Jump to content
Dogomania

Co sądzicie o nazywaniu psów imionami ludzkimi?


Navarette

Recommended Posts

  • Replies 187
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

mi to wisi i powiewa:roll: proszę bardzo jeśli komuś się podoba a jeśli nie niech nazwie psa burek czy inny azor:p
Mój Odie psie imię nie dla tego że chciałam stricte psie imię, nawet specjalnie mi się nie podoba:evil_lol: ale jakoś tak mnie oświeciło kiedy wiedziałam że będę mieć psa ale plany były tak odległe ze nawet się jeszcze nad imieniem nie zastanawiałam:diabloti: a jak w przyszłości będę mieć suczkę nazw ją Madi:loveu: a to już ludzkie imię:p
Miałam w podstawówce nauczycielkę w-fu która jakoś tak dziwnie trochę za bardzo mnie lubiła (moja Ulubienica Agatka... jak teraz sobie pomyślę o tym to:scared:)
wolno mi było zawsze więcej niż innym i dostawałam lepsze oceny:diabloti: a kiedyś powiedziała mi że mnie lubi bo jej PIES nazywa się Agata:crazyeye: coś chyba nie tak z główką:roll:
prosze bardzo niech ludzie nazywją sobie psy nawet moim imieniem zwisa mi to ale mi głupio było by wołać do pieska Karolinka, Bartuś czy inna Patrycja:oops:

Link to comment
Share on other sites

mi to nie przeszkadza , może dlatego że nie poznałam jescze żadnego psa o imieniu Gosia :lol:
ja mam Bastera czyli całkiem psie imię i Misie , miałam sytuację że kobieta zarzucała mi że nie powinno sie tak nazywać psa bo to obrażliwe dla innych osób o tym imieniu :crazyeye: chodziło o imię Michalina, skrót Misia .;)
oczywiście mój pies nie ma na imię Michalina :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ja byłabym szczęśliwa gdybym poznała zwierzaka o imieniu KLAUDIA, oczywiście tylko wtedy gdyby okazał się mądrym i wspaniale wychowanym zwierzem;) To samo tyczy się innych ludzi o imieniu Klaudia, cieszy mnie jak okazują się fajnymi ludźmi:)

Edited by Klaudia M.
Link to comment
Share on other sites

Mi to przeszkadza. Ludzkie imiona dla ludzi, psie dla psów. Nie rozumiem dlaczego psy nazywać ludzkimi imionami jak można tyle fajnych i fantazyjnych nazw wymyślić. Spotykałam psy z ludzkimi imionami i było to dla mnie dziwne, sama nigdy żadnego swojego psa nie nazwałam ludzkim imieniem. Ja mam rzadkie imię Laura, no i niestety coraz częściej na tym forum spotykam się z tym, że tak są nazywane suczki i choć nie wiem jak fajne by były po prostu wkurza mnie to :(

Link to comment
Share on other sites

a mi to nie przeszkadza. imię jak imię, nie ja jedna je noszę a czy nosi je inna kobieta, suczka, klacz czy inne zwierzątko to mi wszystko jedno, w żaden sposób mi to nie uwłacza ani nic w ten sposób nie tracę. każdy niech nazywa zwierzątko jak chce, byle tylko reagowało na swoje imię:P

Link to comment
Share on other sites

Bez przesady. Imiona "ludzkie" nadawane są sprzętom AGD (Frania), produktom żywnościowym (Kasia), nawet zestawom mebli (tu już pełna fantazja ;)), więc nie widzę nic złego w tym, żeby nazwać zwierzę ludzkim imieniem, a tym bardziej nie rozumiem, jak można się wkurzać, że jakiś stworzak nosi takie a nie inne imię. Ja mam sukę Zuzankę ;)

