Jump to content
Dogomania

Pies rodowodowy i bez niego


Remstin

Recommended Posts

[quote name='Rinuś']ja mam labradora wiec chyba moge się tutaj wypowiedzieć :)
Brutus nie jest z rodowodem więc oczywiście nie mam 100% pewnośi że to czsyty labrador :) ale to nie zmienia faktu że go kocham :)
bardzo się cieszę że rozmawiasz z mamą na temat psa...i że wiesz co idzie za tym gdy kupujesz psa bez rodowdou.ja trafiłam nieszczęśliwie ,ale to inna bajka:)

[B] wszyscy myśla że labradory to takie kochane i słodkie kluski które nie są agresywne i są bardzo posłuszne.:angryy: labradora trzeba wychować jak każdego innego psa[/B].mam chociażby przykład : moja znajoma ma ponad rocznego labradora.Gdy Gusto był szczeniakiem nie sprawiał prawie żadnych problemów,więc skoro pies nie sprawiał problemów to po co z nim iść na szkolenie??otóż to...teraz Gusto wchodzi swojej Pani na głowę:roll:gdy Iwonka z nim wychodzi to gdy Gusto zobaczy dziecko bądź innego psa zrywa się ze smyczy i z wielką radością pędzi przed siebie...:shake::shake:Iwonka ma teraz coś kolanem i ledwo chodzi ponieważ Gusto ostatnio tak ją pociągnął że bidulka przewróciła się i coś jej przeskoczyło w tym kolanie.te psy mają ogromną siłę.Sama czasami przekonuję się o tym idać z Brutusem,ale ja jestem tą szczęśliwą posiadaczką usłuchanego labradora.więc jak kupisz labradora to musisz od razu nad nim pracować żeby potem nie wyróśł Ci ogromny problem.Te ich oczka błagające gny na nie krzykniesz potrafią tak zmiękczyć swojego właściciela ze zaczynasz im wszystko pobłażać...
a co do rodowodu...kup psa z papierami :) po 1 masz pewność że nie wyrosśnie Ci kundel a po 2 jeśli rodzice maja badania na dysplazję,serce i oczy to masz większą pewność że piesek nie zachoruje na żadną z tych chorób :) jednak 100%pewności nigdy nie masz !!
no i po 3 kupując psa z rodowodem nie powiększasz dochodów pseudohodowcy,których jest wszędzie pelno:angryy::angryy:
mam nadzieję że mój post pomógł Ci w czymś :)
aaa no i znam kilka dobrych hodowli labradorow w Polsce :)[/quote]
Hej!

Rinuś za to zdanie masz olbrzymiego plusa!!!!:loveu:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 112
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='asiunia']
Rinuś za to zdanie masz olbrzymiego plusa!!!!:loveu:[/quote]
po prostu tylko prawda.trzeba uświadamiać ludzi jakie te psy są ponieważ nastała moda na labradora,wszyscy chcą je mieć a nie wiedzą ze to też jest pies jak każdy inny...
ile tych labradorów w schroniskach teraz siedzi??:-(sama szukam domu dla 8letniej labradorki ze schroniska...jest łagodna w stosunku do ludzi i zwierząt więc dlaczego tam trafiła??:shake::shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rinuś']po prostu tylko prawda.trzeba uświadamiać ludzi jakie te psy są ponieważ nastała moda na labradora,wszyscy chcą je mieć a nie wiedzą ze to też jest pies jak każdy inny...
ile tych labradorów w schroniskach teraz siedzi??:-(sama szukam domu dla 8letniej labradorki ze schroniska...jest łagodna w stosunku do ludzi i zwierząt więc dlaczego tam trafiła??:shake::shake:[/quote]


