Jump to content
Dogomania

Nie nadajesz się?! Do KOSZA! Czyli KARYGODNA decyzja ministra...


Jetrel

Recommended Posts

  • Replies 151
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jeśli minister łamie prawo ignorując ustawę , to jak egzekwować to samo prawo w przypadkach zabijania psów przez "szarych obywateli". Każdy gnojek może zaskarżyć wyrok sądu.
Brawo panie ministrze, wzorowa postawa stróża praworządności i porządku w Państwie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewu']Teraz każdy kto zabije psa , który spędził życie przy budzie, będzie usprawiedliwiony zakończeniem przez psiaka "chwalebnej" funkcji "psa wartowniczego" w gospodarstwie !!!!! No i oczywiście koniecznością "zatrudnienia " następcy :((((([/QUOTE]
Tak, przykład idzie z góry - tym bardziej haniebne jest to rozporządzenie MF.

Link to comment
Share on other sites

Nawet jeśli usypianie psów służących "na emeryturze" miało miejsce to teraz zostało bezczelnie zlegalizowane i nikt nie będzie musiał obchodzić przepisów.

Jak już wspominałam wcześniej - w innych państwach UE takie psy są utrzymywane z fundacji państwa, a więc z naszych podatków. Wystarczyłoby na to przeznaczyć choćby podatek od posiadania psa - zamiast na poronione pomysły gminy/powiatu zostałyby w końcu przeznaczone na coś związanego ze zwierzętami.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='siekowa']Petycja: [URL="http://www.petycje.pl/petycja/8123/%C5%BBsdamy_wycofania_zarzsdzenia_mf_sankcjonujscego_zabijanie_psow.html"]http://www.petycje.pl/petycja/8123/%C5%BBsdamy_wycofania_zarzsdzenia_mf_sankcjonujscego_zabijanie_psow.html[/URL][/QUOTE]
Podpisałam ale stwierdzam ze smutkiem,że ludzie nie czytają tego co podpisują:(( Jest parę głosów przeciw petycji ale jak się czyta komentarze to [B]większość tych ludzi jest przeciw zarządzeniu !!!!!![/B] Chcą pomóc a szkodzą. [B]Zwracajcie uwagę rozsyłając petycję,że to jest " za petycją" a nie "przeciw zarządzeniu".....[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='inga.mm']Minister - morderca.
Mam nadzieję, że po wywaleniu go ze stanowiska też zostanie poddany eutanazji jako zbyteczny balast społeczny[/QUOTE]
Racja!!!!! Chłop zabije parę psów widłami a pan minister setki długopisem....... Tylko czemu czuje się lepszy od niehumanitarnego chama- oprawcy rodem z Koziej Wólki....?????????????????

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewu']Podpisałam ale stwierdzam ze smutkiem,że ludzie nie czytają tego co podpisują:(( Jest parę głosów przeciw petycji ale jak się czyta komentarze to [B]większość tych ludzi jest przeciw zarządzeniu !!!!!![/B] Chcą pomóc a szkodzą. [B]Zwracajcie uwagę rozsyłając petycję,że to jest " za petycją" a nie "przeciw zarządzeniu".....[/B][/QUOTE]

No mnie też to ździwiło, że ktoś podpisał "przeciwko" a w komentarzach ma zupełnie inne zdanie.

Link to comment
Share on other sites

Żadne zarządzenie nie może naruszać przepisów ustawy! A to tak właśnie czyni. Lekarz weterynarii (teoretycznie) nie może poddać psa eutanazji bez wskazań medycznych.
Ale z drugiej strony czemu sie dziwić w tym karaju? Nie ma pieniędzy na nic więc żeby nie wydać zarządzenia na usypianie emerytów- wydłuża się czas pracy (wiek emerytalny) ..... do śmierci. Czysty zysk!

Link to comment
Share on other sites

podpisane
haniebne rozprzadzenie:angryy: te psy powinny mieć jeszcze ze skarbu państwa dopłatę na dożywotnią emeryturę, wsparcie. Mam nadzieję, ze znajda winnego, który to sformuował, jeśli nawet hipotetycznie ten co podpisywał nie wiedział co podpisuje to powinien czytać uwaznie i sie tysiąc razy zastanowić- o ile tak było:angryy:

Link to comment
Share on other sites

Muszę powiedzieć, że też się zagotowałem, gdy przeczytałem tekst na stronie polskieradio i na kilku forach.
Ale! Znalazłem w necie tekst Rozporządzenia: [url]http://www.solid.org.pl/pdf2/46psy.pdf[/url]
Nie ma w nim ani słowa o obowiązku eutanacji psów.
Daliśmy się wrobić? Manipulacja?
Czy ktoś nie umie czytać prawa i sieje panikę?

Art. 32 dopuszcza eutanazję, ale nie nakłada obowiązku. Jeżeli przeczyta się art. 31 mówiący w jakich przypadkach pies zostaje wycofany ze służby, to jest tam mowa m.in. o nieuleczalnej chorobie zakaźnej, chorobie nowotworowej i nieuleczalnej chorobie pasożytniczej niebezpiecznej dla człowieka. W takich przypadkach jedynym wyjściem może być eutanazja i prawo taką ewentualność musi przewidzieć - dopuścić.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...