Jump to content
Dogomania

Maleństwa ze schronu błagają o ratunek...


ewu

Recommended Posts

...Elik, właśnie przeczytałam jakie masz teraz stadko w domu...Potwornie mi przykro, że sunia wróciła z adopcji :( Jak będziesz potrzebowała pomocy w ogłoszeniach,to pisz śmiało:)

Bardzo serdecznie dziękuję :) I od razu pozwolę sobie prosić Cię o ogłoszenia dla Czikuni. Czika to kochana sunieczka, ale razem z Tosią tworzą piekielny duet trudny do opanowania. Najmniejszy odgłos za drzwiami, czy dzwonek domofonu, telefonu powoduje, że obie wszczynają jazgot na wysokich tonach i obrotach, jakby jedna drugą chciała przekrzyczeć, czytaj - przeszczekać :P
Dołączają do tego moje psiaki i nie ma takiej opcji, żeby usłyszeć co ktoś przez domofon, czy telefon mówi. Na dłuższą metę nie do zniesienia :(
Ogłaszałam, Czikę na Gumtree, OLX (wyróżnienie do 26.02.) Kraków i alegratka.

http://www.gumtree.pl/cp-psy-i-szczenieta/krakow/czika-mlodziutka-mala-grzeczna-idealna-sunia-czeka-na-dom-618441944

http://olx.pl/oferta/czika-mlodziutka-mala-grzeczna-idealna-sunia-czeka-na-dom-CID103-ID8H2NR.html

http://krakow.oglaszamy24.pl/ogloszenie/793355679/krakow-Czika-mlodziutka-mala-grzeczna-idealna-sunia-czeka-na-dom.html

http://alegratka.pl/ogloszenie/czika-mlodziutka-mala-grzeczna-idealna-25741161.html

Zastanawiam się czy nie dobrze byłoby usunąć ogłoszenia z Gumtree, Kraków i alegratka, żeby ogłoszenia Cziki pojawiły się na nowo na górze stron.
Z OLX nie warto usuwać, bo tam po usunięciu ogłoszenia, żeby dodać takie samo, musi upłynąć bodajże miesiąc.
Ogłaszam swoje tymczasiki na Kraków, tak żebym, mogła sprawdzić potencjalny DS :)
Jeśli chcesz mogę Ci podesłać tekst i zdjęcia Czikuni.
Link to comment
Share on other sites

Elik- ja już dawno stwierdziłam, że domofon mi niepotrzebny-nic nie słyszę, bo jazgot moich potworów zagłusza wszystko-wystarczy normalny dzwonek...To kanał jest...Mój TŻ jak ma jakiś ważny telefon, to na wszelki wypadek wychodzi przed dom, żeby cokolwiek słyszeć.
Co najmniej jeden z Twoich tymczasowych szczekaczy musi jak najszybciej znaleźć dom-wiem jak Ci ciężko :(

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Elik- ja już dawno stwierdziłam, że domofon mi niepotrzebny-nic nie słyszę, bo jazgot moich potworów zagłusza wszystko-wystarczy normalny dzwonek...
Co najmniej jeden z Twoich tymczasowych szczekaczy musi jak najszybciej znaleźć dom-wiem jak Ci ciężko :(

Problem tkwi w tym, że u mnie nie da się zrezygnować z domofonu :(

Czy znacie sposób na katar u psiaka, inny niż pójście do weta ?
Wszystkie dziewczynki już kichają i prychają :( :(
Link to comment
Share on other sites

Mam dobre wieści:

Malamutka Agatka pojechała do bdt.

Mam zapłacić 50 zł czyli rozliczyć do 15-go lutego.

Drugą połowę deklaracji wpłacam nadal na szczeniaki u Anety.

Czy Darczyńcy przekazują połowę deklaracji na potrzeby psiaków z tego wątku czy od marca wpłaty będą stanowiły 50% zadeklarowaych kwot? Bardzo  proszę  Wszystkich o informację na wątku.

Rozliczę potem lutowe wpłaty na malamutkę Agatkę, która Wszystkim bardzo, bardzo dziękuje za wsparcie.