ehh... dokładnie.. wiekszosc ludzi jest beznadziejnych.. :shake: do schroniska trafil 1,5 roczny bokser rok temu.. znajoma postanowila dowiedziec sie dlaczego? W schronisku powod oddania: wyjazd za granice, znajoma poszla do domu gdzie mieszkał ten boksio.. po ogrodzie biegał szczeniak labradora, znajoma zaczeła sciemniac ze przechodzila tutaj tyle razy i widziala slicznego bokserka właściciele poinformowali ja ze oddali psa znajomym bo był agresywny (fakt) i wzieli labradora bo te psy same sie wychowuja! :angryy: jestem ciekawa czy za kilka miesiecy ten labus trafi do schronu jak jego poprzednik...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bakura']W moim psie znalazłem ofertę labradora, biszkoptowe suczki z metryką po 1000 złotych...niby nic, ale rodzice na chwilę obecną nie chcą kupić psa (wyjeżdżam jutro na tydzień) potem jeszcze będziemy rozmyślać, pewnie ktoś go nam zwinie z przed noska:)

Obecnie mama chciała wydać 500 złotych (bo po tyle chodzą bez rodowodu psy na allegro) ja mam 100, czyli skądś trzeba wykombinować 400 :<. Rodzice by sami pewnie dali, ale nie chcą:/[/quote]

Bez urazy, ale jesli Twoja mama przelicza koszty utrzymania psa tylko wylacznie na koszt jego zakupu to cienko to widze.
Pewnie juz Ci to pisali, ale zakup psa to POCZĄTEK wydatkow. Podam Ci na swoim przykladzie:
-Pies
-szczepienia, odrobaczenia, 150 zł
-zakup karmy: 200 zł miesiecznie
-preparaty do przemywania oczu, uszu 50 zł na kwartał
-preparaty na stawy: 200 zł na kwartał
-miski: 30 zł
-legowisko: 50zł
-szczotki: 50zł
-obroża (1 regulowana z dożywotnią gwarancją) 40zł
-smycz: 20zł
-szkolenie: 650zł (bez kosztów dojazdów 100km 2xw tygodniu)
-zabawki, gryzaki, smakołyki: 50-80zł miesięcznie
-kaganiec: 40zł
-szampon 20zł

Dodam, ze pies jest zdrowy, wcale nie rozpieszczony i nie dostaje wszystkiego na co mam ochotę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='stupid-girl']Bez urazy, ale jesli Twoja mama przelicza koszty utrzymania psa tylko wylacznie na koszt jego zakupu to cienko to widze.
Pewnie juz Ci to pisali, ale zakup psa to POCZĄTEK wydatkow. Podam Ci na swoim przykladzie:
-Pies
-szczepienia, odrobaczenia, 150 zł
-zakup karmy: 200 zł miesiecznie
-preparaty do przemywania oczu, uszu 50 zł na kwartał
-preparaty na stawy: 200 zł na kwartał
-miski: 30 zł
-legowisko: 50zł
-szczotki: 50zł
-obroża (1 regulowana z dożywotnią gwarancją) 40zł
-smycz: 20zł
-szkolenie: 650zł (bez kosztów dojazdów 100km 2xw tygodniu)
-zabawki, gryzaki, smakołyki: 50-80zł miesięcznie
-kaganiec: 40zł
-szampon 20zł

Dodam, ze pies jest zdrowy, wcale nie rozpieszczony i nie dostaje wszystkiego na co mam ochotę.[/QUOTE]
To odrzuce na przykladzie mojego psa :p
-preparaty do przemywania oczu, uszu 50 zł na kwartał - nie kazdy pies ma tego typu problemy
-preparaty na stawy: 200 zł na kwartał - jak wyzej
-miski: 30 zł - zakup jednorazowy
-legowisko: 50zł - mozna zrobic z powodzeniem samemu - ja nigdy nie kupowalam psu legowiska. :p
-szczotki: 50zł - zakup jednorazowy
-szkolenie: 650zł (bez kosztów dojazdów 100km 2xw tygodniu) - mozna z powodzeniem, majac glowe na karku i psa o normalnej psychice, szkolic samemu
-zabawki, gryzaki, smakołyki: 50-80zł miesięcznie - przesada !

