Jump to content
Dogomania

Ma cudowny dom! SUM od lat ból: łańcuch wrastający w ciało. rany,klatka, zimno, ciągłe niedożywienie


AgaG

Recommended Posts

Stała dla Sumika na luty poleciała. Sumiku - jesteś pięknym i bardzo dzielnym psem.

Prawda? Odczuwa się jakieś ciepełko koło serca, kiedy się patrzy na zdjęcia.Ileż w nim musi być pozytywnych uczuć, skoro tak skrzywdzony nadal kocha ludzi i potrafi cieszyć się życiem.Uwielbiam tego psa.

Link to comment
Share on other sites

Te robione zaraz po wyjściu za bramę schroniska jeszcze ukazują niepokój Sumika, ale im nasz spacer trwał dłużej, tym Sumik bardziej się cieszył z wolności, ruchu, nowych zapachów. :)

Link to comment
Share on other sites

TEKST OGŁOSZENIA:

 

                                                                                                Sum czyli jestem ...

Jego historia wstrząsa. Był przykuty do metrowego łańcucha wrastającego w jego ciało, zaciskającego się na jego krtani. Przez klika lat  niewolnicze życie tego psa było określone przez ból, brak schronienia przed zimnem czy skwarem, ciągłe niedojadanie. W dodatku rany stawały się coraz głębsze, sięgające aż mięśni, wdało się zakażenie..Na szczęście ktoś zauważył dramat psa, który całym sobą mówił: jestem już tylko bólem, nie znam niczego jak tylko ból.

 

Ogromnie cierpiący, z wielką gorączką trafił z miejsca swojej kaźni do schroniskowego szpitala. Intensywne leczenie i opieka przyniosły wspaniały skutek. Po ranach na szyji zostały już tylko blizny, rany w duszy psa wygoiły się jeszcze szybciej i nie ma po nich ani śladu. 

Otrzymał imię Sum, gdyż jego ponure życie przypominało życie ryby, która nie ma głosu, żyje na dnie, w samotności i ciemnościach, żeruje z dużymi przerwami, a gdy trafia na wędkę, do jakiej można przyrównać zaciskający się łańuch, to jest to początek jej końca.

 

Ale otrzymał też imię Sum dlatego, że "sum" znaczy "jestem",  a  teraz po tym koszmarze, jaki zgotowali mu właściciele, może wreszcie zaistnieć jako GODNA ISTOTA, ciesząca się poszanowaniem, ochroną i troską, Zdjęcia ukazujące jego obecną sytuację mówią: jestem pełen dobrej energii, nie pamiętam swoich krzywd, kocham ludzi.

 

Sumik jest miłym, wesołym przyjaznym wobec ludzi i zwierząt rudzielcem. Pełen temperamentu przepada za piłką i bieganiem, ale ponad wszystko lubi być pieszczony głaskany. Ma w sobie ogromną potrzebę miłości oraz gotowość do odpowiedzi na nią niezawodną piękną psią wiernością.

Czeka na człowieka, który go nigdy nie zawiedzie i naprawdę pokocha. 

 

Niech więc rozdzwonią się telefony w sprawie adopcji Sumika od ludzi wrażliwych i odpowiedzialnych, którzy rozumieją, że pies jest czującą istotą, ale też wymagającą istotą. Należy mu zapewnić właściwe do jego potrzeb warunki życia, opiekować się nim w  zdrowiu i w razie choroby.

 

Warunkiem adopcji jest zgoda na wizytę przedadopcyjną i poadopcyjną oraz podpisanie umowy adopcyjnej. 

 

Sumik jest średnich rozmiarów, został odrobaczony, zaszczepiony, wykastrowany.

kontakt do wolontariusza: mailowy [email protected]

tel.501-801-553.

Link to comment
Share on other sites

aktualizuję wpłaty z postu 3: :)

DEKLARACJE NA HOTEL:

1. LUTY 2015

Deklaracje stałe:

agat21 20 zł wplacone

Olena84 10 zł - wpłacona deklaracja na cały rok +110 zł

papryka 10 zł

Dulska 20 zł -  wpłacone

elficzkowa 10 zł wpłacone

Magolek 10 zł wpłacone

Mattilu 20 zł

Usiata 50 zł wpłacone

Topi 20 zł wpłacone

Foksia i Dżekuś 50 zł

pani Anna G. -Z ze Szczekocin (spoza dogo) 30 zł wpłacone

Joanna S z FB 3 euro

 

