Jump to content
Dogomania

Sunia po amputacji ogonka, FRYGA w cudownym domku !!


Poker

Recommended Posts

Żeby za słodko nie było , to menda wlała w ten miód łyżkę dziegciu.:mad:
Wczoraj wlazłam pierwsza do wyrka i oczywiście Fryga za mną.Po chwili przyszedł mąż i mała dała czadu. :angryy:
Zaczęła ostro warczeć , przysuwać się do mnie patrząc bardzo złowrogo na męża.Oczywiście natychmiast kazaliśmy jej opuścić łóżko czego nie chciała zrobić.Po wielokrotnym nawoływaniu nie chciała wykonać polecenia. I tu okazała się przydatna smycz ,z którą ciągle chodzi po domu. Za karę spała na psim posłanku.Oczywiście próbowała się do nas pakować ,ale byliśmy czujni.
Wygląda na to ,ze ona sobie wybrała mnie na pańcię. Często jak mąz ją przywołuje, to ona patrzy mi głęboko w oczy i idzie do mnie.Oczywiście nie ma wtedy z mojej strony żadnych czułości tylko każę jej iść do pańcia.
Oj, przećwiczy nas ta dziewczyna :diabloti:
Wygląda na to ,ze bardzo dokuczają jej gruczoły okołodobytowe.Myślałam ,że doczekamy do sterylki,ale szkoda mi jej i jutro podjadę do dr Szczypki.Nie chcę sama jej wyciskać, bo mąż musiałby ją spacyfikować,a to dla neij i dla nas duży stres. I mogłaby znowu stracić do nas zaufanie.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 970
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jędza próbuje ustawić sobie męża w hierarchii niżej od siebie. Dziś jeszcze 2 razy dała popis.Leżała na kanapie , mąż podszedł ,a ona warkot ,że hej. Od razu wylądowała w łazience. Dziś też nie ma spania z nami.

Link to comment
Share on other sites

Byłam z Frygą u dr Szczypki.Gruczoły ma puste, więc to lizanie pupy jest raczej jeszcze związane z amputacją ogona.
Niestety doktor potwierdził to co zauważyłam ,ale nie pisałam dopóki nie mam pewności,że sunia ma widoczną zaćmę. Ocenił jej wiek na 7 -8 lat.
I teraz dopiero się zaczęłam martwić ,że będzie problem z adopcją. Wiek, rozwijająca się zaćma i ten francowaty charakterek nie wróży niczego dobrego.
Samochodem jeździ pięknie, sama wskakuje i na polecenie wyskakuje, siedzi spokojnie i ogląda świat.Oczywiście u dr miała namordnik, ale w sumie była dość grzeczna.

Link to comment
Share on other sites

Nie przesądzajmy - Perełka też miała 7 lat i szybko dom znalazła, a Gusia była młoda i kiblowała miesiącami, więc na razie o zaćmie nie piszmy nic, za to czas robić ogłoszenia i tylko dobry, solidny, odpowiedni tekst potrzebny do ogłoszeń. Może akurat kogoś za serce chwyci historia z ogonkiem? albo ujrzy w niej jakiegoś sobowtóra wcześniejszej psicy?
Musi być dobrze, rekordu Gusi nikt chyba nie pobije. Ile ona utknięta była?

Link to comment
Share on other sites

Ja nie przesądzam ale się niepokoję.Piękne, młode psy ze wspaniałymi charakterami kiblują w DT. miesiącami.
Gusia była u nas 5 miesięcy i tydzień.
Przed chwilą Fryga wskoczyła na kanapę po czym z wielkim wdziękiem zwaliła się na pańcia.Zdjęcia wkleję potem.
Ona jednak powinna iść do domu bez zwierzów .Chyba najlepszy byłby dom z mocną ręką, również bez dzieci, ewentualnie już z dorosłą młodzieżą. Najlepiej gdyby to byli ludzie znający charakterki sznupków.
Zważyłam ją dziś u weta - 8.500 kg !!