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=black]Jestem z tymi, którzy nie mają nic przeciwko nadawaniu imion ludzkich zwierzętom. Chociaż osobiście znam więcej psów, które mają imiona można powiedzieć „psie” nie ludzkie. Każdy nazywa je według swojego uznania i gustu. Zdrobniałe imiona są ładne.[/COLOR][COLOR=black][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kimiji']Mnie również jest to obojętne, ale psy lepiej nazywać "psimi" imionami, jest tyle pięknych psich imion, więc po co [B]"oszpecać" [/B]ludzkie?
Wiadomo są ludzie i nie-ludzie, jednym to obojętne, ale dużo ludzi wyśmiewa się potem z imienia, np. Maks, Diana nadanego człowiekowi, bo "on/a ma imię jak pies"... W[B]g mnie to żałosne tak się wyśmiewać, dlatego głównie z tego powodu lepiej oddzielać imiona ludzkie i psie...[/B][/QUOTE]

1.jestes pewna, że szanujesz i lubisz psy :shake:? skoro oszpecają ludzkie imiona...

2.czy dobrze rozumiem?? nie powinno się psów nazywać ludzkimi imionami, bo mogą być, co żałosne, wyśmiewane :crazyeye:?

rozumiem, że w polsce nie powinno być murzynów, bo jeszcze ich ktoś za kolor skóry wyśmieje?
nie powinno być nie-katolików, bo jeszcze ich ktos wyśmieje?
gdzie ja żyję?? sens i logika leżą pod dnem i metrem mułu i zdychają w bólach.

[quote name='Koszmaria']mam traumę związaną z psem nazwanym ludzkim imieniem.
ja swojego zwierzaka nie nazwę nigdy ludzkim imieniem po tym.nigdy.
nawet jak ktoś ma zwierzaka tak nazwanego,to zdrabniam albo przezywam tak,by nie brzmiało z ludzka.[/QUOTE]


bardzo jestem ciekawa, skąd ta trauma, możesz opowiedzieć, czy zbyt prywatny temat?

----

Scena z parku ostatnio:
krzyczę na zośkę: zośka, chodź tu przestań wszystkie świństwa zżerać!!

na to odwraca się babeczka, która szła przede mną i chichocząc mówi: o rany, najpierw myślałam, że pani córkę woła :p

pośmiałysmy się i git.


programowym przeciwnikom nazywania zwierząt imionami ludzkimi polecałabym przemyślenie w cichości serca, czy nie za dużo o sobie jako o gatunku myślą, albo czy nie mają niezdrowo obniżonego poczucia własnej wartości skutkujacego szukaniem wszędzie kogoś, względem kogo mogliby sie czuc lepiej.

zazwyczaj jestem bardziej dyplomatyczna, ale niektóre wypowiedzi mnie załamały. co się będę bawić w miłą ciocię :diabloti:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sleepingbyday'] Scena z parku ostatnio:
krzyczę na zośkę: zośka, chodź tu przestań wszystkie świństwa zżerać!!

na to odwraca się babeczka, która szła przede mną i chichocząc mówi: o rany, najpierw myślałam, że pani córkę woła :p

pośmiałysmy się i git.


programowym przeciwnikom nazywania zwierząt imionami ludzkimi polecałabym przemyślenie w cichości serca, czy nie za dużo o sobie jako o gatunku myślą, albo czy nie mają niezdrowo obniżonego poczucia własnej wartości skutkujacego szukaniem wszędzie kogoś, względem kogo mogliby sie czuc lepiej.

zazwyczaj jestem bardziej dyplomatyczna, ale niektóre wypowiedzi mnie załamały. co się będę bawić w miłą ciocię :diabloti:.[/QUOTE]

A ja np. cały czas gadam do swoich psów. Raz idziemy deptakiem, wołam " Chodź tu grubasie ! a tu nagle pan się odwraca i pyta, czy to do niego :D A ja mówię, że do psa i się śmieje a nie obraża...

