Jump to content
Dogomania

ponoc sa juz kleszcze


jaszczurka

Recommended Posts

  • Replies 272
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A ja mam takie pytanko. Za ile kupujecie frontline? Ja ostatnio zapłaciłam 25zł za ampułkę 1,34 ml.
Ciekawi mnie to, bo znalazłam właśnie w internecie korzystną ofertę tzn 65zł za opakowanie 3 x 1,34 ml. I właśnie nie wiem... może można dostać gdzieś jeszcze taniej? Kto wie to niech się chwali :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nuuska']A ja mam takie pytanko. Za ile kupujecie frontline? Ja ostatnio zapłaciłam 25zł za ampułkę 1,34 ml.
Ciekawi mnie to, bo znalazłam właśnie w internecie korzystną ofertę tzn 65zł za opakowanie 3 x 1,34 ml. I właśnie nie wiem... może można dostać gdzieś jeszcze taniej? Kto wie to niech się chwali :)[/quote]

Doliczając koszty przesyłki wyjdzie ci prawie to samo.

Ten 1,34 to jest do 10 kg?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sonika']Ja płacę u za frontline 28 złoty dla psów od 20-40 kg.[/quote]

Za Fiprexa od 20 -40 kg zapłaciłam dzisiaj 20 zł

Help nie mogę w Krakowie kupić Preventica podobno nie ma w hurtowniach
a już śni mi się po nocach ze Sabra złapała babeszjoze :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chefrenek']A czy we frontlinie i fiprexie nie ma tego samego środka????[/quote]

substancja czynna jest ta sama- fipronil, jednak wg firmy merial we frontlainie jest lepiej oczyszczonyi lepiej sie wchłania( fipronil stosuje sie nawet w opryskach drzew p/insektom)

ja u swoich psów stosuję kiltix i frontline jednocześnie, moja sunia ma 8 lat i nigdy nie miała babeszjozy i oby tak zostało

Link to comment
Share on other sites

nic w 100% nie zabezpiecza, ostatnio w lecznicy miałam 3 psy z babesiozą właśnie po Frontline- taki zbieg okoliczności...:shake:, ja stosuje u swoich Advantix i obrożę Preventica, jak na razie działa...no i fakt że kleszcze się uodparniają na fipronil właśnie przez opryski stosowane przez rolników;

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vet_ka81']nic w 100% nie zabezpiecza, ostatnio w lecznicy miałam 3 psy z babesiozą właśnie po Frontline- taki zbieg okoliczności...:shake:, ja stosuje u swoich Advantix i obrożę Preventica, jak na razie działa...no i fakt że kleszcze się uodparniają na fipronil właśnie przez opryski stosowane przez rolników;[/quote]

O kurczę.:shake: :shake: :shake:

Ten kto wymyśliłby szczepionkę przeciwko babeszjozie zbiłby majątek:diabloti: :diabloti: :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Są kleszcze są...ostatnio wyciągałam małemu kotkowi u nas na osiedlu...znalazłam mu domek i juz jest super:loveu:

Mój psiak w zeszłym roku miał 3 kleszcze. Byłam przerażona, śąsiad wyciagał je psiakowi bo ja nie mam doswiadczenia-a właściwie nie miałam. To był kwiecień.Wtedy kupiłam kiltixa-rewelacyjna obroża. Po kleszczach ani śladu. W tym roku juz w marcu założyłam mu bayer bolfo-tez fajna. Ale kupie kiltixa znowu.Ja generalnie nie czekam na kleszcze. Staram się zabezpieczać psa cały rok. On ma tyle kłaków, że w tym gąszczu mogłabym cos przeoczyć.

Link to comment
Share on other sites

ja dzis znalazlam na Mosku kleszcza-a w Poznaniu nie ma AZ takiego z nimi problemu-pomine ze jest 2tyg po Frontline...:( i mam teraz problem-pies jest po kastracji nosi w domu komnierz-klosz od lampy, kleszcz nie uszedl ze spotkania z kloszem calo i jak go chwycilam to mi sie rozlecial:( i co teraz?? glowa zostala...jechac do weta???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fiemak']ja dzis wyciągnełam mojej małej 15 kleszczy , bynajmniej NIE zeschniętych :( w zeszłym tygodniu dostała Fiprex no i widac nie warto było.

zastanawiam sie nad obroża , chyba ze ktos słyszał o jakis nowych preparatach ?[/quote]


Kup jej Kiltix Bayera-to naprawdę rewelacyjna obroża. Ja nie jestem zwolenniczką kropel, ani tym podobnym wynalazkom-nie wierze w to-nie wiem dlaczego:shake:

Pisałam wczesniej, że mój pies miał 3 kleszcze-nie był niczym zabezpieczony-miałam go kilka miesiecy-nie znałam sie na rzeczy-potem wet doradził mi te obroże-nigdy potem nie znalazłam kleszcza u psa-nawet pół...tak jest do dziś-POLECAM.

Link to comment
Share on other sites

A moze mi cos doradzicie? Stosowałam rozne obroze przeciw kleszczom a one sobie tylko po niej chodziły:mad: ( kleszcze po obroży), stosowałam tez frontline ale tez na nic. Narazie nic nie stosuje po prostu jak znajde kleszcza to wyciągam ale boje sie ze kiedys moze byc za poźno:-(. Co moge stosowac?

Link to comment
Share on other sites

wlasnie o to chodzi w srodkach typu Frontline-nie ze kleszcz NIE wskoczy na psa albo po wskoczeniu od razu pada-cos takiego byloby tez niebezpieczne dla naszych pupili-ale ze po wejsciu na psa-nawet wbiciu po paru h zaczyna 'tanczyc na ostatnich nogach'...;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chefrenek']Babeszjoza to już przeżytek. Teraz najgroźniejszą chorobą jest odkleszczowe zapalenie mózgu.[/quote]

ale na boreliozę całe szczęście są szczepienia... a na babesziozę ich nie ma... borelioza występuje częściej jako powikłanie babesziozy niż samoistnie po złapaniu zainfekowanego kleszcza; dlatego jeśli przychodzi do mnie pies z babesziozą od razu dostaje lek p/boreliozie i problem ,,odkleszczowego zap. mózgu" znika. Dlatego jeśli boicie się boreliozy to szczepcie psy, dla mnie większym problemem nadal zostaje babeszjoza

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Po niedzielny spacerze w Lesie Kabackim oba moje psy przyniosły po kleszczu!!! Nie miały zabezpieczenia...Miałam kupić Fiprex przed weekendem majowym.
Byłam u weterynarza, kazał czekać na rozwój sytuacji. Mam paranoję...:(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AnK']Po niedzielny spacerze w Lesie Kabackim oba moje psy przyniosły po kleszczu!!! Nie miały zabezpieczenia...Miałam kupić Fiprex przed weekendem majowym.
Byłam u weterynarza, kazał czekać na rozwój sytuacji. Mam paranoję...:([/quote]


ja nie rozumiem-na co tu czekać?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...