Jump to content
Dogomania

Lola przegrała z chorobą....


malvaaa

Recommended Posts

Aniu ale Lola tak nie wyglądała wcześniej więc wypadało to skontrolować i dowiedzieć się czy jest to jakaś choroba czy wiek, ja wiem że staruszki mogą tak wyglądać ale niepokojące jest to że Lola taka wcześniej nie była...

już zaalarmowałam na wątkach, chauwa przesłała zdjęcie Juranda zrobione tel. parę dni temu ale nic nie widać bo jest robione z góry i tylko głowę mu widać...

a psiaki jak na Lolę zareagowały? bo P. Małgosia mówiła że Lola się dogadała, troszkę powarkiwała ale ogólnie ok...

Aniu a jeszcze mi powiedz ile te wyniki będą kosztować? te wstępne...

idę spać, bo padam...

Link to comment
Share on other sites

to w Grodzisku czy Milanówku też się znajdzie usg, to zawsze bliżej, ale może nie jest to niezbędne, właśnie Fortuna tak wyglądała, może to efekt sporadycznych posiłków łapczywie spożywanych, u Fortuny nic złego nie zostało stwierdzone?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tripti']to w Grodzisku czy Milanówku też się znajdzie usg, to zawsze bliżej, ale może nie jest to niezbędne, właśnie Fortuna tak wyglądała, może to efekt sporadycznych posiłków łapczywie spożywanych, u Fortuny nic złego nie zostało stwierdzone?[/QUOTE]
Nic... ale Fortuna okropne biegunki miała a Lola chyba nie ma.
U Fortuny straszne gazy jeszcze byly, może i Lola od tego taka pękata.
Nie mam pojęcia.

Link to comment
Share on other sites

w tej sytuacji powinna... opiekunowie na wątku Juranda mają np b. daleko i problem ze znalezieniem osoby do sprawdzenia, czy też z nowym droższym miejscem, co jest zrozumiałe, ale w przypadku starszego psa trzeba reagować szybko...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mysza 1']Nic... ale Fortuna okropne biegunki miała a Lola chyba nie ma.
U Fortuny straszne gazy jeszcze byly, może i Lola od tego taka pękata.
Nie mam pojęcia.[/QUOTE]

qurcze , a może u Loli to duże zarobaczenie? Lola ma wypadającą słaba sierść, przy zarobaczeniu też tak jest.
Brunek, który tam był miał być 2krotnie odrobaczony a okazało sie, ze ma totalne robale dalej i na dodatek z tymi robalami dostał jeszcze szczepienie p/ wściekliźnie
na tyłach budynku sa składowane śmieci, psy ( szczeniak też) maja dostęp to tego jak chodzą po posesji i to rozdłubują, przynajmniej tak było jesienią zeszłego roku

Edited by joteska
Link to comment
Share on other sites

Ja bym bardzo nalegała na to usg - mam szczerą nadzieję, że to nie ropomacicze, ale szybkie usg może uratować Loli życie (a to badanie tak czy siak się przyda, u suczki w tym wieku warto je wykonać - może to nie ropomacicze, a nowotwór ?).
Jest możliwość, by zawieźć Lolę do Grodziska lub Milanówka ? (warto wybrać dobrą, sprawdzoną lecznicę, bo może okazać się, że od razu Lola będzie mieć zabieg)
Oprócz zarobaczenia, przyczyną takiego stanu może być też zły sposób odżywiania (po Fortunie i Pixie widać było wyraźne zaniedbania w tej kwestii) - to takie wersje optymistyczne, i oby to była któraś z nich.

Pamiętam, że jedna z suczek zabranych z Korabiewic została uratowana w ostatniej chwili - sunia była osowiała, pierwszy wet, do którego została zawieziona nie mógł wykonać błyskawicznej analizy krwi (zaproponował leki na babeszjozę na zasadzie chybił-trafił :-/), pojechała do kliniki, wykonano usg i badanie krwi - i od razu trafiła na stół operacyjny ze zdiagnozowanym zaawansowanym ropomaciczem.
A poza tym, że była apatyczna, nie było żadnych innych objawów.

