Jump to content
Dogomania

Loona

Members
 • Posts

  1477
 • Joined

 • Last visited

About Loona

 • Birthday 03/19/1987

Converted

 • Location
  Pabianice

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Loona's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

10

Reputation

 1. Dzięki wielkie, będę wdzięczna za te namiary :)
 2. Ktoś korzystał z tego salonu? Dobry jest? Jakie inne salony w Łodzi lub okolicy polecacie?
 3. Witajcie, szukam właściciela tych zdjęć, nie orientujecie się gdzie mogę go/ją znaleźć? [img]http://i757.photobucket.com/albums/xx218/pomyloona/roznosci/maritsa_04.jpg[/img] [img]http://i757.photobucket.com/albums/xx218/pomyloona/roznosci/maritsa_01.jpg[/img]
 4. Do ślubu się szykujecie? :evil_lol:
 5. A czemu tu są zdjęcia, których nie widziałam? :diabloti:
 6. [quote name='moon_light']http://img140.imageshack.us/img140/2111/pies1t.jpg[/QUOTE] Jaki zadowolony z siebie :lol:
 7. Trzeba zrobić tak, żeby podwórko było czymś super a nie wielkim strasznym światem. Jak wychodzisz z nią, to weź masę smaczków, zabawki którymi lubi się bawić i oswajaj. Na początku jakieś 15 minut, stopniowo coraz dłużej jak zobaczysz, że jest lepiej.
 8. Przydomek możesz wcześniej, nawet wskazane, bo to trochę trwa ;)
 9. [quote name='marteczka77']Loona a co w zachowniu psiaka jest niedopuszczalne?Czy słyszłas o jakims przypadku ,by przez niezbyt dobre zachownie psiak dotał zła ocene?[/QUOTE] Nie może być agresywny wobec innych psów i ludzi, nie gryźć sędziego jak mu w zęby patrzy, nie może uciekać z ringu, wlec się na ringówce (widziałam jak sunia iść nie chciała i właścicielka ciągnęła ją po całym ringu :shake:). [quote name='marteczka77']Czy trudno jest uzykac ocene doskonała lub bardzo dobrą?[/QUOTE] Szczerze? Nie. Ale to zależy od sędziego i pieska. Jeśli ma jakąś widoczną wadę, to trudniej. Jak pies jest przynajmniej poprawny, to bardzo dobre łatwo dostać, a doskonałe też często wpadają ;) Generalnie większość sędziów używa tylko doskonałych i bardzo dobrych. Rzadko zdarza się by ktoś dostał niższą ocenę. W tegorocznych Katowicach sędzina używała całej skali, doskonałą dostały tylko najlepsze pieski, dominowały oceny dobre. Ale to ewenement. [quote name='marteczka77']klasy bay sa tylko na klubowych wiec musze czekac ,ze moja sunia skonczy 6 miesiecy .Musi je miec skonczone jak np. urodziła sie 17 lutego to moze strotwac od 17 sierpnia?[/QUOTE] Jak urodziła się 17 lutego to może startować 18 sierpnia ;)
 10. [quote name='marteczka77']Loona dzis moze jak sie wyrobie pojade do Związku i ja zarejestruje ona 17 maja skonczyła 3 miesiące wiec nie wiem czy juz ,by sie nadawła na wystawe ?[/QUOTE] Klasa baby - dla psów/suk w wieku od 3 do 6 miesięcy, Klasa szczeniąt - dla psów/suk w wieku od 6 do 9 miesięcy, Klasa młodzieży - dla psów/suk w wieku od 9 do 18 miesięcy, Klasa pośrednia - dla psów/suk w wieku od 15 do 24 miesięcy, Klasa otwarta - dla psów/suk w wieku powyżej 15 miesięcy. Wystawianie w każdej z tych klas wygląda tak samo. Wymagania są tylko mniejsze w tych "młodszych" klasach. Oczywiście najlepiej by psiak był dobrze przygotowany od maleńkości, ale w baby i szczeniakach wiele uchodzi płazem, w młodzieży już mniej ;)
 11. [quote name='marteczka77']nie wiem czy do tej pory rodowód mi wystawią.Musze pojechac do Zwiaku.[/QUOTE] W klasie baby, szczeniąt i młodzieży nie potrzebujesz rodowodu. Ja wystawiałam szczeniaki na numer metryki, a możesz też wpisać "rodowód w przygotowaniu". Ważne jednak, by sunia miała przyznany numer rejestracyjny, który dostałaś przy zgłaszaniu suni do Związku ;)
 12. Cziłała uczy się tak samo szybko jak inne rasy, to tylko kwestia konsekwencji i cierpliwości opiekuna. Tutaj masz cały dział dotyczący nauki czystości - [url=http://www.dogomania.pl/forum/f456/]Nauka czystości - Dogomania Forum[/url]
 13. O rosołkach nie słyszałam, a Chupacambra planuje szczeniaki? Właścicielka była na tym forum, ale potem się przeniosła. Z tego co się orientuję aktualnie ma ostry remont/budowę i na necie nie przebywa ;)
×
×
 • Create New...