Jump to content
Dogomania

Pies rodowodowy i bez niego


Remstin

Recommended Posts

[quote name='Evelina']Zal mi klientki. :-( Szkoda, ze nie szukala gdzie indziej. :-(
Kobiety czesto jedynie sercem dokonuja wyboru nie dajac rozsadkowi dojsc do glosu :shake: a pazerni ludzie robia z tego uzytek.[/quote]

No właśnie - trafiła na nieuczciwego hodowcę. ona dwa miesiące wcześniej straciła sunię onka, cierpiała i bardzo chciała zapełnić tę bolesną pustkę. Chciała wybrać jak najlepiej, bo to mądra i świadoma osoba, a ta nowa sunia - taka arystokratka, gwarancja "najwyższej jakości" i idealnego zdrowia :cool1:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 112
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jeden dobry argument?

Labradory bardzo często chorują na dysplazje stawów biodrowych, rodzice psów bez papierow nie sa poddawani badaniu więc nie wiemy czy nasze szczenie bedzie zdrowe. Są rozne stadia choroby, jedne da sie wyleczyc (kosztowna operacja) drugie nadają sie tylko do uśpienia bo psu sprawia ogromny bol :(..
Jeśli zdecydujesz się na psa z papierami, wybierasz rodzicow ktorzy mieli robione badania pod kotem dysplazji i sa od niej wolni... wiec masz duza pewnosc ze szczeniak bedzie zdrowy.

Hm.. na ktorym pietrze mieszkasz? Szczenie do ktoregos miesiaca powinno nosic się na rekach :lol:

Link to comment
Share on other sites

To dosyć głupi powód jak na mój gust, ale nie mnie to oceniać. Jak pies zmienia zęby może mu się zgryz nieco poprzestawiać. Taki ze stałymi zębami jest pewien jaki mieć będzie, bo już ma unormowany. To może być argument za starszym szczeniakiem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jaszczurka']A Ci z papierami sa? 5 lat temu nie bylo obowiazku badan. Czy wiesz cos o tym, ze go wprowadzili?[/quote]

Nie mam pojęcia czy badania są juz wprowadzone, ale oglądając jakiś czas temu labki w neci znalazłam sporo psow przebadanych, zdarzylo mi sie znalezc i suke ktora miala robione kilka rodzajow badan. dysplazja, oczy i bodajze serce (nie pamietam dokladnie)
Ja mysle o kupnie labka, ale nie wyobrazam sobie kupic tego psa po rodzicach nie przebadanych, jak dla mnie zbyt duze ryzyko, a chce miec psa zdrowego i wesołego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jaszczurka']A Ci z papierami sa? 5 lat temu nie bylo obowiazku badan. Czy wiesz cos o tym, ze go wprowadzili?[/quote]

01.01.2007 został wprowadzony obowiązek badań w kierunku dysplazji stawów biodrowych dla wszystkich ras RETRIEVERÓW, który dotyczy psów i suk urodzonych po 01.01.2006 r.

Link to comment
Share on other sites

A ja mam inny argument. Pseudohodowcy (rozmnażacze bezrodowodowców) często trzymają suki w piwnicach, klatkach, dopuszczają co cieczka, a jak już suka nie rodzi, to trach jej w łeb i problem z głowy, albo w lesie uwiązać...
Szczeniaki często nie szczepione, chorują itp.
Zdjęcia tutaj: [URL]http://arka.strefa.pl/Pseudohodowle/pseudohodowle.html[/URL]
Jak się Twoja mama chce do tego przyczyniać, to ja już nie wiem...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bakura']Niestety...żaden ten argument na nią nie działa...co za idiotka:/ Ona woli "zaryzykować" ...jezus maria czemu ja muszę mieć takich rodziców:/ Ehhhh...

Chyba ją zniechęce do tego psa.


Uważa, że jeśli się ktoś dołoży do psa z rodowodem to go może kupić, ona woli stracić mniej...japiernicze...[/quote]

Mnie osobiście razi slownictwo i to jeszcze dot. własnej matki. Jeśli uzwasz takich słów w trakcie wytaczania argumentów , to nie dziwię się, że staje okoniem.
Zaproś mamę na dogo. Podsun pare watkwow do poczytania. Moze to ja przekona.
A na poczatek obejrzyjcie film
[URL]http://www.brightlion.com/InHope/InHope_pl.aspx[/URL]

oraz przeanalizujcie
[URL]http://arka.strefa.pl/Pseudohodowle/pseudohodowle.html[/URL]

Powodzenia!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chefrenek']A dlaczego miałoby tak być?[/quote]
W każdej rasie powinno tak być, że psy wystawowe po wymianie zębów, z prawidłowym już zgryzem są znacznie droższe od psów z mleczakami jeszcze.
Za granicą to norma że kupując szczeniaka po wymianie zębów cena jest średnio o 50-100% wyższa. Szczególnie za szczenię rokujące wystawowo. Wiele hodowli zatrzymuje szczenięta a potem podrośnięte sprzedaje drożej.

