Jump to content
Dogomania

Mała Dusia-Duszka już w swoim domku :)


Mortes

Recommended Posts

No to chyba jednak ogłaszajmy małą ... Pani dziś jednak nie mogła sie z nami spotkać ale powiedziała że za miesiąc ja weżmie jak nie znajdzie sie inny domek . Myśle zatem że chyba  Małej az tak bardzo nie chce ... :(  Udało mi się znalezc Malutkiej DT na miesiąc u koleżanki mojej córki - młodej studentki która już opiekowała się bezdomną Pchełką ( nie wiem czy pamiętacie - pisałam o tym )  Ustaliłyśmy telefonicznie z Usiatką że te pieniazki które zadeklarowała ( 200 zł) dla Małej na pierwszy miesiąc dam własnie Martynce na jedzenie dla Małej. 

 

Rozmawiałam tez już z Makilą i jesli DT u Cioci Poker nie wypali to Makila zgodziła się przyjac maleństwo na takich samych zasadach jak Pysie 

 

Dziękuję Poker za Twoje wsparcie i czekamy zatem na Twoja odpowiedź :)

 

Norkowa Ciociu  nie jestem na razie w stanie sprawdzić Małej na kotki a o tekst to muszę się uśmiechnąć do niezawodnej Nutusi ;)

 

Panno Marple cieszę się że zajrzałaś do Małej :) Była dokładnie w takiej samej sytuacji i w tym samym miejjscu jak Twój Feluś ...tylko Feluś znosił to wszystko dużo dłużej :(

 

Usiatko dziękuję za Twoja pomoc dla Małej no i oczywiście za deklarację ogłoszeń ...  Dziękuję że zawsze mogę na Ciebie liczyć :)

 

Dogo07 jesteśmy z Kielc ale u nas baaardzo cieżko o DT :( Dobrze  że Martynka się zgodziła ( i jej rodzice) 

Link to comment
Share on other sites

Jutro moja córcia z Martynką zaoferowały się że zrobią Małej sesję ...nie wiem tylko jak to wyjdzie bo Malutka bardzo boi sie wszystkiego ale widać że bardzo chce kontaktu z człowiekiem . W rzeczywistości cały czas czołga się po podłodze i ma skulone uszka :( A na dodatek  moje psice nie ułatwiają jej funkcjonowania :(

Link to comment
Share on other sites

Uuuu to faktycznie chyba ciśnienie Pani na Małą nie jest zbyt duże- może weźmie... jakby mi zależało to bym powiedziała: trzymać miesiąc i nie oddwać nikomu pod żadnym pozorem inaczej... inaczej się policzymy:) Żarty, żartami... ja się zgłaszam do ogłaszania też jak coś:) Więc jak tylko Nutusia poda opisik ładny i zdjęcia nowe będą mogę zacząć:)

Niestety finansowo to kipa u mnie więc nie mogę zadeklarować nic:(

Link to comment
Share on other sites

No nie wiem Mar.Gajko ... :( Mała może być w ciąży :( Chyba tyle czasu nie mamy :(

 

Raz tak wykastrowałam sukę, popuszczała mocz, niestety po za wczesnej kastracji.

Znalezienie domu dla niej, mimo propalinu, graniczyło z cudem. Ludzie nie chca psa co moczy wszytsko.

Może, za czas jakiś, zrobić USG, to będzie widac płody.

Link to comment
Share on other sites

 

Raz tak wykastrowałam sukę, popuszczała mocz, niestety po za wczesnej kastracji.
Znalezienie domu dla niej, mimo propalinu, graniczyło z cudem. Ludzie nie chca psa co moczy wszytsko.
Może, za czas jakiś, zrobić USG, to będzie widac płody.

 
Mój- wet twierdzi to samo-zawsze każe odczekać 2-3 miesiące, bo potem może być problem z popuszczaniem
Link to comment
Share on other sites

Nasz mówi, że miesiąc wystarczy, a popuszczanie nie ma nic wspólnego z terminem, to kwestia osobnicza. Sterylizuje też suczki przed pierwszą cieczką (w tym moje dwie). Ale co lekarz, to opinia. Ja w swojego wierzę jak w obraz, więc z nim nie dyskutuję ;)

Zaraz spróbuję się zmóżdżyć nad tekstem do ogłoszeń...

Link to comment
Share on other sites

Ja też wierzę w mojego weta .Sterylizował z 20 naszych tymczasek i nigdy nie było powikłań w postaci popuszczania moczu.

Tak jak Nutusia pisze, popuszczanie nie związku z terminem sterylizacji.

 

Popuszczanie następuje kilka miesięcy, a nawet lat po kastracji, nie sądzę aby "tymczasy" były miarodajne :)

Moja wetka kiedyś mówila, że ma to znaczenie - nasilenie produkcji estrogenu - kiedyś jest większe, kiedyś mniejsze i najlepiej ciąć jak się najbardziej wycisza, bo to estrogen ściska tę cewkę moczową przecież.