Zastanawiam się, jak błyskawicznie zdobyć trochę funduszy dla Loli ... mam pewien pomysł, zobaczymy, czy wypali.

Link to comment
Share on other sites

wiecie co, jeszcze przedwczoraj była taka sytuacja w korabiewicach, że wet wziął na sterylkę suczkę a okazało się, że przy okazji musiał usunąć śledzionę, bo była w rozpadzie i właśnie przy badaniu też miała wrażliwy brzuch i ogólnie niepokojący wygląd.

jak to jest z allegro cegiełkowym?

chociaż cokolwiek - zapraszam na bazarek cegiełkowy: [URL]http://www.dogomania.pl/threads/224318-Cegiełkowy-wesołe-jabłuszka-na-patową-sytuację-LOLI-do-25-marca-do-22-giej.?p=18797877#post18797877[/URL]

Edited by tripti
Link to comment
Share on other sites

Osoby, które odbierały psy i miały kontakt z tymczasową opiekunką, powinny zamieścić ostrzeżenie na wątku, do którego link podałam wcześniej.

[quote name='hop!']Wątek ze spisem złych DT/hoteli - [URL]http://www.dogomania.pl/threads/188887-Domy-tymczasowe-i-hoteliki-kt%C3%B3re-trzeba-omija%C4%87[/URL].

DT u chauwa nie ma w spisie.[/QUOTE]

Nie chodzi o robienie afery, bluzganie, pomstowanie, ale o zwykłe, rzeczowe ostrzeżenie. Lola to kolejny pies, którego stan pozostawia wiele do życzenia. Widać brak podstawowej opieki i zaniedbanie. To nie przypadek w DT u chauwa, to już reguła. Powinny być odebrane psy, które tam są, a kolejne nie mogą tam trafiać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malvaaa']Aniu ale Lola tak nie wyglądała wcześniej więc wypadało to skontrolować i dowiedzieć się czy jest to jakaś choroba czy wiek, ja wiem że staruszki mogą tak wyglądać ale niepokojące jest to że Lola taka wcześniej nie była...

już zaalarmowałam na wątkach, chauwa przesłała zdjęcie Juranda zrobione tel. parę dni temu ale nic nie widać bo jest robione z góry i tylko głowę mu widać...

a psiaki jak na Lolę zareagowały? bo P. Małgosia mówiła że Lola się dogadała, troszkę powarkiwała ale ogólnie ok...

[B]Aniu a jeszcze mi powiedz ile te wyniki będą kosztować? te wstępne... [/B]

idę spać, bo padam...[/QUOTE]

mama zapłaciła juz 52 złote za badania, to na fakture poszło chyba, ja juz nie wiem, co, kto, jak i zkim ;)
do psów troche warczała, nie wydaje mi sie że jest takim aniołem do psów jak słyszałam... ;)

[quote name='mysza 1']Dokładnie tak samo w zasadzie wyglądała Fortuna jak wyjechała od Chauwy... Wielki brzuch, obolała i żebra :(
Dramat.

ps. pytałam o usg ale to trzeba do Warszawy, w Sochaczewie nie robią u tej Pani wetki.[/QUOTE]

dokładnie, p. Kasia nie ma aparatu...Milanówek albo Grodzisk, nasze psiaki były operowane w Milanówku u dr Olkowskiego, tam jest USG
[quote name='joteska']qurcze , a może u Loli to duże zarobaczenie? Lola ma wypadającą słaba sierść, przy zarobaczeniu też tak jest.
Brunek, który tam był miał być 2krotnie odrobaczony a okazało sie, ze ma totalne robale dalej i na dodatek z tymi robalami dostał jeszcze szczepienie p/ wściekliźnie
na tyłach budynku sa składowane śmieci, psy ( szczeniak też) maja dostęp to tego jak chodzą po posesji i to rozdłubują, przynajmniej tak było jesienią zeszłego roku[/QUOTE]

