Jump to content
Dogomania

ponoc sa juz kleszcze


jaszczurka

Recommended Posts

  • Replies 272
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kilka dni temu Zuza przyniosła z podwórka kleszcza.
Nie zgadniecie co się stało.

Jak zwykle, sunia położyła się po przyjściu na łóżko. Moja mama siadła koło niej i zobaczyła chodzącego po kocu kleszcza.
Zawołała mnie i przybiegłam. Mama poszła po szczypce.
Wiecie co ten mały skurczybyk zrobił? Wcisnął się w koc. Dobrze,że ciągle na niego patrzyłam, bo mama już go nie zobaczyła.

Był bardzo duży, jedak nie był napity krwią. Suchutki, ale wielkości pestki od arbuza...

Link to comment
Share on other sites

Guest aneta_w

[quote name='Rybc!a']Kilka dni temu Zuza przyniosła z podwórka kleszcza.
Nie zgadniecie co się stało.

Jak zwykle, sunia położyła się po przyjściu na łóżko. Moja mama siadła koło niej i zobaczyła chodzącego po kocu kleszcza.
Zawołała mnie i przybiegłam. Mama poszła po szczypce.
Wiecie co ten mały skurczybyk zrobił? Wcisnął się w koc. Dobrze,że ciągle na niego patrzyłam, bo mama już go nie zobaczyła.

Był bardzo duży, jedak nie był napity krwią. Suchutki, ale wielkości pestki od arbuza...[/quote]

[COLOR=Green][B]ło matko! :-o Gigant.

Igh... nie nawidzę tych przebrzydłych stworzonych. Napawają mnie wstrętem na samą myśl :mad:
[/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

My z czystym sumieniem polecamy preparat FIPRex. Gdy pierszy raz zajrzalismy do weta, a było to w sierpniu, gdy Lenka miała 2 miesiące, odrazu polecił nam zabespieczyc psa, przeciw pchłom i kleszczom, FIPRex, niewiem dokladnie ile dziala na moja Lenke, ale stosuje go co pol roku, i zadnych kleszy i pchlow, w zyciu niemiala, i jest bardzo dobry, zadne pchly ani kleszcze, niechytaja sie naszej suni, niebyło jeszcze takiego przypadku...aplikuje sie go na karku, jest w tubce no i rozprzeszczenia sie na calym ciele psiaka.. polecam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='drzalka'] FIPRex, niewiem dokladnie ile dziala na moja Lenke, ale stosuje go co pol roku, [/quote]
Fiprex działa miesiąc na kleszcze, trzy miesiace na pchły. Jest to polski odpowiednik Frontline. Składnik aktywny to fipronil - ten sam w obydwu preparatach.

Link to comment
Share on other sites

Ja jeszcze z kleszczami się tym roku nie spotkałam, ale w tamtym roku to była prawdziwa plaga i boje się, że znowu ta będzie.
Pamiętam jak w tamtym roku po spacerze mój pies zawsze przychodził z przynajmniej 6 kleszczami i żaden środek nie staysfakcjonował mnie tak w 100%, a mam tym gorzej, ze na podwórku mam krzaki w których kleszcze kochają przebywać...

Link to comment
Share on other sites

Ja obecnie używam dwóch środków jednocześnie. Frontline przeciw pchłom i kleszczom oraz obróżkę PREVENTIC przeciw kleszczom. Przez pierwsze dwa lata życia mojego psa stosowałam tylko Frontline i to był jakiś koszmar. Dwa razy babeszjoza, po każdym spacerze przynajmniej 3 kleszcze, nawet w styczniu mi raz przyniósł. 3 kleszcze przynajmniej, ale po spacerach w lesie 10-15 to była norma. KOSZMAR, to diabelstwo po nocach mi się śniło. A jaką specjalistką od wyciągania bylam :cool3: Wet powiedział mi, że ten mój pies to jakiś ewenement, kleszcze uwielbiają go tak, jak niektórych ludzi komary.
Wszystko jak ręką odjął, gdy założyłam dodatkowo PREVENTIC. ZERO kleszczy, nawet po nim nie łażą. Tak jest od dwóch lat.
Teraz szczęśliwie nabyłam kolejnego psa. Najpierw spróbuję z samym Frontline, jak nie będzie działało - dołożę PREVENTIC.

Link to comment
Share on other sites

Wiem, że to nie jest zdrowe, ale w moim przypadku nie miałam chyba innego wyjścia... To "rozwiązanie" zaproponował mi wet. Myślę, że do tej pory mój pies z tymi niezwykłymi zdolnościami do ściągania kleszczy byłby już za TM. Przy PREVENTICU zostanę na pewno, ale może zastanowię się nad odstawieniem Frontline, tylko co z pchłami, te też go ubóstwiają...
Rozwiązań niewiele...

Link to comment
Share on other sites

Moj wet odradza laczenie 2 toksycznych srodkow!
Przy Staruszku uzywalismy obrozy Killtix jakies 10 lat- przy mlodym rok tez, ale niestety - obroza super, tyle ze mlody to briard i wyciera mu sie siersc! Dlatego teraz uzywamy (od 2 lat) fiprexu - chwalimy sobie!

Link to comment
Share on other sites

A dzisiaj mój Gufiś ONek bardzo długo i gęstowłosy miał tylko 9 kleszczyków.Dwa już w fazie wkręcania pozostałe zaiwaniały po futrze.Na szczęście drugi ONek Grom jest krótkowłosy i łatwo go obszukać.Gufiś bije wszelkie rekordy,ma futro tak gęste,że niesposób znależć skóry.A te cholerne kleszcze znajdują!Matko kochana,przyjdzie mi zwariować.Dziś całą noc śniły mi się kleszcze.Koszmar.Psy zabezpieczone dotąd duovinem a od wczoraj fiprexem.Fakt,żaden nie był opity,ale macać trzeba!Na wszelki przypadek fiprexem zabezpieczam je co 3 tygodnie a duowinem co cztery i tak naprzemiennie.Frontline spray oraz kiltix u nas się wcale nie sprawdziły-były kleszcze i babeszja.Może jeszcze dołożę preventic obróżkę.Ktoś tu pytał o szczepionkę p/babeszjozie-owszem jest ale działa około miesiąca i skuteczność chyba trochę wątpliwa.Jeśli szybko nie będzie upałów kleszcze zabiją masę psiaków.Jest tego draństwa coraz więcej,bo przechytrzyły mróz.Potrafią otóż te paskudztwa pozbyć się przed zimą prawie całkowicie wody z organizmu i mróz może im nagwizdać.
Boże,niech jakiś ptaszek polubi kleszcze,albo może niech znajdzie się jakaś choroba kleszczy.Może są wśród nas jacyś naukowcy i coś wykombinują?
Kiedyś masowo wiosną palono łaki i chyba wtedy kleszczy nie było.Może to jednak miało sens?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asiaaa']raczej zywy tylko byl taki zflaczaly i jak go chwycilam to oderwal sie ten odwlok czy cos takiego :-([/quote]

A piesek był wcześniej zakroplony przeciwko kleszczom?
Pewnie nic się nie stanie, uschnie i wypadnie, ale lepiej pójdź do weta, by usunął tę główkę, która została, bo nawet jeśli kleszcz nie był zarażony, to i tak może wywołać stan zapalny - albo się otorbić.
No i na przyszłość najlepiej kupić specjalne "lasso" do usuwania kleszczy, bo palcami czy pęsetką nie zawsze się da usunąć kleszcza w całości.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...