Link to comment
Share on other sites

no 80 zl to w prawdzie niewiele ale zawsze cos... ja w wieku 15 lat przy dochodach 30 zl miesiecznie ( z czego 25 zl szlo na karte) uzbieralam ok. 1000 zl zrezygnowalo sie paru drobiazgow sprzedalam gitare i bylo a goldena i tak nie mam ale za to mam kochanego kundla :) a kasa na psa rozeszla sie na szczepienia obrozki smyczki i inne *******ki ;)

Link to comment
Share on other sites

Nie ma reguły! można pojechać do schroniska i poprosić o sprawdzenie, jak pies reaguje na koty.
Moje psy nigdy wczesniej nie miały do czynienia z kotami. A wprowadziłam do domu kota i wszystko jest w najlepszym porządku. Oczywiście trzeba kontrolować pierwsze tygodnie psio-kocich kontaktów. Może też tak byc, że kot będzie zazdrosny o psa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puli']Za którą granica?? Hodowcy za niesprzedane, starsze szczeniaki biora często symboliczne kwoty.[/quote]
W Niemczech, Francji...
Ty mówisz o hodowcach, którzy mają niesprzedane szczeniaki z braku chętnych - zostały im po prostu te najgorsze. Natomiast często hodowcy sobie zostawiają szczenięta, a potem te najlepiej rokujące za duże pieniądze sprzedają.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bakura']Ale to musi być szczeniak, mam kota w domu i dwie papugi...dorosły pies zareaguje bardziej agresywnie niż szczeniak.[/quote]

No nie wiem, dla szczeniaka gonienie kota i papug to ubaw po pachy. Mam z tym trochę doświadczenia, bo mam 2 papugi.
Ale ja nie namawiam. :roll:

Link to comment
Share on other sites

ja mam labradora wiec chyba moge się tutaj wypowiedzieć :)
Brutus nie jest z rodowodem więc oczywiście nie mam 100% pewnośi że to czsyty labrador :) ale to nie zmienia faktu że go kocham :)
bardzo się cieszę że rozmawiasz z mamą na temat psa...i że wiesz co idzie za tym gdy kupujesz psa bez rodowdou.ja trafiłam nieszczęśliwie ,ale to inna bajka:)

wszyscy myśla że labradory to takie kochane i słodkie kluski które nie są agresywne i są bardzo posłuszne.:angryy: labradora trzeba wychować jak każdego innego psa.mam chociażby przykład : moja znajoma ma ponad rocznego labradora.Gdy Gusto był szczeniakiem nie sprawiał prawie żadnych problemów,więc skoro pies nie sprawiał problemów to po co z nim iść na szkolenie??otóż to...teraz Gusto wchodzi swojej Pani na głowę:roll:gdy Iwonka z nim wychodzi to gdy Gusto zobaczy dziecko bądź innego psa zrywa się ze smyczy i z wielką radością pędzi przed siebie...:shake::shake:Iwonka ma teraz coś kolanem i ledwo chodzi ponieważ Gusto ostatnio tak ją pociągnął że bidulka przewróciła się i coś jej przeskoczyło w tym kolanie.te psy mają ogromną siłę.Sama czasami przekonuję się o tym idać z Brutusem,ale ja jestem tą szczęśliwą posiadaczką usłuchanego labradora.więc jak kupisz labradora to musisz od razu nad nim pracować żeby potem nie wyróśł Ci ogromny problem.Te ich oczka błagające gny na nie krzykniesz potrafią tak zmiękczyć swojego właściciela ze zaczynasz im wszystko pobłażać...
a co do rodowodu...kup psa z papierami :) po 1 masz pewność że nie wyrosśnie Ci kundel a po 2 jeśli rodzice maja badania na dysplazję,serce i oczy to masz większą pewność że piesek nie zachoruje na żadną z tych chorób :) jednak 100%pewności nigdy nie masz !!
no i po 3 kupując psa z rodowodem nie powiększasz dochodów pseudohodowcy,których jest wszędzie pelno:angryy::angryy:
mam nadzieję że mój post pomógł Ci w czymś :)
aaa no i znam kilka dobrych hodowli labradorow w Polsce :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...