Link to comment
Share on other sites

Rozumiem Cię doskonale. Ja też trochę się niepokoję o wyadoptowanie Costy, bo jednak też niemłoda, po paru operacjach i mocno przygłucha.

Mam 3 ogromne suki w domu, co przy pracy zawodowej 30 km od domu jest już obciążeniem, więc wolałabym nie powiększać stanu (choć Kościk jest bardzo miłym stworzeniem). Nie liczę 2 yorczek, które pomieszkują tak pół na pół z nami.

Link to comment
Share on other sites

Dr Szczypka ocenił ,że jest podobna do sznaucerka.Mi się też tak wydaje.
Zaćma jest na obu oczkach.Ona teraz widzi dobrze,ale wiadomo ,że będzie się rozwijać.Można trochę spowolnić. Dawałabym jej krople homeopatyczne do oczu ,ale na razie nie chcę mieć sitka z rąk.Kupię jej coś z ekstraktem z jagód i z witaminą A.
Zacznę dumać nad tekstem do ogłoszenia.

Link to comment
Share on other sites

Fryga zdobywczyni

[IMG]http://img838.imageshack.us/img838/8795/fryga001.jpg[/IMG]

[IMG]http://img826.imageshack.us/img826/112/fryga003.jpg[/IMG]


Z pańciem na waleta

[IMG]http://img268.imageshack.us/img268/7579/fryga006.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malawaszka']Poker potrzebuję tekst jakiś żeby umieścić na stronie - nie widziałam na wątku - przegapiłam?[/QUOTE]
Nie, tekstu jeszcze nie mam.Napiszę jak mi się w głowie coś wylęgnie i dam znać.Dzięki za odwiedziny.

Link to comment
Share on other sites

Ja odwiedzam regularnie, niestety nie zawsze się wpisuję :oops:
jestem chętna do zrobienia ogłoszeń - tylko ten tekścik.
Zdjęcia z małżem bezcenne ... przypominają mi Frezję wylegującą się regularnie na moim małżu :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Basia1244']zaglądam zawsze z lekkim niepokojem :)[/QUOTE]
Jeszcze nas nie pożarła. Ona w sumie jest naprawdę bardzo posłuszna. To małe pomieszanie z poplątaniem. Pomału układa mi się tekst w moim szanownym mózgu,

Link to comment
Share on other sites

Krople homeopatyczne na zaćmę, czy profilaktycznie też można? Czy zwykły wet stwierdzi początki zaćmy, czy trzeba do okulisty? .

Mam wrażenie, że oczy Costy też nie są takie normalne, ale mają coś szarego centralnie w źrenicy. Widzi fantastycznie, pierwsza zauważa np. kota polującego w polu (przez szybę) i wszczyna raban. Ale jeśli coś profilaktycznie można, to zaaplikuję.

Link to comment
Share on other sites

Fryga coraz fajniejsza.Mniej goni kotę ,a jeżeli już, to nie z takim warkotem jak wcześniej. Bardzo domaga się pieszczot, nawet kuperek podstawia do czochrania. Dziś miałam dzień odwiedzin różnych znajomych pań i sunia zachowywała się bardzo poprawnie.Delikatnie zapoznawała się , dała się pogłaskać chociaż ciągle jest czujna.
Ma wyraźny uraz przed dotykaniem tylnej części ciała.Na spacerze Dolar za szybko podbiegł do niej od tyłu , gdy kończyła sioo i dostał mu się głośny warkot. No i jeszcze ciągle boi się o michę i też potrafi wystartować z zębami ,ale o wiele słabiej.
Jeszcze ciut i będzie można ją ogłaszać.

[IMG]http://img23.imageshack.us/img23/2731/fryga002.jpg[/IMG]


[IMG]http://img837.imageshack.us/img837/6650/fryga004.jpg[/IMG]


Nie wiem dlaczego takie gały mi wychodzą na zdjęciach.:crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...