w wynikach badan podobno nic nie wyszło, jedynie podeyższony mocznik czy jakoś tak, wetka ropomacicza nie widzi hmm. Oczywiście powiedziała że USG zrobić nie zaszkodzi. Natychmiast za to trzeba odrobaczyc, proszzki mamy. Natomiast co nastąpiło po cudownej wizycie u lekarza - Lola sie ozywiła, zaczęła jeść - i to z apetytem. Jest jakby weselsza (może wczoraj to stres sie przyczynił do jej stanu? - nie mam pojęcia). No i niestety niespecjalnie lubi siedzieć w domu, za goraco jej, ciągle chce wychodzić na dwór. No i zapach ma takiego psa podwórkowego...:roll:
A coś tam jeszcze mi mignęło o wypadającej sierści. Ja nie zauważyłam żeby jej wychodziła, ma taką matową ale nie wyłazi.
Może dziś zrobie film, zobaczycie jak wygląda "na żywo"
A jeszcze pytałyście o kupy, kupy sa okej

Link to comment
Share on other sites

dorwałam się do neta :)
jeśli nie widzi to to jest chyba dobra wiadomość, ale nadal nie wiadomo co jest przyczyną takiego brzuszka :(

ciesze się że Lolka się ożywiła... a z psiakami to pisałam że ok ale nie daje sobie wejść na głowę :) to już starsza pani :)

a matowa sierść to pewnie od złego żywienia czy jaka jest przyczyna?

leczenie Lolki na Vive a za hotelik bez fakturki... bo trzeba by było doliczyć Vat...

Link to comment
Share on other sites

No to pięknie! Ciekawe gdzie się podziało 15 kg karmy?!?!?!?!?!?

Malvaa, bardzo Cię proszę, podaj mi na pw nr telefonu, na który się dodzwaniałaś do chauwy czy jej mamy - ja tego tak nie zostawię! Ludzie sobie żyły wypruwają, ostatnie grosze wysyłają, a taka tupeciara mówi, że NIE MA! Aha, i jeszcze czy ktoś wie jak ona się nazywa, bo zamierzam złożyć doniesienie do urzędu.

Co do usg - nie wiem gdzie jest bliżej - ale nasz Doktor w Nowym Dworze ma USG i gdybym "zaanonsowała" psinę, cena byłaby inna niż dla pacjentów, którzy mają właścicieli ;)

Link to comment
Share on other sites

Ale to była karma "naszego" psa, za którego hotelowanie płaciłyśmy!!!! Jeśli rzeczywiście zjadły - na zdrowie - ale po stanie tych psów niestety na to nie wygląda. A my głupie kretynki naiwne, za ryż jeszcze pieniądze zwracałyśmy z własnej woli, bo tak mi się wydawało uczciwie!!!!
Gdyby interesowała Was wizyta w lecznicy w Nowym Dworze - dajcie znać.

Link to comment
Share on other sites

wiecie co nie wiem czy jest sens jechac do Nowego Dworu, do Wawy tyle samo km, a tu blizej tez moze ktoś by zrobił po kosztach. Anyway, wierzcie lub nie, ale opuchlizna zeszła, dziś to zupełnie nie ten sam pies co wczoraj :D Ja nie wiem co pani Kasia podała, jakiś antybiotyk, cuda panie :D

Link to comment
Share on other sites

nie ma sensu :) w Sochaczewie jest dobry wet, fundacja korzysta z ich usług, maxi wet, cena usg 60 zł, takich usług trzeba szukać jak najbliżej, jak doliczy się koszty transportu przy obecnych cenach paliwa wyjdzie na to samo.

to na szczęście, że P. Kasia opanowała sytuację, a może i pies się odstresował...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tripti']nie ma sensu :) [B]w Sochaczewie jest dobry wet, fundacja korzysta z ich usług, maxi wet[/B], cena usg 60 zł, takich usług trzeba szukać jak najbliżej, jak doliczy się koszty transportu przy obecnych cenach paliwa wyjdzie na to samo.

to na szczęście, że P. Kasia opanowała sytuację, a może i pies się odstresował...[/QUOTE]

o, dobrze wiedzieć, zwykle psiaki jeździły do Warszawy z poważniejszymi sprawami. Tak po prawdzie koło nas też jest szpital całodobowy dla psów 10 minut piechotą, ale tyle juz mieliśmy z nimi problemów, zreszta nie tylko my wolimy pojechać do Sochaczewa...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...