Link to comment
Share on other sites

Przedewszystkim NIE WOLNO przeliczać psa na pieniądze !!! Kupując rodowodowego jak już wiesz, masz gwarancję tego, że będzie zdrowy, a nawet jeśli coś się przytrafi hodowca pomoże Ci.
Kupując psa bez rodowodu - myśląc kategoriami Twojej mamy - kupujesz najczęściej skarbonkę bez dna a oprócz tego powiększasz zapotrzebowanie na psy "w typie rasy" co pociąga za sobą zachętę do produkcji kolejnych szczeniąt, które w przyszłości mogą skończyć w lesie, głębokim dole a w najlepszym wypadku w schronisku - i TY JESTEŚ ZA TO CZĘŚCIOWO ODPOWIEDZIALNY, bo byłeś osobą, która brała udział w tworzeniu popytu.

Jeżeli nie stać Cię na psa z rodowodem, poczekaj, poszukaj - zawsze jest wyjście z sytuacji - nie można niczego robić "na wariata".

A psy ze schronu też zasługują na miłość, jeżeli ktoś nie chce psa ze schroniska - bo nie, bo chce słodkiego labka (bez rodowodu - bo taniej) i nie działają na niego żadne argumenty, jest dla mnie pustakiem. Bo kupuje coś czym chce się pochawlić przed innymi - mam rasowego psa - mimo tego, że to co kupuje jest tylko tanią podróbką i oszukuje nie tylko innych ale i sam siebie.

Jeden z moich psów (ze schronu) jest najprawdopodobniej baardzo nieudanym eksperymentem jakiegoś pseudohodowcy, on nie ma jednej kostki która byłaby prawidłowa, chorobliwie długie, powyginane przednie łapy, w tylnych dysplazja tak zaawansowana, ze tylko nadająca się do operacji, nawet ogon ma zdeformowany, a to, ze on nie widzi swojego kalectwa i bryka szcześliwy i kochany po ogrodzie zawdzięcza ludziom, którzy nie patrza na rasowy pychol, tylko głęboko w wierne psie oczy i kochają je krzywe i chore nie licząc setek złotych wydanych na chirurgów, ortopedów i leki, po prostu kochają, bo takie psy trzeba kochać i basta.

Link to comment
Share on other sites

Ze tak powiem z deszczu pod rynne. Beagla ?!!! No coz ma moze slodka szczenieca morde przez cale zycie, ale to [B]diabel wcielony[/B].!!!! [B]Indywidualista i uciekinier[/B], poczuje trop zajaca, sarny czy innego zwierza i pies gluchnie na wolanie znika i czekasz jak ten łoś 5h na jego powrot....Nie nie juz ten labek lepszy...Beagle to nie pies dla starszych ludzi. Raczej dla mlodych i aktywnych. [B]Stanowczo odradzam beagla!!![/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Evelina']To odrzuce na przykladzie mojego psa :p
-preparaty do przemywania oczu, uszu 50 zł na kwartał - nie kazdy pies ma tego typu problemy [/quote]

ja nie mowie o problemach - tylko o normalnej pielegnacji np uszu psow zwislouchych

[quote name='Evelina']-preparaty na stawy: 200 zł na kwartał - jak wyzej[/quote] - ''labradora'' bez rodowodu to raczej powinno dotyczyc, chociaz oczywiscie mozna nie podawac.

[quote name='Evelina']-miski: 30 zł - zakup jednorazowy
-legowisko: 50zł - mozna zrobic z powodzeniem samemu - ja nigdy nie kupowalam psu legowiska. :p [/quote]

no mozna ;)

[quote name='Evelina'] -szczotki: 50zł - zakup jednorazowy [/quote]

- no niekoniecznie - moj pies do szczeniecego ''puchu'' ma inna a teraz musze juz kupic inna, no ale w przypadku labkow wystarczy moze jedna

[quote name='Evelina']-szkolenie: 650zł (bez kosztów dojazdów 100km 2xw tygodniu) - mozna z powodzeniem, majac glowe na karku i psa o normalnej psychice, szkolic samemu [/quote]

- no mozna, ja nie mowie, ze trzeba - chociaz jak wyzej napisano labek to nie slodka kulka i trzeba go szkolic a jak sie nie ma doswiadczenia to moze fachowa pomoc jest skuteczniejsza.Tym bardziej, ze ''labek'' bez rodowodu niekoniecznie musi miec labkowa psychike :p

