Jump to content
Dogomania

Zajrzyj, a przekonasz się, że warto pomagać..Karolek, Bambo, Łatka, Plamka,Papilonek i Jeżynka już bezpieczne..na pomoc czekają kolejne bezdomniaki!!!


Recommended Posts

przydreptałam tutaj z wątku Boryska (*) spróbujcie napisać do Fundacji Przytul psa. Nie wiem czy będą mogli pomóc/ przyjęli ostatnio 4 psy z jakiegoś strasznego schronu / ale warto spróbować :

[B]FUNDACJA „PRZYTUL PSA”[/B][COLOR=#333333][FONT=Calibri]Tel: 503 069 502
E-mail: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ty$ka']Oby pominęli to...

[SIZE=1]Powiem tak, te psy wcale znowu na tak dzikie nie wyglądają. Oczywiście filmik może przekłamywać faktyczny stan, ale z tych 2min można już coś wywnioskować. Ten ciemniejszy wydaje się być pewnym siebie i dość zrównoważonym psem, na podstawie filmiku nie jest na pewno dziki, tylko mocno nieufny. Podchodzi do człowieka trochę spięty, ale potem się rozluźnia, to dobry sygnał na później. Miałam okazję mieć z kilkoma takimi psami do czynienia, szybko wyszły na prostą. Ten jaśniejszy i drobniejszy, Masza (?) faktycznie jest bardziej zdystansowany i unika ludzi, widać u niego dzikość, ale tu błąd leży w tym, że ma brata, który zawsze chroni mu doopę - sam nie podchodzi do człowieka, a jego brat. Myślę, że jak będą rozdzieleni, to ten nabierze samodzielności,a tym samym i pewności siebie. Tylko tu faktycznie zapowiada się dłuższa i cięższa praca, pies nie tylko musi się przekonać do człowieka, ale też (moim zdaniem przede wszystkim) pewności siebie.
Tak czy inaczej po obejrzeniu filmiku jestem pełna nadziei, że będzie dobrze. Mój też miał problem z lękliwością i płochliwością, był coś pomiędzy tymi dwoma, a teraz po 3latach wspólnej koegzystencji strachy stały się tylko naszym wspomnieniem, niekt nie wierzy,n że ten pies miał jakiekolwiek problemy. ;)[/SIZE]

Jeszcze raz podkreślam, że to jest tylko moja subiektywna opinia. Filmik nie musi ukazywać prawdziwy stan, a tym samym - może przekłamywać. Dlatego też moja osobista obserwacja może okazać się nie do końca prawdziwa. Oceniam na podstawie filmu, nie faktycznego stanu psów.[/QUOTE]

Dziękuję, za opinię, to dla mnie ważne..dlatego męczyłam się długo przy wstawianiu filmiku. Każda sugestia się liczy,
czasem już nie potrafię spojrzeć obiektywnie. Pisałam wcześniej o spostrzeżeniach behawiorystki i o tym, że młodszy pies jest odważniejszy jej zdaniem, tymczasem zauważam
od jakiegoś czasu regres w jego zachowaniu, to on pierwszy mnie obszczekuje, patrzy nieufnie, ostrzega tego starszego, obserwuje mnie bacznie i reaguje na każdy mój
ruch.
Tymczasem starszy - ciemniejszy pies jest bardzo zainteresowany kontaktem i za każdym razem podchodzi coraz bliżej, tak jak na załączonym filmiku. Oczywiście psy
wspierają się w tej nieufności i strachu przebywając razem, dobrze odebrałaś filmik..Psy muszą zostać rozdzielone, tylko wtedy jest szansa na jakiś postęp i
normalność dla nich. Niestety wszystko się odwleka i nadal mają tylko siebie i ufają tylko sobie, moje/nasze jeżdżenie na działkę nie wystarcza, to tylko
półśrodek:( i nie przybliża nas do rozwiązania całej sytuacji.
Naprawdę matrwię się już zimą, chociaż lato w pełni, mam koszmary, że nie mogę dotrzeć do zwierząt przez warunki atmosferyczne..Dzisiaj nie byłam u psiaków,
pracowałam cały dzień, jutro pracuję do 14.30, a o 15 mam szkolenie sześciogodzinne, chyba pojadę tam o 5 rano, tak to wygląda. Funia też dużo pracuje, by utzrymać swoje stadko.
Na szczęście wpadają tam jeszcze ludzie dobrej woli, kiedy tylko mogą - Pani Jadzia, jej mąż i córka, bez nich byłoby naprawdę kiepsko..

Ja także jestem pełna nadziei, ale i obaw..
.. i jeszcze małe sprostowanie, ten mniejszy i jaśniejszy psiak to Karol, a większy ciemniejszy to Misza.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mdk8']przydreptałam tutaj z wątku Boryska (*) spróbujcie napisać do Fundacji Przytul psa. Nie wiem czy będą mogli pomóc/ przyjęli ostatnio 4 psy z jakiegoś strasznego schronu / ale warto spróbować :

[B]FUNDACJA „PRZYTUL PSA”[/B][COLOR=#333333][FONT=Calibri]Tel: 503 069 502
E-mail: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/FONT][/COLOR][/QUOTE]

Dziękuję, że się pojawiłaś u nas i już wysyłam do Przytul Psa:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gluchypies']Zaglądam do psiaków... Odezwała się jakaś Fundacja?[/QUOTE]

[B]Zea odpisała, za co bardzo dziękuję:multi:[/B]

Włączą się w miarę możliwości finansowych w pomoc w postaci karmy, oraz w opiekę medyczną.
Niestety nie mają miejsca w żadnym domu tymczasowym..na naszym terenie to naprawdę duży problem,
niewiele jest miejsc, które przyjmują zwierzęta i wszędzie jest przepełnienie.

