Jump to content
Dogomania

CZARNA OWCA - Duszka z Kozienic - 8m-cy w Radysach - 4m-ce jako JAGA w bdt mestudio, po 11m-cach jako BOMBA u inki33 - ZOSTAJE! - ma dom


inka33

Recommended Posts

[quote name='kcd']A Inki i Inkówny nie myślą przypadkiem o zatrzymaniu jagobombowcy..?[/QUOTE]
Chcom, ale nie mogom... :sad:

[quote name='mestudio']Inka - rhipsalis - tak mi się przypomniało.[/QUOTE]
Dzięki! :Rose:

[quote name='Gusiaczek']bomba - po łacinie pyrobolus - imię do ogłoszeń jak znalazł! :evil_lol:[/QUOTE]
Ta. Jasne. :D

[quote name='Nutusia']A mi się bomba nie z tuszą kojarzy, ale z wybuchowym charakterem. I jeśli się komuś nie chce dalej czytać treści ogłoszenia, to klapa ;)[/QUOTE]
Tytuł kolejnego tekstu ogłoszenia będzie brzmiał [B]"Kudłata kłótnica - ksywka: Kretynka"[/B], o...! :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mattilu']Czyzby Bomba narozrabiala???[/QUOTE]
Nieeeee - to jest tylko pieska o bardzo małym rozumku, w dodatku mega przywiązująca się i uparta momentami jak... oślica - nie chce chodzić beze mnie na psacery z TŻtem czy córą jak jestem w domu, a jak mnie nie ma, to na krótkie sioo i do domu, czyli max 3-5 minut. A, że kłótnica, to już przecież wiadomo. :)
Po za tym - co pierwsze robi psica po wyjściu na psacer? Leci na trawnik... zrobić siooo? Nie! Żreć trawę... :mdleje: I inne takie kretynizmy... :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nutusia']Posiej jej trawkę w domu - taką dla... kotków ;)[/QUOTE]
Rozważę. ;)
Choć miejsca na parapetach już brak... :roll:


[quote name='kejciu'][URL]http://images67.fotosik.pl/102/4b5d6620682bbdbcmed.jpg[/URL][/QUOTE]
:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kejciu']Po co na parapecie - w stołówce najlepiej :)

[URL]http://images66.fotosik.pl/100/46468535c4cf69dcmed.jpg[/URL][/QUOTE]

Nie dość, że Bombę nazywamy: owcą, kozą, małpą, świnką, robalem, rogalem, ryjkiem, kretynką itd., to teraz ma być jeszcze kicią...? :mdleje:

Swoją drogą, to może najpierw dać jej spróbować...? :D


[B]Co do kretynizmów Bombowych, to kilka zagadek: [/B]

W którym miejscu pod krawędzią wersalki kładzie się Bomba po (swojej) kolacji, a przed (naszym) szykowaniem spania...?
Odp.: [COLOR=#d3d3d3]W tym, w którym najbardziej przeszkadza ludziowi w ścieleniu![/COLOR] :mad:

Co robi Bomba, gdy leży sobie w pozycji brzuszno-rogalowej w miejscu przeszkadzającym ludziowi w przejściu i się ją poprosi "Przejdź"?
Odp.: [COLOR=#d3d3d3]Przewala się na bok i wywala brzuchol do drapsiania, jeszcze bardziej utrudniając przejście![/COLOR] :mad:

Co robi Bomba, gdy wracamy z psaceru i trzeba ominąć wychodzącego sąsiada w drzwiach do klatki...?
Dodam, że zna pojęcie "tu" (czyli zmień kierunek na sugerowany przez lekkie pociągnięcie smyczą) i zwykle np. latarnię obchodzi właściwą stroną.
Odp.: [COLOR=#d3d3d3]Przesuwa się w stronę przeciwną, całkowicie blokując sąsiadowi wyjście bez potknięcia się o smycz![/COLOR] :mad:


[B]No i jeszcze... [/B]

Postanowiliśmy z TŻem znaleźć sposób na to, żeby Bomba zechciała za jakiś czas w końcu normalnie wychodzić z nim beze mnie na normalny psacer, zamiast na szybkie sioo (gdy mnie nie ma) albo wcale (gdy jestem w domu). Wykombinowaliśmy sobie tak, że skoro mnie uważa za przewodnika m.in. dlatego, że to ja się zajmuję serwowaniem Bombie michy, to w miarę możliwości jak najczęściej on będzie jej dawał michę. Dodatkowo, gdy wychodzimy na psacer razem, to wtedy on zazwyczaj prowadzi ją na smyczy. Itp. Efekt po jakimś czasie...?