Link to comment
Share on other sites

a jakie to są czysto psie imiona ?
Moje psy składają się z imion głównych i różnych :)
główne imiona , absolutnie nie są ludzkie :diabloti: Franio , Marysia , Emila , Hania , Mieczysław , Bogusław , Klementyna , Andzia.
nie ludzkie to w tej wyliczance - Rekin , Lalka i Terrierek <--- to są suczki.

ale jak wspominałam , u mnie psy mają różne imiona , zależne od sytuacji

no jakie są te imiona czysto psie ?
bo pośród tej jedenastki , są też Reksio , Azor i Pikuś ... nie będę was wdrażać w szczegóły , kto jak i ile razy ... zainspirowało mnie to imiona czysto psie.
Dementuje , np często słyszy się Kuba .. a też ludzkie ... Jack .. też ludzkie, od Jacka pochodzi , dużo psów to Borysy , Berty ... a to wszystko ludzkie imiona

Link to comment
Share on other sites

są imiona ludzkie popularne u psów, jak np. Sara.
jedna z moich suczek to Zuzia, mam też Liliannę (to imię wybrałam jej sama i podoba mi się do tego stopnia że myślałam czy by tak kiedyś córki nie nazwać...)
Mieliśmy też Amelkę.

Znam psa Aleksa, a najdziwniejszy był Tadeusz (mały york..) :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sleepingbyday']Jeszcze była historia z wąglikiem i dżumą chyba - nie jestem pewna, ale jakoś tak epidemiowo.

imiona są różne. u mnie w parku jest psiak Łokieć - uważam, że boskie imię.

A jeden dogomaniacki Zegarek? Baron Śmigiełko? Piksel?

imię z jajem jest fajne :-)[/QUOTE]

Gdzieś ktoś kiedyś wspominał na dogo o buldożce imieniem Ebola- jak już przy zarazach wszelkich jesteśmy ;)
A Mój dziadek wołał na mojego pierwszego psa Kapeć albo Młotek :) Mój TZ miał kiedyś szczura imieniem Brujerija (taki heavy death black speed cholerawiejaka metalowa kapela z Hiszpanii) i teściowa go przechrzciła na Bronkę :)

Link to comment
Share on other sites

ha! temat - rzeka.... osobiście uważam - i bardzo cieszy mnie, że mogę mieć swoje zdanie - że jest to rzecz gustu i naszych upodobań, a jak wiemy o gustach się nie dyskutuje.
Bardziej razi mnie imię dziewczynki, do której mama woła - Isaura, niż psina o imieniu- Henio.

Link to comment
Share on other sites

Mi nie bardzo pasują typowo ludzkie imiona dla psów. Słuchając, jak czasem ludzie potrafią się ordynarnie zwracać do swoich zwierzaków, sądzę że może dochodzić do niemiłych dla ludzkich imienników sytuacji. Gdyby wszyscy zachowywali się w granicach jakiejś szeroko pojętej normy, to ok - ale tak nie jest. Zresztą nawet niewinne "Hanka, do nogi!" może być dla kogoś niemiłe, szczególnie gdy jest w drażliwym wieku i na dodatek jest przekonany, że to do niego ;) A już takie coś, jak słyszałam ostatnio: "Kur**, (tu imię suczki), ty suko jeb**ęta!" tak sobie przełożę na żeńskie imię, to jakoś tak nie bardzo... Przy odrobinie pecha mogłoby do jakichś rękoczynów dojść ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja akurat baaaardzo lubię ludzkie imiona u zwierząt - psów,kotów,mogą być też fretki,konie - co kto woli.
Odbieram to jak takie miłe uczłowieczenie,coś w rodzaju ubrania psa w kapcioszki,golfik i wykończenie kokardką.
To wielu ludziom nie przeszkadza (choć pewnie znajdą się i przeciwnicy),więc analogicznie nie powinny przeszkadzać ludzkie imiona.
Poza tym ludzkie imiona też bywają mało jednoznacznie ludzkie.Na przykład imię Arsen kojarzy mi się z tablicą Mendelejewa,a nie z człowiekiem ;) A był już taki chłopaczek w telewizji...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...