Na razie, to jedyna odpowiedź jaką dostałam.

Link to comment
Share on other sites

Dostałam też info na pw o pierwszych wpłatach.
Dziękuję serdecznie, lecz info zamieszczę jutro, bo pęka mi głowa i nie dam już rady.!

..i jeszcze dziękuję Aniu za pieniądze z bazarku, również jutro potwierdzę, mam też fanty na kolejny, pozdrawiam, dobranoc,m.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kudlataja'] Niestety wszystko się odwleka i nadal mają tylko siebie i ufają tylko sobie, moje/nasze jeżdżenie na działkę nie wystarcza, to tylko
półśrodek:( i nie przybliża nas do rozwiązania całej sytuacji.
Naprawdę [B]matrwię się już zimą,[/B] chociaż lato w pełni, mam koszmary, że nie mogę dotrzeć do zwierząt przez warunki atmosferyczne..Dzisiaj nie byłam u psiaków,
pracowałam cały dzień, jutro pracuję do 14.30, a o 15 mam szkolenie sześciogodzinne, chyba pojadę tam o 5 rano, tak to wygląda. Funia też dużo pracuje, by utzrymać swoje stadko.
Na szczęście wpadają tam jeszcze ludzie dobrej woli, kiedy tylko mogą - Pani Jadzia, jej mąż i córka, bez nich byłoby naprawdę kiepsko..

Ja także jestem pełna nadziei, ale i obaw..
.. i jeszcze małe sprostowanie, ten mniejszy i jaśniejszy psiak to Karol, a większy ciemniejszy to Misza.[/QUOTE]
wiesz, co tak myślę, że do zimy musimy coś wymyślić, i dla Ciebie, żebyś nie musiała zaopatrzyć się w sanie, a przede wszystkim dla Nich, bo to jedyna szansa, muszą być zsocjalizowane!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agat21']Może tego śmielszego wyekspediować do hotelu, i ten drugi nie będzie miał wyjścia - tylko zbliżyć się do człowieka?
Ile się deklaracji uzbierało? Moja wpłata doszła?[/QUOTE]

Twoja wpłata doszła, ale deklaracji żadnych na razie nie mamy.
Wpadłam właśnie na chwilę by zamieścić info o finansach i tak, dostałam następujące wpłaty:
[B]13.06.2014r Agat21 30zł
16.06. [B]Handzia 400zł z bazarku
16.06. Anna_S 20zł
[/B]
[/B]Serdecznie dziękuję w imieniu psiaków. Muszę uciekać, bo jestem w pracy:razz:
ale pojawię się niebawem z kolejną relacją,pozdrawiam,m.
P.S Dostałam też info od kilku fundacji, ale o tym wieczorem napiszę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ty$ka']One przebywają w Zamościu czy pod Zamościem? W wolnym czasie mogę do nich jeździć ;)[/QUOTE]

Taka pomoc bardzo się przyda, psiaki muszą jak najwięcej przebywać z człowiekiem, daj znać kiedy będziesz mogła, umówimy się gdzieś i pojedziemy razem, a później będziesz już wiedziała gdzie są:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Madie']Jaka pomoc jest teraz najbardziej potrzebna?[/QUOTE]
Dojeżdzanie do psów ..niestety to jest dla nas nie lada wyzwaniem .Poświęcanie im czasu ,oswajanie ..
Szukanie jakiegoś dt który z nimi popracuje i ma doświadczenie z takim psami .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agat21']Myślałyście może o hoteliku Jamora? Nie jest najtańszy, ale ma doświadczenie z bardzo różnymi psami, możliwe, że z takimi "dzikimi" też[/QUOTE]

Myślałyśmy o tym, ale podobno bardzo u niego drogo i na razie nie mamy funduszy:(
Wczoraj jak u nich byłam zastanawiałam się nad ich rozdzieleniem. Gdyby ten starszy trafił do jakiegoś dt to może młodszy otworzyłby się bardziej na człowieka.
Za chwilę wakacje i ja będę mogła spędzać tam wiecej czasu, może to byłoby jakieś rozwiązanie.

Link to comment
Share on other sites

Generalnie następny tydzień mam oficjalnie jeszcze szkołę, ale w czwartek już nie będę chodziła, więc mogę wtedy. W sobotę 28ego też i tak do 15ego lipca myślę, że nie będzie problemu, bym dojeżdżała.
Odpowiedzi od Szamańskiego Kręgu nie otrzymałyście?

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=4][B]Uważajcie , Wiola, Kofeina znowu "pomaga":angryy::angryy::angryy::angryy::-(:-(:-(:-( psom.


[URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/244873-ZAGINION******-ODDANE-Wioli-Miłosz-UWAGA!SZUKAMY-OSÓB-KTÓE-POWIERZYŁY-JEJ-ZWIERZĘTA!"]http://www.dogomania.pl/forum/thread...ERZĘTA!:angryy:[/URL][/B][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...