[quote name='Evelina']-zabawki, gryzaki, smakołyki: 50-80zł miesięcznie - przesada ! [/quote]

Czyzby? Gryzaki jadalne: 1-5 zł, ciastka od 10gr za sztuke - wlasnorecznie zrobione porownywalny koszt, pileczki ok 5-10zł, gumowe gryzaki podobnie
Oczywiscie mozna psu dawac kielbase w nagrode z wlasnej lodowki a do zabawy jakies niepotrzebne np maskotki i wtedy koszty sa mniejsze.

no i nie mowie o szkodach poczynionych w mieszkaniu ;-)

I jeszcze jedno - ja nie PRZELICZAM psa na pieniadze (jesli moj post zostal tak odebrany). W sumie to dopiero piszac tego posta wyliczylam wydana kase, po prostu nie rozumiem ludzi (juz to pisalam na forum i jest to moje osobiste odczucie), ktorzy kupuja psa bez rodowodu zeby oszczedzic kase.

a'propos - moj drugi pies wziety za darmo kundel kosztowal mnie jeszcze wiecej niz ten rodowodowy bo okazal sie psem demolka przez prawie 8 lat (dopiero niedawno sie troszke uspokoil)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bakura']
Może jeszcze jedno, poradzicie jakiegoś pieska, ładnego...z krótką sierścią które nie są za drogie jeśli mają rodowód, odrazu możecie dac link do hodowli, do 1000 złotych.[/quote]

Kurcze nie obraź, sie ale mam wrazenie ze sama nie wiesz jakiego chcesz psa... Bo ladny i z krotka sierscia i do 1000 zł to zadne kryterium...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='stupid-girl']
I jeszcze jedno - ja nie PRZELICZAM psa na pieniadze (jesli moj post zostal tak odebrany). W sumie to dopiero piszac tego posta wyliczylam wydana kase, po prostu nie rozumiem ludzi (juz to pisalam na forum i jest to moje osobiste odczucie), ktorzy kupuja psa bez rodowodu zeby oszczedzic kase.

a'propos - moj drugi pies wziety za darmo kundel kosztowal mnie jeszcze wiecej niz ten rodowodowy bo okazal sie psem demolka przez prawie 8 lat (dopiero niedawno sie troszke uspokoil)[/quote]

Absolutnie nie chodziło mi o Twojego poprzedniego posta tylko oczywiście o podejście do sprawy mamy Bakura.
Wg mnie bardzo właściwe z Twojej strony było uświadomienie komuś kto żałuje kasy na psa jakie czekają go dodatkowe koszty.

Link to comment
Share on other sites

aha rozumie...

przejzalam allegro i do tys. mozna kupic wiele psiakow .. ale sa to tak rozne rasy od siebie i nie mozna cena sie sugerowac!
m.in.
pinczer miniaturka
labrador
dog niemiecki
spaniel
jamnik
owczarek niemiecki
sznaucer min.
shelti
briard
wyżeł
Lhasa Apso
bernenczyk
husky
west
a to jest przeciez tylko allegro, wiele hodowcow nie oglasza tam swoich szczeniat.. wiec ja proponuje znalezc przede wszystkim najpierw rase jaka chcecie na 100% przede wszystkim z charakteru.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='stupid-girl'] ja nie mowie o problemach - tylko o normalnej pielegnacji np uszu psow zwislouchych[/quote][B]Zdrowemu[/B] psu nie ma potrzeby pielegnowac uszu. Same z siebie powinny byc czyste. :p

[quote name='stupid-girl']- no mozna, ja nie mowie, ze trzeba - chociaz jak wyzej napisano labek to nie slodka kulka i trzeba go szkolic a jak sie nie ma doswiadczenia to moze fachowa pomoc jest skuteczniejsza.Tym bardziej, ze [B]''labek'' bez rodowodu niekoniecznie musi miec labkowa psychike[/B] :p [/quote]Wystarczy, ze bedzie normalnym zdrowym psychicznie psem a wlasciciel bedzie mial pojecie o psiej psychice, bedzie konsekwentny i dysponowal solidnymi muskulami i moze sobie poradzic z ulozeniem psa. :p
Znam wiele labow, ktore nie przeszly szkolenia i maja sie calkiem dobrze, tak samo jak ich wlasciciele.
Ja nie neguje slusznosci chodzenia na szkolenia, chce tylko podkreslic, [B]ze szkolenia maja glownie na celu wyszkolenie wlasciciela jak nalezy obchodzic sie z psem[/B] :p o czym czesto ludzie zapominaja.