Ale oczywiście ... :) każdy ma swojego lekarza i każdy wie co robi. I już milczę ;)

Link to comment
Share on other sites

Popuszczanie jest związne z niedoborem estrogenów, tak samo jak u kobiet po menopauzie. Tym bardziej nie ma znaczenia czy sunię się tnie miesiąc po cieczce czy 3 po niej.

Tymczasy są miarodajne, bo mam z ich  DS. kontakt i żaden nie skarżył się na problem.

Link to comment
Share on other sites

Popuszczanie jest związne z niedoborem estrogenów, tak samo jak u kobiet po menopauzie. Tym bardziej nie ma znaczenia czy sunię się tnie miesiąc po cieczce czy 3 po niej.

Tymczasy są miarodajne, bo mam z ich  DS. kontakt i żaden nie skarżył się na problem.

 

:) :)

Link to comment
Share on other sites

Odstęp od cieczki do sterylki jest raczej podyktowany tym, żeby narządy się obkurczyły i nie były tak przekrwione, bo to znacznie ułatwia lekarzowi zabieg ;)

 

Z innej beczki - napisałam tekst. Jestem jednak tak wściekła na te bachory, że nie umiej się zdystansować i nie wiem, czy nie przesadziłam...

 

Malutka – ofiara ludzkich dzieci

 

Pies to tylko pies. Czyli nic wielkiego. Ciekawe, jak by czuło się dziecko zapędzone pod płot, bez możliwości ucieczki, otoczone przez stado rozwścieczonych psów? W sumie szkoda, że nie można tego sprawdzić w stosunku do dzieci, które właśnie w ten sposób potraktowały Malutką – zapędziły pod płot i wrzeszcząc, rzucały w nią śnieżkami, a ona trzęsła się ze strachu i zimna, rozpłaszczona na mokrym śniegu…

 

Malutka miała szczęście – niecny proceder w wykonaniu „przyszłości naszego narodu” powstrzymała osoba wrażliwa, która od lat czynnie pomaga zwierzakom w potrzebie.

 

Malutka ma ok. [x] miesięcy. Waży ok. [x] kg, sięga do [x] i dużo większa już nie urośnie. Na razie jest jeszcze wystraszona i niepewna, ale cierpliwością i dobrocią z pewnością szybko uda się ją przekonać, że człowiek to nie tylko zło.  

 

Ze względu na to, co spotkało Malutką ze strony dzieci, nie powinna trafić do domu z małymi dziećmi – jej opiekunami powinni raczej zostać ludzie spokojni i cierpliwi, którzy dadzą Malutkiej czas, by się otworzyła w swoim tempie.

 

Warunkiem adopcji jest wyrażenie zgody na wizytę wolontariusza oraz podpisanie umowy adopcyjnej.

 

Kontakt:

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Odstęp od cieczki do sterylki jest raczej podyktowany tym, żeby narządy się obkurczyły i nie były tak przekrwione, bo to znacznie ułatwia lekarzowi zabieg ;)

 

Z innej beczki - napisałam tekst. Jestem jednak tak wściekła na te bachory, że nie umiej się zdystansować i nie wiem, czy nie przesadziłam...

 

Malutka – ofiara ludzkich dzieci

 

Pies to tylko pies. Czyli nic wielkiego. Ciekawe, jak by czuło się dziecko zapędzone pod płot, bez możliwości ucieczki, otoczone przez stado rozwścieczonych psów? W sumie szkoda, że nie można tego sprawdzić w stosunku do dzieci, które Właśnie dzieci  w ten sposób potraktowały Malutką – zapędziły pod płot i wrzeszcząc rzucały w nią śnieżkami, a ona trzęsła się ze strachu i zimna, rozpłaszczona na mokrym śniegu…

 

Malutka miała szczęście – niecny proceder w wykonaniu „przyszłości naszego narodu” powstrzymała osoba wrażliwa, która od lat czynnie pomaga zwierzakom w potrzebie.

 

Sunia  ma ok.8 [x] miesięcy. Waży ok.6 [x] kg, sięga do [x] i dużo większa już nie urośnie. Na razie jest jeszcze wystraszona i niepewna, ale cierpliwością i dobrocią z pewnością szybko uda się ją przekonać, że człowiek to nie tylko zło.  

 

Ze względu na to, co spotkało Malutką ze strony dzieci, nie powinna trafić do domu z małymi dziećmi – jej opiekunami powinni  zostać raczej ludzie spokojni i cierpliwi, którzy dadzą Malutkiej czas, by się otworzyła w swoim tempie.

 

Warunkiem adopcji jest wyrażenie zgody na wizytę wolontariusza oraz podpisanie umowy adopcyjnej.

 

Kontakt:

Troszkę bym jednak te emocje stonowała. Zaznaczę o co mi chodzi  na oryginale.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...