Jump to content
Dogomania

Maleństwa ze schronu błagają o ratunek...


ewu

Recommended Posts

Na szczęście mam 2 lewe ręce w zakresie zadań manualnych, więc nawet bym nie umiała zrobić kukiełki - możesz spać spokojnie! ;)

Galaretowata masa z krwią... u naszej Tośki to było krwotoczne zapalenie żołądka (po tym, jak dostała za dużą dawkę bardzo silnych leków, bez żadnej osłony!!!) Tyle, że ona wydaliła to z siebie drugą stroną - wyglądało jakby zwróciła niepogryzioną, niestrawioną wątróbkę.

Link to comment
Share on other sites

Myślę jednak,że ten nieżyt jest najbardziej prawdopodobny.

Też mam taką nadzieję.

...Galaretowata masa z krwią... u naszej Tośki to było krwotoczne zapalenie żołądka (po tym, jak dostała za dużą dawkę bardzo silnych leków, bez żadnej osłony!!!) Tyle, że ona wydaliła to z siebie drugą stroną - wyglądało jakby zwróciła niepogryzioną, niestrawioną wątróbkę.

Na całe szczęście Tosia nie ma wymiotów. Może te zastrzyki powstrzymają biegunkę i krwawienie. Oby.
Link to comment
Share on other sites

Jest odzew na ogłoszenie z prośbą o pomoc:)

Zadzwonił miły , kulturalny, młody Człowiek o imieniu Piotr i zaoferował pomoc.

Zakres:

Ogłoszenia, transport za zwrot kosztów, awaryjne dt, stworzenie strony internetowej promującej psiaki w potrzebie :):)

Bardzo się cieszę bo jakoś raźniej w grupie:)

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Wet stwierdził u Tosi pasożyty pierwotniaki. Wymienił nazwę, ale taka, że ani dosłyszeć dobrze, ani tym bardziej zapamiętać nie szło. Jutro mam się zgłosić po lekarstwa.
Tosia pije wodę z tej samej michy co reszta psiaków, a po obiadku wylizała wszystkie psie michy :(
Co zrobić, żeby nie pozarażała reszty psiaków ?

Link to comment
Share on other sites

Wet stwierdził u Tosi pasożyty pierwotniaki. Wymienił nazwę, ale taka, że ani dosłyszeć dobrze, ani tym bardziej zapamiętać nie szło. Jutro mam się zgłosić po lekarstwa.
Tosia pije wodę z tej samej michy co reszta psiaków, a po obiadku wylizała wszystkie psie michy :(
Co zrobić, żeby nie pozarażała reszty psiaków ?

Elu to najprawdopodobniej lamblie inaczej giargia czyli ogoniastek jelitowy.

W leczeniu psów i kotów stosuje się metronidazol .

Zakażenie następuje przez kontakt z kałem.

Wycieraj Tosi po kooo odbyt.

Ja przerabiałam lamblie i żaden pies ich nie złapał od tego chorego.

Link to comment
Share on other sites

Jaką drogą dochodzi do zakażenia? Może wystarczy, że reszta psiaków nie będzie miała kontaktu z odchodami Tosi i nie będą interesować się jej pupcią?

No to ładny gips :( Moja Mała często wylizuje pupcie Bingusiowi i innym domowym zwierzakom. Taka mama z niej, czy co ? I liże też miejsca na posłaniach :(

Elu to najprawdopodobniej lamblie inaczej giargia czyli ogoniastek jelitowy.
W leczeniu psów i kotów stosuje się metronidazol .
Zakażenie następuje przez kontakt z kałem.
Wycieraj Tosi po kooo odbyt.
Ja przerabiałam lamblie i żaden pies ich nie złapał od tego chorego.


Gdyby Tosia zabrudziła kupką posłanie to zanurz je we wrzątku, podobnie wrzątkiem przemyj podłogę jeśli kupka była na podłodze.
Temp.64 stopnie zabija lamblie.
Chlor niestety nie.

Tosia zostawiła kilka krwawych śladów na dywanie jak wróciłyśmy rano ze spacerku, a zanim wyszłam z nią do weta. Wycierała też pupcię o dywan. Kurde, tego nie wypiorę :(
Link to comment
Share on other sites

No to ładny gips :( Moja Mała często wylizuje pupcie Bingusiowi i innym domowym zwierzakom. Taka mama z niej, czy co ? I liże też miejsca na posłaniach :(


Tosia zostawiła kilka krwawych śladów na dywanie jak wróciłyśmy rano ze spacerku, a zanim wyszłam z nią do weta. Wycierała też pupcię o dywan. Kurde, tego nie wypiorę :(

Elu polej szmatkę wrzątkiem i przetrzyj te miejsca.

Albo nalej bezpośrednio trochę wrzątku i po chwili powycieraj szmatką.

Link to comment
Share on other sites

Tosia dostała pastę w zastrzykach (do pysia) na 3 dni. Za dwa tygodnie mam zanieść do weta prezencik od Tosi w celu zbadania, czy nadal w koo są pierwotniaki.
Wet uspokoił mnie, że, tak jak Basiu piszesz, tymi gadami nie tak łatwo się zarazić.

Paragon i leki

20150220_111959.jpg

Link to comment
Share on other sites

Jest odzew na ogłoszenie z prośbą o pomoc:)

Zadzwonił miły , kulturalny, młody Człowiek o imieniu Piotr i zaoferował pomoc.

Zakres:

Ogłoszenia, transport za zwrot kosztów, awaryjne dt, stworzenie strony internetowej promującej psiaki w potrzebie :):)

Bardzo się cieszę bo jakoś raźniej w grupie:)

 

Basiu, potwornie się cieszę! Mam nadzieję, że to nie będzie tylko takie czcze gadania i przełoży się na czyny :)

 

Elik, właśnie przeczytałam jakie masz teraz stadko w domu...Potwornie mi przykro, że sunia wróciła z adopcji :( Jak będziesz potrzebowała pomocy w ogłoszeniach,to pisz śmiało:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...