Jump to content
Dogomania

4 kg na łańcuchu - Nutka już w swoim domu:)


Tola

Recommended Posts

Ktoś powiedział, że od cierpienia, które się widzi jedynie można odwrócić oczy, lecz gdy je przeżywasz, nie ma drogi ucieczki.
 

Nutka ma  3 - 4 lata i waży ok 4 kg - dotychczasowe życie spędziła przypięta łańcuchem do stodoły - jej cały świat do wykopana nora pod stodołą.

Wątpliwości nie ma żadnych – jej życie musiało być ciężkie, bo oprócz głodu, zimna, rodzenia szczeniaków była katowana przez swojego właściciela.

 

Sunię wypatrzyła kudłataja;  ja dowiedziałam się o niej w piątek  od funi i zaraz potem dostałam jej zdjęcia -  tego jej parszywego świata, beznadziei, bólu, bezradności i już wiedziałam, że nie zaznam spokoju, dopóki mała zostanie pod tą stodołą.

 

Dzięki zaangażowaniu i staraniom kilku osób suczkę udało się wyrwać z tego łańcucha (kudłataja przywiozła ją do Zamościa) i od wczoraj jest w szpitaliku przy gabinecie weterynaryjnym.

 

Nutka jest malutka, skulona, cicha. Nieśmiało pełza do człowieka, jakby nie wierzyła, że może oczekiwać czułości. Na rękach wbija się przydługimi pazurkami i tak nieruchomo pozostaje. W jej oczach nie tli się nic oprócz nadziei, żeby znowu nie bolało.

Przyrzekłam jej dzisiaj, że już nigdy nie będzie cierpiała.

 

Plan jest taki - Nutka pozostanie w gabinecie na czas sterylki i czas rehabilitacji. Potem przyjmie ją Murka – nauczy chodzenia na smyczy i życia z ludźmi. Mam dla niej domowe dt, ale mała musi umieć chodzić na smyczy. 

 

 

Jakby ktoś chciał wspomóc bazarkiem, wpłatą to bardzo proszę, bo to w znacznym stopniu poprawi możliwość opieki nad Nutką.

 

 

Zamojska Fundacja dla Zwierząt i Środowiska ZEA

ul. Kilińskiego 5
22-400 Zamość

Konto: 97 2030 0045 1110 0000 0200 1700
BGŻ S.A. O/Zamość

 

f05cffaa5a7ab635med.jpg

 

96a44c291bd7c746med.jpg

 

2a8d748abcb8435dmed.jpg

 

71c5c8e7b74aefb6med.jpg

 

77d81a1ae37a5c5emed.jpg

Link to comment
Share on other sites

Jaka malizna. Dobrze,że już bezpieczna.

Dlaczego DT nie może nauczyć jej chodzenia na smyczy ?

Dt mam u starszej  pani,  ma też swoją psią  staruszkę, bardzo małe mieszkanko w bloku  i nie chcę jej dodatkowo obciążać.

Ostatnim psiakiem, któremu ofiarowała dt był szczeniak po przejściach, z którym były spore problemy.

Mała już w ds, ale widziałam, jaki to był dla pani trud ...

Z tych samych powodów nie może zająć się suczką po sterylce.

A to jedyny wolny dt , który obecnie mam.

Link to comment
Share on other sites

Prześliczna istotka.

 

4 kilowa sunia na łańcuchu i jeszcze bita,

 

to barbarzyństwo.

Z tego co się dowiedziałam była bardzo bita przez psychopatę, oddałą mi ją jego żona, w tajemnicy. Miesiąc temu podobno niemalże suńki nie zabił..

Zabierałam stamtąd jeszcze dwa małe kociaki też mocno wystraszone i na pewno niejedno już przeszły. Na szczęście sunieczka bezpieczna już i bedzie tylko lepiej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...