Agatka przesyła najpiękniejszy psi uśmiech:) :):)

Link to comment
Share on other sites

Jak u ludzi - wit. C, rutinoscorbin, wapno w syropie (dla dzieci)

 

http://www.psy.pl/archiwum-miesiecznika/art1391.html

Dziękuję bardzo :)

Jeśli dobrze wiem to rutinoscorbin należy zażywać profilaktycznie. Czy pomaga także, gdy przeziębienie już jest faktem ?

 

Oby katarzysko minęło.

To nie tylko katar. Ona teraz też kaszlą. To co słuchałaś wczoraj to był kaszel Cziki.

Zastanawiałyśmy się co to jest i potem do mnie dotarło, że to kaszel. Nieco inaczej to brzmiało niż ludzki, ale myślę, że to był kaszel.

 

Mam dobre wieści:

Malamutka Agatka pojechała do bdt.

...

Agatka przesyła najpiękniejszy psi uśmiech:) :) :)

Fantastycznie :) Agatko, bądź grzeczna i szczęśliwa :) I prędziutko do DS się szykuj.

A czy Agatka jest ogłaszana ?

Link to comment
Share on other sites

Tak :). Uszczelnianie śródbłonków, utrudnia penetrację wirusów i zmniejsza wysięk.

Soreczki, nie rozumiem, jak mam to przełożyć na dobro sunieczek ?

Cos im można podawać na to zmniejszenie wysięku ?

 

 

Elu Agatka jest pod opieką Fundacji:)

Tak, pamiętam, ale dobrze, że poszła do BDT, bo nie trzeba będzie już za nią płacić. Czy tak ? A może źle to pojęłam ?

Link to comment
Share on other sites

Soreczki, nie rozumiem, jak mam to przełożyć na dobro sunieczek ?

Cos im można podawać na to zmniejszenie wysięku ?

 

 

Tak, pamiętam, ale dobrze, że poszła do BDT, bo nie trzeba będzie już za nią płacić. Czy tak ? A może źle to pojęłam ?

Tak Elu, jeszcze 50 zł i koniec:)

Link to comment
Share on other sites

 

Soreczki, nie rozumiem, jak mam to przełożyć na dobro sunieczek ?
Cos im można podawać na to zmniejszenie wysięku ?
 
 
Tak, pamiętam, ale dobrze, że poszła do BDT, bo nie trzeba będzie już za nią płacić. Czy tak ? A może źle to pojęłam ?

 
Rutinoscorbin uszczelnia naczynia krwionośne, więc wirusy nie wnikają tak łatwo i katar jest też mniejszy, więc działa zarówno profilaktycznie jak i leczniczo
Link to comment
Share on other sites

Rutinoscorbin uszczelnia naczynia krwionośne, więc wirusy nie wnikają tak łatwo i katar jest też mniejszy, więc działa zarówno profilaktycznie jak i leczniczo

A dawkowanie jakie dla psiaków ? Pewnie zależy od wielkości ?

 

Najlepiej jednak iść do Lecznicy,ponieważ nie wiadomo co to jest.Mój rezydent,też kaszlał i miał katar a okazało się,że ma anginę i musiał łykać antybiotyk.

Wszystkie trzy panny zabrać czy może wystarczy jedna, jako przedstawicielka chorego stada :P

Link to comment
Share on other sites

Pewnie wszystkie 3 mają to samo i pewnie się skończy na antybiotyku. U nas Aszka przywlokła kaszel kenelowy ze schronu, ale zaraził się tylko Lesio... Kasłały bardzo, aż do wymiotów, ale kataru nie było.

 

U nas zaczęła Czikunia i najpierw był sam katar, kichanie, a w końcu  takie ni to smarkanie, ni to wydychanie. Odnosiłam wrażenie, że wciąga powietrze noskiem, jakby przeszkadzała jej wydzielina. Bardzo to przykre. Pozostałe dziewczynki bardzo szybko z kichania przeszły do tego dziwnego wciągania powietrza przez nosek, ale tak głośno :(

 

Edek prosiła żeby pójść do weta i przesłała kasę i jak do popołudnia będzie się utrzymywał taki stan, to wezmę wszystkie trzy i polezę do weta.

Kurtka ostatnio jestem częstym gościem u wetów.

 

Basiu, dziękuję otrzymałam zwrot 58,00 zł za wizytę i leki Tosi.
 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...