[quote name='stupid-girl']Czyzby? Gryzaki jadalne: 1-5 zł, ciastka od 10gr za sztuke - wlasnorecznie zrobione porownywalny koszt, pileczki ok 5-10zł, gumowe gryzaki podobnie
Oczywiscie mozna psu dawac kielbase w nagrode z wlasnej lodowki a do zabawy jakies niepotrzebne np maskotki i wtedy koszty sa mniejsze.[/quote]Zapewniam, ze kolorowe maskotki sa tylko po to kolorowe by sie wlascicielowi podobaly.
O wspanialych zaletach gryzakow tez czesto sie ludziom kit wciska.
Czesto, dobrze wysuszona bulka, swietnie spelnia role gryzaka. :p
[quote name='stupid-girl'] no i nie mowie o szkodach poczynionych w mieszkaniu ;-) [/quote]Ponoc laby sa w tym dobre :evil_lol:
[quote name='stupid-girl']I jeszcze jedno - ja nie PRZELICZAM psa na pieniadze (jesli moj post zostal tak odebrany). W sumie to dopiero piszac tego posta wyliczylam wydana kase, po prostu nie rozumiem ludzi (juz to pisalam na forum i jest to moje osobiste odczucie), [B]ktorzy kupuja psa bez rodowodu zeby oszczedzic kase[/B].[/quote]Ja tak wlasnie zrobilam.
Zdecydowalam, ze zadnego rasowca-rodowodowca nie kupie, bo nie mam w takich zakupach doswiadczenia (mam na mysli francuskie warunki) i poszlam po psa do schroniska. Nabylam go chyba na lepszych warunkach niz z hodowli :evil_lol:
[quote name='stupid-girl']a'propos - moj drugi pies wziety za darmo kundel kosztowal mnie jeszcze wiecej niz ten rodowodowy bo okazal sie psem demolka przez prawie 8 lat (dopiero niedawno sie troszke uspokoil)[/QUOTE]Kwestia pecha ;)
Moj pies, tez prawie za darmo, w ciagu pieciu lat jakie jest z nami zrobil zaledwie kilka rys na futrynie drzwi, bo drapal gdy chcial wyjsc. :loveu:

Generalnie lab strasznie linieje i to jest moim zdaniem paskudne. Ostre igielki siersci, jesli nie bedzie sie go regularnie szczotkowac zapewnione w calym domu :cool1:

Link to comment
Share on other sites

Skoro się zastanawiacie nad labkiem, zapraszamy także na forum [URL]http://labradory.info[/URL]

A tu wstawiam link dotyczący tego co potrafi labek :p [URL]http://labradory.info/viewtopic.php?t=96&postdays=0&postorder=asc&start=0[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Evelina']Generalnie lab strasznie linieje i to jest moim zdaniem paskudne. Ostre igielki siersci, jesli nie bedzie sie go regularnie szczotkowac zapewnione w calym domu :cool1:[/QUOTE]

To samo dotyczy beagla, tylko az trzy kolorki sierści :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Należy pamiętać, że rodowód to nie cudowny środek, który uchroni psa od chorób... Liczą się badania rodzicó,w a potem przebadanie samego psiaka. Minimalizujemy tym występowanie chorób genetycznych. Należy też pamiętać o umowie podczas kupna szczeniaka.
Nie można się sugerować tylko niską ceną początkową :shake:. Wbrew temu, co mówią pseudohodowcy szczeniaki bez rodowodów nie są siódme, dziesiąte w miocie zwycięzscy świata. Należy kierować się rozsądkiem, a nie fikcją cenową.

Miesięczny wydatek to też kilka stów. Dobra karma, zabawki, przysmaki, szczepienia, vet...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...