Jump to content
Dogomania

Nie nadajesz się?! Do KOSZA! Czyli KARYGODNA decyzja ministra...


Jetrel

Recommended Posts

  • Replies 151
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Śedzę wątek poświęcony tematowi:

[URL="http://www.dogomania.pl/threads/214904-List-do-premiera-RP-w-sprawie-odwoł.-Głów.-Lek.Wet.oraz-wywózek-psów-do-Niemiec"][COLOR=#000080]List do premiera RP w sprawie odwoł. Głów. Lek.Wet.oraz wywózek psów do Niemiec[/COLOR][/URL]

założony przez AgaG.

Może Stowarzyszenie „Interwencja dla Zwierząt” mogłoby wystosować petycję, pod którą podpiszą się osoby zainteresowane tym problemem?

Link to comment
Share on other sites

Jeśli powiem, że to co przeczytałam mnie zbulwersowało, to będą to najłagodniejsze słowa...

To po prostu jest skurwe... ( nie kończę)

Zarządzenie ministra łamie ustawę o ochronie zwierząt. Tyle, i aż tyle.

Należy jak najszybciej wyjaśnić tę kwestię. Nie można skazywać zwierząt, które swoją pracą dla państwa zasłużyły na godną emeryturę, miskę jedzenia i ciepłą budę czy kąt przy rodzinie na eutanazje jeśli tylko takiej rodziny nie znajdą.

Chore to wszystko....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='edyta12']no nie!:angryy::-(:angryy::crazyeye::shake:

a czy ten minister moze byc pociagniety do odpowiedzialnosci prawnej????
czy jest jakis prawnik na forum?[/QUOTE]

Ja w cuda nie wierzę, że ministrowi podskoczy prokurator lub sąd - za długo żyję na tym świecie.
Prawnik na forum jest, tylko nie pamiętam nicka.
Trzeba zrobić naprawdę duży szum wokół tej sprawy, aby rozporządzenie zostało cofnięte - to jest teraz najważniejsze.

Link to comment
Share on other sites

Poseł Paweł Suski - autor nowelizacji - dowiedział się ode mnie o tym skandalu. W środę mamy posiedzenie Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Zwierząt. Temat zostanie poruszony. Jest plan, aby posłowie wystosowali oficjalną interpelację do ministra. Poinformuję o wynikach w środę wieczorem.

Link to comment
Share on other sites

eh.. ja nie wiem czemu dopiero teraz taki szok.. a z psami policyjnymi to jak jest? nie chce przewodnik, to do uśpienia - taka jest praktyka.. nie wiem jak jest teraz, kiedyś przewodnicy załatwiali lewe zaświadczenia o uśpieniu psa, żeby móc go wydać do nowego domu.. bo to pies policyjny, traktowany jak broń, podlegający brakowaniu czytaj uśpieniu.. W większości przypadku psy brali przewodnicy, wtedy nie było problemu, ale jak chciano oddać obcej osobie, to zaczynały się schody..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kahoona']Poseł Paweł Suski - autor nowelizacji - dowiedział się ode mnie o tym skandalu. W środę mamy posiedzenie Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Zwierząt. Temat zostanie poruszony. Jest plan, aby posłowie wystosowali oficjalną interpelację do ministra. Poinformuję o wynikach w środę wieczorem.[/QUOTE]
Proszę przekaż posłowi, żeby sprawdził jak to się odbywało do tej pory, nie tylko z psami celników ale też policyjnymi i wojskowymi. I dzieje się tak nadal - one są usypiane jak nie znajdą domu, tylko że do tej pory nie było "rozkazu" na piśmie.

Link to comment
Share on other sites

Jestem ciekawa co z tym wszystkim zrobi góra bo działanie ministra to ewidentne łamanie przepisów o chronie zwierząt.
Wg mnie on sobie zinterpretował to po swojemu i tak działa, dlatego wychodzi na to że w tych przepisach powinno być też jasno i stanowczo określone, że psy pracujące w policji służbach celnych, ratownictwie itp nie mogą być zabijane, a że tego nie ma to p. minister się zabawił :angryy::angryy::angryy::angryy::angryy::angryy::angryy::angryy::angryy::angryy: kosztem tych wspaniałych psów:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(

Link to comment
Share on other sites

Tutaj znalazłam dość ciekawy artykuł na temat brakowania psów policyjnych z istotnym fragmentem:

[QUOTE]W stosunku do psów służbowych PSP nie przewiduje się brakowania przez uśpienie. Uśpienia psa służbowego PSP można dokonać tylko i wyłącznie w następstwie nieuleczalnego stanu chorobowego lub ciężkiego urazu wypadkowego na wniosek lekarza weterynarii. Diagnoza i wniosek o uśpienie musi być bezwzględnie skonsultowany z drugim, niezależnym lekarzem weterynarii, z których jeden jest lekarzem stale współpracującym na zasadzie umowy z GPR lub z ośrodkiem szkolenia PSP wyznaczonym do szkolenia psów służbowych. W przypadku krytycznych stanów spowodowanych nagłymi urazami wypadkowymi, aby nie przedłużać cierpienia psa dopuszczalne jest uśpienie psa w oparciu o opinię jednego lekarza weterynarii. Opinie z wnioskiem o uśpienie lekarz weterynarii przedstawia na piśmie z pełnym uzasadnieniem. Po uśpieniu psa lub padnięciu sporządza się protokół.
Psy wybrakowane, nie znajdujące nabywców pozostają dożywotnio pod opieką własnej GPR. Dowódca GPR zobowiązany jest zapewnić psu odpowiednie warunki bytowe, żywieniowe i opiekę lekarską.[/QUOTE]
[URL="http://www.psy24.pl/1240-Wybrakowanie-psow-sluzbowych.html"]źródło[/URL]


Dodam, że w większości krajów UE psy służbowe "na emeryturze" są utrzymywane w finansów państwa, nawet gdy przekazane są ich dotychczasowym przewodnikom. Moim zdaniem powinniśmy równać do góry, nie do dołu...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Iljova']Jestem ciekawa co z tym wszystkim zrobi góra bo działanie ministra to ewidentne łamanie przepisów o chronie zwierząt.
Wg mnie on sobie zinterpretował to po swojemu i tak działa, dlatego wychodzi na to że w tych przepisach powinno być też jasno i stanowczo określone, że psy pracujące w policji służbach celnych, ratownictwie itp nie mogą być zabijane, a że tego nie ma to p. minister się zabawił :angryy::angryy::angryy::angryy::angryy::angryy::angryy::angryy::angryy::angryy: kosztem tych wspaniałych psów:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-([/QUOTE]
Kompromitacja na całej linii .Koniecznie trzeba nagłosnic !!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kahoona']Poseł Paweł Suski - autor nowelizacji - dowiedział się ode mnie o tym skandalu. W środę mamy posiedzenie Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Zwierząt. Temat zostanie poruszony. Jest plan, aby posłowie wystosowali oficjalną interpelację do ministra. Poinformuję o wynikach w środę wieczorem.[/QUOTE]
To jest nadzieja...

Link to comment
Share on other sites

Matko.... Ale myślę sobie, że chyba Ci opiekunowie mogą nie wypełnić polecenia służbowego, skoro jest niezgodne z prawem. Wiadomo, nikt nie chce podpaść szefostwu, ale przecież mieli te psy w domu, to dla nich członek rodziny. Nie wierzę, że po prostu mogliby zawieść psa i uśpić... Co za kretynizm :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...