Deklaracje jednorazowe i inne wpłaty:

Poker: 50

Anula coś

Ola K (moja koleżanka spoza dogo)100

Jolanta08 + 50 zł wpłacone

Havanka 10 zł wpłacone

Magolek 10 zł wpłacone

asiuniab 30 wpłacone

dana 40 zł  wpłacone

Olena84 + 10 wpłacone

 

Topi wpisałaś tytuł wpłaty za styczeń, ale już jest luty, więc to Twoja wpłata za hotel Sumcia jest za luty :)

dana wpisałaś tytuł "na psiaki:,  czy to znaczy, że połowa jest dla Sumika a druga połowa wpłaty dla Ergo?

Havanka Twoje 10 jest jednorazowe? czy robiłaś jakąś deklarację, bo nie pamiętam :)

 

Bardzo dziękuję za wszystkie wpłaty dla Sumiczka

 

Jesli gdzieś zauważacie blędy, w tym literowe, w nickach itp, to proszę poprawiajcie mnie. :)

Link to comment
Share on other sites



Te robione zaraz po wyjściu za bramę schroniska jeszcze ukazują niepokój Sumika, ale im nasz spacer trwał dłużej, tym Sumik bardziej się cieszył z wolności, ruchu, nowych zapachów. :)

 

Nawet te robione za bramą schroniska w porównaniu z tymi obok "właścicielki" to wystarczający kontrast.

Kochana psinka

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

aktualizuję wpłaty z postu 3: :)

DEKLARACJE NA HOTEL:

1. LUTY 2015

Deklaracje stałe:

agat21 20 zł wplacone

Olena84 10 zł - wpłacona deklaracja na cały rok 120 zł

papryka 10 zł

Dulska 20 zł -  wpłacone

elficzkowa 10 zł wpłacone

Magolek 10 zł wpłacone

Mattilu 20 zł

Usiata 50 zł wpłacone

Topi 20 zł wpłacone

Foksia i Dżekuś 50 zł

pani Anna G. -Z ze Szczekocin (spoza dogo) 30 zł wpłacone

Joanna S z FB 3 euro

 

Deklaracje jednorazowe i inne wpłaty:

Poker: 50

Anula coś

Ola K (moja koleżanka spoza dogo)100

Jolanta08 + 50 zł wpłacone

Havanka 10 zł wpłacone

Magolek 10 zł wpłacone

Joanna B. z Wrocławia  (bez nicku) 30 wpłacone

dana 40 zł  wpłacone

 

 

Topi wpisałaś tytuł wpłaty za styczeń, ale już jest luty, więc to Twoja wpłata za hotel Sumcia jest za luty :)

dana wpisałaś tytuł "na psiaki:,  czy to znaczy, że połowa jest dla Sumika a druga połowa wpłaty dla Ergo?

Havanka Twoje 10 jest jednorazowe? czy robiłaś jakąś deklarację, bo nie pamiętam :)

 

Bardzo dziękuję za wszystkie wpłaty dla Sumiczka

 

Jesli gdzieś zauważacie blędy, w tym literowe, w nickach itp, to proszę poprawiajcie mnie. :)

 

ja się przyznaję do joanny b. z wrocławia;)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Na razie muszę zmykać do obowiązków, poodpisuję później, ale bardzo dziękuję za wszelką pomoc dla Sumika.

 

Miałby ktoś pomysł na plakat dla niego, tzn projekt plakatu? :)

Link to comment
Share on other sites

Sumik to fantastyczny pies !   Przyjazny, z temperamentem, i z bardzo atrakcyjnym umaszczeniem :)

Uszy mu stoja jak dzwony !

 

Az dziwne po tym co przeszedl....

 

Tu po wyjsciu ze schroniska :

 

6pp5li.jpg

 

2rpaf6r.jpg

 

2irxfyd.jpg

Mnie się ogromnie to pierwsze zdjęcie podoba.Nawet ta szmatka wygląda super, mógłby taką chusteczkę nosić na co dzień.Sama też noszę takie bawełniane coś zamotane wokół szyi i może dlatego tak mi się podoba.

Link to comment
Share on other sites


 

Topi wpisałaś tytuł wpłaty za styczeń, ale już jest luty, więc to Twoja wpłata za hotel Sumcia jest za luty :)

 

Trudno, ...słowo się rzekło.

Muszę wobec tego wpłacić jeszcze za luty, ale odpuść mi dzisiaj.

Jutro zrobię przelew.
 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...