A Słoneczko nasze dzis zeżarło szkicownik mojej córki z pracami sprzed kilku lat :( , gazetę japońską  , kolejną miseczkę ,przymierzało buty , no i znowu porozwlekało fatałaszki po domu ...   Nie mówię oczywiście że to dobrze, bo moja córcia zapłakana ale ... może to ją trochę porządku nauczy ....( bo ma z tym problem  ;) )

Link to comment
Share on other sites

A dziękuję Usiatko :) Przekażę dziewczynom

 

A Słoneczko nasze dzis zeżarło szkicownik mojej córki z pracami sprzed kilku lat :( , gazetę japońską  , kolejną miseczkę ,przymierzało buty , no i znowu porozwlekało fatałaszki po domu ...   Nie mówię oczywiście że to dobrze, bo moja córcia zapłakana ale ... może to ją trochę porządku nauczy ....( bo ma z tym problem  ;) )

Niestety, to nie uczy porządku ;)- triumfowałam, kiedy Felek do spółki z Kicusiem obrabiali słuchawki do telefonu zostawiane w dziwnych miejscach, gdakałam: " gdybyście mieli porządek...etc". Porządku się nie nauczyli, a Felek z Kicusiem przestali wżerać...

Link to comment
Share on other sites

Niestety, to nie uczy porządku ;)- triumfowałam, kiedy Felek do spółki z Kicusiem obrabiali słuchawki do telefonu zostawiane w dziwnych miejscach, gdakałam: " gdybyście mieli porządek...etc". Porządku się nie nauczyli, a Felek z Kicusiem przestali wżerać...

Nie załamuj mnie Ciociu :(

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem jak to wszystko ogarnąć :( Chyba na USG Małej zabraknie mi czasu :( Nawet nie wiem jak sie zorganizować żeby jechac z nią do szczepień :( Ja już na prawdę nie powinnam znajdować żadnych psiaków :(

Na razie umówiłam sterylkę na 12 maja . Koniecznie muszę ja do tego czasu poszczepić . A USG ? Pewnie by sie przydało ...tylko że to dla mnie wyprawa na pół dnia , którego po prostu nie mam :( Martynki nie chcę tym obarczać bo dziewczyna nie ma doświadczeń weterynaryjnych a poza tym daleko by musiała jechać do weta z USG . Obiecałam jej zresztą że to ja zajmę się sprawami wetetynaryjnymi . Do autobusu miejskiego jej nie weżmie bo nie ma szczepień :( Wszystko pod górkę :(

 

Nie zrozumcie mnie żle ...mam niesamowite zaległości w pracy w papierach :( , już dostałam ostrzeżenie od Dyrektora :( W Białogonkowie też wiele rzeczy leży odłogiem ...:(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...