Jesteśmy w Otwocku, zbieramy się na psacer, Bomba wie, że TŻ idzie z nami. Ja wychodzę z Bombą pierwsza, bo TŻ ma coś tam jeszcze zabrać, a godzina nieco późniejsza niż zazwyczajna psacerowa, więc pewnie psicy już bardziej chce się sioo. Bomba po Bombowemu wylatuje z klatki (tam są zawsze otwarte drzwi) jak bomba, doskakuje do ulubionego kawałka trawy pod drzewem, skubie kilka ździebełek. Zachęcam ją do porzucenie trawki i pójścia kawałek dalej, gdzie często robi sioo. Co na to Bomba...? Ano oddala się metr od trawki, siada przodem do drzwi kamienicy, wgapia się w nie i stanowczo odmawia ruszenia się gdziekolwiek, bo przecież jeszcze Toooomeeek musi być! :obrazic:

No to się nam udało, no nie...? :roll:

Co ciekawe, to jak np. wychodzimy z domu jednocześnie z Tomkiem, ale on z rowerem, bo jedzie do pracy lub sklepu, to Bomba nie mam nic przeciwko pójściu tylko ze mną, nie próbuje go gonić, gdy się oddala i spokojnie się zajmuje swoimi trawkowymi sprawami... :p

A my wypominamy jej niekiedy, że jest psem o bardzo małym rozumku... :oops:


[B]Właśnie![/B]

TŻ nauczył ją komendy "leżeć" - oczywiście w okolicznościach przed-michowych... :)
Natomiast to, jak ją Bomba wykonuje, to chyba trzeba na własne oczy zobaczyć, bo chyba nie umiałabym opisać wystarczająco obrazowo. :mdleje:

A teraz uczy ją komendy "daj brzuch"... :D


[B]Aha![/B]
Dziś waga pokazała Bombowe... UWAGA! wreszcie... [COLOR=#b22222]10,9kg[/COLOR]...! :multi:

Link to comment
Share on other sites

Bomba jest niezwykle mądra! Śpi w łóżku? Nie? I właśnie dlatego utrudnia ścielenie, bo co ma za interes w tym, byście się położyli spać? A przechodzić obok Bomby i nawet nie podrapać brzuchola? Karygodne! Dlatego usiłuje to na Was wymóc. Bomba, jestem POD WRAŻENIEM! :)

Link to comment
Share on other sites

Zawsze(!) pisząc na dogo robię ctrl+a i ctrl+c, a wczoraj Wam tu odpisałam i gdzieś polazłam, a potem wróciłam i niedługo się wylogowałam, zapomniawszy o wysłaniu... :splat: Kretyńska sklerotyczka! :mad: Więc się na siebie gniewam i napiszę ponownie dopiero jutro, o! :obrazic:

Link to comment
Share on other sites

[IMG]https://py26sw.bn1.livefilestore.com/y2pp85v3enfmh7ZQ98ZQfAVeXAvT5JmTXbeZfg71ub_sUxZqg2Ofab3cx--89EAhrgj1FW-MJOH2u2oogTBOpKbLvJRLBAy0qD5Wev5A3FvaVU/BOMBUSIA 3.JPG?psid=1[/IMG]

Miałam przyjemność poznać Bombę i powiem Wam, że żadne zdjęcie nie oddaje jej uroku
(nawet taaaaaaaaaakie naaaaaaaaaaaaaajpiękniejsze) ;)
Suczydło jest przeurocza, aksamitna, wdzięczna, grzeczna, przytulaśna :loveu:
Będzie komuś ogromną radością ... jeno zapalić świeczki, by znalazła dom i ktosia,
którzy zasłużą na nią i jej miłość, by umieli oddać z nawiązką jej oddanie
Zakochałam się w Bombie !
i wiecie co? gdy " na żywca" mówi się do niej Bomba, brzmi fantastycznie, bombowo, że tak powiem; pasuje :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gusiaczek'][IMG]https://py26sw.bn1.livefilestore.com/y2pp85v3enfmh7ZQ98ZQfAVeXAvT5JmTXbeZfg71ub_sUxZqg2Ofab3cx--89EAhrgj1FW-MJOH2u2oogTBOpKbLvJRLBAy0qD5Wev5A3FvaVU/BOMBUSIA 3.JPG?psid=1[/IMG]

Miałam przyjemność poznać Bombę i powiem Wam, że żadne zdjęcie nie oddaje jej uroku
(nawet taaaaaaaaaakie naaaaaaaaaaaaaajpiękniejsze) ;)
Suczydło jest przeurocza, aksamitna, wdzięczna, grzeczna, przytulaśna :loveu:
Będzie komuś ogromną radością ... jeno zapalić świeczki, by znalazła dom i ktosia,
którzy zasłużą na nią i jej miłość, by umieli oddać z nawiązką jej oddanie
Zakochałam się w Bombie !
i wiecie co? gdy " na żywca" mówi się do niej Bomba, brzmi fantastycznie, bombowo, że tak powiem; pasuje :)[/QUOTE]
Tyle entuzjazmu dla Bomby w tym poscie Gusiaczka, ze az przydaloby sie go wykorzystac w ogloszeniach:) A zdjecie to juz koniecznie :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...