Jump to content
Dogomania

Loona

Members
 • Content Count

  1,477
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About Loona

 • Rank
  Advanced Member
 • Birthday 03/19/1987

Converted

 • Location
  Pabianice

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Loona

  Salon w Łodzi

  Ktoś korzystał z tego salonu? Dobry jest? Jakie inne salony w Łodzi lub okolicy polecacie?
 2. Loona

  Szpilka co szybsza jest niż piłka

  Do ślubu się szykujecie? :evil_lol:
 3. Loona

  kiedy kryć malutką suczkę??

  Przydomek możesz wcześniej, nawet wskazane, bo to trochę trwa ;)
 4. Loona

  Wybór i zakup suczki Chihuahua

  [quote name='marteczka77']Loona a co w zachowniu psiaka jest niedopuszczalne?Czy słyszłas o jakims przypadku ,by przez niezbyt dobre zachownie psiak dotał zła ocene?[/QUOTE] Nie może być agresywny wobec innych psów i ludzi, nie gryźć sędziego jak mu w zęby patrzy, nie może uciekać z ringu, wlec się na ringówce (widziałam jak sunia iść nie chciała i właścicielka ciągnęła ją po całym ringu :shake:). [quote name='marteczka77']Czy trudno jest uzykac ocene doskonała lub bardzo dobrą?[/QUOTE] Szczerze? Nie. Ale to zależy od sędziego i pieska. Jeśli ma jakąś widoczną wadę, to trudniej. Jak pies jest przynajmniej poprawny, to bardzo dobre łatwo dostać, a doskonałe też często wpadają ;) Generalnie większość sędziów używa tylko doskonałych i bardzo dobrych. Rzadko zdarza się by ktoś dostał niższą ocenę. W tegorocznych Katowicach sędzina używała całej skali, doskonałą dostały tylko najlepsze pieski, dominowały oceny dobre. Ale to ewenement. [quote name='marteczka77']klasy bay sa tylko na klubowych wiec musze czekac ,ze moja sunia skonczy 6 miesiecy .Musi je miec skonczone jak np. urodziła sie 17 lutego to moze strotwac od 17 sierpnia?[/QUOTE] Jak urodziła się 17 lutego to może startować 18 sierpnia ;)
 5. Loona

  Wybór i zakup suczki Chihuahua

  [quote name='marteczka77']Loona dzis moze jak sie wyrobie pojade do Związku i ja zarejestruje ona 17 maja skonczyła 3 miesiące wiec nie wiem czy juz ,by sie nadawła na wystawe ?[/QUOTE] Klasa baby - dla psów/suk w wieku od 3 do 6 miesięcy, Klasa szczeniąt - dla psów/suk w wieku od 6 do 9 miesięcy, Klasa młodzieży - dla psów/suk w wieku od 9 do 18 miesięcy, Klasa pośrednia - dla psów/suk w wieku od 15 do 24 miesięcy, Klasa otwarta - dla psów/suk w wieku powyżej 15 miesięcy. Wystawianie w każdej z tych klas wygląda tak samo. Wymagania są tylko mniejsze w tych "młodszych" klasach. Oczywiście najlepiej by psiak był dobrze przygotowany od maleńkości, ale w baby i szczeniakach wiele uchodzi płazem, w młodzieży już mniej ;)
 6. Jakieś wieści od Cezarii?
 7. A Twoja suczka ma zrobioną "hodowlankę"? Ma wpis w rodowodzie, że jest suczką hodowlaną? Jeśli tak, może mieć szczeniaki do ukończenia 8 roku życia, przy dobrym stanie zdrowia i za zgodą związku kynologicznego może mieć szczeniaczki nawet później. Możesz ją kryć zarówno długo jak i krótkowłosym pieskiem. I tu moja sugestia, lepiej dojechać dalej do "lepszego" pieska niż kierować się tylko bliskością. Gdy rodzice mają lepsze osiągnięcia wystawowe szczeniaki mają większą szansę na otrzymanie dobrych genów.
 8. Loona

  Chihuahua

  Cześć :) Po pierwsze napiszę Ci, że każda chihuahua jest inna. Więc do każdej trzeba podchodzić indywidualnie. W domu z charakteru - charakterne są. To duży pies w małym ciele, w kaszę sobie dmuchać nie da. Zachowanie w domu zależy tylko od tego jak się psiaka wychowa. Generalnie to żywiołowe psiaki, lubią aktywny tryb życia, szczekliwe gdy im na to pozwolisz. Pielęgnacja zależy od odmiany ;) Długowłose trzeba przynajmniej raz w tygodniu wyczesać, kąpiel przed wystawą lub gdy psiak staje się brudny. Przy krótkowłosych odpada Ci czesanie, ale warto od czasu do czasu przejechać sierść gumową rękawicą. Linieją jak normalny pies: dwa razy do roku, ale są też egzemplarze, które linieją cały rok. Czesanie znacznie ogranicza ten problem. Z ważnych podstawowych wiadomości, to to by cziłałkę wychować jak każdego normalnego psa - by nie był to mały rozwydrzony diabełek, bo wtedy wejdzie Ci na głowę.
 9. Bo Atosek ma coś takiego w sobie :loveu:
 10. [quote name='evaxon']achaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa:diabloti:[/QUOTE] Cho też, będzie fajnie :evil_lol:
 11. Loona

  Chihuahua w potrzebie

  Pytałeś/aś w schroniskach? Poszukaj na stronach, pewnie gdzieś czeka takie maleństwo ;)
 12. Nie mówię, że im większy/cięższy pies tym lepszy. Chodzi mi o proporcje, te które tam pokazywałam mają wąskie główki i są raczej wątłej budowy. Teraz takie psy dostają doskonałe oceny. W czasach gdy ja wystawiałam psy i bywałam na wystawach częściej, takie psy dostałyby ocenę maksymalnie bardzo dobrą. Jest mi smutno, że file w Polsce się "psują".
 13. Loona

  "Lori z Bazin"-leniwe i nudne zycie kundliczka

  No proszę, Lori na wywczasie była :lol:
 14. Betty, Koma jak żywa :loveu:
×